TripMaster a TOMTOM ONE

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

TripMaster a TOMTOM ONE

Příspěvek: # 3544Příspěvek b.palava

Napište sem něco o téhle utilitce.
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek: # 3546Příspěvek b.palava


Dik, ale to už mám přečtené. Něco konkrétního, praktické zkušenosti ap.
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
fox.vwgolf
Příspěvky: 8
Registrován: 17.2.2007, 20:08

Příspěvek: # 3547Příspěvek fox.vwgolf

Da se to nekde stahnout??Je to jenom na TT6 nebo to jde i na TT5?
kildamirek
Příspěvky: 15
Registrován: 6.2.2007, 17:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3566Příspěvek kildamirek

to fox.vwgolf:na výše zmíněné adrese je kompletní návod a odkaz na home page, kde si to také můžeš stáhnout. :|Jinak já sem si to nainstaloval , a zase rychle odinstaloval , nějak sem nepostřehl žádnou výhodu v používáni...
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3567Příspěvek mila-p

Dneska jsem si TripMaster 1.6d nainstaloval a projel s ním několik km. Zatím jsem z něho nadšený, protože je to zase něco jiného v celkem okoukaném prostředí TT Go 500. Zjistil jsem, že se dá využít třeba jako elektronická kniha jízd. Zaznamenává pohyb podle souřadnic do itineráře, včetně rychlosti jízdy, směru jízdy, času i nadmořské výšky. Itinerář se dá následně konvertovat do různých souborů, ať už pomocí Tyre, nebo POI Editu třeba do "KML" pro Google Earth, atd. Je tam spousta nastavení pro způsob zaznamenávání trasy, upozornění zvukem na překročení nastavené rychlosti (i vizuálně), volba různých skinů pro noc/den, atd., atd. Podle itineráře si krásně zpětně prohlédnu, kdy a kde jsem ten den jezdil, jak dlouho jsem stál a pod. Měří i celkovou ujetou vzdálenost vč. jakéhosi deního počítadla ujetých km, které se dá případně vynulovat, průměrnou rychlost a jen průměrná spotřeba nafy mi tam chybí :-) Co se tedy mne týká - SPOKOJENOST...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3568Příspěvek Jirásek

Sice tuto nadstavbu nemohu využít, ale přečetl jsem na výše uvedeném odkazu článek. Jenom upozorňuji že v diskuzi (příspěvcích) pod článkem je i počeštění (cesky.lng) - přidáno dnes v noci
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
KarlvonBahnhof
Příspěvky: 24
Registrován: 21.8.2006, 8:31
Bydliště: Praha

Příspěvek: # 3599Příspěvek KarlvonBahnhof

mila-p píše: Dneska jsem si TripMaster 1.6d nainstaloval a projel s ním několik km. Zatím jsem z něho nadšený, protože je to zase něco jiného v celkem okoukaném prostředí TT Go 500. Zjistil jsem, že se dá využít třeba jako elektronická kniha jízd. Zaznamenává pohyb podle souřadnic do itineráře, včetně rychlosti jízdy, směru jízdy, času i nadmořské výšky. Itinerář se dá následně konvertovat do různých souborů, ať už pomocí Tyre, nebo POI Editu třeba do "KML" pro Google Earth, atd. Je tam spousta nastavení pro způsob zaznamenávání trasy, upozornění zvukem na překročení nastavené rychlosti (i vizuálně), volba různých skinů pro noc/den, atd., atd. Podle itineráře si krásně zpětně prohlédnu, kdy a kde jsem ten den jezdil, jak dlouho jsem stál a pod. Měří i celkovou ujetou vzdálenost vč. jakéhosi deního počítadla ujetých km, které se dá případně vynulovat, průměrnou rychlost a jen průměrná spotřeba nafy mi tam chybí :-) Co se tedy mne týká - SPOKOJENOST...


Není vůbec důležité, že ten "Jeden ze čtenářů včera v diskuzi pod článkem upozornil na zajímavý přídavný program, který lze nainstalovat do přenosných navigací TomTom", jsem byl já (viz. diskuze na MM), neboť Tripmaster a Offroad Navigator používám od jeho prvních dostupných verzí.
http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovk ... 1&CAI=2097

Spíše řeknu, že v nejnovějších verzích je Tripmaster a Offroad Navigator vybaven např. i možností vložení a kalibrovaní mapy (resp. více map - podkladů) - podobně, jako např. nový PoiEdit. Měřítko libovolné...
Hodí se i TTExplorer, a dnes přibyla novinka - připojení TomToma jako GPS receiver přes Bluetooth k PC či PDA...

Nicméně pokud se zajímáš o průměrnou spotřebu, koukni se na Joghurtovy stránky (FuelControl), ale např. i jednoduchý Calculator, a dokonce i BlackOut se někdy hodí.
http://gps.dg4sfw.de/

Dobrý článek o Joghurtovi je zde:
http://www.meintomtom.de/content/s/219/ ... jekte.html

Ja ja, GO910 je super...

Gruss,
KvB
Samsung Galaxy Note 8, Android 8.0.0
Odpovědět