Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Příspěvek: # 13632Příspěvek MilanSu

Přesně jak píše freewall, má zaregistrováno 30.5.200 a když na my.garmin.com zadám kód svého zařízení a vyhledat update map, tak mi to Ameriku nabídne zdarma (nechal jsem si ji poslat) a CN Europe za 129.9 $
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Příspěvek: # 13807Příspěvek ppfox

Hele, né že bych tu Ameriku potřeboval - zas tak často tam autem nejezdím :haha:
, ale mě to teda nabídlo jen update CN na 2008 a žádnou Ameriku?
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
Uživatelský avatar
lojza
Příspěvky: 18
Registrován: 15.10.2007, 20:09
Bydliště: Bučovice

Re: Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Příspěvek: # 13814Příspěvek lojza

Dnes jsem koupil CN 2008 ve FONS Brno za 1990,-Instalace bez problémů,po zadání 8míst.kodu dodaného s DVD se to za 2hod přešrotilo do Zuma a funguje bez problému,bez odemykacích kodů nebo nějakého zadávání kodu v Garmin.com jak mi bylo řečeno ,že to po mně bude při instalaci chtít. Konečně slušné Slovensko.
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Příspěvek: # 13818Příspěvek Henry

ppfox píše:Hele, né že bych tu Ameriku potřeboval - zas tak často tam autem nejezdím :haha:
, ale mě to teda nabídlo jen update CN na 2008 a žádnou Ameriku?
To je tím, že šestsetsedmdesátka měla i devítku mapy Ameriky, takže to nabídlo bezplatný update America 2008
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Příspěvek: # 13820Příspěvek ppfox

aha - dík za info :mrk:
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
vnc
Příspěvky: 2
Registrován: 29.3.2008, 11:38

Re: Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Příspěvek: # 14116Příspěvek vnc

Dobry den,
pokusil jsem se aktualizovat mapu evropy v Nuvi 660 a 250 na verzi 2008 City Navigator NT, DVD mam, 25ti mistne kody take. Po vlozeni DVD se automaticky spustila aktualizace, ktera mela podle me nainstalovat novou mapu do GPSky (660). Pri procesu se me to zeptalo na 25 mistny kod (zadaval jsem 2x, jednou pro 660, podruhe pro 250). Pak to sestavilo na harddisku soubor map a hodinu ho kopirovalo do 660 (gmapprom.img). Pote se me to zeptalo, jestli chci spustit MapSource (ktery se v prubehu nainstaloval). To jsem potvrdil a MapSource se spustil (pekny, nic jsem dal nedelal, MapSource jsem zavrel).
V GPS ale nyni mam jen TOPO Czech 1.2, puvodni Evropa tam neni, bohuzel tam neni ani nova Evropa.
Jelikoz to delam poprve, nevim, kde nastala chyba. Navod rika, ze mam jen vlozit DVD a postupovat podle pokynu na obrazovce... :-(
Forum jsem procetl, ale nikdo tu, zda se, takovy zacatecnicky dotaz nepodaval :-)
Dekuji za pomoc.
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Příspěvek: # 14130Příspěvek ppfox

člověče, tak to tedy nevím... :zamysl:
koukni se do navi, měl bys tam mít ve složce garmin soubory : gmapsupp.img (to je TOPO + případně Atlas), dále gmapbmap.img (to je nějaký základ světa, nebo co) a gmapprom.img a to by měla být ta CN 2008 (mělo by to mít asi 1,4 GB). Ale pokud ti to CN nenabízí, tak to asi budeš muset zkusit znovu nainstalovat?
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
vnc
Příspěvky: 2
Registrován: 29.3.2008, 11:38

Re: Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Příspěvek: # 14133Příspěvek vnc

Diky.
Uz to jaksi funguje, ten prenos je priiiserne pomalej, 500 kb/s pres USB kabel.
Zazalohoval jsem konecne adresar Garmin 660ky, pustil MapSource. V MapSource jsem se ujistil pres info o mape, ze jde skutecne o tu 2008 a pak jsem vsecko vybral a poslal do 660ky. Prepsalo mi to zrejme Topo Czech (gmapsupp.img), ale v menu GPSky se uz mapa 2008 aspon obevila (jen ta jedna 2008). Pak jsem ze zalohy prehral Topo Czech prejmenovanou na gmapprom.img a uz v navigaci vidim obe mapy.
No, trochu jsem si oddechl. Jdu se to pokusit naladovat do 250ky.
princatko
Příspěvky: 9
Registrován: 25.12.2007, 21:41
Bydliště: Praha 5

Dotaz k upgrade z NT 9

Příspěvek: # 14150Příspěvek princatko

Zdravím vespolek,

takže jsem si právě na US stránkách objednal aktualizaci, proběhlo to bez problémů, ale mám jisté obavy, tudíž kladu přítomným více-odborníkům dotazy. Nejdřív ale popis situace :

Navigaci jsem koupil v Electroworldu v prosinci 07, ale v krabičce byla vložena vytištěná A4 s registračními kódy na české mapy, z nichž vyplývá, že česká mapa TOPO byla registrováná(aktivována) už v srpnu 07. Toto je asi běžná praxe, kamarád to měl obdobně.
Nepoznám z toho ale, kdy byla aktivována mapa City Navigator, ale logicky mi vyplývá, že to bylo asi také v srpnu ...... do registrace na garmin.com jsem ale zadal prosincové datum nákupu (date of purchase). Teoreticky jsem tam ale mohl asi zadat jakékoliv datum , není reálné, že si to budou u prodejce ověřovat, resp. to ani není možné.

