COLORADO 300 a POI

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
hvezdar
Příspěvky: 3
Registrován: 14.7.2009, 18:27

COLORADO 300 a POI

Příspěvek: # 30285Příspěvek hvezdar

Prosim o Vaše zkušenosti s pouzivanim POI v Coloradu. Vse funguje, skoro bych rekl az moc, protoze mam dotaz jak vynout hlaseni priblizeni se k nastavene hranici pro upozorneni prislusneho bodu POI. Libi se mi cervene okenko, ktere mne o POI bodu informuje, ale nelibi se mi, ze se opakuje az otravne, rad bych vedel jak to vypnout, ale ne systémově (to umim) jen jednorazove. Proste priblizeni k POI chci vzit na vedomi a dale at mne neotravuje (kdyz to prezenu).
Bohuzel nekdy bych POI body i vymazal, ale to v Coloradu nejak nejde. Preci jenom ty okolo mista bydliste az tak zajimave nejsou.
orbman
Příspěvky: 9
Registrován: 1.9.2009, 12:10

Re: COLORADO 300 a POI

Příspěvek: # 31005Příspěvek orbman

Já si to dneska do Colorada nahrál a při jízdě jsem si všimnul červeného okénka, nicméně čekal bych ještě, že to alespoň pípne. Já se totiž jinak na navigaci při jízdě moc nekoukám, takže samotného červeného okénka si nevšimnu... otravné mi to okénko určitě nepřipadalo, ale byla to zatím jenom první jízda s asi 3 radary po cestě.
Garmin Colorado 300
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: COLORADO 300 a POI

Příspěvek: # 31007Příspěvek freewall

Sice jsem Colorado neměl nikdy v ruce, ale predpokladam, že POI´s do něj dostáváš jako ostatní Garminy přes POILoader. Takže při spouštění si nastav manuálni nastavování (ne expresní nebo jaké to je) a pak si můžeš nastavit na který bod ti to má upozornit a na které ne. Ale je pravdou, že tohle není jednorázové - to jedině nějakej čudlík na samotné navigaci - jinak nevím
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
orbman
Příspěvky: 9
Registrován: 1.9.2009, 12:10

Re: COLORADO 300 a POI

Příspěvek: # 31028Příspěvek orbman

Myslím, že při tom manuálním nastavení při importu z POILoaderu nelze pracovat s jednotlivými body, ale pouze s celými skupinami (M50 atp.). Pokud bych chtěl konkrétní body vyndat, ručně bych je vymazal z příslušných GPX souborů před importem skrze POILoader ... příp. si napsal nějaký Perl/Python skript, který odstraní ze všech GPX body v rámci nějaké výseče (na základě souřadnic).

Dneska jsem ty radary s Coloradem opět zkoušel při cestě na pracovní schůzku a vůbec mi nepřišlo, že by mne ta navigace na ty radary upozorňovala nějak zbytečně moc, spíš naopak - je to velmi nenápadné. Na druhou stranu jsem si všiml, že to přeci jen asi trošičku pípne, ale zcela jist si tím nejsem, jestli se mi to jenom nezdálo :-) Každopádně je to výrazně tišší pípnutí než standardní pípnutí před odbočováním.

P.S. Importoval jsem to s defaultním "expresním" nastavením v POILoaderu a nevšiml jsem si, že by tyto alarmy bylo možné dále nějak (post)konfigurovat v rámci nastavení v přístroji.
Garmin Colorado 300
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: COLORADO 300 a POI

Příspěvek: # 31029Příspěvek freewall

Ano, při manuální exportu POILoaderem do přístroje lze nastavit upozornění jen pro celou skupinu bodů, ne pro jednotlivé body
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
hvezdar
Příspěvky: 3
Registrován: 14.7.2009, 18:27

