Záloha navigace TomTom

Vše o navigacích značky TomTom
ribac
Příspěvky: 16
Registrován: 26.12.2008, 11:27

Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 23866Příspěvek ribac

Zdravím,prvně se omlouvám,mám 930T na Vánoce a chtěl bych se něco zeptat.
Jaký je přesně rozdíl mezi funkcemi v TomTom Home , "Záloha" "Překopírovat".
Jde mi o to ,jestli když použiju Zálohu,překopíruje se kompletní mapa se vším všudy na HDD počítače??
Mám tam nainstalovanou mapu Western and Eastern Europe a USA.
USA nepotřebuji,tak jsem si myslel že bych si jí zálohoval na počítač abych si uvolnil nějaké místo.
TomTom Go 930 T ,Western and Central Europe 815.2003
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 23870Příspěvek faltak

zaloha -udela se ti na HDD zaloha TT a v TT ti vse zustane
prekopirovat - prekopirujes co potrebujes na HDD v TT ti vse zustane
presunout - presunes z TT na HDD co potrebujes a v TT ti to NEZUSTANE

:chlamani: :chlamani: :chlamani:
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 23871Příspěvek Zigac

Jelikoz mas zrejme svuj 930T novy od Vanoc tak pote v TTHOME vyuzij zaruku nejnovejsi mapy a stahne se ti nejaktualnejsi vydana mapa, protoze bys tam tuto verzi, coz je dost pravdepodobne nemusel mit predinstalovanou (hlavne nemej v tu dobu aktivovanou mapu USA, ale WaCE, jinak bys to vyuzil pro tu USA a pak uz tusim to pro tu druhou pouzit nejde :blee: ) pokud se pletu nekdo mne urcite opravi :usmev:
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Zdeněk Málek
Příspěvky: 37
Registrován: 27.6.2008, 7:57
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 23879Příspěvek Zdeněk Málek

U 930ky platí záruka 30dní bezplatné aktualizace pro obě mapy. Jak pro WACE tak i pro USA.

Jinak s tou mapou USA jsem to udělal tak, že jsem si překopíroval obsah TT do PC a v navigaci mapu USA odinstaloval.

Zálohu navigace můžeš udělat i tak, že v průzkumníkovi, nebo nějakém file manageru překopíruješ celý obsah disku navigace někam do PC. Záloha přes TThome se pořád přepisuje jen ta jedna, vždy jen změněné soubory od poslední aktualizace. Přes průzkumníka si můžeš udělat záloh kolik chceš.
TT GO930T appl 8.351
maps:Western_and_Central_Europe v835.2419
TTHome 2.7.2.1825
Peugeot 307 SW
ribac
Příspěvky: 16
Registrován: 26.12.2008, 11:27

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 23886Příspěvek ribac

Díky moc za pomoc.

Takže klasicky překopíruju všechny soubory v Total commanderu z navigace do počítače,pak vymažu mapu USA a kdybych někdy frčel přes oceán,tak to jen zpátky přehodím,je tak??

Ještě bych měl jednu stupidní otázku.
Pokud bych si koupil třeba mapu EE, tak navigace používá jen tuto mapu,ne WaEE a EE dohromady,že??
Jde mi o to,že třeba jedna mapa může být v něčem lepší než ta druhá a pořád přepínat..Jakým způsobem to děláte vy??
TomTom Go 930 T ,Western and Central Europe 815.2003
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 23888Příspěvek Gumídek

.............A myslím, že patřím mezi dost zkušené tomtomáky....Starám se o navigace svých kolegů, a není jich málo...Ale vždy je nutné zálohovat a zálohovat....K přepínání mapy. Najednou ti nepojedou, to nejde. Musíš mezi nimi přepínat. Když si pořídíš EE, tak je ta mapa menší(obsahově), takže reagování navigace je rychlejší...A na mapu We+Ce Europe budeš přepínat při cestě na západ. Když jsem měl XL, tak jsem to dělal také tak. Rozdíl byl jen v tom, že jsem přehazoval dvě SD karty...zanedlouho to chci udělat zase. Tu We+Ce Europe budu používat na cesty na západ, a dám ji na kartu. A EE si nechám v paměti přístroje....A na tu budu jezdit zde na východě....

