Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
ccedar
Příspěvky: 14
Registrován: 15.9.2008, 21:20

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20882Příspěvek ccedar

:blazen: Toto všechno po Vás budou pro uplatnění záruky nejnovějších map chtít. Vkládám sem text odpovědi od TT.
Aktualizace map s využitím záruky nejnovějších map přes TT Home je podle mě pouze blábol, chtějí to mít pod kontrolou a tak Vám nezbude než kontaktovat přímo TT Podporu, nejlépe na tel. 239000491.
Pak se teprve začne něco dít.

Dobry den,
pro zadost zaruku nejnovejsich map potrebuji nasledujici informace,
Duvod zadosti : (print screen hlaseni chyby TTHome pri pouziti zaruky nejnovejsich map ve formati JPG)
Doklad o zakoupeni zarizeni : (doklad ve formatu PDF nebo JPG s jasne citelnym datem zakoupeni)
Nazev mapy: (aktualne nainstalovane v zarizeni)
Verze mapy: (pripojte zarizeni k PC spuste TTHome zobrazit obsah meho zarizeni (GO / ONE)otevrit v seznamu ikonu mapa pote tuknete na vice informaci zde prosim udelat print screen )
Seriove cislo : (ze spodu zarizeni pod carovym kodem cislo ve formatu X00000X00000)
Kod produktu:( najdete v zarizeni na displeji tuknete prosim na stupnici signalu satelitu,pote do pole verze aplikace,na plose je Kod zarizeni 10mistny kod)

Prosim pro odeslani odpovedi pouzijte vyse uvedeny odkaz chcete-li aktualizovat svuj dotaz z naseho serveru podpory klepnete zde.

prosim aby jste se na http://www.tomtom.com zalogoval pomoci vasi e-mail adresy a hesla,
pote prosim tuknete na Muj TomTom a v zalozce Ma historie dotazu,
prosim tuknout na predmet u referencniho cisla,
zde se Vam otevre text dotazu pote prosim tuknout na "aktualizovat dotaz,
kde v poli blika kurzor prosim vlozit informace o ktere vas zadam ,
nakonec staci tuknout na "odeslat aktualizaci dotazu"

S pratelskym pozdravem,
Tym zakaznicke podpory TomTom
TomTom Go920T RDS-TMC - NavCore 8.010 - Mapy 8.10.1907
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20883Příspěvek Docent

njn, některé firmy dělají vše pro to, aby lidi nakupovali na Rapidshare... :koul: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20884Příspěvek Tonny

Pokud je zařízení nové,
tedy v Záruční době, tak po tomhle bych to zabalil a reklamoval u obchodníka, že to nesplňuje možnost nových map a že mi to brání v řádném používání a že zařízení je tedy vadné - není podstatné, že se nenahrály mapy, důležité je, že to nefunguje.
Pak je to už pouze na tom, kde jsi to kupoval, pokud v nějakém marketu, pak věz, že tyhle velké řetězce zpravidla řeší věc vrácením peněz buď hned nebo po 30-ti dnech. poté bych si koupil novou navigaci.
Pokud tohle chce hotline podpora TOMTOMU u zboží v záruce, pak mi to přijde přinejmenším divné....
Záruční doba říká, že po stanovenou dobu má výrobek umožnit řádné používání dle návodu dle technické specifikace. Jestliže TOMTOM umožňuje aktualizaci nových map jen přes internet, pak mne jako zákazníka staví do pozice závislosti na činnosti jejich serveru. Proto si myslím, že toto je ta správná chvíle to reklamovat a předpokládám, že reklamace by byla úspěšně vyřešena.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20885Příspěvek Gumídek

Záruka nových map blábol není...Kupoval jsem svým kolegům už několik navigací a vždy stažení map proběhlo v pohodě. A to mám pomalejší net(512). A své přítelkyni jsem před dvaceti dny koupil TT ONE, připojil na net, a v rámci záruky nejnovějších map stáhl novější verzi mapy a bylo hotovo......A pro ty,kteří stále protestují,že je aktualizace přes internet,bych chtěl říci,že je doba holt už trochu někde jinde. Dříve se také svítilo petrolejkou a jezdilo na koních...Neplašte se...Ta aktualizace je možná třeba i přes kamaráda,který má internet....A jestli někdo chce kvůli tomu,že je možná aktualizace jen přes internet,vracet zboží,tak je to pitomost.
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20887Příspěvek Tonny

A jestli někdo chce kvůli tomu,že je možná aktualizace jen přes internet,vracet zboží,tak je to pitomost.
Proč pitomost, proč hned silná slova - člověk aby se bál tu cokoli vyjádřit.
Nemám nic proti aktualizaci po internetu, ale zaráží mne, že zákazník, který si koupí zboží, postupuje dle návodu a zboží prostě nefunguje je tlačen do dle mého názoru naprosto nepřiměřenému dokládání "čehosi". Přitom existují nějaká pravidla pro relkamace, celostátně zákonným předpisem stanovená. Je zřejmé, že Gumajz reaguje, aniž by pochopil, kam byla má reakce směřována, ne proti internetu a aktualizaci map, ale proti hotline TOMTOMa a jeho požadavkům.
Pracuji 30 let v obchodě a velmi dobře vím, co jde reklamovat a úspěšně.... Tento případ, kdy se zřejmě u nového zařízení z "nějakého" důvodu nestáhly aktualizace mapy je typickým pro úspěšnou reklamaci.
Není podstatné, co se stalo, podstatné je, zboží nefunguje.... - a to je důvod k reklamaci.
Prosím Gumajze o méně radikální vyjadřování - to, co je pro něj pitomost je věc, pro kterou se mnoho lidí úspěšně soudí....
Nic ve zlým....
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20888Příspěvek Gumídek

