Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
vladas
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2006, 12:57

Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16668Příspěvek vladas

Omlouvam se, hledal jsem, ale je tu ohledne te diakritiky uz opravdu moc ;-( ...

Sam tu nestastnou diakritiku radeji nikde nepouzivam (protoze vetsinou zpusobuje jen problemy),
ale ted jsem si pekne sloucil KML POI pro iGO a zjistil, ze nekdo diakritiku pouziva
a pak jsou mi takove POI k nicemu, ze iGO nektere POI nenajde :-( ...

Mam tedy dotaz, jestli nahodou nejdou tyto WWW upravit tak, abych si mohl zvolit,
ze se mi ma vse slucovat (anebo stahovat) rovnou bez diakritiky,
anebo jestli prosim alespon nevite o nejake male a sikovne utilitce, kterou bych ty *.KML
mohl "prohnat", aniz by mi je poskodila ?
(pro jine binarni POI treba TomTom to asi bez mezikonverze nepujde a tam bych se primlouval pro prime stahovani).

Dekuju...
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16672Příspěvek Henry

Pokud se vyskytne program, který bude načítat KML soubory a přitom sprasí diakritiku, tak můžu uvažovat o tom, že by se daly generovat dvojí KML soubory, jinak je to mrhání časem.
Pokud iGo 8 nezpracuje řádně KML soubory, tak to napiš do tohoto vlákna: http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=12&t=1624 - tam to můžeme vyřešit.
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16673Příspěvek fox50

Kdyby jsi nic nenašel, a nebylo jiného řešení jak odstranit tu diakritiku z KML,OV2 souborů, tak napiš SZ.
Spáchám Ti nějaký prográmek, je to práce asi tak na 20min. možná ani ne. :)
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
vladas
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2006, 12:57

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16675Příspěvek vladas

iGO8 tu diakritiku zobrazuje spravne, ale kdyz dam hledat treba POI "Praded" ale v KML je jako "Praděd",
tak ho to nenajde.
Tedy alespon doufam, ze nekecam, ale radeji to jeste odpoledne proverim.
(je mi ale divne, ze jsem sloucil vsechny rozhledny atd. a ted se divam do KML a ze by tam opravdu nebyl ??? :-( ...)
vladas
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2006, 12:57

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16676Příspěvek vladas

I tak "pro klid duse" bych to radeji mel vsechno jednotne a pro jistotu bez te diakritiky ...
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16677Příspěvek Docent

Tak zase asi dělám něco špatně, protože mně to POI s diakritikou najde bez problémů... A to jich mám podstatně víc, než je tady, protože jsem si do stažených POI diakritiku doplňoval sám, když moje zdvořilé žádosti na správce byly marné :zamysl: .
BTW konkrétně u těch rozhleden to nenajde ani názvy bez diakritiky, zkus si třeba kastel u Vrbice, takže problém bude asi někde jinde.
EDIT: Rozhlednu to nenajde žádnou, i když dám třeba 2 první písmena bez diakritiky, u WIFI FREE, Nákup Plus atd. mám diakritiku taky a hledá to naprosto bez problémů :koul: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16682Příspěvek Docent

Jinak výše uvedené WIFI a třeba ještě TESCO jsou odstrašující příklad toho, jak název POI vypadat nemá, pokud používáte něco jiného než TomToma :-(. Protože je tam třeba "WIFI FREE, Pardubice, Hotel Labe", všechno k první čárce je pro iGO název, ostatní je popis nebo poznámka... A vyhledávání funguje pouze v názvu, takže tam máte x krát název WIFI FREE a najdete leda velké kulové :nastvany: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16696Příspěvek fox50

To to by se dalo řešit jedině úpravou zadávacího formuláře. Který by do DB ukládal jednotlivá pole jako Název, www, telefon, atd. A až později při generování konkrétního POI by se data poskládala tak jak je pro danou navigaci nejlepší.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16698Příspěvek Gumídek

A také všem správcům vysvětlit,že když je kategorie např. CZ-Hotel,tak proč cpát do názvu jednotlivých bodů znovu slovo "hotel"(tuto kategorii jsem dal jen jako příklad). Pak se špatně hledá konkrétní bod....A navíc se pak nevejdou ty důležité údaje. Já sám jsem to pár jednotlivcům psal,ale zbytečně....Jeden mne dokonce skoro poslal do p.....,co je mi prý do toho. Panáček zapomněl,že ty kategorie děláme hlavně pro ostatní,a ne pro sebe....No jo,je to v lidech...Buďme optimisté...
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16702Příspěvek Docent

Ten "Hotel" možná ještě smysl má, pokud si sloučím kategorie s ubytováním, tak abych poznal hotel od penziónu. Ale zrovna to wifi free asi nikdo slučovat s něčím jiným nebude...

To fox50: Na to by doplatili majitelé historických navigací jako je TomTom, Automapa třeba zvládne 64 znaky na název a 255 znaků v poznámce, TomTom si vystačí s 63 na všechno :KO: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16706Příspěvek fox50

A momentálně je omezen počet znaků při zadávání POI? A i kdyby dají se dodělat kontroly při vkládání, při stisku tlačítka uložit by se mohlo kontrolavat zda celkový počet znaků nepřesahuje 63 znaků. Pro jiné navigace by se kontrolovalo zase třeba něco jiného. Takže formulář by šel rozhodně udělat.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16711Příspěvek Docent

Kontrolované to je celkem jednoduše, prostě víc jak 63 znaky tam nevložíš :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
vladas
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2006, 12:57

Slova pred kazdym nazvem POI

Příspěvek: # 16734Příspěvek vladas

Jo ja jsem si ted treba konkretne sloucil "Turistiku" a i kdyz jinde by mi treba slovo "Zamek" u kazdeho zamku prekazelo,
tak tady take potrebuju nejak odlisit, co je zamek, rozhledna, prehrada atd. ...

Mozna by to bylo dobre aby to tam lide implicitne nedavali a az pri ztahovani aby si kazdy zaskrtl checkbox, zda to chce pred kazdy nazev doplnit a treba aby si mohl i sam zadat, jake slovo tam chce doplnit ...
vladas
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2006, 12:57

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16735Příspěvek vladas

A ted abych se vratil ke svemu puvodnimu problemu s diakritikou a hledani POI v iGO8.

Vcera jsem zkousel hledat treba prehradu "Flaje", kterou v *.KML opravdu mam,
ale iGO8 ji zrejme "diky diakritice" pri hledani opravdu nenasel ;-( ...
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvek: # 16737Příspěvek Docent

Jasně, kvůli diakritice. Tak mně teda vysvětli, proč v rozhlednách to nenajde vůbec nic, ani bez diakritiky, a třeba v nákup Plus to hledá i s diakritikou.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět