Plná kapacita disku?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 14588Příspěvek jork

Dobrý den,prosím o radu.Problému který u mne nastal a nevím si rady.
V Atlasu mám nainstalovanýmapy"City Navigator Evrope NT", Označil jsem si pár map a zapnul jsem přenos do Nuvi 300,hned jsem dostal hlášku že výběje větší než je volné místo na disku.
Otázka. Jak řešit situaci dále? (mám připravenou SD kartu 2GB),dá se celý soubor map nahrát na SDkartu,najde si to navigace?
A ještě jeden dotaz. Pokud budu chtít z navigace Nuvi odstranit nějaké mapy,jak se to dělá (odistalace nebo přímo mazat,kde a jak?).
V návodu pro Nuvi sice je odstranění souborů ,"otevřit disk najít soubor a Delete".
Jenže když otevřu disk v navigaci tak v souborech se nevyznám.Kdyby tam byl přímu (třeba) adresář "Slovakia" (který chci smazat),tak by bylo vše (pro mne) jednodušší.
Nebo se to dělá přes MapSource?
Tím že dám přenos dat z Nuvi do MS,tam si mapu (kterou potřebuji vymažu a vše celé přenesu zpět do Navigace?
Jsem Lama ale budu rád za nápovědu,Děkuji
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
mara.pospa
Příspěvky: 35
Registrován: 18.1.2008, 16:57

Re: Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 14608Příspěvek mara.pospa

Jo v Map source , a je to tak že když se instalují mapy tak se mažou automaticky ty co jsou v navi..
a když zasuneš kartu do navi tak se ti v map source oběví ...nahrát to navi nebo na kartu a dáš výběr ... ale takové věci se tu už řešily několikrát .Doporučuju si projít několik sekcí na těchto stránkách ..
:usmev:
Garmin nuvi 200
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 14615Příspěvek ppfox

jork píše:Dobrý den,prosím o radu.
Pokud si neporadíš, máš přes SZ kontakt :cheers:
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 14660Příspěvek jork

Ještě jeden dotaz. V navigaci mám Atlas 7 (Jen českou republiku), na SD jsem natáhl (z MapSource) mapy City Navigátor Evrope NT2008 (mimo Č.republiky). Pokud bych přidal k mapám i mapu CZ (na SD kartu). Jak poznám z navigace která mapa (CZ) bude aktivní , z karty nebo z disku v Nuvi?
Nevím zda mi rozumíte (Dvě mapy CZ v navigaci ,jedna na disku druhá na SD kartě.). Nepoperou se ?
Děkuji za vysvětlení.
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 14661Příspěvek ppfox

myslím, že se to nepopere - podle mě si to vezme primárně tu mapu z navi, ale nevidím v tom za mák logiky...? Proč chceš mít totožnou mapu v navi i na SD...tomu vůbec nerozumím :shock3:
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 14664Příspěvek jork

ppfox píše:myslím, že se to nepopere - podle mě si to vezme primárně tu mapu z navi, ale nevidím v tom za mák logiky...? Proč chceš mít totožnou mapu v navi i na SD...tomu vůbec nerozumím :shock3:
Jen se ptám,vím že to logiku nemá ale někde tady na foru jsem četl že mapa CZ z C. N Evrope NT 2008 je podrobnější (nebo že se dá najít více obcí, (a to mne vedlo k myšlence o dvouch mapách. Zase mapa CZ z Atlasu 7 má lepší grafiku.
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 14665Příspěvek ppfox

aha to jsem si nerozuměli - jestli to teď chápu, tak ty jsi si nahrál CN bez ČR? To ale nemusíš, Atlas ČR a CN jsou 2 samostatné mapy!!! Buď máš aktivní CN a v tom případě jezdíš (myslím tím na území ČR samozřejmě) podle mapy ČR, která je obsažena v CN a nebo jedeš na mapu Atlas ČR. Jestli to teda teď chápu, tak ses ptal jestli můžeš mít komplet CN (vč.ČR) a samostatný Atlas ČR? V tom případě = ano bez problémů.
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 14666Příspěvek jork

tak jsem to myslel. Ale jak to poznám v navigaci která mapa (CZ) je aktivní ,jak je mezi sebou přepnu? Budu mít možnost výběru buť jed podle mapy z NT nebo z Atlasu?
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 14667Příspěvek ppfox

hele tak takhle :

1) máš aktivní (zaškrtnutou) mapu Atlas ČR = jedeš podle ní

nebo

2) máš aktivní (zaškrtnutou) mapu CN = jedeš podle ní

obě mapy nedoporučuju mít zaškrtnuté najednou - blbne to, seká se navi

je to už jasný?
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 14668Příspěvek jork

No jasný to je,ale nikde v navigaci jsem neviděl kde zaškrtávat aktivní mapu.
Mně napadá jen vyjmutí SD karty (což je blbost).
Tím že mám v navigaci jen jednu mapu ČR a ostatní z NT mám na SD kartě tak s volbou jsem se nesetkal,kde se to navolí?
Děkuji za trpělivost.
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
mara.pospa
Příspěvky: 35
Registrován: 18.1.2008, 16:57

Re: Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 14670Příspěvek mara.pospa

Nastavení - mapa - Map.info a tam to je.... :zamysl:
Garmin nuvi 200
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 14672Příspěvek jork

Jo našel jsem,vidím to poprvé.Tak tu mám zaškrtnutý dvě mapy, City N Evrope NT2008 a mapu City N Evropy NT 9. Nic více Mapu ČR (která tam už byla při koupi tam uvedená není). Kterou z těch map mám nechat zaškrtnutou?
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
josseph
Příspěvky: 14
Registrován: 27.9.2006, 21:19
Bydliště: Doma

Re: Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 15006Příspěvek josseph

pokud mas dve mapy v navigaci a to 2008 a nt9 tak je to zbytecny protoze se prekryvaji ... mapu nt9 smazat

pokd tam neni jina mapa nez tyto dve pak tam jina mapa nahrana neni a to ani na SD karte

pokud se nahravaji dve nebo treba vice map pak se musi nahravat naraz protoze pokud nahrajes jednu mapu a pak druhou tak se ta prvni smaze

nevim jak u tve navigace ale u garminu 660 je to tam ze navigator je v jednom souboru (at je to bud nt9 nebo verze 2008) a ostatni mapy jsou v jinem souboru

jen info mapa 2008 ma obvykle 1,5GB
Garmin Nuvi 660
Navigator 2008, Atlasv7, Road sk v5, Hungary road, Adria road, Adria TOPO, Hungary TOPO, Slovak TOPO, Topo czech 1,2
riddick
Příspěvky: 1
Registrován: 22.12.2008, 9:26

Re: Plná kapacita disku?

Příspěvek: # 23739Příspěvek riddick

Dotaz ja tam žádné map info nemam. Mam garmin mobile xt na nokii e66. kde si můžu vybrat použivanou mapu? mam na kartě city navigator a TOPO czech pro a pak nějakou turistickou. a potřebuji si přepínat mezi něma.

díky
Odpovědět