Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Zamčeno
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20336Příspěvek vrána

S problémem "POI vs možnost se k němu dostat" jsem se potýkal u letišť - když jsem tu databázi převzal, zjistil jsem, že téměř všechny záznamy byly převzaty z Map.cz, kde to samozřejmě měli označené uprostřed VPD (takže kromě těch několika desítek, co jsem zadával, jsem musel opravit všechny ostatní). Jenže často kolem letiště vede silnice i z druhé strany a často se stalo, že místo na této silnici bylo blíž k zadanému bodu, než místo na příjezdové komunikaci (z té druhé silnice se samozřejmě na letiště nešlo dostat...). Takže jsem to všechno předělal a poi jsou na koncích příjezdových komunikací nebo přímo mezi hangáry, kam ty komunikace vedou (pak je samozřejmě nutno respektovat místní úpravu dopravními značkami).
Samostatným problémem jsou letiště, na které se lze dostat jen nějakou polňačkou nebo nějakou liščí stezkou, která vůbec v mapě není. Naštěstí jich není mnoho. Pak už zbývá jen nechat si zobrazit kategorii na displeji (ve sledovaném poloměru alespoň 2km) při jízdě a snažit se nějak držet směr... :janic:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20383Příspěvek slofik1

Ahoj všem znalým.Chtěl bych se zeptat jestli by nešla udělat kategorie zákazu vjezdu na lesní cesty na horách.Byl jsem ted na dovče v Krušných horách(Merlkín) a dost mile mi překvapilo kam až se může autem na lesní cesty aniž by jsi porušil vyhlášku.Mnohdy ale jsou cesty kterýma mi navigace vedla a přitom tam byl viditelně zákaz vjezdu označený cedulí.Vím že sklidím kritiku za tento dotaz ale jen mi to tak napadlo.Každopádně by to musel tvořit někdo kdo zná přesně možnosti vjezdu v daném mistě.Uvidím jak moc dostanu vynadáno ale !!!!!!!!
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20384Příspěvek vrána

Pokud je to normální lesní cesta, tak tam nesmíš hory nehory a nemusí tam ani žádná značka být. Teda pokud to stále ještě platí. Jdeš na houby, necháš auto pár metrů za sjezdem do lesa a chlupatý jsou schopný ti tam dát pokutu.
Pokud je to nějaká zpevněná komunikace, tak tam by asi musela být značka, což obvykle je.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20389Příspěvek slofik1

Já vím že na lesní cestu nesmíš,dělám řidiče z povolání 25let a každý rok na školení ale jed se tam podívat a dáš mi za pravdu.Při navigaci klasická křižovatka tvaru Y a směrové cedule na obě strany.Jedu tedy na tu vedlejší a po cca 3-4km se cestqa pomalu mění v prašnou až dojedu zase po 1km na hlavní a mě by zajímalo co dělat když tam potkáš ochranáře nebo poldy.Proto jsem si myslel že toto poi by nebylo zas tak od věci ale jak už jsem říkal musel by to dělat někdo kdo zná ten onen terém.Pusťte to z hlavy,je to blbost. :-P
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20395Příspěvek vrána

Tohle je spíš otázka na tvůrce mapových podkladů, proč v tom mají neustále bordel. Pokud je to takový případ, co uvádíš, tak by tam asi značka měla být, řidič není čuchací pes. No a v TT to leda přes Map share zkusit dát na vědomost ostatním, ale víme, jak to (ne)funguje, zejména s akceptováním ze strany TT. Pokud se tedy situace dramaticky nezlepšila.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20399Příspěvek slofik1

Tak nato kašleme ale značky tam jsou opravdu minimálně. :koul:
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20403Příspěvek Andílek1

2 Vrána není to problém jen letišť - např v obchodním centru Haná v Olomouci je POI pro Tesko cca uprostřed stavby :grin: A já hlava děravá jsem neklikl na nav, ať se uloží pozice aby se mohla zde na POI zpravit :zed:
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20404Příspěvek Baharis

Bych si s tím hlavu netrápil. Udělej to na mapy.cz, podívej se na fotomapu odečti souřadnice a pošli. :jupi:
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20405Příspěvek Andílek1

Do Olomouce jezdím každou chvíli - takže až pojedu tak zaznamenám a opravím :grin:
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
xaver6958
Příspěvky: 15
Registrován: 4.5.2008, 20:58
Bydliště: rudá zaře nad .....

