Traffic

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
anicka.balounova
Příspěvky: 7
Registrován: 7.6.2006, 10:14

Příspěvek: # 1274Příspěvek anicka.balounova

Tak už mi to frčí v TomTomovi i s ikonou trojůhelníku.

Ale je to takové dočasné řešení, než TomTom zahrne do Trafficu i Čr protože bez automat. plánování to moc k ničemu není.

Ale i tak díky za práci, lepší než nic.
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek: # 1278Příspěvek b.palava

anicka.balounova píše: Tak už mi to frčí v TomTomovi i s ikonou trojůhelníku.

Ale je to takové dočasné řešení, než TomTom zahrne do Trafficu ...


Ahojky.
Hele Aničko, nemůžeš mi vysvětlit, jak jsi do TT dostala tu dopravu.ov2? Chlapi tu jsou nejak mlčenliví. :-( Asi na to jdou moc vědecky.

Pokud bys byla ochotna, tak prosím polopaticky :-)

Dik

Betty
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1279Příspěvek MilanSu

Sice nejsem Anicka, ale mozna to zkusim (predpokladam stazeni na PC, pokud stahujes na PDA je to obdobne)
1. Spustis si Internet Explorer a pripojis se k internetu
2. Zadas adresu http://www.poi.benekov.com a zobrazi se okenko
3. Zobrazi se dialogove okno pro ulozeni souboru CZ-Doprava.ov2
4. Zvolis ulozit a vyberes kam si ho ulozis
5. Ulozeny soubor CZ-Doprava.ov2 prekopirujes do tveho PDA do slozky s mapou.

Bylo to dost "polopaticky" :D
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1281Příspěvek libor_m

A aby to bylo zcela dostatečně polopatické (a nemyslím to vůbec ošklivě), tak ta ikonka trojúhelníku se musí jmenovat CZ-Doprava.jpg a být ve stejném adresáři, jako ten soubor CZ-Doprava.ov2, aby se Ti ukázala na mapě.

BTW, pokud někdo vytvoří hezčí, než jsem uplácal já negrafik, tak ať ji hodí na web, budu jedině rád ... :lol:
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek: # 1283Příspěvek b.palava

No super :-) Díky kluci, snažili jste se ale marně :cry:
Já to sestahuji na PDA jelikož ho nemám :-(

Celé to chápu tak, že onu CZ-doprava.ov2 je určená pro PDAčkaře.
Měla jsem na mysli jest-li to jde také pravidelně načítat do TOMTOM ONE přes mobil.
Prostě sparuji telefon a TT ONE pomoci bluetooth. Pak je tam volba Traffic a tam je volba Zapnout dopravu. Zapnu dopravu a mám další volby jako třeba Zobrazit informace o dopravě, což by mohlo být ono. Jenže pořád otravuje, že se nejde připojit ke službě Tom Tom Traffic a ať si zkontroluji telefon. A tam končím s vědomostmi. Právě tu mne napadlo, že by onu CZ-doprava.ov2 bylo dobre stáhnout, jen že jak?
Zakopaný pes bude právě v tom, že se nelze připojit ke službě TT Traffic. Jest-li se to nějak nemusí platit??

Tak že základní otázka. Půjde to pouze pomocí PDA, nebo to funguje i pomocí mobilu, ale já jsem natvrdlá?

Jest-li mi někdo odpoví a já to zase nepochopím, tak končím s navigaci a budu jezdit veřejnou dopravou :lol:

Čusky :D zítra jedu do Hluboké tak mi držte palec ??? nebo raději oba
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek: # 1284Příspěvek b.palava

libor_m píše: ... ta ikonka trojúhelníku se musí jmenovat CZ-Doprava.jpg


No já ji mím pojmenovanou CZ-Doprava.BMP a funguje to také
:lol:

Dík za snahu.
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek: # 1285Příspěvek b.palava

MilanSu píše: Sice nejsem Anicka, ale ...

Bylo to dost "polopaticky" :D


Perfektně polopatický, až na to PDA. Bod 1. až 4. vpohodě.
Ukládám to ale na CD kartu, kde mám mapu. A v tom je ta potíž. Aby to mělo smysl, tak ten soubor nějak musím dostat na kartu přes TT a pomocí mobilu.
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek: # 1286Příspěvek b.palava

Ještě upřesnění, které ale je celkem samozřejmé. Za jízdy v uvedených 15 min. intervalech, tak jak se upgraduje CZ-doprava.ov2 by se to stáhlo automaticky na kartu do TT.
A je vystaráno :D
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1288Příspěvek libor_m

Milá Betino, potíž je v tom, že toto celé nemá vůbec nic společného s dopravou, kterou vidíš v TomTomovi. Ta je odvislá od toho, zda společnost TomTom poskytuje info o dopravě pro tu kterou zemi. Pro ČR zatím stále nic, tak jsme tu vytvořili něco, co sice není tak dokonalé (nepřepočítává trasu na základě uzavírek, nehod, zácpy atd.), ale alespoň ukazuje body, kde se něco stalo a ty si po naplánování trasy můžeš zkontrolovat, zda se po trase máš na co "těšit".

K tomu, abys tento soubor stáhla, potřebuješ vlézt na utčitou webovou stránku. To samozřejmě TomTom One neumí. Umí to např. PC, PDA, mobil s operačním systémem atd. Z těchto zařízení to potom můžeš poslat do TTO.

