Mapy 8.70

Vše o navigacích značky TomTom
Zamčeno
klakson23
Příspěvky: 80
Registrován: 2.6.2009, 19:23
Bydliště: Brno

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42942Příspěvek klakson23

Souhlas s Tonnym

Gebič: Mám velkoobchod se šperky. Kup si něco, já ti pošlu něco jiného (zmetek) a pak mi to zkus jít reklamovat. Pošlu tě taky v lepším případě do prde.e. Budeš spokojený zákazník??? Nebo jen budeš chtít to, za co si zaplatil. Jiný příklad: Jdi si koupit chleba do obchodu a oni ti prodají okousaný chleba za ty samé peníze jako neokousaný. Budeš spokojený? Jestli ano, mám doma jeden starý, tvrdý a začíná asi plesnivět. Rád ti ho pošlu za 20kč + poštovné a balné a ještě ti popřeji dobrou chuť.
TT 730T navcore 9.510 mapa Europe 925.5412
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42947Příspěvek Gebič

:doutnik: vidim to uplne jinak... Chyba nikoho neomezuje, pokud clovek neni tele.. asi tak... :cheers:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42949Příspěvek vilik

Zatím jsem na chybu v těchto mapách nenašel. Třeba mám štěstí.

Pokud chyba je jen v názvech....., no a co? Navigace naviguje dál bezchybně. Jestli někoho netrkne, když chtěl navigovat do ulice v sousedním městě, že mu to vyplivlo trasu o několik desítek, či dokonce stovek km delší, je to trotl a trochu mě připomíná amerického šoféra obytného auta, co si zapnul autopilota a šel si dozadu udělat kafe.

Za své peníze jsme dostali funkční mapu. Třeba to byl úmysl autorů, jako třeba když v novém typu auta vynechají nějaké tlačítko, které se zrovna nám líbilo. My, na rozdíl od majitele auta, máme šanci, že se to v příští aktualizaci napraví.

Takže bych z toho nedělal takovou tragédii. :grin:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42953Příspěvek Tonny

Ad Gebič, ad Vilik,

- už jsem nechtěl reagovat, ale když jste mi, pánové, vysvětlili svůj postoj a nepřímo mne nazvali jeden teletem a druhý trotlem, pokusím se vám vysvětlit postoj svůj:

Zanedlouho to bude celkem 35 let, co pracuji v maloobchodě na různých místech řízení.
Mimo jiné jsem v době celkem nedávné pracoval jako vedoucí maloobchodní jednotky s cca 15-ti zaměstnanci a tržbou v milionech měsíčně, ale to sem nepatří.
K mé práci patřilo mimo jiné řešení reklamací, a to v rozsahu občas i větším něž malém, rozuměj i několik denně.
Když si vzpomenu, co všechno zákazníci dokázali reklamovat, jaké nesmysly a vyslovené prkotiny, nemající na funkci výrobku vliv a kolik času jsem tomuto musel věnovat, kolik papíru popsat a potřebná práce stála - pak si měj jaký chceš úhel pohledu, ale za své peníze chci kvalitní zboží. A to, že mapy 870 obsahují systémovou chybu /nebo chyby/ je neoddiskutovatelné.

Mimo jiné jsem nereklamoval "jen" chybné názvy ulic, ale i to, že navigace v některých oblastech nerozlišuje třídy silnic a naviguje po polních cestách a dále třeba to, že každá předplacená aktualizace mi smaže mé oblíbené a poslední cíle a hlavně mnou zadané opravy.
Takže tvrzení o teleti a o trotlech má poněkud trhlinu - ono totiž tohle dost omezuje. A pokud mi napíšeš, že si mám překopírovat mapsetings.cfg, pak jo, ten postup znám, ale nekompatibilita způsobí např. to, že navi se pak neumí vyhýbat části trasy a ignoruje např. to, že se chci nějakému místu vyhnout.

TAKŽE NEOMEZUJE???? Definitifvní HOWG k reklamaci map 870.

P.S.
Byl bych rád, kdyby moderátoři tohoto fora dokázali udržet kulturu diskuse.
Nazvat někoho nepřímo trotlem nebo teletem je jednoduché. Hlavně pokud dotyčný nemá relevantní argument a lidově řečeno plácá vodu ze svého "zjednodušeného" úhlu pohledu.
Děkuji.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42954Příspěvek vilik

Tonny
Vztahovačnost, to by ti docela šlo. Já jsem psal obecně o nářcích na "nedostatky" mapy a tebe jsem osobně na mysli vůbec neměl. Ovšem když se k tomu hlásíš .....

Ten tvůj poslední příspěvek mě připadá, jako bys tu byl nováčkem.

To, že nejdou přenést oblíbené je známé od prvopočátku a je také známý jednoduchý postup, jak se ztrátě oblíbených vyhnout. Zkrátka to tak výrobce vyrobil a je to dané a s tím sis to kupoval. Není to na reklamaci.

Podle navigace najezdím tisíce kilometrů a na polňačku mě to snad ještě nenavedlo. Možná tak ještě sem tam mapy 6.xx. Proč? Protože je mám v předvolbách zakázané, nebo jen na dotaz. Jestli to tvůj přístroj neumožňuje, není to chyba mapy a není to na reklamaci. Jestli je to subjektivní chyba osoby co navigaci používá, také to není na reklamaci.

Názor na názvy ulic jsem napsal výše.