EDIT Jirásek
ribac
Příspěvky: 16
Registrován: 26.12.2008, 11:27

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 23890Příspěvek ribac

Díky moc gumajz,takže stačí v Home dát zálohu a potom můžu bez problému mapu USA vymazat z navi,že??
Ale předtím ještě počkám dokud budu moct stahovat 30-ti denní updaty,bylo by to škoda i pro USA to jen tak nechat.

Pokud tedy zálohuju přes Home,nemusím udělat zvlášť zálohu pro jednu mapu pak přepnout na druhou a opět zálohovat,že??
Jen se pro jistotu ptám.

Kurňa,na to že jsem nikdy navi neměl,dívám se že investice do dalších map není zrovna malá,když ani nevím
jaké má pokrytí,já třeba jezdím i do Srbska a momentální mapa to nebere.


Díky moc je to fajn fórum,během dne jsem se dozvěděl hodně. 8-)
Naposledy upravil(a) ribac dne 26.12.2008, 20:19, celkem upraveno 1 x.
TomTom Go 930 T ,Western and Central Europe 815.2003
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 23891Příspěvek Gumídek

Tu zálohu si klidně udělej přes Home, ale radil bych ti udělat jednu mimo, klasicky jen zamodřit, kopírovat, vložit a také si ji vypálit na cd, nebo dvd. Kdyby se něco stalo. Už se tu párkrát uživatelům stalo, že si udělali zálohu přes Home, a ona pak nechtěla fungovat,a nebo ji nemohli nacpat zpět do navi....
Zdeněk Málek
Příspěvky: 37
Registrován: 27.6.2008, 7:57
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 23905Příspěvek Zdeněk Málek

Ribacu napíšu ti jak jsem to dělal já, průzkumník. :koul:
(Ovšem až po jistých potížích, kdy jsem posílal navigaci do Holandska do opravy, protože přestala navigovat)

Využil jsem záruku nejnovější mapy jak pro WaCE, tak pro USA.

Přes TThome jsem si udělal zálohu pomocí volby Zálohování a obnovení / zálohovat zařízení. Poprvé se zazálohuje celé zeřízení, pak při dalších zálohách se zálohují jen změněné soubory.

Pak jsem přes TThome pomocí volby Kopírovat do počítače překopíroval obsah navigace do PC.

Pak přes volbu Odstranit položky (TThome) jsem odstranil z navigace mapu USA.

Teď mi hlásí navigace volnou pamět 1941,5 MB, takže mám spoustu volného místa pro stahování bodů zájmu, pro opravy Mapshare atd.

Teď dělám zálohy jen přes Tento počítač (mám ikonu na ploše takže nemusím přes START), vyberu a označím disk I (tak se mi hlásí moje navigace) a překopíruju si ho celý ke svým zálohám. (nepíšu, že mačkám Ctrl+C, Ctrl+V). jednu zálohu mám vypálenou i na DVD.

Při tomto způsobu musíš mít ale nastaveno, že se ti zobrazují všechny soubory. Aspoň já jsem to musel na svých XP udělat. (Nástroje / Možnosti složky / Zobrazení a zvolit volbu Zobrazovat skryté soubory a složky)

A jinak jemom jezdím a užívám si navigace. Jenom sem tam vymažu uložené trasy. Teď si nejsem jistý, ale je to volba asi na 3 obrazovce v navigaci. Mám totiž podezření, že to byl jeden z důvodů, proč mi navigace přestala navigovat. Možná jsem si zaplácal paměť. Tehdy jsem byl navigační greenhorn. Teď už se do té mé zelené dostávají i jiné tóny.
TT GO930T appl 8.351
maps:Western_and_Central_Europe v835.2419
TTHome 2.7.2.1825
Peugeot 307 SW
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 23917Příspěvek Gumídek

