TomTom XL či ONE - zkušenosti

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daily
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2008, 12:02

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23847Příspěvek Daily

já měla u oktávky měněné sklo je to asi půl roku.. a není ani pískované, takže o pokoveném bych musela vědět.. a taky bych si ho musela platit :koul:
no, nicméně, zkusím zaprvé vrátit nastavení výrobce a pak bych vyzkousela holt koupit externí anténu..
hele a přijímač RDS-TMC nefunguje i jako externi anténa?? Sice ho zatím nemam, ale uvažuju si ho pořídit..
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23848Příspěvek Jirásek

Přijímač RDS/TMC nefunguje jako externí antéma GPS.
A s tím pokoveným sklem můžeš udělat pokus. Vlez do auta, zapni navi a až se řádně chytí, podívej se na počet dílků kvality signálu. Potom s navi vystup z auta, nebo ji vystrč z otevřeného okénka. Pokud se signál výrazně zlepší, je problém v umístění v autě. Pokud to bude stejné, bude chyba pravděpodobně někde v navi.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
milosh
Příspěvky: 34
Registrován: 15.4.2006, 21:44

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23942Příspěvek milosh

Ma verze XL proti ONE krome vetsiho displeje a vetsi interni pameti nejake dalsi vyhody? Cetl jsem ze verze XL ma horsi gps cipset a vyhledava hure, co je na tom pravdy? jde mi o to abych nemusel v aute cekat 2 minuty nez mi navigace najde satelity jako jsem to mel doposud u sveho pda :hmm:
www.litoweb.cz - Od tvorby webů až po optimalizaci (SEO)
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23943Příspěvek Jirásek

Při staženém aktuálním GPS Fix náběh do 20 - 30 sec.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23953Příspěvek Gumídek

To, že má horší chipset je blbost. Má jen jiný typ chipsetu, od jiného výrobce...Měl jsem XL, které už tehdy mělo jiný chipset, a žádné zpomalení jsem nepozoroval. To píšou jen samozvaní odborníci v rádoby testech...Problém je, že vždy jsou něčím ovlivnění. Jirásek to napsal správně, při pravidelné aktualizaci GpsQuickFix je to v pohodě. ještě to také chce pravidelně mazat všechny ujeté trasy. Pozor! Nezaměňovat s klasickým vymazat trasu. TT si ujeté trasy ukládá, takže to chce pravidelně mazat....
milosh
Příspěvky: 34
Registrován: 15.4.2006, 21:44

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23955Příspěvek milosh

Dik, pod stromem bylo par dukatu tak to chci objednat aby mi to doslo jeste letos, dodatecny padarek :jupi:
www.litoweb.cz - Od tvorby webů až po optimalizaci (SEO)
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23956Příspěvek Tonny

Gumajz píše:TT si ujeté trasy ukládá, takže to chce pravidelně mazat....
Prosím o radu, kde a co.... Ať jsem hledal, nenašel... Díky
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Zdeněk Málek
Příspěvky: 37
Registrován: 27.6.2008, 7:57
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23957Příspěvek Zdeněk Málek

Já ve své 930ce to mám na 3. obrazovce hlavní nabídky volba Smazat trasu, tam smažeš uložené trasy.

Na 1. obrazovce hlavní nabídky volba Navigovat na, pak volba Poslední cílové místo.

Vhodné je taky občas použít program Clearflash, který si můžeš stáhnout ze stránek www.tomtom.com
TT GO930T appl 8.351
maps:Western_and_Central_Europe v835.2419
TTHome 2.7.2.1825
Peugeot 307 SW
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23961Příspěvek Tonny

Díky, Smazat trasu na 3. obrazovce - to provádím více méně pravidelně, seznam posledních cílových položek zase tak často nemažu. jedná se o 24 posledních položek, a předpokládám, že pokud se maže jen tento seznam a nic více, pak to moc místa v paměti neušetří. Pokud se však spolu se seznamwem posledních cílových míst mažou i trasy, p=ak by to mohlo problém řešit.
Můj dotaz směřoval spíše k tomu, že se někde v Tomíku ukládají projeté trasy, zřejmě i pro IQ Routes. A zda by se z toho místa dalo nějak využít zobrazení projeté trasy. Následné smazání by pak zřejmě nebylo složité. Jak tak ale přemýšlím, pak jsem zřejmě hlášku o ukládání tras pochopil jinak, než bylo původně myšleno.
Naposledy upravil(a) Tonny dne 28.12.2008, 19:21, celkem upraveno 2 x.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23962Příspěvek Ivo

