Zmiznute nazvy ulic

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Robo12
Příspěvky: 3
Registrován: 20.1.2008, 17:15

Zmiznute nazvy ulic

Příspěvek: # 11488Příspěvek Robo12

Poprosim Vas o pomoc. Mam Nuvi250W. Stalo sa coho som sa obaval.
Daval som nejake mapy na SD kartu [a vobec som do pristroja nesahal] a teraz mi z nejakeho dovodu vobec nepise nazvy ulic ani na Slovakia Road ani v Europe? Software je originalne prednahraty v pristroji.
Ako to mohli mapy na SD karte sposobit a co mam teraz robit??

Ako dostanem naspat aby mi ukazovalo nazvy ulic?Na zoome to nezavisi....
Velka vdaka
dedekpmr
Příspěvky: 12
Registrován: 21.1.2008, 13:04

Re: Zmiznute nazvy ulic

Příspěvek: # 11512Příspěvek dedekpmr

Zrovna včera jsem to řešil u mé Nuvi 200. Nevím čím jsem si to způsobil, možná zvýšenou aktivitou při užívání a testování přístroje, možná jsem to urval z PC bez bezpečného ukončení. Pomohl mi reset na factory default. Podle návodu při zapnutí dlouze držet pravý dolní roh displ. a dál postupovat podle nabídek. Vymažou se při tom všechny oblíbené, zálohoval jsem je přes Mapsource a potom vrátil. SD kartu jsem při resetu raději vyndal. Popis ulic se vrátil i na mapy z SD.
Robo12
Příspěvky: 3
Registrován: 20.1.2008, 17:15

Re: Zmiznute nazvy ulic

Příspěvek: # 11530Příspěvek Robo12

dedekpmr píše:Zrovna včera jsem to řešil u mé Nuvi 200. Nevím čím jsem si to způsobil, možná zvýšenou aktivitou při užívání a testování přístroje, možná jsem to urval z PC bez bezpečného ukončení. Pomohl mi reset na factory default. Podle návodu při zapnutí dlouze držet pravý dolní roh displ. a dál postupovat podle nabídek. Vymažou se při tom všechny oblíbené, zálohoval jsem je přes Mapsource a potom vrátil. SD kartu jsem při resetu raději vyndal. Popis ulic se vrátil i na mapy z SD.
Dakujem za odpoved No to je skoda ze to pises az dnes, uz som zaniesol pristroj nech to riesia ako zarucnu opravu
Reset na spodku pristroja nepomohol, nie je niekde detailnejsi popis= navod na tento reset?? A co prednahrate mapy pri tomto resete???
dedekpmr
Příspěvky: 12
Registrován: 21.1.2008, 13:04

Re: Zmiznute nazvy ulic

Příspěvek: # 11532Příspěvek dedekpmr

Resetovací tlačítko jsem zkoušel jako první a taky nepomohlo. V manuálu jsou stručně popsány oba resety. Mám verzi GE money a tam po resetu zůstala předinstalovaná mapa, radary, upravená čeština pro qWERTZ i osobní fotky. Změnilo se jen nastavení a zmizely oblíbené a naposledy hledané. Po resetu byla pozice v USA a chvíli trvalo než se zaměřila aktuální pozice.
dedekpmr
Příspěvky: 12
Registrován: 21.1.2008, 13:04

Re: Zmiznute nazvy ulic

Příspěvek: # 11870Příspěvek dedekpmr

Náhodně jsem zjistil jak se stalo, že mi z map na Nuvi 200 zmizely názvy ulic. Poprvé od resetu Nuvi který jsem musel provést z výše uvedeného důvodu jsem zapnul mapu SLOVAKIA TOPO v2 a něco jsem v ní hledal. Po přepnutí zpět do Atlasu CZ jsem zjistil že nejde popis ulic. Udělal jsem reset a pak SK Topo zkusil znovu. Stejný výsledek a znovu nutný reset. Zkusil jsem SK Topo ještě v Nuvi 360 a tam to dopadlo stejně. Použití této mapy s Garminem opakovaně způsobilo tuto kolizi. Máte někdo podobnou zkušenost z SK topo v2, nebo nějakou jinou mapou?
Robo12
Příspěvky: 3
Registrován: 20.1.2008, 17:15

Re: Zmiznute nazvy ulic

Příspěvek: # 11943Příspěvek Robo12

dedekpmr píše:Náhodně jsem zjistil jak se stalo, že mi z map na Nuvi 200 zmizely názvy ulic. Poprvé od resetu Nuvi který jsem musel provést z výše uvedeného důvodu jsem zapnul mapu SLOVAKIA TOPO v2 a něco jsem v ní hledal. Po přepnutí zpět do Atlasu CZ jsem zjistil že nejde popis ulic. Udělal jsem reset a pak SK Topo zkusil znovu. Stejný výsledek a znovu nutný reset. Zkusil jsem SK Topo ještě v Nuvi 360 a tam to dopadlo stejně. Použití této mapy s Garminem opakovaně způsobilo tuto kolizi. Máte někdo podobnou zkušenost z SK topo v2, nebo nějakou jinou mapou?
Ano je to presne tak, ten problem vyvolava SlovakiaTopo v2. Vzdy ako ju nahram na kartu, nasledovne zmiznu nazvy ulic a nedaju sa zapnut. Naozaj pomaha az reset stlacenim praveho dolneho rohu. Neprisiel niekto na to v com je problem? Nastastie sme teda prisli na to ze reset to "zachrani".
lasol
Příspěvky: 3
Registrován: 17.2.2008, 9:04

Re: Zmiznute nazvy ulic

Příspěvek: # 15607Příspěvek lasol

Ahoj všichni, toto je odpověď z Pikodasu:
Dobry den,
zobrazovani nazvu je zavisle na pristroji a mape a nelze ovlivnit nastavenim pristroje.

S pozdravem

Jan Straka
Picodas Praha spol. s r.o.

:osli:
co Vy na to? To je servis co?
Jiřík
Příspěvky: 1
Registrován: 16.7.2009, 12:58

Re: Zmiznute nazvy ulic

Příspěvek: # 29543Příspěvek Jiřík

Mám nüvi 250 a zmizení názvu ulic mi vyvolal už dříve Atlas Czech 7. Po nějaké době se ulice zase samy ? objevily.. V loňském roce - zase Slovakia Topo V2. Takže zkusím restartovat navigaci a uvidím. Mám Atlas Czech 8 a na zkoušku kus CN Europe 2010 a ulice nejdou.
Nejhorší je, že ani po vypnutí nebo odstranění chybné mapy se ulice neobjeví. Považuji to za softwarovou chybu přístroje. Měl by být odolný proti takovým "virům".
Jinak dík za radu v Path.cz od "kmttrinity"
Jiřík
papie
Příspěvky: 1
Registrován: 19.1.2009, 9:38
Bydliště: Praha

Re: Zmiznute nazvy ulic

Příspěvek: # 30023Příspěvek papie

Bohužel se mi to stalo u Nuvi 250 po upgr. na ATLAS Czech v.8, takže to dělá nejenom mapa SLOVAKIA TOPO v2. Nemáte někdo zkušenost jak to vypadá po upgr. na mapu TOPO Czech 3 ? Nakonec opravdu pomohl reset, který je popsaný v příspěvcích výše
Odpovědět