Re: COLORADO 300 a POI

Příspěvek: # 31032Příspěvek hvezdar

Jasně, při tomto způsobu použití není problém. Ale když jsem si dal POI pro hrady, restaurace, studánky a zajímavosti tak se mi klidně stane, že okolní hrad, je zajímavosti s restaurací a je tam pramen studánky. pokud je to navíc v místě bydliště, otravuje to, neboť to samozřejmě vím. Ale zároven nemam silu kontrolovat 6600 restaurací, která je v blízkosti bydliště a je zároveň i zajímavosti atd.
Ale je i druhý problém, červené políčko se zobrazuje jen krátce a občas nestačím přečist text. Já vím, že když jsou nahrané jen radary, tak to ani číst nemusíte, ale tohle u více a jiných POI také vadí.
A tak mne napadlo uživatelsky příjemné řešení mít šanci to vypnout či vymazat. A to ne v počítači, protože to samozřejmě zjistím až při cestě. mimochodem všimli jste si, že o způsobu zobrazení POI v COLORADU není v návodu ani zmínka?
orbman
Příspěvky: 9
Registrován: 1.9.2009, 12:10

Re: COLORADO 300 a POI

Příspěvek: # 31036Příspěvek orbman

Potvrzuji, že Colorado skutečně mimo červeného rámečku i lehce pípne, nebo spíš možná "cvrlikne", ale je to dost tiché a nenápadné (samozřejmě asi záleží, jak kvalitně máte odhlučněné auto, na hlasitosti hudby atp.), takže konkrétně v případě radarů je výchozí nastavení dle mého názoru vcelku optimální, přestože to na jeden radar občas upozorní i několikrát za sebou.

Potvrzuji i to, že v manuálu ani v nastavení přístroje není o těchto možnostech (způsob zobrazení POI) ani zmínka. On je navíc celkově ten manuál dost stručný, slušně řečeno :-) (o způsobu aktualizací map v přístroji, který je dle mého názoru extrémně neintuitivní, ani nemluvím) ... jinak jsem ale s přístrojem po cca 1 roce používání velmi spokojený (v terénu i v autě).

hvezdar: a co nahrávat všechny POI nikoliv naráz, ale nadvakrát... v první dávce nahrát radary (a případně nebezpečná místa atp.), u nich nastavit "expresní" volbu a nechat se přístrojem upozorňovat a v druhé dávce nahrát všechny ostatní POI, kde si v "manuálním" režimu u jednotlivých skupin bodů zcela vypnout upozornění?

Jinak pokud máte ve společenském dosahu nějakého alespoň lehounce zručného programátora (anebo unixáře), můžete si od něj nechat napsat program nebo skript, který vám z těch GPX souborů před importem odstraní body v nějaké výseči nebo vzdálenosti od bydliště. Je to práce tak na cca na 1 hodinu, případně i výrazně méně, pokud je dotyčný zručný/zběhlý...
Garmin Colorado 300
hvezdar
Příspěvky: 3
Registrován: 14.7.2009, 18:27

Re: COLORADO 300 a POI

Příspěvek: # 31039Příspěvek hvezdar

Vyzkouším, díky za TIP. :grin:
orbman
Příspěvky: 9
Registrován: 1.9.2009, 12:10

Re: COLORADO 300 a POI

Příspěvek: # 31075Příspěvek orbman

Hm, beru zpět, takhle to asi nepůjde, protože POILoader při druhém nahrávání smaže to co už bylo v přístroji. Nezbývá než zvolit manuální režim a zapínat/vypínat upozornění pro každou skupinu zvlášť.
Garmin Colorado 300
orbman
Příspěvky: 9
Registrován: 1.9.2009, 12:10

Re: COLORADO 300 a POI

Příspěvek: # 33254Příspěvek orbman

Měl by fungovat postup, že po nahrání jedné várky POI do přístroje si soubor v přístroji v adresáři Garmin/POI/ přejmenujete (ponechte ale příponu GPI) a potom nahrajete další várku POI (s jiným nastavením).
Garmin Colorado 300
Odpovědět