Chtěl bych polemizovat s položkou
návodu na zadávání POI, kde se praví, že umístění souřadnic na chodník před domem je chybné. Naopak si myslím, že je to správné - a doposud jsem to takhle zadával (návod jsem si přečetl až dnes...
)
Může se totiž stát, že pokud např. umístíte souřadnice do prostředka rohového domu, navigace vás dovede do druhé ulice než potřebujete. U pěších navigací žádný problém (zajdete pouze za roh), u autonavigací velký (pokud potřebujete do provozovny vjet a zároveň je to jednosměrka). Extrémem zřejmě bude pneuservis v Praze, který uvádí adresu domu na jehož zadním dvorku sídlí. A protože to není osamělý venkovský domeček, ale typický městský činžák (baráky nalepené na sobě), tak ujedete ještě 875 metrů než se dostanete na místo určení. Dalším negativním příkladem špatně umístěných souřadnic doprostřed budovy je OC Letňany.
Přednastavený POI v navigaci udává
50.13662; 14.50240, což vás nutí odbočit z Kbelské už do Prosecké a Tupolevovy, nikoli až do Vesecké. Takže jsem byl donucen k výrobě vlastního bodu OCL, který mne dovede na parkoviště.
Tedy tvrdím a propaguji výše zmíněné: souřadnice zadávat na co nejvíce dostupné (dojezdné) místo.
I tak se můžete dostat někam jinam. Například při zadání souřadnic k vjezdu na parkoviště v Kostelní vás navigace pošle do
Letenského tunelu. Ale s tím už musí něco udělat výrobci navigací...