NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
krizzd
Příspěvky: 5
Registrován: 5.2.2008, 20:01

NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Příspěvek: # 12108Příspěvek krizzd

Zakoupil jsem si Garmin NUVI 250 s již nainstalovanou mapou TOPO Czech 1.2. V základní charakterice mapy se uvádí - cituji: "Na mapě je více jak 70000 bodů zájmu (POI), které lze vyhledávat jak v přístroji, tak v programu MapSource, případně můžete v přístroji nastavit navigaci k nim." Některé body zájmu není problém vyhledat, ale některé z uvedených jsem tam v žádném případě nenašel. Jako na př. objekty čs. opevnění,turistická známková místa, turistické značky,naučné stezky a doporučené výlety po tisícovkách apod. Což je ovšem u turistické mapy pro turistu to nejdůležitější, nebo alespoň nejlákavější. V návodu není ani zmíňka o tom jak tyto body nalézt. Je to podvod na zákazníka, nebo jsem tak neschopný a nebo je špatný manuál? Jestli víte jak na to, poraďte prosím jak se k těmto bodům zájmu dostanu.
Děkuji moc za návod či opověď, uvítám i to, jestliže se ozve někdo, kdo má podobnou zkušenost.

PS.: o takových maličkoctech, jako že autoopravna v České kamenici se nalézá na zámeckém vrchu, na skále vedle zříceniny se ani nechci rozšiřovat. :haha:
radek.prochy
Příspěvky: 25
Registrován: 3.1.2008, 9:19

Re: NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Příspěvek: # 12172Příspěvek radek.prochy

Ja bych to videl, ze je to jen vyznaceno v mape (turisticke znacky, cyklostezky), ale vyhledat jinak nez pri prohlizeni mapy to nejspis moc dobre nejde. Aspon jsem na to neprisel :cry:
Ale napriklad vrchol kopce muzes vyhledat v Body Zajmu - Zadejte nazev a tam vytukas nazev kopce ;)
Garmin Nüvi 270
krizzd
Příspěvky: 5
Registrován: 5.2.2008, 20:01

Re: NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Příspěvek: # 12177Příspěvek krizzd

Díky za odpověď, i když řešením nejspíš bude si to tady nahrát přestože jsem si to vlastně (podle návodu) koupil.
Pokud je kóta pojmenovaná a znám její název tak to jde, jinak nemám šanci, ale známková místa, opevnění,turistické značky(křížení turistických tras), naučné ztezky natož doporučené trasy po tisícovkách jsem ani po podrobném prohledání map nenašel. Zkusím zavolat přímo do Garmina co mi na to řeknou.

Přeji pěkný den.
:zamysl:
krizzd
Příspěvky: 5
Registrován: 5.2.2008, 20:01

Re: NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Příspěvek: # 12753Příspěvek krizzd

Neumí to nic víc než automapa ČR. Je to podfuk na turisty, možná až to trochu vyšperkujou. :pistol:
radek.prochy
Příspěvky: 25
Registrován: 3.1.2008, 9:19

Re: NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Příspěvek: # 12775Příspěvek radek.prochy

hmm, obavam se, ze ani u Topo 2 PRO to nebude uplne ono :pulka: , snad se alespon zlepsi presnost zakreslenych tur. znacek a pod.
Garmin Nüvi 270
krizzd
Příspěvky: 5
Registrován: 5.2.2008, 20:01

Re: NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Příspěvek: # 12792Příspěvek krizzd

.... psal jsem na mapy@garmin.cz a jejich odpověď byla , řekl bych "jalová" , řekli jen, že to umí hodně a pak jen prázdná slova.

