Hláška prekročená rýchlost

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Argos
Příspěvky: 54
Registrován: 2.6.2010, 17:11
Bydliště: Turčianske Teplice - Mošovce

Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 40979Příspěvek Argos

Priatelia , vlastním Garmin 765 a už sa mi nechtiac podarilo prkročit rýchlost. V poslednej variante upgrade mi pri klasickom prkročení rýchlosti zmení ikona rýchlosti vozidla sa zobrazí červene. Ale mnoho krát to ani nezaregistrujemú /a bohužial nasleduje pokuta, ktoré teraz zase svýšili/. Skušal niekto zadat do programu aj zvukové hlásenie o prekročení rýchlosti??? :zamysl:
Garmin 765
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 40980Příspěvek freewall

To asi dost dobře nepůjde - tohle varování je součástí mapy CNEU, to není POI, takže nevím kdy by tohle zvládl..... možná že to jde, ale já řešení neznám
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Argos
Příspěvky: 54
Registrován: 2.6.2010, 17:11
Bydliště: Turčianske Teplice - Mošovce

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 41000Příspěvek Argos

Možno by stačilo aj dáke "pípnutie"....ak je tu niekto čo sa rozumie softveru Garminu...skuste poradit...dík :zamysl:
Garmin 765
mr.mates
Příspěvky: 49
Registrován: 3.6.2009, 13:36

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 41005Příspěvek mr.mates

Než se hrabat v SW, není jednodušší trochu míň šlapat na plyn? :blazen:
Argos
Příspěvky: 54
Registrován: 2.6.2010, 17:11
Bydliště: Turčianske Teplice - Mošovce

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 41010Příspěvek Argos

Si mudry....Ja najazdím niekedy denne cca aj 400 km a to policajtov stretneš fakt skoro na každom km. Postavia sa s radarom pod kopec a vôbec sa nemusíš snažit slapat na pedál a o tých 10 - 15 - 20km v rýchlosti to prebehneš. Mám snahu chodit podla predpisov ´, ale pri množstve km ktoré najazdím, by mi táto hláška velmi pomohla. Nemusel by som stále hladiet na cestu, zanačky, rýchlostné obmedzenia, pozerat stále na tachometer a na navigáciu...a to stále dokola. A stále byt v napatí, či si neprehliadol dáku značku...atd
Ale aj tak dík... :haha:
Garmin 765
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 41011Příspěvek freewall

No ja nevím, ale i díky té denní dávce 400km bys už měl mít v oku a hlavně v uchu svoje vozidlo a mrknutím oka na tachometr nebo navi kolik jedu mě vůbec neudržuje v napětí. Vždyť nemusíš jezdit na hraně - čili přes obec třeba 50 - 52 km/h, tak pojedu radši 45 - 48 km/h a tohle rozmezí si v pohodě ohlídám (jezdím skoro 40 let a bez napětí :grin: )
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 41015Příspěvek Henry

Argos píše:Si mudry....Ja najazdím niekedy denne cca aj 400 km a to policajtov stretneš fakt skoro na každom km...
V takovém případě bych asi už přemýšlel nad pasivním antiradarem...
A na Garmina si můžeš "ubastlit" HW senzor na červenou barvu ve vymezeném čtverečku :doutnik:
Argos
Příspěvky: 54
Registrován: 2.6.2010, 17:11
Bydliště: Turčianske Teplice - Mošovce

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 41016Příspěvek Argos

No henry...s tým HW senzorom je to dobrý nápad..Na upresnenie , to myslíš senzor z PC myšky??? Ak máš skusenosti skus mi to upresnit...Dík :usmev:
Garmin 765
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 41021Příspěvek Henry

No nemyslel jsem nic konkrétního, spíš jako vtip :grin:
Ale pokud by sis našel čas, tak bych to zkusil asi takto: červený filtr - fototranzistor - odpor + trimr - komparátor - samovybuzující piezo a samozřejmě vyřešené napájení...

