TT XL iq routes europe traffic - restartuje se

Vše o navigacích značky TomTom
Uživatelský avatar
Pnaky
Příspěvky: 40
Registrován: 9.7.2009, 14:01
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TT XL iq routes europe traffic - restartuje se

Příspěvek: # 29686Příspěvek Pnaky

Ha, takze jsem prave ukoncil hovor s TT helpline a pan mi rekl, ze to muze byt nabijeckou ale ze mi radsi posle nejaky navod kterym by se to melo dat odstranit... Takze predpokladam, ze mi na mail dorazi neco podobneho jako uz tady...

Napada mne srovnavaci tabulka:

Kód: Vybrat vše

TT + RDS-TMC + nabijecka = restart
TT + RDS-TMC = ok
TT + nabijecka = ok
Z toho usuzuji ze bude problem na urovni komunikace/spoluprace nabijecky s RDS-TMC. Vy co mate nabijecku novou (respektive tu druhou samou) tak bych zacal reklamovat ten RDS-TMC prijimac...

Co se tyce NavCore tak by jsme si museli dat praci a zacit downgradovat a pak jezdit zda-li problem pretrva nebo ne...
Uživatelský avatar
Pnaky
Příspěvky: 40
Registrován: 9.7.2009, 14:01
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TT XL iq routes europe traffic - restartuje se

Příspěvek: # 29690Příspěvek Pnaky

Sorry za double post ale volal jsem tam znova, mluvil jsem s nekym jinym a ten mne odkazal na to, ze mam z auta vyndat RDS-TMC, vzit ho domu, pripojit ho na klasicky usb kabel s usbmini koncovkou a vyzkouset, zda-li se navigace bude dale restartovat nebo ne...

Vysledek je ale pry takovy, ze nabijecka dava malo proudu a tak ho vsechen sezere RDS-TMC a do TomToma se nic nedostane proto se pry v podstate vybiji... Coz mi bylo popravde divne protoze kdyz jsem jel vcera Nemecko a zpet tak TT byl porad na +- te same nabite kapacite jako pri odjezdu...

Ovsem pokud posilaji tu samou nabijecku tak jsou to blbci a zkouseji je delat i z "nas"...
pavelkrato
Příspěvky: 11
Registrován: 19.6.2009, 11:34

Re: TT XL iq routes europe traffic - restartuje se

Příspěvek: # 29698Příspěvek pavelkrato

No tak jsem dostal nějaký postup jak si prý pomoci. Začíná to vypadat na nějaký problém s managementm paměti v navigaci. Tady přikládám jejich text:

Kód: Vybrat vše

Dobrý den,

prosím pripojte zarízení k pocítaci a nainstalujte nejnovejší aplikaci. Následne prosím provedte clear flash dvakrát.

zde najdete návod jak provést clear flash: www.tomtom.com/6186

Jakmile jste tyto kroky provedli prosím postupute následne: stáhnete si dva priložené soubory. Zazipovaný soubor rozbalte pomocí programu winrar nebo winzip nebo jiného rozpakovacího programu.

Pripojte Vaši navigaci k pocítaci a soubor mctx.dat vložte primo do navigace. Windows se Vás zeptá jestli chcete prepsat tento soubor dejte ano. Následne do navigace vložte složku GNS. Windows se Vás znovu zeptá jestli tuto složku chcete prepsat znovu dejte ano. Prosím ujistete se, že jste jak složku tak soubor prepsali ve Vaší navigaci.

Jakmile tento proces byl dokoncen prosím odpojte zarízení od pocítace. Zapnete navigaci a kliknete na zmenit predvolby a v menu najdete volbu resetovat zarízení do továrního nastavení. Kliknete na tuto volbu a potvrdte.

