TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Vše o navigacích značky TomTom
Jirka1948
Příspěvky: 5
Registrován: 11.1.2008, 2:07
Bydliště: Modřice

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24304Příspěvek Jirka1948

Mam Tomtom 940 Live uz asi 2 mesice. Je sice pravda, ze v CR zatim nemohu vyuzivat veskere funkce, ale musim rici, ze je zde veliky rozdil mezi TT 920, ktery jsem vyuzival doposud. Uchyceni TT940 je fantasticke a prijem signalu je nesrovnatelne lepsi. Tomik si hned najde signal a to i kdyz je v aute umisten jinde nez blizko nektereho z oken. Je treba take zduraznit vysoce kvalitni provedeni a veliky reproduktor, kdy zvuk je perfektni. Jedina vec, ktera mi vadi je, ze tlacitko ON/Off je v noci osvetleno diodou. Toto svetlo se v noci odrazi na prednim skle a je velice rusive. Idealni by bylo toto osvetleni zrusit.
ivos
Příspěvky: 221
Registrován: 10.8.2007, 6:10

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24305Příspěvek ivos

To P800: Já jsem přece neřekl, že nebude funkční navigace, ale funkce, které u x40 využívají SIM kartu. Tedy HD Traffic - to nahradí dokoupený starý přijímač RDS-TMC, Google - nebude fungovat, QuickGPSfix, počasí, atd. Prostě to, co máš navíc proti 920ce přes GPRS nepojede. A koupi ti nevyvracím, hned bych to koupil také, kdyby to mělo alespoň stejné funkce jako 920 nebo 930. Potíž je v tom, že QuickGPSfix náběh u 920 zrychluje docela slušně a tak se mi kvůli tomuto kroku nechtělo zpět. A rozdíl cca 100% ceny navíc proti 920ce - prostě jen můj názor, koupil jsem 920ku a na 940 si počkám, až bude podporována v ČR.

To Jirka1948: Prošel jsem User Guide http://download.tomtom.com/open/manuals ... -en-GB.pdf i fotky na Google a nikde jsem nenašel, jak je to s tou SIM kartou? Znamená to, že když koupíš 940 v DE a je tam už uvnitř napevno, bez jakékoliv montáže, šroubku, otvoru SIM karta od Vodafone DE a nejde to nijak zjistit, poznat, změnit?
TomTom GO 920T, Apl. 9.103.539753.2 (emuX30), Boot.5.5259, RDS-TMC 4V00.013, akt. držák BRODIT, microSDHC- SanDisk 8GB, Maps : Western and Central Europe v.885.4009 + North America
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24307Příspěvek P800

Henry píše:Pokud chceš špičkovou kvalitu, tak můžeš koupit sice neoriginální TomTom držák, ale určitě kvalitnější, ale za více peněz od Broditu: http://obchod.sunnysoft.cz/kategorie/58 ... im-do-auta (a hledat "tomtom").
Umístění v automobilu je závislé dle konkrétního typu tvého auta (k novému autu je pak třeba koupit nový ProClip) - je to všechno o penězích, ale kdo jednou zkusí Brodit nechce jinak :usmev: :palec:
Amatérské, zakrývající průduchy, kabely vtlačené do spár, hrůza. Jak jsem psal - nějaké neoriginální držáky co zaslepí průduchy jsou pro mne neakceptovatelné. Navigaci mám v zorném poli. Není nad originální držák. Dosud používám GO 910, najdete nějaké kabely? A přitom jsou zapojené a funkční jak napájecí tak RDS/TMC. Upozorňuji, že není nic vrtaného a vše je možné během pár minut vrátit do původního stavu.

Obrázek
Naposledy upravil(a) P800 dne 8.1.2009, 7:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24308Příspěvek P800

ivos píše:To P800: Já jsem přece neřekl, že nebude funkční navigace, ale funkce, které u x40 využívají SIM kartu. Tedy HD Traffic - to nahradí dokoupený starý přijímač RDS-TMC, Google - nebude fungovat, QuickGPSfix, počasí, atd. Prostě to, co máš navíc proti 920ce přes GPRS nepojede.
No, psal jsi "takže bez správného a spolupracujícího operátora je ti taková navigace na 2 věci".