Pak jen multimetr a zkoušení :cheers:
Uživatelský avatar
funtomas
Příspěvky: 131
Registrován: 28.12.2008, 18:35

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 41022Příspěvek funtomas

a potom najlepsie implantovat do oka (ako cyborg) a napojit na nervovu sustavu
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 41375Příspěvek ClonyXXL

A nebo jezdit v obci raději 34, jak nějací čur....ci. Pak je doženu já se svýma 40 tunama a mohlo by mě mignout!!! A přestože na rychlostní tabuli takový č... vidí na vlastní oči, že jede skutečně jen 34, nepřidá a nepřidá! :lol1: Takoví by se měli projíždět po cyklostezkách, a ne po silnici.
Ale teď vážně. Já, od té doby, co jsem přišel o 5 bodů za 4 měsíce - pořídil jsem antiradar. Ten aspoň řve, když tam skutečně jsou. Radary coby POI - to řve taky skoro furt, i když většinou tam právě nejsou. A pokud si chceš opravdu hlídat, abys nepřekročil 50 nikde - pokud to v Garminovi teda nejde - pořiď si iGO8 nebo iGO Primo - tam si můžeš nastavit rychlost, jakou potřebuješ, a jaký zvuk chceš - včetně hlasového upozornění.
Nemáš v podpisu, co máš za mašinku - tak popřemýšlej, možná by to do ní strčit šlo.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
mimiko
Příspěvky: 7
Registrován: 10.2.2011, 6:54

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 41390Příspěvek mimiko

Caute,
a s tou rychlostou je to fakt dost smutne.Ja som bol zvyknuty tiez na IGO8 alebo primo...tak som sa vyblaznil s nastaveniami a so vzdialenostami...vsetko sa dalo,ale v Garmin som z toho smutny a znechuteny.Preco je ten soft tak strasne osekany?
Chyba mi tam vela veci,co by teda mne velmi pomohli.
Ale aby som sa vratil k tej teme...aj mne chyba hlavne to hlasenie prekrocenia rychlosti...zmena bielej farby na cervenu nic neriesi.Aspon ten Garmin by mohol dat do softu aj radary a pomocne zvukove hlasenia,ked uz dali moznost sledovanie radarov,ale nahadzovat si ich musis sam.hrozne tazke...
Argos
Příspěvky: 54
Registrován: 2.6.2010, 17:11
Bydliště: Turčianske Teplice - Mošovce

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 41392Příspěvek Argos

Ved práve, priatelia. už som si myslel že som s tým mojim názorom jedinný. Fakt ked jazdím Aj 300- 400 km denne, tak ked si predstavím že niekde je v meste aj 70 ka a niekto predo mnou si myslí, že je tam klasika 50 ka a pre istotu si ide 30 km rýchlostou po prostred cesty a ešte si píska....a Ty máš pred sebou ešte pár stovák km s vybavovačkami...tak. :lol1: Tiež som si nahádzal POI s možnými hliadkami, ale.... Neviem si predstavit teraz na jar ked poliši vylezú a budú za kždým rohom. Nemám práve nič proti nim a som za bezpečné jazdenei po cestách, ale íst pre istotu 30-5O km ...Hmmm. Vlastním Garmina 760. Tiež som si všimol, že v novšom softvari preblikuje pri prekročenej rýchlosti ikonka rýchlosti na červeno...ale pri bežnej jazde to nemám šancu ustriehnut. A fakt si myslím, že ked už soft dostane inpulz na zmenu farby ikony, hlásenie napr 3x pípnutím tam nemože byt zložité pre programátora vložit. Fakt priatelia, ak je tu niekto čo by v tom poradil...skuste....Dík :koul:
Garmin 765
Argos
Příspěvky: 54
Registrován: 2.6.2010, 17:11
Bydliště: Turčianske Teplice - Mošovce

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 41393Příspěvek Argos

A ešte ...skuste mi v krátkosti vysvetlit ako funguje to iGO8....Dík :palce:
Garmin 765
mimiko
Příspěvky: 7
Registrován: 10.2.2011, 6:54

Re: Hláška prekročená rýchlost

Příspěvek: # 41402Příspěvek mimiko

Ahoj Agros,
No ak mozem odpovedat ...IGO8 upozornuje na aktualnu prekrocenu rychlos,hlasovo aj pipanim aj zmenou farby.Mozes si v menu nastavit co z toho chces.
Dalej upozornovanie na radary je tiez podla toho ako chces ...takze kolko metrov chces dopredu zacne pipat(nastavenie roznych zvukov),alebo hlasovo...vsetko sa da nastavit podla dimky.
Skoda vsak,ze sa IGO8 sa neda nahodit do Garmin pristroja,lebo nema soft WM,alebo im podobny.
Odpovědět