Kategorie Hotely

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Kategorie Hotely

Příspěvekod Gumídek v 24.9.2014, 13:14

Byl jsem nucen přejmenovat kategorii CZ-Hotely na CZ-Hotely a hostely. Protože stále uživatelé zadávali Hostely do penzionů. Děkuji...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Kategorie Hotely

Příspěvekod Tonny v 30.12.2014, 20:40

Mohly by být hotely a hostely zvlášť?
K rozdělení existuje relevantní důvod.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Hotely

Příspěvekod Gumídek v 30.12.2014, 20:55

Jaký je ten důvod ??
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Kategorie Hotely

Příspěvekod Tonny v 31.12.2014, 8:47

Hotel a hostel
jsou naprosto odlišné kategorie ubytování, viz např. tyto pojmy na wiki a hlavně v praxi.
JAko základní rozlišení /značně zjednodušené/ jen tolik, že hostel má zpravidla sociální zařízení společné na chodbě, kdežto hotel na pokoji, hostel zpravidla neposkytuje žádně nebo jen velmi omezené služby, hotel naopak...
A když je zde na http://www.poi.cz všechno doslova detailně tříděno a rozlišováno, pak hotel a hostel je příliš velký rozdíl na to, aby byl ve společné kategorii.
V teto souvislosti navrhuji, aby v kategorii Hotel byl v názvu povinný i počet hvězdiček /u některých už zavedeno/. Počet hvězdiček přiděluje na základě kriterii Asociace hotelů a restaurací, a tento parametr je základním ukazetelem toho, co od hotelu čekat.
Hostely jsou z tohoto pohledu max dvě hvězdičky, zpravidla nemají soc. zař. na pokoji nebo neposkytují restaurační služby.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hotel
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hostel
https://cs.wikipedia.org/wiki/Penzion
Krátce - hotel a hostel jsou příliš rozdílná ubytovací zařízení, penzion je kategorie sama pro sebe vzhledem doslova k osobitemu pojetí a názoru toho kterého provozovatele.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Hotely

Příspěvekod Gumídek v 31.12.2014, 12:20

Tonny, opravdu je nutné stále se všemi jednat jako s nesvéprávnými jedinci ?? Stačilo to jednou větou....Já to klidně rozdělím...Budeš se o tu kategorii starat ?? Já jen, že se tu o vše stará již jen pár jedinců...správce restaurací, hotelů, penzionů už sem chodí také sporadicky...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Kategorie Hotely

Příspěvekod Tonny v 31.12.2014, 12:39

.... jednat jako s nesvéprávnými jedinci ?? .....
Nechápu...

... o vše stará již jen pár jedinců ....
Tento fakt naopak chápu...

Všem PF 2015 a loučím se...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Hotely

Příspěvekod Gumídek v 31.12.2014, 12:46

Tak tedy fakt děkuju za odpověď.
Ptal jsem se, kdo se o tu další kategorii bude starat....
A k hvězdičkám. Když mám hodnocení k dispozici, tak jsou zadané. Tam kde nejsou k dispozici, tak tam nejsou....
No nic, kategorie hostely je hotová, o kterou se samozřejmě budu starat....
Sice byl Tonny jediný, kterému to vadilo. Doufám, že jsem mu tím aspoň udělal radost...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Kategorie Hotely

Příspěvekod Tonny v 31.12.2014, 21:35

Děkuji za rozdělení kategorií. Jen chci říct, ze mi to nevadilo, jen jsem chtěl aby to bylo v kontextu poi.cz fakticky správně.
Příště zvazim, zda se na něco dalšího zeptam nebo jestli si dovolim něco požadovat či nedej bože kritizovat.
....
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Hotely

Příspěvekod Gumídek v 31.12.2014, 22:58

Nech toho...Já s tím problém nemám...Spíše mne štve úbytek správců....A že to zase zbyde na mne a na pár dalších....a ty patříš taky mezi tuhle partu bláznů....
:-) :-) :-)
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron