POI do Garmin Mobile XT

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

patman
Příspěvky: 2
Registrován: 16.2.2009, 16:05

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 25427Příspěvek patman

diky moc, tak uz to funguje, z cehoz vyplyva:

:KO: POIConverter :KO:

:palec: PoiEdit :palec:
majkeld
Příspěvky: 1
Registrován: 27.12.2009, 10:56

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 34339Příspěvek majkeld

Zdravim ve spolek,
snad tohle tema jeste nekdo zkuseny cte. Pouzivam GM XT 4.00 jako mapovku pro geocaching. Spise pro hrubou orientaci napriklad ve mestech a slozitejsim terenu.

Nedavno jsem se ponoril i do sekce POI. Kdyz jsem byl v Linzi, vygeneroval jsem si pres jisty program .gpx soubor s cca 50 body, prohnal ho POILoaderem. Vsechno slapalo prekvapive dobre. Ve slozce se seznam bodu zobrazoval i se vzdalenosti. Slo navigovat pouze na jeden vybrany bod ale bohuzel ostatni body v okoli to nezobrazilo.

Nyni jsem chtel pouzit POI pro jinou oblast. stejnym postupem ho vytvoril a nasypal do mobilu. Vse probehlo korektne. Bohuzel v samotnem programu Garmin XT je seznam "Blizko aktualniho bodu" zcela prazdny. Soubor s priponou .gpi vsak v mobilu je. Zajimavosti take je, ze nektere body se v mape i s ikonkou zobrazuji (pouze pri zoomu 30m) a dokonce funguji i nektere vystrahy. Zkousel jsem to nekolikrat, nainstaloval posledni verzi 2.5.2 Poi loaderu, snizil i pocet nahranych bodu na pouhe 3, ale vysledek je stejny.

Uvital bych predevsim funkcni seznam POI se vzdalenostma, protoze zobrazovani ikonek pri maximalnim zoomu mapy je mi na nic. Nevite nekdo, co by mohlo byt spatne?

2) Pokousel jsem se i vychozi *.gpx soubor prohnat pres Mapsource a do zarizeni jako Moje mista (body). V mapsource se body zobrazi i s ikonkama korektne, v zarizeni po exportu ale vsechny body maji stejne souradnice, napr. 48°00.000 15°00.000.

Predem diky za odpoved
MiroslavK
Příspěvky: 1
Registrován: 21.8.2008, 6:29

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 34368Příspěvek MiroslavK

nechcem zakladať nové téma, i keď mám iný mobil...ale snáď mi tu niekto poradí...
Mám Mobile XT 5.00.50 s60.9...presne podľa návodu na nahrávanie POI bodov ( http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=28&t=1588 ) som si nahral body záujmu (radary, čerapacie stanice)..všetko prebehne v poriadku, v zložke Garmin/POI sa vytvorí súbor poi.gpi (jedna verzia, keď som zlúčil všetky BZ do jednej zložky), či súbory radary.gpi, čerpačky.gpi (skúšaná druhá varianta s prepisom vytvoreného súboru na pôvodný názov súboru .gpx)
Potom v mobile nájdem cez nástroje-správa údajov-vlastné body POI tieto nahraté súbory zobrazené..ALE..potom v KAM VIESŤ - bonusy - vlastné POI (kde by mali byť podľa vyššie uvedeného návodu tieto body) mi vypíše "nie sú nahrané žiadne bonusy. Podrobnosti nájdete...atď"
Kde môže byť chyba?...ostatné veci ako vlastné trasy, moje body (teda vlastné trasové body) fungujú bez problémov jak pri vytvorení v Map source a prenesení do mobilu, tak pri ich vytvorení priamo v mobile...dík za rady
Odpovědět