Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Vše o opravách a sdílení map: TomTom MapShare

Moderátor: imaster

Odpovědět
Uživatelský avatar
DArtagnan
Příspěvky: 34
Registrován: 1.8.2008, 19:47
Bydliště: Zlin Walley

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22466Příspěvek DArtagnan

A nepomohlo by zálohovat si před výměnou mapy svoje vlastní opravy a po aktualizaci si je nahrát zpět do nové mapy ?
TT GO 730 , Apl. 8.300 , RDS-TMC , TT Home 2.5.2.60 , Mapa : Western and Central Europe v.815.2003
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22467Příspěvek Gumídek

Zkus to, už to tu zkoušela spousta lidí, a ještě nikomu se to nepovedlo tak, aby to bez chyb fungovalo...Budeš první, a po pravdě řečeno, budou všichni nadšení, když to někdo udělá...
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22490Příspěvek Tonny

DArtagnan píše:A nepomohlo by zálohovat..... ?
To jsem zkusil při přechodu z verze 720.1802 na verzi 725.1883. Ještě, že jsem měl zálohy, system odmítal spoustu věcí a krom zapnutí nefungovalo snad nic....
Po této zkušenosti se domnívám, že jednotlivé verze map nejsou ve smyslu implementace oprav kompatibilní. Jediné, co mi v tomto smyslu funguje je import oblíbených ze staré verze prostým přepsání souboru s příponou cfg.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Kozelsky
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 14:11

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22537Příspěvek Kozelsky

No ono to asi pujde, ale nemuze se jen prepsat ten soubor MapServerPatch.dat a MapUserPatch.dat, ale otevrit ten stary vnejake editoru co nebude delat rosypany caj a prikopirovat do tech novych ....
TomTom GO930T
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22540Příspěvek Tonny

Asi by to tak šlo, ale přijde mi to uživatelsky nepřijatelné řešení.
Mnohem užitečnější by bylo, kdyby to, co je v jedné verzi opraveno nebylo v další verzi zase špatně. Obávám se, že těch tzv. skalních, kteří to opravují "až do úplného zblbnutí" zase tolik nebude a přijde mi, že je to "skvěle" vymyšleno - i ti, kteří opravovali jako o život se po opakované zkušenosti na to vykváknou.
Už jenom to, že si oblíbené musím přetahovat mi přijde divné. Nerozumím tomu, že umí zvládnout navigační soft a neumí zvládnout prosté překopírování jednoho /oblíbené/ nebo několika souborů /opravy/. Zřejmě to tedy nebude tak jednoduché, softem to vyřešit pravděpodobně nelze - a ručně to přes editaci souboru bude dělat kolik lidí ze sta? 1, 2 ???
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22565Příspěvek Gebič

Proto ja na to uz kaslu... Opravy si delam sam pro sebe a stahuji opravy dale (aůe nesdilim)... Nema smysl, abych se namahal, kdyz stejne z 25 oprav opravili 3... Na to jim kaslu... ::prav::
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22568Příspěvek vilik

Pánové, vy jste asi zapoměli, jaká je podmínka k tomu, aby vaše oprava byla zveřejněna. Nestačí jen jeden váš podmět, ale musí jich být více. Vždyť se kvůli tomu založily tři témata.
Tady:
http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=26&t=1045

tady

http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=26&t=1046

a tady

http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=26&t=1054

To že se oprava neprojeví hned, neznamená, že ji nikdo nebere v potaz. Podle mé vlastní zkušenosti se mě jedna oprava objevila až v aktualizaci mapy. Zřejmě ale těch podmětů bylo víc. Dodnes není znám klíč, podle kterého se opravy zařazují do MapShare. Nebo snad o něm někdo víte?
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22570Příspěvek Docent

Náhodný generátor čísel... Logiku v tom nehledej... Omlouvám se za OT, malý příklad logiky:
ČMSS odmítá komunikovat mailem se zaručeným elektronickým podpisem, protože podle toho nelze jednoznačně klienta identifikovat (v tom mají pravdu). Komunikují výhradně písemně... A teď kvíz:

Dostanou žádost o zaslání informace ve znění "Pošlete mně informaci o částce na účtu stavebního spoření č. xxx ke dni 30.9.2008, s pozdravem Franta Vopršálek, Horní Dolní 128". Žádost dostanou:

a) mailem se zaručeným digitálním podpisem vydaným kvalifikovanou certifikační autoritou
b) napsanou tiskacími písmeny na pytlíku od mouky, na konci je podpis - klikyhák, kde je patrné "V" a "k"

Na kterou žádost odpoví?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22577Příspěvek Gumídek

