plánování trasy

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Dutch02
Příspěvky: 6
Registrován: 12.8.2008, 18:48

plánování trasy

Příspěvek: # 20034Příspěvek Dutch02

Jelikož se chystám na dovolenou, chtěl jsem si prostudovat trasu v součinosti s Nuvi 250 a City Nav 9NT. Pojedu z Plzně do Caorle /Italie/ a mzipřistání bude v Bad Gastein /Rakousko/, zhruba na půi cesty a rel. blízko sjezdu z dálnice.
Zadal jsem si trasu v MapSource a vyjelo mi celkem 824 km s tím, že trasa bude cca Rozvadov,Mnichov,Salzburg, zastávka v Bad Gastein, Villach, Udine, Caorle.....vše mi přišlo vcelku rozumné, většina trasy po dálnici.....

Teď co mi ale šokuje a udivuje..... pokud si tuto trasu zadam přímo v NUVI, tak mi ukáže celkem 690 km a žene mi směr : Horšovský Týn, Furth in Wald, Cham, Eggenfelden, Salzburg, zastávka v Bad Gastein, Villach, Udine, Caorle. Až do Bad Gastein se cesta liší, drtivá většina trasy není po dálnici.

A to nejlepší nakonec.....
Pokud zadám v Nuvi rovnou cestu z Plzně do Caorle, tak mi ukáže trasu : cca Rozvadov,Mnichov,Salzburg, Villach, Udine, Caorle


Mám v navigaci nastavenu volbu pro rychlejší čas a ne kratší vzdálenost a nemám zaškrtnuto vyhýbání Dálnicím či zpoplatněným úsekům.

Nechápu tedy, proč když zadám cestu rovnou do Caorle mi od začátku vede po dálnici, ale pokud zadám zlomový bod Bad Gastein, který je v podstatě také na dálnici, tak mi žene raději po okreskách.
Máte pro mne nějaké vysvětlení ?
Díky moc. Dutch02
Uživatelský avatar
Kodýl
Příspěvky: 126
Registrován: 12.1.2008, 15:13

Re: Tak tohle nechápu...plánování trasy.

Příspěvek: # 20038Příspěvek Kodýl

Zkus se ještě podívat, jestli máš nastaveno automobil, kolo nebo pěšky.
Jinak, když je v MapSource nastaveno "dávat přednost hlavním silnicím" na střední poloze, mělo by
trasu počítat stejně jako v nüvi.
Dutch02
Příspěvky: 6
Registrován: 12.8.2008, 18:48

Re: Tak tohle nechápu...plánování trasy.

Příspěvek: # 20041Příspěvek Dutch02

Ano, to jsem zapoměl napsat, mám nastaven režim auto a s nastavením v MapSource jsem nehýbal - je v polovině.
Uživatelský avatar
Kodýl
Příspěvky: 126
Registrován: 12.1.2008, 15:13

Re: Tak tohle nechápu...plánování trasy.

Příspěvek: # 20044Příspěvek Kodýl

V MapSource i v nüvi 250 mi to ukazuje stejně.
Když zadám jako průjezdní bod Bad Gastein, tak se trasa vypočítá mimo dálnice,
takových "chyb" je v mapách hodně.
Budeš muset v polovině cesty zadat Bad Gastein.
Dutch02
Příspěvky: 6
Registrován: 12.8.2008, 18:48

Re: Tak tohle nechápu...plánování trasy.

Příspěvek: # 20066Příspěvek Dutch02

Tak mi to nedalo a ještě jsem to zkoušel to samé v CN 2008 a je to stejné.

Když jsem nahrál ten CN 2008, tak je teď překreslování v Nuvi o dost pomalejší když se pohybuji po mapě. Mám mapu nahranou ve vnitřní paměti Nuvi. Pokud bych mapu nahrál na SD kartu, bude to rychlejší ?
pells
Příspěvky: 14
Registrován: 8.7.2008, 22:52

Re: Tak tohle nechápu...plánování trasy.

