PDA + TT5

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Richard
Příspěvky: 2
Registrován: 3.2.2006, 12:33
Bydliště: Nýdek 24, Nýdek, 73996
Kontaktovat uživatele:

PDA + TT5

Příspěvek: # 642Příspěvek Richard

Zdravím všechny.Prosím o názory, nejlépe z vlastní zkušenosti, ohledně zakoupení PDA a TT5.
Jaké PDA preferujete a proč ?
Jak velkou datovou kartu pro nahrání map ?
Sám používám TomToma GO 700, ale několik známých mě prosilo o PDA + mapy.
Proto prosím o rady, protože jsem nikdy nepoužíval PDa jako navigaci.
Díky, Richard
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 643Příspěvek Baharis

Tak snad nejdříve tu pro mě jednodnodušší otázku. Datová karta nebude nikdy dost velká, stejně jako HDD na PC. Za minimum pro TT považuji 1 GB, za optimální pak 2 GB. Je sice nepoměrně dražší, ale od doby kdy ji mám, na ní mám vše co chci a potřebuju. Skončila potřeba neustále něco umazávat a dělat místo.
Co se týká PDA, tak se obávám, že když ti tu napíše 20 lidí, tak tu budeš mít 20 názorů. Není možné dát jednoznačnou odpověď, které PDA je to pravé. Dotyčný zájemce si sám musí vytýčit priority, které od přístroje očekává a pak projít technické specifikace jednotlivých přístrojů. Já třeba požaduji, aby GPS anténa byla integrovaná a tedy stále se mnou. Ale někdo jiný, zase raději používá externí modul přes BlueTooth. Vidíš dole co používám a určitě bych nešel do pomalejšího procesoru. Takt 300 MHz považuji za minimum a v budoucnu bych se určitě rád pyšnil přístrojem o taktu někde kolem 500MHz.
Toť jen ve zkratce MŮJ názor. Určitě se najde spousta těch, kteří mají jiný.

EDIT by ADMIN
GARMIN nüvi 670
Vlastimil
Příspěvky: 32
Registrován: 10.10.2005, 18:13
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 646Příspěvek Vlastimil

Přesně tak. Karta 1 GB je minimum, menší nemá smysl pořizovat. Moje zkušenost je, že na Palmu (T3, TX) běhá tomtom výrazně rychleji, než na Pocket PC s obdobně rychlým procesorem a je mnohem bezproblémovější instalace, i po Hard resetu není problém zprovoznit tomtom během minuty (to prosím neberte jako flame, že je jedna platforma lepší než druhá). Palm s integrovanou GPS neexistuje, Pocket PC s integrovanou GPS je zase spousta a koupě 2 zařízení zvlášť větčinou vyjde o něco dráž. Externí GPS zase můžete použít třeba s NB, když je možnost a displej PDAje příliš malý.. Záleží taky na tom jak a na co vše chcete PDA ještě používat. Z hlediska ovládání se to od Vaší GO 700 neliší, jen to dálkové ovládání by se mi u PDA občas taky hodilo ...
Vlastimil
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 647Příspěvek MilanSu

Jako dalsi prioritu vidim cenu, PDA s integorvanou GPS se da koupit za cca 7 tis ale taky za 15 tis (bez DPH). Cena 1 GB je neco pod 2 tis., cena 2 GB neco kolem 4 tis.
Tady vzdy zalezi co od toho ocekavam a jak to budu vyuzivat. Pokud chci PDA jenom na navigaci (znam osobne ve svem okoli nekolik lidi, kteri na PDA nemaji nic jineho nez navigaci), pak staci cokoliv, pokud budu vyuzivat PDA na prehrani MP3, filmu, tabulky, kontakty ..., pak cim lepsi (rychlejsi) tim lepe..
Ostatne jako vzdy plati, pokud chci vice, take vice zaplatim.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Richard
Příspěvky: 2
Registrován: 3.2.2006, 12:33
Bydliště: Nýdek 24, Nýdek, 73996
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 650Příspěvek Richard