Ano,a také jsou někteří lidé přecitlivělí :mrk: . Já jsem nepoužil silná slova. Ale reklamace ve chvíli,kdy vše funguje a nejde aktualizace přes internet je dost velký problém :zamysl: (myslím dokazování proč to nejde atd atd). Ale někde to bylo kupované,tak bych to odnesl tam...A nechci se přít kvůli hloupostem,co kdo řekl a jak. Ale vypadá to na první pohled tak, že svůj názor projevit nesmím, protože jsem hned napadán, že používám "silná slova","radikální názor". Jestli slovo pitomost je silné slovo,tak se omlouvám a nahrazuji slovem hloupostička...Spokojený ?? A k zákaznické lince TomToma...Je s nimi problém. Mám totiž pocit,že se chovají podle Holandských měřítek,a nějak se šéfové z Holandska nechtějí přizpůsobit Českému prostředí....S nimi se hýbe špatně. Já bych to zkusil tam,kde to bylo koupené. A nebuď citlivka :cry: ....
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20891Příspěvek Tonny

reklamace, kdy vše funguje a nejde aktualizace přes internet je dost velký problém
Vše je relativní - u někoho může být záruka map a MapShare podstatným podnětem pro pořízení značky /třeba u mne/.
Možná jsem "lid přecitlivělý", :grin: možná je to "pitomost", :grin: ale pokud by mi na novém zařízení nešlo aktualizovat mapy na nejnovější verzi nebo Mapshare, tak to reklamuji, zvláště, pokud by mi poslali takový pozdrav jako kolegovi dole a v případě úspěchu kupuji novou navigaci - v tomto případě nemám co ztratit - buď mi to v rámci záruky zprovozní, nahrají nebo nakonec, ať s tím udělají co chtějí, ale nové mapy tam budou. Pokud ne, 3x reklamace a odstoupení od kupní smlouvy. Znovu opakuji, že můj příspěvek šel proti postupu podpory, nikoli proti aktualizaci nebo tomtomu jako přístroji.
Tím bych to za sebe ukončil.... :cheers: :usmev:
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20892Příspěvek rapon

Jsou nové mapy Western and Central Europe 2GB 810.1940, nevíte jaký je rozdíl od těch předchozích?
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Uživatelský avatar
ccedar
Příspěvky: 14
Registrován: 15.9.2008, 21:20

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20893Příspěvek ccedar

Já jsem jim dle jejich návodu přesně odpověděl a vše doložil a teď čekám, co se bude dít.
Bylo mi řečeno, že to pošlou do Holandska a že se ještě nestalo, aby to nepovolili.
Budu hrát jejich hru.

Ale možná jsem koupil repliku dělanou v Mongolsku.

Reklamovat TT rozhoďně zatím nemám v úmyslu.

Gumajzi, já to taky nechápu. Oficiálně koupený TT GO920T a mapy mi nejdou standartně aktualizovat.
Ale co jsem se tady dočetl, tak je to dost časté. :mad2:
TomTom Go920T RDS-TMC - NavCore 8.010 - Mapy 8.10.1907
Uživatelský avatar
ccedar
Příspěvky: 14
Registrován: 15.9.2008, 21:20

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20961Příspěvek ccedar

Tak jsem právě dostal informaci od TT, že mi byla k zařízení uvolněna nejnovější mapa pro stažení.
Takže to funguje. :palce:
TomTom Go920T RDS-TMC - NavCore 8.010 - Mapy 8.10.1907
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20962Příspěvek fox50

A jakou verzi map jsi k té 920 dostal ? 7.25 nebo 8.10 ?
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
ccedar
Příspěvky: 14
Registrován: 15.9.2008, 21:20

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20963Příspěvek ccedar

Zatím jsem to nestahoval, navi mám doma. Ale toto mi napsali:

Dobry den,
nejnovejsi mapa Vam byla prave pripsana k zarizeni. Ted si ji muzete stahnout pres program TomTom Home.

S pratelskym pozdravem,
Tym zakaznicke podpory TomTom



Doufám, že ta nejnovější mapa je verze 8.10.
Večer to zjistím.

Nebo je nějaké možnost při přihlášení se na stránkách TT zjistit, co na mě čeká? :blazen:
TomTom Go920T RDS-TMC - NavCore 8.010 - Mapy 8.10.1907
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20964Příspěvek fox50

Tak dej vědět, ale obávám se že to bude 7.25 :(
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
ccedar
Příspěvky: 14
Registrován: 15.9.2008, 21:20

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20965Příspěvek ccedar

Foxi, ty máš zkušenost, že k TT GO920 berou jeko nejnovější mapu 7.25, když byl pro ni oficiálně uvolněn NavCore 8.xx?
Mapy 8.xx berou striktně jen pro TT GO x30 ?
TomTom Go920T RDS-TMC - NavCore 8.010 - Mapy 8.10.1907
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Mapa západní a střední Evropy v8.10 - uvolněna dnes !

Příspěvek: # 20967Příspěvek fox50

Zatím naštěstí žádnou zkušenost nemám, ale podle logiky věci bych to tak očekával.
Jinak opravdu není krom ceny a barvy žádný rozdíl v 920 a 930.
Na druhou stranu jsem někde čet, že jsou už v nových 920 předinstalovaný mapy 8.xx, což by pro vás bylo dobrý. V tom případě by TomTom měl dát 8.xx mapy i v záruce.

A nebo to bude jako před nějakou dobou, kdy měl člověk nárok na tu verzi map, která byla předinstalovaná. Tedy kdo měl v navigaci 7.xx mapy se v rámci záruky dostal k nejnovější 7.xx mapě a kdo si koupil navigaci která už měla předinstalovaný mapy 8.xx dostal i v rámci záruky nejnovější mapy 8.xx.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Odpovědět