pro admina, soubor bankomatu ČS ?

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: pro admina, soubor bankomatu ČS ?

Příspěvek: # 36346Příspěvek mila-p

Kdyby každý opravil, nebo doplnil alespoň své nejbližší okolí napříč všemi kategoriemi (nejen Č.S.), bylo by POI nechci říci 100% aktuální, ale dost slušně by pokrývalo celou ČR. To už se tu ale probíralo tolikrát...Bankomaty Č.S. celkem využívám a samozřejmě ověřuji (hlavně Prahu), příp. dám do fronty opravu, přidám chybějící, nebo nově instalovaný, atd. Ideální je mít oči otevřené, notýsek, tužku a zapisovat a zapisovat - a doma u PC to hodit do fronty :mrk: Často když někam jedeme s rodinkou, tak všechny zapojím a celou cestu jim diktuji co mají zapsat. Z výletu sice nemají nic, ale pár záznamů to hodí :grin:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: pro admina, soubor bankomatu ČS ?

Příspěvek: # 36347Příspěvek vrána

Počítej s tím, že tě s takovouhle brzy strčej do důchoďáku nebo do blázince... :chlamani:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: pro admina, soubor bankomatu ČS ?

Příspěvek: # 36348Příspěvek vrána

Ono úplně stačí, když jedem někudy, kudy jsme ještě nejeli, tak maj všichni za úkol koukat, jestli neuviděj hasičskou zbrojnici a pokud jo, tak zastavím a rovnou ukládám (na malém displeji PDA to je opravdu lahůdka). No a když už je to taková pátá, šestá, tak manželka začíná měnit barvy :haha: .
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: pro admina, soubor bankomatu ČS ?

Příspěvek: # 36349Příspěvek Gumídek

Všichni jsme stejně postižení. My už jsme došli tak daleko, že se stává, že má polovička přijede domů a povídá : jukni na poi, a podívej se, jestli máte tohle. Já jela okolo, a mám pocit, že je to nové......A když někam jedeme, tak zapisuje, a já to pak zadávám. A když jedu sám, tak zastavím, zadám si to na navi a pak doma zadávám. A body své, či které máme s mílou, kontroluji ve svém okolí, jakmile někde stojím...
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: pro admina, soubor bankomatu ČS ?

Příspěvek: # 36353Příspěvek mila-p

Tak to je pecka - a já myslel, že to mám jenom já :haha:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: pro admina, soubor bankomatu ČS ?

Příspěvek: # 36354Příspěvek Henry

Myslím, že ČS používá stejné podklady jako mapy.cz. Bohužel tam jsou ty nepřesnosti - mapy.cz to přiřazují k adrese, např. obchoďáku, jenže skutečný stav pak může být i pár stovek metrů - hlavně u velkých nákupních center...

Jinak jsem naposledy hledal Tesco v Duchcově (otevřeno tuším loni) a k dispozici jsem měl jen jednu fotku z nějakého obecního zpravodaje. Na fotomapách to ještě není a na každých mapách to je jinde a ani v jednom případě správně. Tak jsem hledal na stránkách obce všechny vyhlášky a zápisy z daného období, až jsem našel parcelní číslo navrhovaného prodeje pozemku a pak jsem to dohledal na mapách katastru... Snad je to aspoň dobře...
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: pro admina, soubor bankomatu ČS ?

Příspěvek: # 36357Příspěvek Tompr

:shock3:
Henry tak takový takčud nejsem abych hledal az na katastru :haha: ale dobry ale toho času co to muselo stat....

ja doplnoval bankomaty dle mapy.cz pak tedy je to špatne ale to pak je težke když to takovyhle velky spolecnosti maji takhle špatne udelany (sporitelna,mapy....)
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: pro admina, soubor bankomatu ČS ?

Příspěvek: # 36364Příspěvek vrána

Tak to mi připomíná, jak jsem se hrabal v nějakých usneseních zastupitelstev dvou vesnic, mezi kterými mělo být nové soukromé letiště a snažil se zjistit nějaké podrobnosti, kupříkladu kam to vůbec katastrálně patří atd... stejně jsem našel akorát nepříliš určité zmínky, skoro jako by se snažili, aby se o tom raději nic nevědělo... strávil jsem na tom snad hodinu. Média nás zasypávají tunami balastu, ale užitečných informací se člověk nedohledá...
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: pro admina, soubor bankomatu ČS ?

Příspěvek: # 36365Příspěvek Henry

No mně přišla do fronty jen žádost o zrušení záznamu bez jakékoli info, a tak místo dopisování jsem se jal hledat, kdybych věděl, že mě to zabere tolik času, tak se na to :pulka:

Co se přesnosti dat přímo od ČS týče, tak přikládám návrh do fronty této nové zkušební kategorie, který mi dnes už dorazil:
původní záznam

a

správný záznam, jak by měl vypadat

Chyba cca 900 metrů :hmm:
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: pro admina, soubor bankomatu ČS ?

Příspěvek: # 36370Příspěvek Jirásek

Henry, a není to to zkur.... chyba v amapách. Pokud se opravuje třeba něco v popisu BZ z rozhraní na amapy, hází to chybu v souřadnicích. Velikost chyby záleží na přiblížení podkladu. Vždy je nutné provést i opravu souřadnic. Již jsem tady o tom psal cca před rokem a půl.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: pro admina, soubor bankomatu ČS ?

Příspěvek: # 36388Příspěvek Tompr

ano zde to vypada na chybu.
jde o bankomat u lidlu a je o dost jinde.
koukal jsem na stranky lidlu kde se opravdu nachazi prodejna a spravne je uveden bankomat z databaze poi nikolov ČS...

co jsem na to koukal v navigaci tak se mi nezda ani uvedeny albertje na opacne strane kruhaku...nez mi ukazuje bz od tomtomu

myslim jak uz jsem psal nez tu diskutovat rozdelit a doplnit stavajici databazi a vyreseno
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: pro admina, soubor bankomatu ČS ?

Příspěvek: # 36401Příspěvek Henry

Jirásek píše:Henry, a není to to zkur.... chyba v amapách. Pokud se ...
Ne ten špatný záznam je přímo ze souboru, co má ČS na stránkách...
Odpovědět