více map na jedné kartě

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

akuba
Příspěvky: 1
Registrován: 20.7.2008, 19:45

více map na jedné kartě

Příspěvek: # 18969Příspěvek akuba

je možné mít na jedné kartě v garminu více map ? MapSource generuje soubory stejného jména gmapsupp.img. Když změním název souboru - garmin ho už nečte. Existuje nějaká finta?
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 18970Příspěvek MilanSu

Nepíšeš na jakém Garminu, ale dle mého názoru je to možné u každého (mám Nuvi 670). Nainstaluješ mapy na PC a pak pomocí MapSource vybereš mapy (které jsi předtím odemkl) a přesuneš do zařízení. Samozřejmě musí se tam vejít
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 18972Příspěvek Docent

Tímhle způsobem to asi nepůjde, protože to přepíše ty předchozí mapy... Finta na to existuje, přejmenování souboru na kartě, a lze tak mít v zařízení 3 mapy, ale jak se to přejmenovává už nevím, Garmin mne nenadchl, takže jsem to v paměti neudržel... Ale nechá se to najít na netu.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 18973Příspěvek Henry

Vyzkoušej
gmappromX.img
kde místo "X" je číslo, které v navi ještě nemáš, tedy např. gmapprom1.img, či gmapprom2.img atd.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 18974Příspěvek Jirásek

Celé toto vlákno patří do Garmina :zed: - proto přesouvám
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Kodýl
Příspěvky: 126
Registrován: 12.1.2008, 15:13

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 18986Příspěvek Kodýl

gmapprom.img na kartu nelze použít, pouze v navigaci, a gmapprom2.img už to taky nebere.
Naposledy upravil(a) Kodýl dne 27.7.2008, 10:37, celkem upraveno 1 x.
budulinek
Příspěvky: 2
Registrován: 15.1.2008, 16:16

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 19000Příspěvek budulinek

Otázku, jestli je možné mít v Garminovi více map, moc nechápu. Samozřejmě, že to možné je. Stačí akorát v Mapsource označit více map pro export (klidně i víc typů map toho samého území - např. TOPO Czech + Atlas Czech) a nacpat je přes Mapsource do GPS. Vytvoří se sice (myslím) jenom jeden soubor gmapsupp.img, ten ale obsahuje všechny vybrané mapy. Dá se přepínat, která z nich se bude zobrazovat a používat pro trasování (někde v Nástroje > Správa údajů >sady map).
reidy
Příspěvky: 7
Registrován: 3.4.2008, 4:47

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 19004Příspěvek reidy

By mě zajímalo, mám 2GB kartu, Garmin Vista HCx v mapsource označím mapy o velikosti 1,6GB, volné místo na kartě je 1,87
no a pak - hláška málo místa na kartě? Nevíze co s tím? Díky Radek
Uživatelský avatar
Kodýl
Příspěvky: 126
Registrován: 12.1.2008, 15:13

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 19111Příspěvek Kodýl

Zkus paměťovku naformátovat.
jarda62
Příspěvky: 16
Registrován: 24.3.2007, 22:06

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 19115Příspěvek jarda62

pri prenosu z map source se generují soubory a pak teprve odesilají na kartu do nuwi 200 500mb pameti taky nedostanes tak velkou mapu je to normální
Uživatelský avatar
Kodýl
Příspěvky: 126
Registrován: 12.1.2008, 15:13

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 19132Příspěvek Kodýl

Zkontroluj si jestli se mapy odesílají na kartu nebo do přístroje, ten tvůj má nejspíš malou paměť.
Já odesílám mapy z MapoSource na kartu přes čtečku paměťových karet, datový přenos je mnohem rychlejší.
crom
Příspěvky: 2
Registrován: 17.4.2008, 5:17

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 19433Příspěvek crom

ahoj,
existuje nějaký způsob jak přesunout mapu fungující jen na původní kartě?
Chápu, že si výrobce mapu zamkne, jinak by jich moc neprodal, ale co mám dělat, když potřebuju větší kartu než je ta původní (jen 128M) na dohrání dalších map? Díky a mějte se.
libormich
Příspěvky: 7
Registrován: 1.12.2007, 19:23

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 19448Příspěvek libormich

U Garmina existují v zásadě tři typy mapových souborů :
1. gmapbmap.img - základní mapa přímo v navigaci - neměnit, nemazat, jinak navigace přestane fungovat
2. gmapprom.img - opět mapa přímo v navigaci, lze měnit, přepsat nebo smazat
3. gmapsupp.img - může být přímo v navigaci (dle kapacity paměti navigace) nebo i současně na SD kartě s jiným obsahem než má gmapsupp.img v navigaci, lze měnit, přepsat nebo smazat

Samozřejmě je možné si vždycky pomocí Mapsource označit několik map a tyto pak přesunout na kartu nebo do Garmina, ale např. pokud chci k CNE200NT přihrát např Atlas 7 CZ, pak je to strašně zdlouhavé, protože současně s tím Atlasem tam musím znova nacpat i onen CNT. Proto je podle mě jednodušší nechat si CNT na SD kartě jako gmapsupp.img a ostatní menší mapy pak dohrávat do paměti Garmina jako další soubor gmapsupp.img nebo jako gmapprom.img.
Aspoň tedu na základě mých zkušeností s Garminem :usmev:
Uživatelský avatar
Kodýl
Příspěvky: 126
Registrován: 12.1.2008, 15:13

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 19493Příspěvek Kodýl

Nelze překopírovat mapový soubor fungující na původní kartě do GPS nebo na jinou kartu, protože je registrován
na ID číslo té první paměťové karty.
Existuje způsob jak změnit 25ti místný kód v mapovém souboru aby byl funkční
v tvé GPS nebo jen vložit soubor gmapsupp.unl s kódem který mapu odemkne, ale je to nelegální.
Do GPS lze ještě nahrát mapový soubor gmapprom1.img
Naposledy upravil(a) Kodýl dne 20.8.2008, 12:40, celkem upraveno 1 x.
crom
Příspěvky: 2
Registrován: 17.4.2008, 5:17

Re: více map na jedné kartě

Příspěvek: # 19776Příspěvek crom

Díky za odpověď.
Takže mi nezbývá nic jinýho, než vyměňovat karty :hmm:
Odpovědět