Nové radary v Praze

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1012Příspěvek libor_m

Tak s těmi novými radary v Praze to bude asi běh na dlouhou trať. Včera jsem se snažil najít radar na křižovatce "Evropská - Drnovská" a z žádné strany ani nájezdu jsem nic neobjevil. A to by měl být funkční již od 5/5 ...

Jinak "inforadary" bych nezařazoval.
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
muxx
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2006, 21:15
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

radar suchdol

Příspěvek: # 1023Příspěvek muxx

na suchdole uz jsou nove na silnici namalovany opticky zpomalovaci pruhy. radar ocekavam kazdou chvili. dam vedet hned jak ho zjistim (bo jak prijde dopis s modrym pruhem..)

je tam normalne padesatka zpomalena na 30km/h ale jezdi se tam tak 70..
pro zajemce:
Loc:50°8'17.24"N, 14°22'0.19"E
ipaq3715
gps leadtek 9553x
SD 2GB
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1061Příspěvek libor_m

Tisková zpráva s podrobným popisem nových radarů v Praze na serveru MHMP zde: http://www.praha-mesto.cz/files/=40396/ ... radary.doc

Čísla radarů v TZ patří k obr. č.2 (mista.jpg)
Přílohy
mista.jpg
Umístění nových radarů.
mista.jpg (59.61 KiB) Zobrazeno 5135 x
cervena.gif
Místa pro dokumentaci jízdy na červenou.
cervena.gif (178.2 KiB) Zobrazeno 5136 x
sekcni.jpg
Místa s poměrovým měřením.
sekcni.jpg (55.47 KiB) Zobrazeno 5136 x
bodove.jpg
Místa s bodovým měřením.
bodove.jpg (51.58 KiB) Zobrazeno 5136 x
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1065Příspěvek bloodik

libor_m píše: Jo a jinak by bylo dobré mít u těch stacionárních radarů v názvu i povolenou rychlost. Někdo by to mohl použít např. s CheckPOIntem, který skvěle měří průměrnou rychlost u úsekových radarů. Takže např. "70kmh, název".


Mit u radaru prave tu merenou povolenou rychlost by urcite bylo vyborne nejen u tech stacionarnich, ale u vsech. Nektere navigacni pristroje (Garmin 100%, jak TomTom nevim) tento udaj umi zpracovat a pak nejen upozornovat na radar, ale i na prekroceni te "merene rychlosti". Navic pak lze na "misto s radarem" upozornovat podle rychlost/cas nikoliv podle nejake obecne stanovene vzdalenosti.
Co si o tom myslite ?
muxx
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2006, 21:15
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

radary

Příspěvek: # 1066Příspěvek muxx

nebude to chtit spis zalozit vice kategorii podle toho kterou rychlost hlidaji? pak by se tomu priradily ikonky podle rychlosti. samozrejme by to znamenalo predelat soucasny dve kategorie...
ipaq3715
gps leadtek 9553x
SD 2GB
Roacher
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 9:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1067Příspěvek Roacher

to by šlo, jenže by to zabralo spoustu kategorií a ty jsou u TT omezeny!!!A navíc mi to přijde zbytečná práce-já tedy pokud jedu,tak po značkách koukám,takže vim, v jakém úseku je která rychlost dovolena!
Acer N35
2x SD 512
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1069Příspěvek libor_m

Ale je pravda Roachere. že občas, když jedu po nějaké dlouhé ulici, tak tam může být značek s různými rychlostmi jak nas..no. No a potom si občas říkám, jestli už byla ta třicítka zrušené nějakou křižovatku a je tam tudíž už padesátka, nebo ne.