HD Traffic u nás není funkční, Google nepotřebuji, QuickGPSFix načtu přes TomTom Home, počasí jsem nikdy nevyužil a v případě nouze mám v mobilu. Není nic co by mi u GO x40 LIVE proti mé staré GO 910 chybělo, naopak.
ivos
Příspěvky: 221
Registrován: 10.8.2007, 6:10

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24311Příspěvek ivos

To:P800 - Na 2 věci jsem vnímal onen aktuální rozdíl 930 a 940. Já bych použil tvoji poslední větu - "Není nic co by mi u GO x40 LIVE proti mé staré GO 910 chybělo, naopak." Co je tam ale proti 930 NAVÍC? Já jsem na nic, kromě zmiňovaných funkcí, které v ČR nefungují nenašel. Ale třeba jsem špatně hledal. Ono i konstatovaní, že je to podstatně stabilnější a rychlejší by ASI mohlo stačit, ale pak je tam zase zbytečně moc velký rozdíl v ceně.
TomTom GO 920T, Apl. 9.103.539753.2 (emuX30), Boot.5.5259, RDS-TMC 4V00.013, akt. držák BRODIT, microSDHC- SanDisk 8GB, Maps : Western and Central Europe v.885.4009 + North America
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24312Příspěvek P800

AKTIVNÍ DRŽÁK ... to je oč tu běží od prvopočátku. Měl-li by model GO 930 originální aktivní držák, nemusím uvažovat o x40 LIVE
Kozelsky
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 14:11

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24321Příspěvek Kozelsky

no ja ma NEORIGO aktivni drzak k 930 a mel jsme predtim 910, ktera mela ORIGO (coz vime) a dle me neni rozdil v originalnim drzaku a neoriginalnim drzaku. K obema musi vest kabel NAPAJENI a KABEL TMC (pokud ho mame). Takze ty DVA kabely proste videt jit musi a to ze nejdou videt na fotce neznamena ze nejdou videt. Proste nekudma je tam privest musis. A ja jsem taky nic nevrtal, proste jsem udelal zkrytou montaz akorak ted u 930 nemuzu drzak rychle odmontovat, protoze napajeni je napevno. Ale proto mam prece aktivni drzak se skrytou montazi, ze ho nikdy nevytahuji, jedine az prodam auto nebo ho budu davat do sberu. Jedine co je rozdilne je ze k drzaku Brodit pro 930 vede kabel zespoda a tudiz je videt (u me ale jenom kousek) a u 910 se pripojoval do drzaku ze zadni bocni strany a nesel videt.

A ta rada jak nekdo psal ze existuji ruzne CLIPy pro umisteni, tak tim myslel ze nemusis nic vrtat a jenom nacvaknes CLIP a na nej pridelas drzak BRODIT a toto maji vymakane. Protoze samotny drzak aktivni 910 byl vzdy jen na prisavku, coz je pri umisteni nekde jinde celkem problem. Ja osobne jsme ho rozebral a ten otocny mechanismuz s tim klouben jsme vyhodil a zustala mi ta cas s konektory a tyckou, to jsme pak napasoval na uviverzalni drzak k palubovce.

Na tve fotce nejde poznat jestli mas ten drzak a jak to mas pridela k palubovce aby to drzelo a kabely mas asi protaze pres vetrani celniho skla.
TomTom GO930T
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24324Příspěvek P800

1. Já kabely ze svého pohledu nevidím vůbec a to je pro mne podstatné. Napájení mám napevno, přijímač RDS/TMC napojený na anténu radia. Držák resp. kloub držáku mám otočený plně naopak, takže tím i odpadá problém s třesením a pohybem při jízde. Aktivní držák je připevněn originální přísavkou na terčík který se dodává ke Garminům, ke GO x40 i TomTom tyto terčíky dodává jako příslušenství. Žádné úpravy nebyly potřeba dělat, žádné rozebírání.

2. Při použití jakéhosi neoriginálního držáku je znemožněn průchod vzduchu z mřížky příp. jsou zacloněna tlačítka ovládání topení, výstražných blinkrů apod.

3. Mám navigaci v zorném poli, nemusím - byť jen na zlomek vteřiny - sklonit zrak z pohledu přes čelní okno.


Jak vidno, každý jsme spokojený se svým provedením. Já jsem příznivcem originálních nebastlených řešení.
Zdeněk Málek
Příspěvky: 37
Registrován: 27.6.2008, 7:57
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24330Příspěvek Zdeněk Málek

Nemohu s Tebou souhlasit. Používám neoriginální aktivní držák a nemám znemožněn průchod vzduchu, ani nemám zacloněna žádná tlačítka. Jakákoliv.