S prátelským pozdravem,
Tým zákaznické podpory TomTom
Program Clear Flash řeší problém, kdy je ve flash paměti příliš mnoho souborů. No nevím. Večer to vyzkouším a uvidím co se stane. Nicméně jsem zvědavý jak to budu testovat. Při pojíždění po Praze se to neprojevuje, tak budu muset dát nějakou dlouhou trasičku :zamysl: .
Uživatelský avatar
Pnaky
Příspěvky: 40
Registrován: 9.7.2009, 14:01
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TT XL iq routes europe traffic - restartuje se

Příspěvek: # 29701Příspěvek Pnaky

Takze prave ted zkousim nabijet TT pres klasicky miniusb z notasu, prehravam na nem mp3 at to ma nejaky odber a jeste je tam pochopitelne pripojeny RDS-TMC... Navigace se prubezne dobiji takze je evidentni problem s nabijeckou do auta ackoliv ja mam uplne jinou nez vy a to hlavne co se tyce vystupnich Amper - 2A zatimco vam chodi 1,2A viz. obrazek...
Přílohy
DSC00394.jpg
DSC00394.jpg (56.34 KiB) Zobrazeno 4255 x
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: TT XL iq routes europe traffic - restartuje se

Příspěvek: # 29708Příspěvek P800

Brno - Hodonín ... 1x restart. Něco je prostě špatně a TomTom mohl ušetřit na nabíječce :(
Uživatelský avatar
Pnaky
Příspěvky: 40
Registrován: 9.7.2009, 14:01
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TT XL iq routes europe traffic - restartuje se

Příspěvek: # 29709Příspěvek Pnaky

Ja dneska Jablonec - Jeleni Gora (PL) a bez restartu... Kontroloval jsem prubezne stav nabiti navigace a dle meho odhadu se drzela na cca 80-90%... Nebyla nabita porad takze jsem se ani k restartu nedostal...

Jako ve vysledku je o o nicem... RDS-TMC nejde bez nabijecky pouzit takze tohle TomTom trochu nezvladnul ale nevim co si vuci nemu muzeme jako zakaznici dovolit... :|
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: TT XL iq routes europe traffic - restartuje se

Příspěvek: # 29769Příspěvek P800

U mě žádná změna k lepšímu. Nabíječka po výměně (za stejný model), soubory dle instrukcí infolinky přepsány = dnes tři restarty na cca 250 kilometrech jízdy..
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: TT XL iq routes europe traffic - restartuje se

Příspěvek: # 29780Příspěvek Gebič

Ja zatim od doby co mám new nabíječku jen jeden restart.... ::prav::
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
pavelkrato
Příspěvky: 11
Registrován: 19.6.2009, 11:34

Re: TT XL iq routes europe traffic - restartuje se

Příspěvek: # 29985Příspěvek pavelkrato

Já provedl vše, co mi z TOM TOM podpory napsali, zatím bez restartu, nicméně uvidím z 14 dní až pojedu delší trasu. Určitě dám vědět. Při popojíždění po Praze je to zatím bez prpoblémů.
pavelkrato
Příspěvky: 11
Registrován: 19.6.2009, 11:34

Re: TT XL iq routes europe traffic - restartuje se

Příspěvek: # 31492Příspěvek pavelkrato

Tak jsem po dlouhe době zpět v ČR a bohužel musím konstatovat, že restarty jsou stále. Už ne tak často,ale jsou, takže jsem během cesty raději RDS-TMC přijímač odpojil a restarty už pak nebyly. Máte někdo nějaké nové zkušenosti s řešením problému?
Cheetah007
Příspěvky: 47
Registrován: 24.1.2010, 10:43

Re: TT XL iq routes europe traffic - restartuje se

Příspěvek: # 35100Příspěvek Cheetah007

Jak jste na tom v tuhle chvili pokud jde o restartovani s RDS-TMC?
Ja s TT XL IQ sice par dni jezdim ale TMC jsem dosud nevyzkousel.Mam ten klasicky dodany USB TMC modul a nabijecku ze ktere leze 1.2A.

Oznaceni RDS-TMC
USB RDS-TMC 4V00.014

Oznaceni nabijecky

XL/ONE Car Charger
03 6370
4EZ0.000.01
-----------------------------
INPUT 12/24V
OUTPOUT: 5V/1.2A
Fuse: 250V/1.0A
Garmin nuvi 3790LMT LifeTime Update FW4.30, CN2012.20
pavelkrato
Příspěvky: 11
Registrován: 19.6.2009, 11:34

Re: TT XL iq routes europe traffic - restartuje se

Příspěvek: # 35268Příspěvek pavelkrato

Po upgrade ba NC 9.X se již restarty neobjevují a vše funguje jak má. Dokonce se zlepšila i grafika map, takže teď už jsem klidný a spokojený.
Odpovědět