1, Půjde mi to na základě výše uvedených informací zdarma aktualizovat CD-em, které mi dorazí ?

2, budu potřebovat na aktualizaci na verzi 2008 nějaké kódy ? ...žádné totiž nemám,ani instalační CD, neboť City Navigator tam již byl předinstalován. CD s kódy mám jen na české mapy.

3, pokud budu kódy potřebovat, dají se nějak zpětně sehnat ? Dá mi je event. Picodas ?

Díky předem za odpovědi

Michal
Naposledy upravil(a) princatko dne 30.3.2008, 21:38, celkem upraveno 1 x.
Garmin Nuvi 250
Atlas v.7
City Navigator Europe NT v9
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Dotaz k upgrade z NT 7

Příspěvek: # 14151Příspěvek Docent

princatko píše:Navigaci jsem koupil v Electroworldu v prosinci 08
Teorie relativity v praxi :zamysl: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Příspěvek: # 14162Příspěvek ppfox

Krátce na tvoje opravdu rozsáhlé dotazy :haha:
DVD ti v tvém případě dorazí s kodem na krabičce, ten použiješ při instalaci a vše bude OK...toť asi vše :usmev:
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
josseph
Příspěvky: 14
Registrován: 27.9.2006, 21:19
Bydliště: Doma

Re: Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Příspěvek: # 14437Příspěvek josseph

zdravim

dotaz:

pokud mam nainstalovany city navigator v9 a ted chci instalovat novy 2008 smaze se mi ten puvodni?

a smazou se mi jiz nainstalovane mapy atlas nt7 a slovensko?

nekde tu bylo napsano ze vsechny mapy se maji nahravat naraz jinak se postupne premazavaji, ja sem nahral ceskou i slovenskou ale navigator9 tam zustal ted chci jen nahrat 2008 ale mam obavu ze se mi vse premaze a nezustane tam nic jineho nez verze 2008-

a taky mam otazku ta vezre navigatoru 2008 je pres 1gb velka.... nevite jak velka je ta vezre v9? me uz zbyva jen 100mega primov navigaci tak me to zajima protoze predpokladam ze nahrana verze v9 je nejak velika a ze ta nova 2008 nebude zas tak velikostne jina

diky za info

j.
Garmin Nuvi 660
Navigator 2008, Atlasv7, Road sk v5, Hungary road, Adria road, Adria TOPO, Hungary TOPO, Slovak TOPO, Topo czech 1,2
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Příspěvek: # 14616Příspěvek ppfox

Pokud budeš instalovat CN2008 z DVD, tak problém nebude - CN se v tomto případě instaluje do souboru gmapprom.img - ale pokud to chceš "posílat" již nainstalované z MapSource, tak to ti nevím-to jsem nezkoušel :zamysl: Mapy z MS se vytvářejí v navi do souboru gmapsupp.img, ale když pošleš CN...? Fakt nevím - udělej si zálohu a zkus to, vrátit to pak můžeš vždycky :mrk:
Jinak s tou velikostí CN : 9 má cca 1,3 GB a v2008 tuším že asi 1,43 GB
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
josseph
Příspěvky: 14
Registrován: 27.9.2006, 21:19
Bydliště: Doma

Re: Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Příspěvek: # 15008Příspěvek josseph

Takze vyzkouseny postup jak nahravat mapy

nejprve je nutne smazat tento soubor v navigaci : gmapprom.img

pak natahnout normalnim zpusobem NT2008 do navigace (upozornuji ze jen tuto mapu natahovat samostatne)

po hodine se mapa natahne do navigace pod soubor : gmapsupp.img (bude mit plus minus 1,4gb)

tento soubor gmapsupp.img prejmenovat na gmapprom.img primo v navigaci (tim padem zmizi soubor gmapsupp.img v navigaci)

pak natahnout ostatni mapy vsechny naraz pokud jich mate vice (objevi se v souboru gmapsupp.img)

pak vypnout a zapnout navigaci a funguje to, vyzkousene

pokud otazky piste

J.

PS jeste dovetek pokud budete potom jeste sachovat s mapami ktere jste nahravali jako druhe nikdy se vam nesmaze NT2008 :-)
Garmin Nuvi 660
Navigator 2008, Atlasv7, Road sk v5, Hungary road, Adria road, Adria TOPO, Hungary TOPO, Slovak TOPO, Topo czech 1,2
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Map Update 2008 City Navigator® Europe NT

Příspěvek: # 15021Příspěvek ppfox

Jo - napsal jsi to správně - jen upřesnění - pokud budeš instalovat update CN v9 na CN 2008 tak, že po vložení DVD budeš rovnou aktualizovat - nemusíš nic mazat a přepisovat - v tomto případě se ti update přepíše přímo v navi do souboru gmapprom.img a nemusíš přeinstalovávat ani ostatní mapy, které už byly v navi v gmapsupp.img .
Ale pokud budeš dělat update z instalované mapy v MapSource, tak to lze udělat tebou popsaným způsobem - jen dodám, že pokud si chceš při tomto způsobu zachovat ostatní nahrané mapy (např.TOPO,Atlas...) - tak nejprve přepiš existující soubor gmapsupp.img v navi na gmapprom1.img a instalací CN o ně nepřijdeš a nemusíš je po instalaci update CN nahrávat znovu.

p.s.: tento způsob je vyzkoušen u Garmin Nüvi 660!
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
Odpovědět