Používám aktivní držák BRODIT z www.sunnysoft.cz. K držáku si pořídíš montážní klip (ProClip) podle typu auta a podle toho, kam chceš zařízení umístit. Viz:

http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/122PBR ... tform.html

klip pak jen nacvakneš kam potřebuješ. Bez jakýchkoliv zásahů do auta.


Jinak co se týká bodu 3 ať máš navigaci kdekoliv, musíš na ni zaměřit zrak když se na ni chceš podívat. A větší problém než ten kde je navigace je v tom, že na ni musíš přeostřit oko. A jenom přeostření z cesty na navigaci a zpět je minimálně několik zlomků sekund. Ale chápu, žes toto nemyslel doslova.
TT GO930T appl 8.351
maps:Western_and_Central_Europe v835.2419
TTHome 2.7.2.1825
Peugeot 307 SW
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24331Příspěvek P800

Zdeněk Málek píše:Nemohu s Tebou souhlasit. Používám neoriginální aktivní držák a nemám znemožněn průchod vzduchu, ani nemám zacloněna žádná tlačítka. Jakákoliv.
Dle vyobrazení na odkazu který uvádíš, jsou všechny držáky v pozici na mřížkách průchodu vzduchu do vozu. Dále jsem nepátral, v případě mého vozu to tak je každopádně. Ale jak jsem říkal, každý máme své řešení a vyhovuje nám.

Ideální řešení sledování navigace, ale i jiných ukazatelů je head-up display, který používá například BMW.
Zdeněk Málek
Příspěvky: 37
Registrován: 27.6.2008, 7:57
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24338Příspěvek Zdeněk Málek

S tím, že každému vyhovuje jiné řešení nemohu než souhlasit.
Reagoval jsem jen na Tvé kategorické odsouzení všech neoriginálních držáků.
TT GO930T appl 8.351
maps:Western_and_Central_Europe v835.2419
TTHome 2.7.2.1825
Peugeot 307 SW
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24340Příspěvek P800

To jsi mne špatně pochopil. Psal jsem: "nějaké neoriginální držáky co zaslepí průduchy jsou pro mne neakceptovatelné", tedy pro mně jsou nevyhovující, pro jiné mohou být naopak lepším řešením než originál.

Ale nechme toho, známe své názory a já už se jen těším až se budu moci pochlubit snad co možná nejdříve novou GO x40 LIVE :mrk:
Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24345Příspěvek vojta66

@P800: celkem bych uvítal Tvojí LIVE recenzi a LIVE fotky a LIVE zkušenosti. Určitě by jí uveřejnil i p.Lutonský na http://www.navigovat.cz
:palec:
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24346Příspěvek Zigac

omlouvam se za drobny OT kolegovi P800 plne rozumim a originalni aktivni drzak je neco, co v mem pripade povazuju rovnez za klicovou vlastnost Navigace a bez nej bych navigaci neupgradoval. Jen by mne zajimalo zda bude tento aktivni drzek z x40 kompaktibilni i k x30 nebo bude TT chtit z obchodnich duvodu zachovat propagaci jen tomuto novemu modelu.

Ovsem, co se mne dnes velmi zaujalo a proc pisu omluvu za drobny OT je nasledujici odkaz:
http://mobil.idnes.cz/otestovali-jsme-r ... vigace_kor

myslim si, ze takovy aktivni drzak by se libil jiste nam vsem :palce:
hodnotim to jako velmi dobry marketingovy a obchodni tah vyrobce navi, ovsem v dobe krize asi vysledky nebudou takove jake ocekavali a vkladali do toho...
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Kozelsky
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 14:11

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24350Příspěvek Kozelsky

jak jsem videl nekde fotku x40, tak se obavam ze nebude kompatibilni s x20, x30

Jinak pro P800 : Ja jsme taky celkem dusledny ze to musi vypadat dobre a vadilo mi mit GO na skle ..... a vadilo bi mi ji mit i jak ji mas ty na te palubovce, pusobi to porad jako neorigo navigace a vypada to i tak divne .... Tim nemam nic proti tvemu umisteni. Ja mel ten sam problem, ale nastesti Mazda prodavala PVC vanu pro montaz GPS neoriginalnich, ktery se vymenil za stredovy plast nad ventilaci. Takze ted uz to vypada super :jupi: ale musel jsme prekousnot tu silenou cenu 3500,- za kus vylisovaneho plastu :pistol:
TomTom GO930T
Odpovědět