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20410Příspěvek xaver6958

Dovolím si jen krátkou připomínku k dění posledního týdne v tomhle vláknu - umístění poloh objektů, názvy kategorií, duplicita POI v různých kategoriích.
Navigační zařízení má zkratku PNA. PNA = Personal navigation assistant=Osobní navigační asistent. Asistent znamená, že pomáhá něčemu výše. A tím výše je hlavní navigační aparát - lidský mozek uživatele. Spoléhat se plně na nějaký elektronický přístroj svědčí o tom, že mozek již zakrňuje. PNA nikdy nemůže mozek nahradit. A to je potřeba si uvědomit.
PNA je, stejně jako oheň, dobrý sluha, ale zlý pán. Dejte šanci malým šedým buňkám.
K duplicitě POI se vyjadřovat nebudu, Docent už se vyjádřil tak, že s ním musím souhlasit.
Docent píše:Například ne ke všem rozhlednám jsou turistické známky... Hotely obvykle mívají restaurace - dle tebe duplicita, některé penzióny a restaurace mají WIFI - dle tebe duplicita atd. ...
A konec mentorování. :zub: A teď mě můžete rozcupovat. :lol1:

Takový malý EDIT: i s GPS navigací nevyhazujte papírové mapy :mrk: . Oni se někdy hodí :usmev:
BIG BROTHER IS WATCHING YOU !!!
TomTom GO 720T, Navcore 8.350, Europe 845.2645, TomTom Home 2.7
:ff:
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20418Příspěvek vrána

To máš pravdu, mapy se hodí vždy, ono na tom malém displeji navigace si člověk těžko udělá nejaký větší přehled. No a bezhlavě používají navigace ti tatíci, co o nich byl onehdá článek v nějaké tiskovině. Podle průzkumu totiž většina navigací skončí zakrátko v šuplíku - to když kloboukáři zjistí, že to opravdu nefunguje "samo". :grin:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
burak.burak
Příspěvky: 2
Registrován: 4.9.2008, 4:52

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20473Příspěvek burak.burak

burak.burak píše:Prosim o zverejneni:
GR-Samos
Jen bych měl otázku - jak dlouho to zveřejnění trvá, nebo za jak dlouho se dozvím, že to zveřejněno nebude? Dík
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20475Příspěvek Jirásek

burak.burak:
1. až budou mít admini čas
2. možná by bylo vhodné, popsat trochu tuto obsah této tvojí kategorii. Dle názvu GR asi Řecko. A dál? Samos je ostrov, proto by možná nejenom mne zajímalo, co se v té kategorii skrývá. Dle názvu je trochu nelogická, asi jako bych založil kategorii CZ-Brno a žádal o zveřejnění.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
1EPE
Příspěvky: 36
Registrován: 8.6.2008, 16:58

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20516Příspěvek 1EPE

Dobrý den. Dovoluji si žádat o zveřejnění CZ-cerpaci_stanice_AS24 . Potila jsem u toho krev, a tak by mě to moooooc potěšilo. A nejen mě, myslím, že i pár kamioňáku. Děkuji.
Garmin Nüvi 660, Garmin Nüvi 3790LMT, VDO Dayton PN4000 TRUCK, MapFactor Navigator 7....
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20518Příspěvek fox50

Vím že budu za lamu, ale co jsou čerpací stanice "AS24" to je firma?
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Zamčeno