Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

unvisible66
Příspěvky: 1
Registrován: 5.1.2008, 14:20

Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 10782Příspěvek unvisible66

Vážení,

můžete prostému venkovanu poradit, jak vůbec ze stránek POI stáhnout onen kýžený soubor pro
aktualizaci radarů v mém případě pro GARMIN Nuvi 660, abych to uložil na PC a mohl v POILoaderu
(ten stažený mám) zadat umístění kde se dotyčný soubor nachází.
NE všichni jsou odborníky a tuto základní informaci jsem nenašel.

Díky - Jirka :usmev:
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 10795Příspěvek freewall

Tak to vezmeme step by step :)

1) Jdi na stránku http://www.poi.cz/
2) Vlevo nahoře klikni na Uživatelský panel
3) Výchozí formát pro stahování vyber "gpx - Garmin"
4) Toť v podstatě vše... asi tak v polovině máš ještě "Nastavení upozornění radarů pro Garmin" - tady si nastav o kolik procent překročení rychlosti chceš, aby to na tebe řvalo (já mám osobně "Limit % : 105" - myslim, že dostačující, ale to je na zvážení"
4) Níž vidíš vložření mp3 zvuků - to si vyber, pokud tvoje mašinka umí mp3
5) Ještě níž máš "Zobrazení GPX - tak vyber "ano"

No a pak už, když přijdeš na http://www.poi.cz/, tak uprostřed stránky nahoře vidiš ikonu Garmin (myslím se značkou 50), klikneš a máš v zipu stažené aktuální všechny radary, uložíš, v POI Loader zadáš cestu k adresáři atd. atd.

Sloužíme lidu :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
jitula
Příspěvky: 13
Registrován: 27.12.2007, 18:22

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 11138Příspěvek jitula

Zase ta Jitka. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak často se aktualizují radary pro Garmin. Myslim ty vygenerované na horní liště. Je lepší počkat na aktualizaci těchto radarů, nebo je stahovat jednotlivě z poi. bodů. Jestli je to někde napsané, tak se omlouvám, ale jsou tady toho takové spousty, že není jednoduché se tím prokousat. Díky Jitka.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 11139Příspěvek Jirásek

Veškeré soubory (i na horní liště) jsou generovány v okamžiku "stahování" z aktuálních dat v databázi POI.CZ.
Jinými slovy, je jedno jak to stahuješ, vždy stahuješ stejně aktuální data k okamžiku odeslání požadavku na stažení souboru.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
jitula
Příspěvky: 13
Registrován: 27.12.2007, 18:22

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 11142Příspěvek jitula

Díky za odpověď. Jitka.
Jaremy2
Příspěvky: 1
Registrován: 20.6.2009, 16:22

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 28797Příspěvek Jaremy2

Dobré odpoledne,

potřeboval bych poradit :usmev:
Stahnul jsem databazi radarů dle návodu viz níže. Bohužel mi vždy stáhne soubor ve formatu index.php
žádná přípona gpx ani jiný název souboru i když stahuju např. zámky......

Jak to můžu stáhnout s příponou gpx? Díky
Míra
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 28798Příspěvek freewall

Používáš IE nebo Firefox? Používáš nějaký stahovač? Je možné, že používáš nějaký downloader a ten to může takhle "vidět". Nevím co víc - ted jsem to zkoušel pomocí IE i Firefoxu a bez problémů. Poku bude problém přetrvávat, trošku rozepiš tvůj postup stahování
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 28829Příspěvek Scorpio_cz

index.php se skutečně objeví pokud se pokusíš stahnout stejnou skupinu POI vícekrát během 5 nebo 10s (nevím přesně).
Vypni downloader (hlavně nahrávání více vlákny) a soubory se budou ukládat v pořádku.
besturbo
Příspěvky: 1
Registrován: 5.7.2009, 19:43

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 29184Příspěvek besturbo

Zdravím.Dnes jsem cpal databázi radarů do nové Garmin 760. Krásně se to nainstalovalo a radary tam nejsou a navíc mi to píše při zapnutí,,databáze map nelze odemknout" mapy teda fungují,ale radary nikde...buď jsem udělal něco blbě a nebo to na tento druh map prostě nejde. instaloval jsem do i do Map source a také se tam neobjeví. Vše jsem dělal podle návodu kolegy shora ve foru a prostě nic.Poradí někdo co s tím? Díky best
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 29186Příspěvek freewall

....Vše jsem dělal podle návodu kolegy shora ve foru a prostě nic..... nevím co a jak a který kolega shora - základní otázka je, zda jsi k "nacpání" POI´s použil POI Loader?
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
iNDYCZ
Příspěvky: 1
Registrován: 26.6.2009, 9:57

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 30676Příspěvek iNDYCZ

besturbo píše:Zdravím.Dnes jsem cpal databázi radarů do nové Garmin 760. Krásně se to nainstalovalo a radary tam nejsou a navíc mi to píše při zapnutí,,databáze map nelze odemknout" mapy teda fungují,ale radary nikde...buď jsem udělal něco blbě a nebo to na tento druh map prostě nejde. instaloval jsem do i do Map source a také se tam neobjeví. Vše jsem dělal podle návodu kolegy shora ve foru a prostě nic.Poradí někdo co s tím? Díky best
Mam ten stejny problem, stahnu Radary v .gpx soubor z POI, pouziju POI Loader, zobrazi to, ze to preneslo radove tisice varovnych bodu a potom nasleduje obrazovka na Garmin NUVI 765T, ze jsou tam nejaky aktualni data a zda si je preji nainstalovat, tak dam ze ano a pak strasne rychle zmizi obrazovka zobrazujici status instalace a Garmin se restartuje a POI tam nejsou. Firmware mam aktualni. Tak kde muze byt problem?
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 30678Příspěvek freewall

Neumím odpovědět, nesetkal jsem se s tím - to píši proto, kdyby se neozval nikdo jiný, abyste nemysleli, že to nikdo nečte
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
mr.mates
Příspěvky: 49
Registrován: 3.6.2009, 13:36

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 30679Příspěvek mr.mates

Mám taky 765 a nahrávání do navigace bez problémů.
Napadá mě několik možností:
1) Máte poslední verzi POILoaderu?
2) Vzhledem k tomu, že POILoader zřejmě přepisuje původní nahrané body, pak zkusit v menu POILoaderu odinstalovat nahrané body.
3) Kolik místa je ještě v navigaci?
4) V případě, že jsou POI body nahrávány na kartu, není uzamčená?

Možná jsou to jen hloupé otázky, ale tyto mě teď napadly. :zamysl:
Mě se navigace po nahrání bodů sama nerestartuje, prostě dám odebrat zařízení z PC a zkouším jestli tam body jsou.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 30682Příspěvek freewall

Kdysi jsem měl nějaký problém s body, pak jsem někde četl, že vhodné je nejdříve v POILoaderu odstranit a tak činím a no problem
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
burc
Příspěvky: 1
Registrován: 6.9.2009, 12:18

Re: Jäk vubec stahnout databazi radaru ?

Příspěvek: # 31166Příspěvek burc

nejak mi to nejde stahnout.. kdyz stahuju ten zipovany soubor tak ma jen 22 bajtu..., co s tim?? :shock3:
Odpovědět