Chyby v mapách

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Uživatelský avatar
Janacek
Příspěvky: 17
Registrován: 9.9.2007, 11:50

Chyby v mapách

Příspěvek: # 12814Příspěvek Janacek

Našel jsem dost velkou chybu v CR 10 v6.
Je to v Kostelci nad Orlicí průjezd městem přes kruhák. Navi ten kruhák objíždí postraními ulicemi a na kruhák vubec nejede.
Tvar toho kruháku neodpovídá realitě ale že na něj navi vubec nenajde trasu to je zvláštní.Přitom je to hlavní tah.
Ze směru od Tyniště na Doudleby n/O.
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 12889Příspěvek ppfox

Ano máte pravdu - navíc těch chyb je v Kostelci podstatně víc - celkem jsem napočítal 38! Dále si zkuste navigaci z Doudleb na směr Rychnov nad Kněžnou - pošle vás to na kruháku u Vamberka směr Žamberk a na nadjezdu vás to naviguje doleva, na silnici cca 20 m dolů?? Už jsem poslal návrh oprav na garmin.cz - snad by to mohlo být obsaženo už ve v7, která by měla být ke stažení za cca 14 dnů. Zatím jsem dostal k dispozici beta verzi a vypadá celkem slušně - chyby tam ještě jsou, ale např.to objíždění kruháku v KnO už tam není. P
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
Uživatelský avatar
birkofak
Příspěvky: 22
Registrován: 5.2.2008, 17:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 12938Příspěvek birkofak

Janacek píše:Našel jsem dost velkou chybu v CR 10 v6.
Je to v Kostelci nad Orlicí průjezd městem přes kruhák. Navi ten kruhák objíždí postraními ulicemi a na kruhák vubec nejede.
Tvar toho kruháku neodpovídá realitě ale že na něj navi vubec nenajde trasu to je zvláštní.Přitom je to hlavní tah.
Ze směru od Tyniště na Doudleby n/O.
No tak těch chyb je asi všude dostatek, kupřikladu si dej jeden okruh po Liberci nebo po Jablonci. :o
Garmin NUVI 660FM + Kingston 2GB , City NT 2008, Atlas v6, Topo CZECH 1,20
Uživatelský avatar
birkofak
Příspěvky: 22
Registrován: 5.2.2008, 17:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 12939Příspěvek birkofak

ppfox píše:Ano máte pravdu - navíc těch chyb je v Kostelci podstatně víc - celkem jsem napočítal 38! Dále si zkuste navigaci z Doudleb na směr Rychnov nad Kněžnou - pošle vás to na kruháku u Vamberka směr Žamberk a na nadjezdu vás to naviguje doleva, na silnici cca 20 m dolů?? Už jsem poslal návrh oprav na garmin.cz - snad by to mohlo být obsaženo už ve v7, která by měla být ke stažení za cca 14 dnů. Zatím jsem dostal k dispozici beta verzi a vypadá celkem slušně - chyby tam ještě jsou, ale např.to objíždění kruháku v KnO už tam není. P
Ty brďo kde jsi sehnal tu betu? Já pořád čekám na aktualizaci citi navigatoru 2008 kterou avizovali na garmin.cz a stále nic
Garmin NUVI 660FM + Kingston 2GB , City NT 2008, Atlas v6, Topo CZECH 1,20
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 12979Příspěvek ppfox

Tu betu mám za to, že jsem hodnej :palce:
Jinak tu CN 2008 si můžeš zdarma objednat na garmin.com - teda pokud máš nárok na bezplatnou aktualizaci :??: Pokud jo (např.jsi koupil navi s CN 9 po 1.12.2007) tak se tam registruj a upg na 2008 si objednej. Jestli nekecaj (snad teda ne), tak ti přijde pak domů DVD s CN 2008 do 4-6 týdnů. Já zatím trpělivě čekám - objednal jsem to teprve minulý týden :cry:
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
Uživatelský avatar
birkofak
Příspěvky: 22
Registrován: 5.2.2008, 17:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 12988Příspěvek birkofak

ppfox píše:Tu betu mám za to, že jsem hodnej :palce:
Jinak tu CN 2008 si můžeš zdarma objednat na garmin.com - teda pokud máš nárok na bezplatnou aktualizaci :??: Pokud jo (např.jsi koupil navi s CN 9 po 1.12.2007) tak se tam registruj a upg na 2008 si objednej. Jestli nekecaj (snad teda ne), tak ti přijde pak domů DVD s CN 2008 do 4-6 týdnů. Já zatím trpělivě čekám - objednal jsem to teprve minulý týden :cry:
No já verzi 2008 mám bohužel bez zdroje tak nemůžu dostat nic do mapsource proto jsem chtěl to dvd ale to že to je zdarma se mi až tak moc nezdá. Kouknu na to ještě raz.
Garmin NUVI 660FM + Kingston 2GB , City NT 2008, Atlas v6, Topo CZECH 1,20
Uživatelský avatar
birkofak
Příspěvky: 22
Registrován: 5.2.2008, 17:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 12989Příspěvek birkofak