Mockrát děkuji za vyjádření. Samozřejmě souhlasím s tím, že každý má nějaký názor a při dnešní nabídce je z čeho vybírat.
Celkem mě zaujal ACER n50 protože má bluetooth a Wifi, což bych celkem využil. Zase buhužel se musí použít externí blurtoth přijímač.Je nutné zvolit nějaký kompromis mezi výkonem a cenou.
Ještě jednou díky Richard
Pavel
Příspěvky: 1
Registrován: 5.2.2006, 14:34

Příspěvek: # 651Příspěvek Pavel

Po dlouhém bádání a studiu všech dostupných materiálů včetně tohoto fóra jsem minulý týden opatřil ASUS Mypal 636 s integrovanou GPS, WiFi, Bluetooth, Irda a k tomu TomTom 5.210 a SDkarta A-data 2 GB 150x. Zatím se mi tato kombinace jeví velmi dobře, instalace TomToma bez problémů, funkce GPS i ostatních také dobrá. Chci používat jak na motorce, tak v autě, PDA využiju i k jiným účelům. S externím BT je nutno řešit problém napájení dalšího zařízení. K Mypalu byl i držák do auta s dobíječkou do zapalovače, čím se cena trochu vylepšuje.
Asus cca 10 000, TomTom 4 000, SD karta cca 3000. Další zkušenosti pošlu.
ASUS Mypal 636 + TomTom 5.210
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 652Příspěvek MilanSu

Myslim, ze jsi zvolil dobre, ja bych asi mel stejnou volbu (pokud bych se ted rozhodoval)
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
pava
Příspěvky: 1
Registrován: 20.2.2006, 13:43
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek: # 686Příspěvek pava

Já jsem zvolil právě Acer N50 Premium a BT GPS Navilock 338, která patří v současné době mezi nejcitlivější. V autě při jízdě nemusí být za oknem a nějaké ztráty signálu vůbec neznám.
Acer N50 Premium, GPS Navilock BT- 338
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 688Příspěvek MilanSu

No jako vzdy, jsou pro i proti. Mne docela vyhovuje integrovana GPS, uz jsem nekolikrat potreboval neco najit ve meste pri pesi chuzi, coz samozrejme jde i s externi, ale uz na to musim myslet a vzit si ji z auta (PDA beru vzdy).
Co se tyce signalu, mne se na Aceru N35 taky neztraci (nekdy je uprostred vysokych baraku slabsi), spis jde o to, ze pokud treba tyden a dele nepouziji navigaci, tak se pak hure chyta. Idealni je chvili pockat nez se rozjedu, aby se chytla, za jizdy je to pak horsi. Ale to je asi obecny problem GPS jak internich tak externich a asi je to trochu OT do teto diskuse, tak sorry :D
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
pepino34
Příspěvky: 4
Registrován: 4.9.2006, 11:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1903Příspěvek pepino34

Mám systém viz. podpis a numůžu si stěžovat :lol:
Mazda 626 GF 1.8 92k r.v. 98 Obrázek
HTC TyTn WM6, 2GB microSD, TomTom Navigator 6, SmartMaps
GPS Holux GR-230, BT HF Parrot CK 3000 Evolution
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

TT + PALM

Příspěvek: # 3665Příspěvek Jirásek

Vážení, už mne to nebaví :twisted: . Když vrátím kartu s TT do Palmu (po aktualizaci POI přes čtečku kret) tak se mi spustí TT. Dá se tomu nějak zabránit?
Moc uživatelů této platformy tady není, ale přesto, kdyby někdo věděl tak poraďte.
Díky :D
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Vlastimil
Příspěvky: 32
Registrován: 10.10.2005, 18:13
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3671Příspěvek Vlastimil

Stačí na kartě v adresáři Palm/Launcher smazat nebo přejmenovat soubor start.prc.
Vlastimil
Odpovědět