Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Pavel M
Příspěvky: 41
Registrován: 20.4.2007, 7:44

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 29507Příspěvek Pavel M

Sem říkal, že bude asi tady zakopanej... kočka :jupi:
Uživatelský avatar
skippy
Příspěvky: 5
Registrován: 2.8.2009, 15:49

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 30014Příspěvek skippy

Ahoj, já mám trochu jiný problém. Chodí mně jenom Topo Czech 3. V Garminu mně vůbec nechodí Atlas Czech 8 ani adresy 1. Ačkoliv se v MapSource vše podařilo normálně odemknout, při "nasypání" do navigace a po restartu tam sice mapa je, ale navigace při "bootvání" hlásí, že mapy nelze odemknout. Nevím co s tím, patlám se s tím už X hodin a vyzkoušel jsem snad všechno. :( Stále nechodí. Můžete prosím někdo pomoct? Díky.
Garmin Nuvi 765T, 8GB SD Kingmax, Numaps lifetime, CN 2010, TopoCzech 3, Atlas Czech 8, Adresy CR 1, N95 + GarminXT, PDA Toshiba s Dynavix
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 30015Příspěvek Jirásek

skippy, i když tady někteří uživatelé vědí o Garminech hóóódně moc a rádi poradí, věštit opravdu nedokáží. Garmin - to je značka, nikoliv typ. Informace o jakého Garmina (typ) se jedná by určitě neuškodila? Předpokládám že mapa je legálně zakoupena.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
skippy
Příspěvky: 5
Registrován: 2.8.2009, 15:49

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 30016Příspěvek skippy

Máš pravdu, je to 765T. Vím co je Garmin, taková Lama nejsem :grin: . Samozřejmě, že to je legálně zakoupené. Kdybych to chtěl udělat nelegálně, neztrácel bych tolik hodin a měl bych dávno hotovo. :jupi: Já to ale samozřejmě chci legálně. Kór když jsem si to koupil i s NuMaps Lifetime. Můžeš pomoct?
Garmin Nuvi 765T, 8GB SD Kingmax, Numaps lifetime, CN 2010, TopoCzech 3, Atlas Czech 8, Adresy CR 1, N95 + GarminXT, PDA Toshiba s Dynavix
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 30017Příspěvek freewall

Nvím jestli to nemáš nějaké "levé" - viz: http://www.poruba.net/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=642 - to to sice nepomůže, ale ptá se nějaký človíček na stejný problém
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
skippy
Příspěvky: 5
Registrován: 2.8.2009, 15:49

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 30018Příspěvek skippy

Je to normálně legálně koupené v Čechách.
Garmin Nuvi 765T, 8GB SD Kingmax, Numaps lifetime, CN 2010, TopoCzech 3, Atlas Czech 8, Adresy CR 1, N95 + GarminXT, PDA Toshiba s Dynavix
Uživatelský avatar
skippy
Příspěvky: 5
Registrován: 2.8.2009, 15:49

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 30019Příspěvek skippy

na tom poruba.net jsem to četl. Obrátím se teda rovnou na Garmina. Díky.
Garmin Nuvi 765T, 8GB SD Kingmax, Numaps lifetime, CN 2010, TopoCzech 3, Atlas Czech 8, Adresy CR 1, N95 + GarminXT, PDA Toshiba s Dynavix
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 30020Příspěvek freewall

Asi ano, rad bych ti poradil, ale ja se stim nesetkal, tak pak clovek musí tak akorat googlovat
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
medoz
Příspěvky: 11
Registrován: 4.6.2007, 17:53

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 31419Příspěvek medoz

Neignoruje!Když zadáváš hledat dá ti to na výběr buď hledat v Atlas nebo Adresy CR,alespoň tak to funguje v nuvi300 a taky mám atlas v navigaci a adresy na kartě a vpoho.
lubpf píše:Jsem asi natvrdlej. Jak mám rozchodit tu mapu Adresy ČR v1 na kartě? Znamená to, že mapy si nainstaluju přímo do navigace a jen ty adresy na kartu? To jsem zkusil, a nic. Jen s tím rozdílem, že když to mám v kupě všechno na kartě a zadám hledat adresu, tak se mi to úplně kousne a když je to oddělený, tak to ty adresy jednoduše ignoruje.
Dík
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 31420Příspěvek freewall