Zdenku: Nevim tedy jak na 930, ale na 730 na te treti obrazovce nic nesmazes. V podstate jen vypnes navigovani na zadany cil. Nic se nesmaze, jen vypne navigovani, trasa zusatne v poslednim cilovem miste. Trasy smazes az jak pises, pres Posledni cilove misto. :zamysl:
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Zdeněk Málek
Příspěvky: 37
Registrován: 27.6.2008, 7:57
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23963Příspěvek Zdeněk Málek

Nevím, ale v každém případě dělám obě věci.
TT GO930T appl 8.351
maps:Western_and_Central_Europe v835.2419
TTHome 2.7.2.1825
Peugeot 307 SW
VaKu
Příspěvky: 1
Registrován: 29.12.2008, 20:56

Novice-prosba

Příspěvek: # 24004Příspěvek VaKu

Pozdrav pro znale
Od vanoc mam TomTom One 30-series a mapou zap evropy. Mel bych par dotazu na znale, odpovedi jsem nenasel ani po prohledani vseho mozneho pres Google, toto forum nevyjimaje.
1. Na jakem OS bezi TomTom One? Ma podle mne 32MB RAM a 1GB flash disk (volno je 500MB), nema vstup na SD kartu.
2. Existuji nejake pluginy ktere by slapaly na tehle krabicce? Tady jsem nasel nejake naznaky, nicmene nejakou ucelenou cast ne.
3. Menu TomToma je trochu divne (mohlo by byt logictejsi). Lze u tohohle typu necim predelat? Pokud ano tak cim a kde bych to nasel. Sice jsem take tady narazil na nejaky naznak, ale nevim kde si z toho neco vzit.
4. Existuji nejake vychytavky ktere by mohly dodat nejaky vyssi "komfort" (i kdyz za malo penez malo muziky)?

To je asi v kostce vse. Byval jsem zvykly na TomTom pod PalmOS, tohle je neco jineho.
Dekuji za odpovedi a nekamenujte mne jestli jsem tady neco prehledl.
Hezky a stastny Novy rok vsem.
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Novice-prosba

Příspěvek: # 24006Příspěvek faltak

traveller
Příspěvky: 5
Registrován: 20.12.2008, 16:32

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 24076Příspěvek traveller

Gumajz píše:Ne, stačí vymazat hlas, používat normální a potomky neposlouchat......
Jasně, to bylo myšleno spíše v legraci. Ale přesvědčil jsem se, že pro mě prostě nemá cenu.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 24077Příspěvek Gumídek

Já vím, že to byla legrace...Pokud nejezdíš často, tak asi ne...Já s ní sjezdil skoro celou Evropu, navíc se ježděním živím. A také je to moje hračka....A je to fakt dobrá věc....Tam, kde to znáš, jí skoro nepotřebuješ, ale po republice, a mimo republiku je to opravdu výborná věc....Když jedeš do cizího města, v cizí zemi, tak těžko na mapě najdeš hotel, kam vezeš klienty. Když jsou tři ráno, tak se nemáš ani koho zeptat. Navigace tě navede až na místo. V takové chvíli jsi rád, že ji máš, a už nemluvím o tom, že víš i čas, kdy budeš na místě......Nebo např. ve Francii, kam jsme jeli s odtahem. Léto, neděle, venku 33 stupňů, nikde nikdo, v neznámém malém městě jsme hledali servis Ford, před kterým stáli češi s vozem po nehodě na dálnici. Odtaženi do tohoto městečka, jazyk moc neuměli, a de facto, jen věděli název městečka...Navigace nás navedla až na místo....Kolega s porouchaným autem mezi poli....Nadiktoval satelitní souřadnice,a dojel jsem až k němu...Toto jsou chvíle, kdy tvrdím, že navigace je báječná věc...
Odpovědět