Jak nahrát body POI?

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Jaroslav Hanykyr
Příspěvky: 8
Registrován: 30.7.2007, 4:38

Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 6328Příspěvek Jaroslav Hanykyr

Dobrý den, obracím se s dotazem jako úplný laik. Mám nové (Garmin,nuvi 300).V manuálu jsem našel,možnost vložení "uživatelských bodů POI".Dotaz zní jak tyto body nahrát do nav. přístroje? Stačí přetažení těchto souborů do adresáře f\Garmin\POI ?
Děkuji za nápovědu a pomoc.
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 6330Příspěvek rossini

Ne. Stručný postup:
  • Vlevo nahoře "Uživatelský panel/Nastavení online.poi.cz/ Zvolte typ navigace GARMIN (formát GPX)
  • Kategorie POI (resp. http://www.poi.cz) - zvolte stáhnutí kategorie POI, která Vás zajímá klikem na příslušnou ikonku diskety
  • Uložte si vše (i obrázek kategorie klikem na ikonku na začátku řádku) na HDD do jednoho společného adresáře
  • Pokud ještě nemáte, stáhněte a nainstalujte program PoiLoader (http://www8.garmin.com/support/download ... jsp?id=927)
  • Spusťte ten program a postupujte dle instrukcí - většinou označeny v programu jako (doporučeno)
    ....
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Jaroslav Hanykyr
Příspěvky: 8
Registrován: 30.7.2007, 4:38

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 6333Příspěvek Jaroslav Hanykyr

rossini/ já Vám děkuji ale zatím zcela nechápu+. Vidím vše úplně poprvé,tak mám z toho zmatek
ICQ 410-583-259
POIspringpeace
Příspěvky: 1
Registrován: 1.8.2007, 11:36

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 6397Příspěvek POIspringpeace

Stahuji POI ve formátu csv pro MIO. Existuje nějaká obdoba POILoaderu pro Mio C710 nebo je pro tuto navigaci jiný postup nahrání bodů POI?
GPS: Garmin GPSMap 60CSx
PNA: Mio C710
Blackbird
Příspěvky: 4
Registrován: 11.12.2007, 22:16

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 10043Příspěvek Blackbird

Jsem také nováček a nikde jsem nenašel nějaký ucelený návod jak POI používat, nahrávat atd. Podařilo se mi pomocí loaderu nahrát jednotlivé POI, ale neumím k tomu v GPS přiřadit ten obrázek. Mám to tam jen pod textovou hlavičkou. A také je to odděleně od předehraných POI, což je škoda. Existuje nějaký manager kterým se toto vše ovládá? Mám Garmin nuvi 760.
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 10045Příspěvek rossini

No, vidím, že jsi opravdu nováček, ale zeptat se ve vlákně, kde o 3 příspěvky výše o tom píšu, to je docela um... :palec:
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Blackbird
Příspěvky: 4
Registrován: 11.12.2007, 22:16

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 10048Příspěvek Blackbird

Zvládnul jsem tam nahrát POI (dle výše napsaného), ale i když jsem měl v tom adresáři na HDD i obrázky, tak v GPS to mám jen pod textovými tlačítky. A za druhé je to v samostatném oddělení "různé" a ne tam kde jsou ostatní přednahrané POI, tzn. pod tlačítkem "body zájmu". A na to jsem tedy lék výše nenašel :-(
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 10053Příspěvek MilanSu

Na to ani lék neexistuje, prostě to nejde. Jsou originál BZ a pak uživatelské BZ a dohromady nelze, je třeba to brát jako fakt.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Blackbird
Příspěvky: 4
Registrován: 11.12.2007, 22:16

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 10059Příspěvek Blackbird

No to jsem nechtěl slyšet... :-) A co ty ikonky, jak je tam dostat? Dík
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 10061Příspěvek MilanSu

Ted jsem se dival do Nuvi 670 a ja tam mam jako sve body zajmu Cerpaci stanice a u nich mam ikonky s z POI.CZ na HDD mam vsechno v jedne slozce (soubor XXX.GPX a XXX.BMP) a po natazeni pomoci PoiLaderu je mam v zarizeni. Ale trochu nechapu, co myslis tim textove, ikonku vidis pouze na mape, nikde jinde, takze zkus kam vest, Ruzne, Uzivatelske body, vyber Vsechny kategorie a vyber neco a pak zvol Mapa a mel by jsi tu ikonu videt.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Blackbird
Příspěvky: 4
Registrován: 11.12.2007, 22:16

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 10076Příspěvek Blackbird

Aha, no tak to zkusím v praxi, já jsem myslel že to jsou ikony stejně jako v těch předehraných POI, tedy ikona s čerpací stanicí a pod ní jsou čerpací stanice. Jestli je to takto, tak je to ok. A ještě bych měl teda jeden dotaz, když někde jsem, třeba u zákazníka a chtěl bych si na místě uložit pozici a dát k tomu jeho název abych potom měl takový seznam a jen kliknul a ono mě to tam dovedlo, lze to někde? Nebo to musím udělat jako POI v počítači a pak to tam nahrát, to mi přijde divny. Dík
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 10098Příspěvek MilanSu

Podle mě to jde, ale ted to nemohu vyzkouset, nejsem na prijmu a nechce se mi lezt ven. Ale kliknes na mapu a tam je pak nejaka volba ulozit nebo tak neco. Urcite na to prijdes
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Cernyl
Příspěvky: 1
Registrován: 25.1.2008, 13:50

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 11645Příspěvek Cernyl

Mam Garmin 200 a keď si dam zobrazit mapu a cestujem v cieli si kliknem na ikonu vozidla a ponukne mi nadmorsku vysku a suradnice a tie si ulozim pod vlastnym nazvom. Ulozi sa to do oblubenych poloziek a potom si ich vies kedykolvek zvolit.
Zbycho
Příspěvky: 2
Registrován: 31.1.2008, 18:06

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 12324Příspěvek Zbycho

Koupil jsem navigaci NUWI 660 a tam uz byly predinstalovane nejake soubory POI z cele evropy. V navi jsou ulozene s priponou GPI. Kdyz ted chci poslat nove poi do navi tak jak to mam udelat abych neprisel o to co uz tam je? Neco jsem cetl, ze se ma vsechno posilat najednou. :roll:
Britanni1
Příspěvky: 1
Registrován: 21.2.2008, 7:45

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 12673Příspěvek Britanni1

prosím jak nahrát body poi na Mio C250?Jsem ženská a vůbec nevím.
Odpovědět