Dlouhodobé uzavírky

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Dlouhodobé uzavírky

Příspěvek: # 21049Příspěvek Scorpio_cz

Dovolím si začít nové téma (Jirásek promine) které by mohlo potencionálně vyústit - po diskusi - do nové kategorie - když se toho někdo ujme.

Jedná se o dlouhodobé uzavírky (řekněme 6měsíců a víc) které bychom si navzájem mohli sdělovat.
Vím že by to mělo podchytit RDS-TMC ale těžko říck kdy/jak/zda vůbec - a né všichni ho mají.
TomTomův MapShare to asi taky neřeší pro všechny.

Začal bych uzavírkou v Kladně, jedná se o plánovanou dlouhodobou uzavírku mostu přes železniční trať.
Kladno - Rozdělov, Ulice ČS armády - Vítězná.

Souřednice mostu jsou : 50°8'29.01"N; 14°5'4.35"E, uzavírka bude obousměrná (kromě BUS MHD).
Plánovaný začátek uzavírky : 29/9/2008
Plánované ukončení uzavírky : rok 2010
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Dlouhodobé uzavírky

Příspěvek: # 21053Příspěvek Docent

MapShare to hlavně řeší akorát pro TomToma... Jinak to není špatný nápad, pro Automapu taková kategorie existuje, leč jsou v ní POI pouze na území Polska.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhodobé uzavírky

Příspěvek: # 21058Příspěvek vrána

Jo, taky se mi to zdá jako dobrej nápad.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhodobé uzavírky

Příspěvek: # 21073Příspěvek MilanSu

Nápad to není špatný, ale jak to pak prakticky použít při plánování trasy. Pokud je mi známo, tak zatím to jde pouze u novějších TT zakázat určitý úsek trasy natrvalo (po skončení uzavírky je samozřejmě možné jej pro TT zase zprůjezdnit). U MIA ani Garminu jsem takovou volbu nikde nenašel
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Dlouhodobé uzavírky

Příspěvek: # 21074Příspěvek Scorpio_cz

iGO8 má například také možnost označit určitý úsek silnice za neprůjezdný.
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Dlouhodobé uzavírky

Příspěvek: # 21076Příspěvek Tonny

U TOMTOMa to řeším tak, že si přes opravy map dám zákaz vjezdu do jednosměrky z obou stran.
A protože údajně vlastní opravy jsou nadřazeny opravám z mapshare, tak mi to celkem vychází.
Mám /měl jsem/ takto označen Petrov, stavbu kruháče Hodonín, Bučovice a další - navigace tento úsek nepoužije a např. trasu Hodonín - Veselí n Moravou /Petrov uzavřen/ mi nabídne přes Vacenovice, Bzenec.
Problémy jsou s tím dva - nevím, jak by to fungovalo v jiném typu navigací,
druhý udržet si přehled, co jsem takto "opravil" - proto to používám pouze tehdy, když se jedná o dlouhodobé uzavírky a vedu si k tomu tabulečku v Excelu pro návrat do původního stavu....
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Dlouhodobé uzavírky

Příspěvek: # 21078Příspěvek Docent

Automapa to umí taky, jde tam navíc zadat datum, do kdy uzavírka platí, a po tomto datu si silnici znovu zpřístupní.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhodobé uzavírky

Příspěvek: # 21081Příspěvek vrána

Mno a ti ostatní si pak nechají zobrazit mapu s naplánovanou trasou a zobrazovanou touto kategorií a pokud na trase něco takového najdou, tak použijí funkci "vyhnout se úseku" nebo tak podobně :-). To umí i můj předpotopní TT5.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Odpovědět