Ale, ale......No, jo , na několika místech zde se toto probírá...Nejen, že je potřeba mazat ujeté trasy, ale jednou za čas, je dobré projet navigaci programem ClearFlash(ten vyčistí flash paměť) a natáhnout znovu zálohu. A prosím tě, opravdu není potřeba dělat zálohu jen přes TTHome, je to pomalejší, trvá to o hodně déle. Dej na zkušené....A pro Zdenek Malek : Ano, to je nejpravděpodobnější důvod, proč tvoje navigace šla do opravy...Nebyl by jsi první. Můj kolega dokonce nepoužíval ani smazat ujetou trasu. Stále dával navigovat, navigovat, až se jednou navigace kousla...A místo, aby mi zavolal, tak ji odnesl do opravy...Ale nestačí toto, ještě je potřeba vymazat všechny trasy. Postup : Navigovat na, poslední cílové místo, kliknout na to, a odstranit, a potvrdit odstranění všech cílových míst....A Zdenku, když chceš pracovat s navigací, je lepší nejít tam přes Home, protože se nedostaneš všude, kam potřebuješ.....Ale jelikož říkáš, že jsi jen krok za Greeenhornem, tak to ještě zjistíš....Zkušení používají Home jen na aktualizace, a zbytek dělají mimo. Ještě je dobré si na počítači zapnout zobrazovat koncovky souborů...např ov.2, jpg atd...V defaultním nastavení je toto vypnuté....A zobrazovat skryté složky ?? To musí být vždy zapnuté. Vždyť ten kdo chce počítač normálně používat, musí mít přístup všude....
Zdeněk Málek
Příspěvky: 37
Registrován: 27.6.2008, 7:57
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 23919Příspěvek Zdeněk Málek

Všechno co mi doporučuješ už dělám. TThome skutečně používám jen k aktualizaci Mapshare a gpsquickfix.

Ale to, že mám mazat ujeté trasy a čistit paměť jsem se nedozvěděl od výrobce navigace z manuálu, ani od prodejce ale až potom, co jsem tady na fórech pátral po možných příčinách svých problémů. Jsem se svou navigací velmi spokojený, ale přístup tomtomu ke svým zákazníkům má své mouchy.

Na druhé straně takováto fóra a rady zkušených uživatelů jsou nevyčerpatelnou studnicí moudrosti.
TT GO930T appl 8.351
maps:Western_and_Central_Europe v835.2419
TTHome 2.7.2.1825
Peugeot 307 SW
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 23923Příspěvek Gumídek

Já se to všechny uživatele snažím učit, aby trasy mazali. Protože se jinak naplní paměť a on při každém zapnutí, plánování trasy atd prohrabává paměť a strašně se zpomalí....
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 25567Příspěvek freewall

Sorry za OT:

Gumídku nechceš inspiraci no nový avatar ?
Přílohy
Gummy.jpg
Gummy.jpg (110.81 KiB) Zobrazeno 4002 x
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
funtomas
Příspěvky: 131
Registrován: 28.12.2008, 18:35

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 25574Příspěvek funtomas

ked to tu citam ci si dat do navigacie WE+CE alebo iba CE mam jednu otazku ohladom map

nerobi nahodou teleatlas len jednu mapu pre celu Europu a tomtom ju potom predava bud v celku ako WE+CE alebo rozkuskovanu po jednotlivych statoch (tak ako ponuka TThome). Potom aspon mne logicky z toho vypliva ze WE+CE bude rovnaka ako CE ale bez zapadnej europy. Podla mna je to len otazka ceny ci kupim komplet mapu alebo cast mapy (len niektore staty)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Záloha navigace TomTom

Příspěvek: # 25587Příspěvek Gumídek

..... tu domněnku kterou máš ohledně map, tak to tak bohužel není....Každá mapa je konečný výrobek. Pročti si témata, a dozvíš se jak se dělají mapy. Nebo jdi na stránky firmy Kodys, která dělá mapové podklady v čr, a na jejich stránkách pochopíš, že to není tak jednoduché....
Odpovědět