Příspěvek: # 20369Příspěvek pells

využiju tento příspěvek také k několika postřehům...při cestě z chorvatska jsme ještě udělali noc v maďarsku a den dali koupání v termálech (mimo jiné jsem čerpal z POI bodů zde stažených...a super),

a) když jsem zadal cestu "domů" tak nás to hnalo přes rakousko a evidentně krutou zajížďkou, což moc nechápu. Musel jsem přidat průjezdný bod, abych ji narovnal jak potřebuji. HUN-SK-CR (zapnuté dálnice a vše jak má...nejrychlejší i nejkratší trasa byla vždy přes AUT), po zadání průjezdného bodu na hun_sk hranicích to přepočítalo a zkrátilo čas i vzdálenost ????

b) při odjezdu z parkoviště u termálu nás to protáhlo uličkami okolo nějakých zahrádkářských kolonií, smětišť, pak nás to teprve napojilo na hl. silnici. Přitom při pohledu do mapy ta hlavní byla cca o 50m vedle a nakonec i kratší... (mám zadán prostředek automibil)

c) poslední vychytávka...po maďarsku nás to neustále svádělo z hlavní slinice na nějakou "zkratku"...měl jsem nastaven rychlejší čas. Moc se mi tam nechtělo, tak jsem zadal "kratší vzdálenost"...nuvi přepočítala a trasu zvolila jinou...po té hlavní a ještě zkrátila dobu příjezdu cca o 20 min...??? Jak je to možné? Když jsem tam měl prve rychlejší čas, jak to, že to tuto variantu nenašlo?
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak tohle nechápu...plánování trasy.

Příspěvek: # 20406Příspěvek Andílek1

To je asi vlastnost Nav - při cestě Ostrava - Řím cesta přes Mikulov, rakousko, Itálie - dle mých představ. Zpáteční cesta Bibione Ostrava - před Vídní mne to stáhlo nepochopitelně na Bratislavu
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak tohle nechápu...plánování trasy.

Příspěvek: # 20417Příspěvek MilanSu

Já to zase někdy beru jako příjemné zpestření, prostě zadám a jedu. Vím, že do cíle se dostanu vždycky, nějaký km sem nebo tam zase až tak většinou (myslím na dovolené) neřeším a někdy jedu krásnými místy, kde by mě nenapadlo jet.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak tohle nechápu...plánování trasy.

Příspěvek: # 20432Příspěvek Andílek1

To je sice pravda, ale po celé noci za volantem jsem měl chuť ten "krám" vyhodit a dojet bez něj. Kdyby se na slovensku neplatila dálnice, tak by mi to taky nevadilo.
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
vozbrouk
Příspěvky: 12
Registrován: 27.5.2008, 14:54
Bydliště: Hronov
Kontaktovat uživatele:

Jak plánujete trasu? + poi-otázka

Příspěvek: # 23836Příspěvek vozbrouk

Ahoj lidi,
zajímalo by mě, jak plánujete trasy a zda jste spokojeni,
já mám Garmin 760 a někdy se mi trasa, kterou navigace naplánovala nelíbí.

Například to vede nesmyslně přes nejhorší silnice, co jsou II a III tříd.
Rád bych ji přikázal, aby mě vedla po I. třídách, jenže ji nemohu donutit.

Vyhýbat se mám jen u kolonky nezpevněné silnice, jinak dálnice, placené silnice má povolené.
Zkoušel jsem to u rychlejšího času, tak i u kratší vzdálenosti.

Funkční možnost je, že mezi přidám průjezdní bod a trasa se odkloní.

Jenže musím kliknout na mapu, nalést tu silnici, kde má být průjezdní bod, uložit ho do
oblíbených a pak ho přiřadit.
Pokud bych přiřadil nějaké město, tím, že ho vypíšu, tak mě to pak naviguje do centra města.

Máte s tím také podobnou zkušenost? Pokud zadáte, že chcete třeba projet okolo Hradec Králové a zadáte
tohle město, tak Vás to žene do centra.


Další věc, co bych rád zjistil, je, jak přesouváte body poi do navigace,
pokud by jste chtěl, aby 100 bodů vás neinformovalo a 5 bodů informovalo zvukem,
např policejní hlídky, radary.

Jediná možnost mě napadá, některé poi body dát na kartu a ty co mají zvukově upozorňovat dát do přístroje.

Jak to děláte vy?
Garmin Nüvi 760 + SanDisk-ultra II SDHC 8.0 GB, SW version 3.00, GPS verze 3.00
Mapy : City Navigator Europe NT 2008 + Atlas Czech 7 NT + TOPO Czech 2.0 PRO + Polsko Gmap 5.0 + Slovakia TOPOv2 + Slovakia Roads v5
Romstar
Příspěvky: 1
Registrován: 15.1.2009, 15:29

Re: plánování trasy

Příspěvek: # 24605Příspěvek Romstar

Zdravím, nikdy nezadávejte v objížďkách MIMO Dálnice v Nuvi to znamená i mimo silnice 1 třídy :usmev:
Odpovědět