Chyby v mapách

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

zett_cz
Příspěvky: 22
Registrován: 27.2.2008, 10:07

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 14159Příspěvek zett_cz

Nezkoušel někdo z vás porovnat Atlas v7 a v7 NT ? Mám podezření, že spousta chyb o kterých se bavíme je ve verzi 7 NT. Jestli ty chyby nejsou způsobeny převážně přechodem na nový formát mapy. :zamysl:
W-Sally
Příspěvky: 19
Registrován: 21.1.2008, 9:03
Bydliště: Brno

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 14290Příspěvek W-Sally

Tak jsem včera cestoval po Čechách. Vcelku v pohodě jsem byl navigován z Tišnova na Českou Lípu přes Prahu. Potud O.K., ale za Mladou Boleslaví mě JPS oznámila, že mám za xy metrů odbočit vlevo. Průser byl ten, že z dálnice se odbočit vlevo nedá a navíc ta silnice jde po mostě nad dálnicí a není na ni nájezd. No a zpátky jsem zaregistroval, že se na D1 vyskytují na navigaci kilometrovníky, ale trošku podivně. Jde to (namátkově) směr Praha - Brno 130,5 km - 130,0 km - 131,5 km - 131,0 km a tak to pokračuje až do Brna. Teď se budu snažit jet na FONS, takže jim to tam tak nějak oznámím. :-P
Vyky
Příspěvky: 13
Registrován: 15.8.2007, 10:47

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 14357Příspěvek Vyky

Tak jsem taky aktualizoval Atlas v6 na v7. Nevím jak je to možné, ale je tam řada aktuálních změn, :palec: ale bohužel i řada chyb. Ty chyby se netýkají mapy jako takové, ale routingu. :KO: Stává se, že vede řidiče nesmyslně tam, kde není možné odbočit a podobně. Stará verze, nebo Topo 1,2 to nedělá. Asi někde došlo k chybě. Jsem zvědav co na to Picodas. :zamysl:
W-Sally
Příspěvky: 19
Registrován: 21.1.2008, 9:03
Bydliště: Brno

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 14520Příspěvek W-Sally

Tak jsem jel na "Atlas" do Ostravy. V Bělotíně mě navigovala do prava přes dědinu (zpátky už dobře). Za Olomoucí mě hnala přes Libavu (což u TOPO CZECH 1.2. nedělala), v Ostravě mě žene navigace na ulici Závodní jinudy než dříve, resp. po trase, po které jsem se vždycky přenavigoval. Zpátky z Karviné na Brno mě to navigovalo již O.K. V Brně na "Gajdošova - slepá" mě to sice naviguje z Gajdošky dobře, ale z Táborské mě to vyhazuje hned na odbočení, což samozřejmě nejde. Naproti tomu mě dom navede NT Evrope 2008 velice dobře bez problémů, ale na druhou stranu "Evropa" nezná kruháč v Tišnově, který je již více než rok a půl nový. Nejsem si však jistý, jestli stará "Evropa" ten kruháč znala, jsem přesvědčen že ano, ale krk za to nedám. Zítra jedu na Slovač, takže vyzkouším novou "Evropu" jak se chová. Jestli mě bude v Bratislavském tunelu hnát na odbočení do prava.
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 14535Příspěvek Andílek1

Teda nechci rýpat, ale pokud jsi jen na Ostravu, tak u Bělotína doprava bylo dobře, protože tě to táhlo na obchvat (do dědiny to netahá - vyzkoušeno) - tedy aspoň tak mne v7 naviguje. To že tě táhl na Libavou je taky OK, protože počítá s dálnicí která je od Bravantic až do Bohumína.
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
W-Sally
Příspěvky: 19
Registrován: 21.1.2008, 9:03
Bydliště: Brno

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 14579Příspěvek W-Sally

Obchvat Bělotína je rovně, na mostě mě to začalo přepočítávat. Doprava je odbočka do obce.
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 14581Příspěvek Andílek1

No já to vyzkouším teď v sobotu a pak napíšu. Ale to co popisuješ je možná proto, že tě to táhlo na Libavou a tam je asi možnost někde se na Libavou dostat
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 15166Příspěvek Andílek1

"idičky jen chci upozornit na malou chybu-nechybu v v7: nav posílá na dálnici mezi Bravanticema a Ostravou (na cestě do/z Olomouce), ale tento úsek se otevírá až začátkem května. Takže kdyby vás tam nav posílala, tak nejezdit :KO:
To se mi stalo poprvé že mapy jsou aktuálnější než skutečný stav :palce:
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
JaRaTu
Příspěvky: 17
Registrován: 20.5.2009, 9:07

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 29342Příspěvek JaRaTu

Andílek1 píše:Není nic jednoduššího než to poslat Picoadsu ať to opraví. Je tady jiné vlákno kde je návod jak provést úpravu mapy a kam to poslat.
A mapy nebudou asi nikdy dokonalé - je to smutné, ale je to tak :roll:
Prosím nebyl by link na to vlákno? rejdím tu už hodinu-vlákno nikde.
Nuvi 250W
Uživatelský avatar
JaRaTu
Příspěvky: 17
Registrován: 20.5.2009, 9:07

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 29381Příspěvek JaRaTu

Navedla Vás navigace Garmin do slepé? nebo nedej bůh do rybníka?
čtětě zde:http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=28&t=2966
Nuvi 250W
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 29405Příspěvek Andílek1

Sorry, byl jsem od pátku mimo comp, ale jak vidím, tak stačilo hledat trochu více :palce:
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
JaRaTu
Příspěvky: 17
Registrován: 20.5.2009, 9:07

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 29412Příspěvek JaRaTu

Nee, to vlákno jsem nenašel...:pc: psal jsem na Picodas, ten návod co mi poslali - je to nové vlákno, poslal jsem to p.jiráskovi, vylepil to tam . Měj se...
Nuvi 250W
Odpovědět