Pokud Ti stále nebude něco jasného, tak mi napiš na SZ.
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek: # 1289Příspěvek b.palava

Jo, je to naprosto jasné. Nechci se dělat chytrá, že jsem to tušila od začátku, že to tak dopadne, ale když není jistota tak co? A hlavně když v TT jsou volby Zobrazit dopravu ap. a také to, že jsem vlezla do diskuze "TomTom".

Resume: pomocí mého vybavení (TomTom ONE a Nokia 6230) si mohu nechat zajit chuť. Nanejvýš před cestou stáhnout na cartu CZ-doprava.ov2.

Alespoň něco.
Ještě mne napadá pře Wap by to stáhnout nešlo? a pak šup s ním do TT?
???
Ale Henry je stejně machr.


Dik Liborkovi i ostatním snaživcům :oops:
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1295Příspěvek libor_m

Admin: diskuze (monolog) o bankomatech přesunut do Tvorba - Bankomaty
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek: # 1300Příspěvek b.palava

A kdo to je ten admin, že to tu diriguje? Když je to diskuze o TomTom a diskutuje se tu o PDA, tak ať to přesune do diskuze o PDA. Já bych se chtěla něco víc dovědět o ovládání TTO :wink:

Nebo jsem ve špadné diskuzi?

Ale jinak mne to tu baví :lol:
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1302Příspěvek libor_m

To jsem byl já. Byla to totiž diskuze o tvorbě POI bankomatů a tak jsem to přesunul tam, kam to patří :!:

Jinak jsem přemýšlel, co s tou Tvojí dopravou a jediné, co mě napadlo je, že by sis stáhla do mobilu RSS čtečku v Javě (třebas zde: http://www.brothas.net/rssr/RSSReaderMIDlet-0.37.jar a am si dala nový Feed (http://web.mvcr.cz/rss/doprava.xml) a budeš mít přehled dopravy v mobilu (aktuální si vždy stáhneš v dané aplikaci přes GPRS).
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
pepoš
Příspěvky: 1
Registrován: 11.6.2006, 15:17

Příspěvek: # 1313Příspěvek pepoš

Sice jsem úplný laik co se týká nějakého programování a jakýkoli změn ale jen takovej dotaz bylo by těžké nějak ty data o trafficu přeměnit na formát jakej se nahrává ze serveru TOMTOMa a dostat je do něj touto cestou? Ještě jednou se omlouvám pokud je můj dotaz úplně hloupej ale o této oblasti nevím zhola nic....
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek: # 1315Příspěvek b.palava

Moje zkušenost s CZ-doprava.ov2.

Tak jsem si před cestou stáhla poslední verzi onoho souboru, nahrála na kartu a hajdy na cesty.

Při pohledu na celkovou mapu tam bylo přehršel trojúhelníků, což ale nevadilo. Při cestě pak se občas (Ostrava-Hav. Brod-Hluboká/Vltavou-Česk. Budějice-Brno-Ostrava) nějaký ukázal ovšem buď na konci opravovaného úseku, tak že mne hned napadlo, že asi jedu opačným směrem, nebo se tam nedělo nic. Ze sedmi upozornění byly asi 3 správné. Ovšem byly to úseky, kde se rekonstrukce prováději už delší dobu. U úseku, kde je omezení na několika km by bylo nutné zadávat začátek i konec.
Pokud byste chtěli, aby to přepočítávalo trasu, tak to by asi nebylo šťastné řešení, neboť zpravidla je v těchto úsecích doprava nějak organizována. Ovšem, že to předem upozorní je sqělé. I když jedu po stejné trase už po několikáté, vždycky se tvářím překvapeně, co že se to tam zase kope.
Tak že určitě užitečný BZ, ovšem dopilovat do dokonalosti.

Nehody je asi kategorie jiná a tam nevím, zda se to vůbec podaří dopracovat do nějakého použitelného konce. Když už jsi na trase půl km před místem nehody, tak tě to sice upozorní, ale to je tak asi všechno. Trasu už nestihneš změnit. A také záleží na tom, kdy se tato informace dostane do zpracovatelné podoby. Dřív jak za 15 min. určitě ne. Dalších 15 min. je interval upgradu. No a je tu půlhodina, což je už docela dost. A to jsem hodně optimistická. Při rychlosti 130 km/hod. to máš 60–70 km ujeto což už je pořádný kus dálnice, (a to suše zamlčuji, že se někdy řítím 200).

Je to moje úvaha, každopádně upozorňování na situaci na cestě je sqělá věc.

Akorát mne to za celou cestu po dálnicích ani jednou neupozornilo na radary :-( Tak nevím, jest-li třeba měření na dálnicích už nezrušili. Třeba místo zrušení omezení rychlosti, zruštili radarové kontroly. Taký řešení. Vlk nažraný .... :D

Dávejte sem také nějaké vaše úvahy a zkušenosti ať se přiučím :oops:

Čusky busky.

Btw: Příští weekend jedu na Macochu a schválně pojedu přes ty největší kotěhůjky ať to pořádně otestuji. Samo sebou, že si tam opět hodím novější CZ-doprava.ov2. Pokud ovšem bude :(
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
Odpovědět