Jak nahrát body POI?

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Vojtík
Příspěvky: 5
Registrován: 13.3.2008, 17:55

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 13567Příspěvek Vojtík

Má taky Garmin 660 Nuvi a zjistil jsem, že ať nahraju jakýkoli počet bodů POI, vždycky sevytvoří v Garminu soubor POI.GPI s obsahem těch bodů, které byly v adresáři, na který byl nasměrovaný POILOADER. Naproti tomu nemá vůbec žádný vliv, jak si soubor s POI body pojmenujete. Vytvořil jsem si tedy importem soubor POI s nějakými body, které považuji za základní a přejmenoval jsem POI.GPI na "ZAKLADNI.GPI" Importem dalších bodů se znovu vytvořil soubor POI.GPI a původní body zůstaly. Rozdělením na soubory s různými názvy je tak možné kdykoli určitý obor bodů odmazat (např. po návratu z dovolené) a jiný obor přidat nebo přenechat část bodů někomu jinému. Vždycky je jen potřeba vytvořený soubor POI.GPI vhodně přejmenovat.
mesic
Příspěvky: 1
Registrován: 15.3.2008, 16:46

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 13633Příspěvek mesic

Dobrý den,
také mne zajímá, jak nahrát POI do MIO C250. Jsem čerstvý uživatel.
Děkuji
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 13634Příspěvek Jirásek

Zdravím.
Prohlédl a přečetl jsi si sekci Garmin? Nahrání POI do Garmina je tam popsáno v různých vláknech mnohokrát.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
veka
Příspěvky: 1
Registrován: 27.5.2008, 12:17

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 16756Příspěvek veka

ahoj, v uzivatelskem nastaveni mam vychozi format pro ukladani gpx pro garmin, ale kdyz dam neco ulozit tak se to uklada ve formatu .xml a nevim co s tim :( ???
Vilibald
Příspěvky: 2
Registrován: 2.7.2008, 16:17

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 18494Příspěvek Vilibald

ahoj lidi taky jsem tu ještě pořád nenašel odpověď na to jak nahrát poi body do mio konkretně mio c720b skoušel jsem to přes poi loader ovšem nic nenahraje mám je xcelu a proste to tam nenahraje napiše nahrano 0 souborů prosím poradte :zamysl:
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 18496Příspěvek Jirásek

Doporučuji TOTO VLÁKNO. Třeba příspěvek Michalsx z 17.11. Možná ti to pomůže.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Petrkiller
Příspěvky: 2
Registrován: 7.8.2008, 0:20

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 19459Příspěvek Petrkiller

Prosimvas mam 2. den navigaci Evolve CoolTrax 3D .. poradite jak tam nahrat poi body? Dekuju..a popr.exsistuje nejaka obdoba downloaderu a instalateru na evolve jako na garmin? ten program myslim :cheers: .. diky moc ale rychle please :zed: :nositka:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 19463Příspěvek Docent

Koupit si TomToma, tam se nahrání řeší prostým nakopírováním ov2 souboru :janic: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 19464Příspěvek Jirásek

Petrkiller píše:....... mam 2. den navigaci Evolve CoolTrax 3D .. poradite jak tam nahrat poi body?... ale rychle..
1. Vítám tě ve fóru.
2. Chce se to trochu rozhlédnout po příspěvcích - Ostatní navigace ..... TADY. Předpokládám (ale mohu se i mýlit) že je tam iGO. Postup proto bude obdobný jako u iGO a to má také vlastní vlákno kde se dočteš vše potřebné.
3. Docent má pravdu (jako obvykle), uživatelsky nejpřístupnější je v tomto ohledu (přihrávání vlastních BZ) asi TomTom.
4. České přísloví - Rychle se ani pes .....
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
pells
Příspěvky: 14
Registrován: 8.7.2008, 22:52