To lubpf: Adresy ČR není samostatná mapa - to je pouze seznam adres podle čísel popisných a funguje to tak jak je psáno v předchozím příspěvku
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
orbman
Příspěvky: 9
Registrován: 1.9.2009, 12:10

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 31421Příspěvek orbman

Mě připadá, že jeden uživatel asi nemůže z jedné instalace Mapsource obsluhovat dvě různá zařízení, alespoň co se týče odemykání map, ale možná se mýlím. Mapsource je poměrně neintuitivní software, ale ze struktury položek v menu mi připadá, že pro druhé zařízení nemůžu tu samou mapu ale s jinou sadou kódů znovu tu mapu odemknout a přenést do dalšího zařízení. Teoreticky by to ale mohlo jít tak, že po instalaci mapy z CD do Mapsource, odemčení a odeslání do jednoho zařízení se ta mapa z toho PC zase odinstaluje, pak se nainstaluje z druhého CD, odemkne s druhou sadou kódů a následně odešle do druhého zařízení... ale bez záruky, nezkoušel jsem. V případě potíží bych neváhal konktaktovat český support od Garmina, lze to po telefonu nebo i emailem a když jsem s nimi nedávno něco řešil, pomohli mi.

K původnímu dotazu - měl jsem v Garmin Colorado 300 v automobilovém režimu zapnuté obě mapy, Atlas i Adresy a nijak se to netlouklo. Pouze mi vadí, že když je zapnutá mapa Adresy, tak jsou na mapě vidět obdélníkové obrysy jednotlivých sektorů této mapy, takže ty Adresy mívám na obrazovce vypnuté... jestli tím pádem nefungují na vyhledávání ulice/č.p. mi ale není zřejmé, namátkovou kontrolou pokusem o navigaci na "ulice č.p, město" to zareagoval dle očekávání, ale jestli to v daném případě bylo nalezeno/obslouženo z Adres nebo z Atlasu, to fakt nevím.
Garmin Colorado 300
medoz
Příspěvky: 11
Registrován: 4.6.2007, 17:53

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 31435Příspěvek medoz

Bohužel třeba atlas 8 je pro TIR v ČR ůplně k ničemu,mám odzkoušeno.Naši chytří inženýři by měli celý atlas přepracovat,hlavně co se týká váhy mostů.Před mostem je značka 19t a jediné vozidlo 43t a už mě to tam nepustí .V místech kde to člověk moc nezná to je tragedie,protože navigace začne blbnout a žene mě to v předstihu po hrozných cestách.Lidi se potom diví kde se zrovna v jejich vesnice vzal kamion.
stanley.68 píše:Ze zvědavosti jsem tu adresu zadal a našlo to pouze velenovského ulici bez popis.čísla.Zadával jsem ji v atlasu v8.Aktivní jsem měl atlas + adresy.Pokud jsem hledal na "adresy čr" nenašlo to nic.Potom jsem aktivoval evropu 2010 s adresy čr a vypnul atlas v8 a našla mi velenovského 1a 2.Jesli je mapa evropy podrobnější nevím ,ale dost mě zaráží,že v tomto případě je navteg v čr lepší než pikodas.
Rubic
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 18:23

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33051Příspěvek Rubic

Aktualizace: Atlas Czech 8.1 NT + Adresy CR v1 - zklamání, chyby se opakují. :zed:
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33066Příspěvek freewall

Můžeš být konkrétnější? Asi to nebude nikdy dokonalé, vždycky existuje nějaký skluz
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Rubic
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 18:23

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33068Příspěvek Rubic

Tak jsem se podíval zpět, kdy jsem na chyby na konci světa upozorňoval (tedy nezávažné - v pojmenování ulic a tím nefungují správně adresy) a ono to ještě tak dávno není. K jejich opravě by asi mohlo dojít v půli příštího roku, pokud si nehrajeme na pětiletky . Jen mne mrzí, že v CNE jsou již odstraněny.
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Odpovědět