Souhlasím s Tebou, že by to bylo hodně kategorií (30, 40, 50, 70, 100 - víc asi ne), ale vždy si to člověk může zcela jednoduše sloučit v poiEditu.
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1073Příspěvek bloodik

Protoze vim, jak je neprijemne upravovat univerzalni system pro nejake vyjimky, mohu na to strihnout jednoduchou databazovou webovou aplikaci s moznosti pridavani dat, s primou podporou map a s exporty do ruznych formatu. Samozrejme vystup by mohl jit "i sem". Otazka je, jestli by o to tady byl zajem. Vim, ze by to byla svym zpusobem duplicita zdejsiho systemu, ale s navic pridanym durazem na povolenou rychlost a jejim zohlednenim v exportnich formatech.

Na druhou stranu rozdeleni POI podle rychlost je take reseni ... ale tech kategorii bude asi dost (podle rychlosti) navic x2 pokud by bylo zachovano oddeleni stacionarnich a prenosnych radaru.
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1076Příspěvek libor_m

Pro duplicity systémů bych moc nehlasoval ...

... ne x2 ale x3, protože CheckPOInt rozlišuje ještě úsekové radary ...

Ale možná bychom mohli dát radary do nějaké "podkategorie", kde by byly hezky všechny pohromadě a nepřidávaly by nám na počtu "normálních" POI. Co vy na to, Henry, rossini ...
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1077Příspěvek bloodik

To byl jen navrh .. :)

Pokud to nechcete komplikovat, treba by bohate stacilo uvadet hodnotu povolene rychlosti do nazvu POI ... napr. na zacatek nebo na konec do hranatych zavorek. Cimz by bylo umozneno dalsi programove zpracovani, trideni, exporty apod.
condor
Příspěvky: 104
Registrován: 22.10.2005, 7:48

Příspěvek: # 1079Příspěvek condor

Ja bych to nechal v ramci jednoho webu a jedne kategorie POI.
Pri prilis velkem "punticakreni" se jenom utopime v mori ruznych POI a z krasne a prijemne pomucky se pak stane otrocina, kde zvysena namaha nebude prinaset odpovidajici uzitne vlastnosti.

Nerikam, ze jezdim odpovidajici rychlosti, ale snad zase nikdo z nas neni takove hovado aby si to palilo po meste ci po jine silnici silenou rychlosti a vubec neregistroval znacky kolik se ma spravne jet. Takze v okamziku kdy PDA zahlasi radar tak to proste stahnu na rychlost o jake vim, ze tam ma byt, nebot jak jsem se zminil sleduji znacky.

JInak existuje i nadstavba do TT5 ktera upozornuje prave na ruzne druhy radaru dle jejich kategorii versus jak rychle jedete. Kdyz jedete spravne tak to neupozornuje. Ve spojeni s toutu nastavbou by to melo smysl. Nebot me nekdy stve, ze bez teto nadstavby kdyz jedu predpisove tak stejne me to hlasi radar.
YAKUMO Delta 300 GPS --->YAKUMO Delta X ---> MIO P550m ---> Mio Explora K70
TT 7 (do auta), SmartMaps (na kolo či pěšky), GCzII (Geocaching)
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1080Příspěvek Baharis

Tak vás tady pár dní poslouchám (čtu) a nadá mě to, abych teda taky něco nenapsal.
Kamarád Milhaus měl jednu dobu Mio s Navigonem a ukazoval mě, jak to pěkně funguje. Označené všechny úseky s omezenou rychlostí, nastavení překročení, signál při překročení. Moc se mě to líbilo a celkem jsem aj litoval, že to TT nemá. Věřím, že jen dočasně.
Ale pouštět se do toho amatérsky se mě vůbec nechce. Nezlobte se, ale já to považuji jen za takové zpestření jízdy. Možná trochu vlivem stáří, ale určitě hodně vlivem zkušenosti vím, že rychlou jízdou dohromady nic nenaženu a abych lítal po evropě 190ti km rychlosí (to už jo), na to nemám dostatek peněz. Jezdím si do těch tolerovaných 10 km nad limit a jsem v pohodě. Pokud přehlídnu nějakou 40cítku, nebo 70tku, tak si můžu jen číct, že jsem vůl. A celé toto snažení je marné v okamžiku, kdy vás předjede auto s blikající stopkou za zadním sklem a vítají vás s fotkou na displeji. Pokud jsem někde platil, tak to by většinou pojízdným radarům. ČR, AU, SLO, HR :cry:
A už dřív jsem slyšel, že se PČR má dozbrojovat ručními radary. To můžou pak stát za každým stromem, jako o prázdninách při cestě k Jadranu
Toť můj názor. A nebijte mě. :D
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1084Příspěvek bloodik