Přeji hodně krásných výletů z klasickou papírovou mapou. :cheers:
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Příspěvek: # 12794Příspěvek Baharis

krizzd píše:Neumí to nic víc než automapa ČR. Je to podfuk na turisty, možná až to trochu vyšperkujou. :pistol:
To budou asi silná slova. Že to neumí routovat po turistických značkách mě také nemile překvapilo, to je pravda, ale také to nikde neinzerovali. Jinak je si myslím velký rozdíl v těch mapových podkladech. Ty turistické značky, vrstevnice a tak. Rozhodně se pro chození po horách hodí lépe TOPO, než automapa.
GARMIN nüvi 670
krizzd
Příspěvky: 5
Registrován: 5.2.2008, 20:01

Re: NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Příspěvek: # 12799Příspěvek krizzd

To o co to umí víc proti automapě je sice hezké, ale to co slibujou v návodu k mapě je podle mě prostě podvod.
Navigaci po značkách tam jasně slibujou , známková místa taky , navigaci po naučných stezkách a další.
Sprostej obchodní trik. Je to moc drahá náhražka obyčejné turistické papírové mapy.
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Příspěvek: # 12839Příspěvek Baharis

Já jim nechci dělat advokáta. TOPO jsem si dokoupil do 276C, chodím s ní na turistiku a naprosto mě vyhovuje. Návody moc nečtu, tak nevím co kde slibovali. Podíval jsem se na stránky a hned první věta je:

TOPO Czech v1.20
Nová verze turistické mapy České republiky s podporou funkce automatického výpočtu trasy po asfaltových komunikacích, s obarveným turistickým značením (podpora u nových mapových přístrojů vyrábených od r. 2006) a stínování reliéfu v počítači.


V turistických známkách nejedu, takže nevím jak se to praktikuje. Jen jsem trochu nahlédl na Turistické známky. Ony v mapách jsou, jsou označeny "í"čkem v kroužku a navigovat na ně lze jako na každé jiné místo na mapě. Já když turistuju, mám GPS stejně v kapse a jdu podle značek. Mám zaplý námořní mód a pozici si pouze namátkou ověřuji. Ale v bodech zájmu opravdu vyhledat nejdou. Tisícovky ale ano.
Asi by to chtělo dotázat se na serveru, který se specializuje na toto hobby.
GARMIN nüvi 670
mposchl
Příspěvky: 2
Registrován: 20.10.2008, 20:57

Re: NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Příspěvek: # 21744Příspěvek mposchl

ahoj, takze, pokud to tu ctu a dobre chapu, tak mam sice TOPO mapu, kde jsou krasne barevne turisticke trasy, ale zadna navigace neni schopna me po techto trasach tahnout? jinymi slovy, je mi to vazne jen na to, kdyz z ni treba sejdu, tak najit, kde jsem a odhadnout, kudy bude nejlepsi se zpatky na tur. stezku dostat? Ja prave taky myslel, ze pokud mam TOPO mapu (konkretne TOPO czech 2) a navigaci (garmin nuvi 760), tak to donutim fungovat tak, ze zadam misto a ono me to tam dovede po tur. cestach, pripadne po polnackach a tak...jenze ty stezky, co to, kdyz uz, najde, to bych se nachodil, nez bych dosel do cile...

takze to proste cestu pomoci stezek nenajde, ju?
Uživatelský avatar
octavka
Příspěvky: 58
Registrován: 17.11.2007, 23:31

Re: NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Příspěvek: # 21745Příspěvek octavka

Bohuzel je to tak.
Topo - jen se divej, ale necekej navigovani po stezkach :)
mposchl
Příspěvky: 2
Registrován: 20.10.2008, 20:57

Re: NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Příspěvek: # 21746Příspěvek mposchl

to me teda zklamalo :(, a jako dost...ale co uz...je to hold digitalni mapa no..

a existuje nejaka navigace, ktera tohle umi?treba, jak vyrabi ty outdoorove, ty to umi?nebo jsou to jen proste hracky, ktere jsou treba vodotesne, vydrzi s baterkou dyl...??
pavel.p
Příspěvky: 31
Registrován: 19.9.2008, 8:51

Re: NUVI 250 + TOPO Czech 1.2

Příspěvek: # 21749Příspěvek pavel.p

Co umi outdoor nevim, ale kdyz je cesta oznacena jako "neroutovatelna", coz je vetsina pesinek v Topo, tak po ni nebude vest zadna navigace. Pokud jde o Nuvi 250, da se zvolit mod "navigovat mimo silnice". Ten namaluje caru (primku) mezi startem a cilem. Kdyz se das do pohybu, zobrazuje soucasnou polohu a od ni dalsi primku do cile. Kudy se tam doplazis, je na Tobe. Pokud je znamo, 250 neumi praci s trasami, ani se stopami. Jen s tremi body.
Odpovědět