Závěr? Podobný jako Gebič. Pokud tě TT zklamal "nedokonalou" mapou a je z tvého pohledu tak špatný, protože mimo jiné nevyreklamoval to co neuznal jako hodné reklamace, máš důvod ji zahodit, nebo prodat a koupit si jinou navigaci, od jiného výrobce, ke své naprosté spokojenosti. :palec:

PS: ještě existuje jedna možnost, jak zvrátit neuznanou reklamaci. A to bys měl ty, jako obchodník, který má reklamace v malíčku vědět. Obrať se na soud. :palec:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42957Příspěvek Gumídek

Jirásku, prosím tě, snad už toto vlákno zamkni, protože jinak se tito dobráci nepřestanou hádat....Už je to diskuze o ničem...
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42963Příspěvek Gebič

souhlas s Vilikem... Me jen jednou vzivote zavedl tomik na polnacku a to byla verze map 632... Od te doby vse v pohode... a tim koncim, nema to smysl dale reagovat... :vino:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Vlastimil
Příspěvky: 32
Registrován: 10.10.2005, 18:13
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42974Příspěvek Vlastimil

Problém je obecně v tom, že lidé se dělí na ty "normální slušné" (kdo je to ??), na ty, co se snaží vždy za jakoukoliv cenu někoho "ojeb.." a na ty, co jsou prostě "ovce". Když je těch "ovcí" dostatek, tak holt vítězí stádo a kdokoliv to stádo ovládá nebo koho je stádo ochotno/přinuceno poslouchat (třeba zákonem, protože je na něm z nejrůznějších důvodů závislé - něo od něj koupili/pravidelně kupují, něco od něj dostávají, nechtějí si přiznat že mu naletěli a dělají se tedy "lepším" a obhajují ho,...) si s ním může dělat, co chce - základní pravidlo je o tom, že to stádo musím naučit korigovat chování těch, kteří v něm ještě nejsou, takže začneme nadávámím komukoliv, kdo má jiný názor, jedno o co jde.
TomTom už má stádo asi dostatečně velké, takže výsledek pak vypadá holt tak jako v této diskusi - každý má to, co si zaslouží a co si nechá líbit. A TomTom se obecně spoléhá zřejmě na to, že ho dostatečný počet lidí nezažaluje - zažil jsem podobné s Telecomem, také byli přesvědčení, že je nebudu žalovat kvůli 112,- Kč ...
Vlastimil
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42975Příspěvek Tonny

Do budoucna budu velmi zvažovat své reakce na tomto foru.
Bohužel se zde podobně jako i jinde na webových forech čím dál více prosazuje forma diskuse, která mi z různých důvodů přestává vyhovovat a svou přítomnost zde čím dál více zvažuji.

Všem se velmi omlouvám za to,
že jsem jako i někteří další informoval o tom, co mi na mapách 870 a obecně na přístupu firmy TOMTOM v posledních cca dvou letech a vadí a co jsem v rámci možností, které mi dává smluvní vztah s prodávajícím reklamoval.
Předpokládal jsem, že popis postupu pomůže i jiným pomoci řešit tento problém.

Protože jsem byl některými návštěvníky fora přímo či nepřímo označen jako "žebrající o aktualizaci navíc" nebo teletem či trotlem, jsem zdejším prostředím "povolené" diskuse donucen přemýšlet o tom, jestli je nutné zde být a tato nařčení a osočování snášet.
Zjišťuji, že není...

Přeji všem klid a pohodu.
A moderátorům či adminům fora přeji, aby jim pár jedinců, kteří mají pocit, že jen jejich názor je správný a kteří musí mít poslední slovo za každou cenu celou uživatelskou komunitu nerozvrátilo.
Tonny
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

klakson23
Příspěvky: 80
Registrován: 2.6.2009, 19:23
Bydliště: Brno

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42976Příspěvek klakson23

Vlastimil - souhlas

Tonny: vy.ser se na ty 2 až 3 tady na foru, kterým nevadí "nedokonalost". Souhlas s tebou a dík za některé poznatky ohledně reklamace. Myslím, že takové diskuze by tady měly být.

nakonec si stačí přečíst toto vlákno http://poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=3848 kde si taky stěžují (gumajz a spol). Někoho štvou body zájmu, někoho nedotažené názvy ulic. Co dodat... :koul:
TT 730T navcore 9.510 mapa Europe 925.5412
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42979Příspěvek Gebič

Opravdu s Brnem se hádat nemá cenu... :zed: :zed:
Naposledy upravil(a) Gebič dne 7.7.2011, 8:14, celkem upraveno 2 x.
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
bolo365
Příspěvky: 111
Registrován: 28.2.2009, 16:56

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42980Příspěvek bolo365

Tahat sem nacionalistické urážky je už hodně za hranou....... adminům se to tak líbí :zamysl:
TT XL IQ, Navcore 9.061,Central and Eastern Europe 865.3245,
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42981Příspěvek Gebič

Nic jsem netaham... :cheers:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42982Příspěvek faltak

Trapné až ubohé
klakson23
Příspěvky: 80
Registrován: 2.6.2009, 19:23
Bydliště: Brno

Re: Mapy 8.70

Příspěvek: # 42983Příspěvek klakson23

Gebič: zoufalec až to bolí. Tvoje bydliště v popisku vysvětluje vše.
TT 730T navcore 9.510 mapa Europe 925.5412
Zamčeno