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 19541Příspěvek pells

k těm místům "u zákazníka" jak píšeš, tam je tuším pole pozice nebo uložit, takže dáš uložit a ono ti to napíše, že bylo uloženo do oblíbených a ty pak už jen musíš do oblíbených a tam přes změny změnit název a nazveš si to třeba franta vomáčka nebo jak se tvůj zákazník jmenuje. Příště si už jen vyhledáš kam vést a z oblíbených vybereš a pokud se tím chceš zabývat hlouběji, tak si můžeš naplánovat trasu s body a zákazníky tam naskládaáš, ale nejsem si jist zda ti to navi umožní. Jám mám nuvi 760 a u ní jako jednu z předností bylo psáno že má neomezený počet bodů na trase...jsem limitován kapacitou paměti, ty nižší modely údajně mají jen jeden nebo kolik průjezdných bodů. To si najdeš v návodu.

EDIT Jirásek: pro vysvětlení - předpokládám že toto je asi reakce na dotaz Blackbird z 13.12.2007. Zde bylo na místě použít "citaci". Jak to má člověk dohledávat :zed:
Uživatelský avatar
mirdav
Příspěvky: 4
Registrován: 1.4.2008, 16:34
Bydliště: Pribor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 23036Příspěvek mirdav

rossini píše:Ne. Stručný postup:
  • Vlevo nahoře "Uživatelský panel/Nastavení online.poi.cz/ Zvolte typ navigace GARMIN (formát GPX)
  • Kategorie POI (resp. http://www.poi.cz) - zvolte stáhnutí kategorie POI, která Vás zajímá klikem na příslušnou ikonku diskety
  • Uložte si vše (i obrázek kategorie klikem na ikonku na začátku řádku) na HDD do jednoho společného adresáře
  • Pokud ještě nemáte, stáhněte a nainstalujte program PoiLoader (http://www8.garmin.com/support/download ... jsp?id=927)
  • Spusťte ten program a postupujte dle instrukcí - většinou označeny v programu jako (doporučeno)
    ....
Ahoj všem.
Postup je jasný, diskuse dlouhé... Ale dotaz: lze nahrát POI do Garmina BEZ PoiLoaderu? Používám Garmin na paměťové kartě, v mobilu se Symbianem, nemám počítač s Windows. Pokud bych na kartě v telefonu založil správný adresář a do něj nalil ty správná data, mám šanci? (podle toho, co jsem ne-našel nečekám pozitivní odpověď).

Děkuji za trpělivost.

Mirda
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 23037Příspěvek Jirásek

Bojím se, že bez PC to asi nepůjde. Možná ale někdo vymyslel způsob.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
mirdav
Příspěvky: 4
Registrován: 1.4.2008, 16:34
Bydliště: Pribor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 23041Příspěvek mirdav

Ahoj.
Díky za bleskovou odpověď, podotýkám, že k vlastnictví počítače jsem se propracoval. Našel jsem, že se POI generují v adresáři /Garmin/POI/poi.gpi a tento jediný poměrně malý soubor obsahuje body zájmu všechny dohromady. Pro staré uživatele Garminu asi žádná novinka. Jak jej ale vytvořit bez PoiLoaderu, na to jsem zatím nepřišel a to mne trápí.

Ahoj.

Mirda
Palm LifeDrive + TT6.00 + BTGPS
Nokia E65 + Garmin Mobile XT + BTGPS
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 23042Příspěvek Jirásek

Jestli tomu dobře rozumím, počítač je k dispozici ale na jiné platformě než Wokna. Jinak nechápu, proč by jsi se bránil PoiLoaderu. Bylo by vhodné na jakém systému pracuješ. Například pro MAC je PoiLoader také.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
mirdav
Příspěvky: 4
Registrován: 1.4.2008, 16:34
Bydliště: Pribor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 23043Příspěvek mirdav

Jojo. Mám PC/AT ale bez windovs, OS Debian GNU Linux. Mno a řeším jestli to tam jsem schopen narvat bez toho, abych musel řešit ten windows. Existuje ještě možnost emulátoru, ale tady jsem moc nepořídil. Proto hledám kličku.
Palm LifeDrive + TT6.00 + BTGPS
Nokia E65 + Garmin Mobile XT + BTGPS
Odpovědět