i pres vsechno napsane mi neprijde prilis slozite nebo prilis omezujici napsat do nazvu POI i prislusnou omezenou rychlost ... tato vychytavka by neznamenala zadne zmeny v soucasnem systemu, jen benefit pro ty, kteri by s temi radary chteli pracovat "nejak vice" ...

tedy napr. (30) Praha 4, Branicka nebo (50) Praha 4, Miroveho hnuti

Kdo bude chtit, dokaze si to diky tomu "zpracovat dal" (POIedit, scripty pro Garmina nebo CheckPOInt), kdo ne, absolutne se pro nej nic nemeni ...
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1085Příspěvek Henry

Nejlepší je jezdit bezpečně a pomalu, jak píše Baharis - rychlou jízdou čas nenaženete, to radši míň seďte na netu a poi.cz a vyjeďte dřív :P 8) :P 8)

Navíc se můžete cestou i trochu "kochat". Stačí jedna dvě havárie, u které jste byli nebo se stali účastníky a zase na nějakou dobu vám to leží v podvědomí a jezdíte pomaleji. Samozřejmě to nejde brát do extrému :wink:

Jinak je třeba si říct, k čemu všemu by to "rozdělení" bylo. Pokud pouze pro Checkpoint, tak skutečně stačí jak píše Bloodik dopsat do všech záznamů zkratku, podle které se mohou ty soubory generovat. Radary natož Checkpoint nepoužívám, ale díval jsem se teď, že ten program poutřebuje asi jen přesně pojmenované soubory ov2 (bez názvů položek). Kdyby u všech záznamů (nyní kolem 280-ti) byla zkratka např.: {u110} , kde by první písmeno označovalo typ radaru (u - úsekový, atd.) a za tím číslice s rychlostí, tak by v systému pouze přibylo tlačítko "Vytvořit soubory pro Checkpoint" a vygenerovaly se soubory (nejlépe asi jeden soubor zabalený v ZIPu) a ty se hodily do přislušného adresáře Checkpointu (nevím, jak přesně funguje...).

Zachována by byla jedna kategorie s jedinou přidanou povinností a to uváděním zkratky a přibyla by možnost "exportu pro Checkpoint".

To bloodik: nechceš se podílet na běhu zdejšího webu (online.poi.cz)? PHP kódy sice nemám okomentované, ale to bych napravil...
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1086Příspěvek bloodik

Henry píše: Zachována by byla jedna kategorie s jedinou přidanou povinností a to uváděním zkratky a přibyla by možnost "exportu pro Checkpoint".

Jo, takhle to je asi nejrozumnejsi. Exporty pro Garmin (vlastne normalni GPX s pridanou informaci o rychlosti a vzdalenosti upozornovani) pak take neni problem udelat. Ted je jeste otazka, jestli je moderator Radaru ochoten na to pristoupit (i kdyz to nepotrebuje :) ) ...
Henry píše: To bloodik: nechceš se podílet na běhu zdejšího webu (online.poi.cz)? PHP kódy sice nemám okomentované, ale to bych napravil...

Nebyl bych proti, ale ma to jeden zasadni problem. Vsechny moje weby (opevneni.cz) jsou psany v ASP ... takze se obavam, ze s PHP bych (bez treninku) asi nepohnul ... ne ze bych ho nedokazal "upravit" (forum mam taky phpBB), ale obavam se, ze "na programovani" to neni ... :(
Odpovědět