Gebiči, záleží také na tom, co chceš stahovat za opravy. Já riskuji a sdílím i opravy zadané jednotlivci a řeknu i proč. Té opravy si všimne více lidí, ale mají stejný pohled jako ty. Takže ji zadá jen jeden a jen ten jeden to sdílí. Stejné to bylo u mne, já zadal ulici U Slunečnic, a pokud nebudeš stahovat opravy i od jednotlivců, nebudeš jí mít v mapě. Vypadá to tak, že jsem jen jeden, který ji zadal. A když čtu tu ochotu sdílet, tak budu stahovat opravy i od jednotlivců a radši budu riskovat chyby, než nemít nové ulice,ale také se vyhnu tomu, že budu čekat na to, až ty opravy někdo ověří....To že dáváš opravy k dispozici, tak mapový dodavatel to nemá jednoduché. TomTom mu dá vědět, že se objevily nové ulice...On je musí najít, zaměřit, takže ověřit, jestli si nikdo nedělal legraci, a poté je pošle TomTomu. Ale ten už má tři mapy rozdělané. Jedna je před dokončením, druhá se dělá, třetí tvoří. Takže jde to zadat až do té poslední. A jestli naši mapaři, kteří to mají na starosti, k tomu mají podobný laxní přístup, tak se nediv, že spousta oprav ještě do dneška není v mapách zanešená. Já si myslím, že vždy největší problém je vliv lidského faktoru....A ve všem, nejen v MapShare, ale i v RDS-TMC....
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22582Příspěvek vilik

Gumajzi, naprosý souhlas. :palec:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22587Příspěvek rapon

Gebič píše:Proto ja na to uz kaslu... Opravy si delam sam pro sebe a stahuji opravy dale (aůe nesdilim)... Nema smysl, abych se namahal, kdyz stejne z 25 oprav opravili 3... Na to jim kaslu... ::prav::
Nezlob se na mně, ale tenhle přístup je o ničem.Nemůžeme se pak divit tomu, že v mapách není vše atd. Ano, žádná mapa nebude nikdy aktuální.. na druhou stranu, zboří se svět když mapa nebude 100% aktuální? Ne, nezboří. Je fajn, že funkce jako mapshare existuje, jinak bychom měli vždy mapu rok starou a jestli chce TT vydávat mapy 1/4ročně, pak je to supr že budeme mít dříve mapu čerstvější...
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22628Příspěvek Tonny

Já na to nekašlu, ale lehce jsem změnil přístup. Každou opravu, kterou udělám si jen tak, z dlouhé chvíle poznačím, spolu s datem, kdy jsem ji udělal. No, a v nové verzi si to pak jen zkontroluji a když tak to asi postupně budu zadávat znovu.
Jen mi opravdu přijde divné, že některé opravy, které už v předminulé verzi map byly uznány jako "ověřené" v nové verzi nejsou.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
imaster
Příspěvky: 254
Registrován: 28.5.2007, 18:53
Bydliště: Ostrava

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22710Příspěvek imaster

vilik píše:Pánové, vy jste asi zapoměli, jaká je podmínka k tomu, aby vaše oprava byla zveřejněna. Nestačí jen jeden váš podmět, ale musí jich být více. Vždyť se kvůli tomu založily tři témata.
Tady:
http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=26&t=1045

tady

http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=26&t=1046

a tady

http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=26&t=1054

To že se oprava neprojeví hned, neznamená, že ji nikdo nebere v potaz. Podle mé vlastní zkušenosti se mě jedna oprava objevila až v aktualizaci mapy. Zřejmě ale těch podmětů bylo víc. Dodnes není znám klíč, podle kterého se opravy zařazují do MapShare. Nebo snad o něm někdo víte?
Mohu zodpovědně prohlásit, že opravy které jsem zadal v počátcích mapshare a které jsou uvedeny v těch odkazech, jsou už součástí nových map a nebo se automaticky stahují v rámci mapshare.
Peugeot 206 1.1i 2004
TomTom GO 910(Apl. 8.204 ), RDS-TMC , Maps Western and Central Europe 815.2003

imaster@seznam.cz
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22754Příspěvek fox50

Když jsem si koupil na začátku roku navigaci, tak jsem si hrál a v rámci toho jsem zadal přes MapShare ulici v našem areálu. Docela jsem se divil když jsem ji našel v mapách 8.10 (označenou pro pěší) při příjezdu do práce. :) Takže asi se něco v tomto směru děje ale trvá to :)
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 22875Příspěvek Gebič

Tedka jsem si chtel stahnout aktualizace pro TT a TThome pise, chyba komunikace se serverem... Co tam ty "vyhulenci" zase delaji... Proc to aspon nemuze mesic bezet v pohode... :lol1:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Odpovědět