Tak jsem na to koukal a pochopil jsem, že pro mě vlastníka NT2008 nic prostě není. Jelikož nemám verzi v9. Přitom vlastně chci jen instalaci pro mapsource
Garmin NUVI 660FM + Kingston 2GB , City NT 2008, Atlas v6, Topo CZECH 1,20
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13113Příspěvek ppfox

birkofak píše:Tak jsem na to koukal a pochopil jsem, že pro mě vlastníka NT2008 nic prostě není. Jelikož nemám verzi v9. Přitom vlastně chci jen instalaci pro mapsource
No jo, není to fér...já jsem na tom relativně vydělal (že jsem to koupil "jen" s 9 a dostanu 2008 na DVD), ale třeba to nějak jde, jak to dostat do mapsource? :zamysl:
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
Uživatelský avatar
octavka
Příspěvky: 58
Registrován: 17.11.2007, 23:31

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13116Příspěvek octavka

No treba v Ceske Skalici jedu po hlavni a kdyz mam odpocit na te krizovatce do leva tak me to pouze rekne drzte se vlevo :mad:
A to mam nove mapy City Navigator® Europe NT 2008 :shock:
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13133Příspěvek ppfox

octavka píše:No treba v Ceske Skalici jedu po hlavni a kdyz mam odpocit na te krizovatce do leva tak me to pouze rekne drzte se vlevo :mad:
A to mam nove mapy City Navigator® Europe NT 2008 :shock:
No jo - nikdy to nebude sto% :KO: přečti si nahoře jak mě TOPO 1.20 nutí skákat "bandžídžampink" 20 m z nadjezdu u Vamberka :-P

A jinak já na CN 2008 zatím čekám, ale prý je výrazně lepší oproti v9 :??:

EDIT: Není třeba citovat předcházející příspěvek na který přímo odpovídáš. Narůstá tím zbytečně fórum. Jirásek
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
Uživatelský avatar
birkofak
Příspěvky: 22
Registrován: 5.2.2008, 17:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13136Příspěvek birkofak

No já jí mám taky a tak nějak doufám, že i oproti té naší předinstalované bude ofiko po vydaní nějaká změna v obsahu. Je to tragický když mě to nedokáže v liberci navíst na dálnici směr praha a místo sjezdu mě táhne pro slepé ulice u Densa. Snad atlas v7 bude lepšejší. Vím, že na navigaci se nedá 100% spolehnou ale nebýt liberečák nikam bych nedojel kdybych si důležité spojnice nevolil sám. Zkouším navigaci dva měsíce a mám obavu co to udělá v létě až pojedu do francie tam to už fakt neznám :-)
Garmin NUVI 660FM + Kingston 2GB , City NT 2008, Atlas v6, Topo CZECH 1,20
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13171Příspěvek Docent

O navigaci na západ od Rozvadova bych se nebál... Bráchovi, naprostému PC antitalentovi, jsem před časem koupil iPAQ s TomTomem a nemůže si ho vynachválit, jezdí hodně do Německa a nemá problémy. Mapy východní Evropy pro navigace zřejmě vznikaly z takových těch bílých fleků s nápisy "Hic sunt leones", takže to ještě nějaký čas potrvá, než budou dotaženy na úroveň civilizovaného světa.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
birkofak
Příspěvky: 22
Registrován: 5.2.2008, 17:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13178Příspěvek birkofak

Výhledově asi tak? Zájimalo by mě jestli v té budoucnosti se dostanem dál. Třeba jen to že psotě když je to jednosměrka tak by nás tam navigace nehnala do protisměru. Ve zratce aby to nebyla jen mapa asfaltu ale průjezných míst :-) ale je to prča fandim tomu. :lol1:
Garmin NUVI 660FM + Kingston 2GB , City NT 2008, Atlas v6, Topo CZECH 1,20
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13183Příspěvek Andílek1

Tak včera jsem jel do olomouce a obchvat Bělotína který je snad už víc než rok v provozu, tak není ani v CN 2008 ani v Atlas10R. V obou jsem jel přes pole :haha:
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
mara.pospa
Příspěvky: 35
Registrován: 18.1.2008, 16:57

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13203Příspěvek mara.pospa

Jo něco kolem půl roku , ale jsou to jen lidi a změny tak rychle zaznamenat je kumšt , musíš to brát trochu z rezervou..
Garmin nuvi 200
Odpovědět