Existují mapy Slovinska a Chorvatska?

Vše o navigacích značky TomTom
Periqculosus
Příspěvky: 6
Registrován: 18.4.2007, 19:03

Existují mapy Slovinska a Chorvatska?

Příspěvek: # 4209Příspěvek Periqculosus

Ahoj všem, mám dotaz, nevíte, zda Tomtom má i mapy Chorvatska a Slovinska, zda počítá s jejich výrobou a jak to vůbec vypadá v této oblasti světa? V oficiální nabídce jsem nic nenašel. Pokud nic nemají, co vyvinout "skupinový" nátlak? :D Zdraví všechny Periqculosus, spokojený uživatel Tomtom one new

EDIT by ADMIN
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 4210Příspěvek rossini

TomTom (resp. jeho dodavatel mapových podkladů) jde cestou směr Západ --> Východ, takže odhaduji, že Chorvatsko přijde na řadu někdy v roce 2009 (rád bych se pletl). Momentálně je (odvozuji od ČR) na řadě zpřesnění Slovenska a Maďarska, potom hurá na balkán... Ale troufám si říci, že příští rok bude alespoň "průjezdní mapa" komplet, protože to, na co se teď dívám do mé TT910 je bída (budiž mi útěchou, že nepatřím mezi vyznavače hromadného válení mezi 1.000.000 Čechů :) )
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Periqculosus
Příspěvky: 6
Registrován: 18.4.2007, 19:03

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 4212Příspěvek Periqculosus

Díky za odpověď, ale moc jsi mne nepotěšil... TomToma jsem koupil na doporučení známých a až pak zjistil, že tyto mapy v nabídce nemá. Potřeboval bych je proto, že bych chtěl jet do míst, kde na Čecha nenarazíš! :D
Jsem v oboru GPS navigace laik a tak se ještě ptám, zda se ty mapy nedají nahradit od jiného výrobce? Vím, že v nabídce jiných přístrojů než TomTom nějaké mapy těchto zemí jsou.
Zdraví Periqculosus
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 4213Příspěvek rossini

Hmm, tak to už Tě vůbec nepotěším. Mapy "ničím" nenahradíš :? Nicméně lze to řešit kombinací dvou navigací. Věř mi ale, že TT je dobrá (z mého pohledu nejlepší) volba a jakmile se vydáš například do AT, IT, ES, FR atd... nebudeš už vůbec litovat...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Periqculosus
Příspěvky: 6
Registrován: 18.4.2007, 19:03

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 4214Příspěvek Periqculosus

Díka za námahu s mojí maličkostí! Asi mi nezbyde než jet k moři do té Itálie, ale to je ještě horší "masovka" než v Chorvatsku a česky si tam člověk taky moc nepokecá. :)
Zjistil jsem, že GPS navigace je silně návyková! Od té doby co jí mám, tak bez ní nevím, jak vyjet z naší slepé ulice! :D
No každopádně ještě napíšu TomTomovi, že v jejich nabídce postrádám mapy Slovinska a Chorvatska. Jsem zvědavý zda a co mi odpoví. 8)
Zdraví Periqculosus
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 4215Příspěvek Baharis

rossini píše: budiž mi útěchou, že nepatřím mezi vyznavače hromadného válení mezi 1.000.000 Čechů
Tak to teda budu dělat, že jsem to jako nečetl. Do HR jezdím několikrát ročně a vůbec se se hromadně neválím s miliónem čechů. A je nás hodně. :wink: :D :D
Nicméně i přes dobrou znalost cest i dobré značení, také bych od TT přivítal pokrytí HR. Dokud jsme měl TT pětku, měl jsem celý balkán i s ruskem. :cry:
GARMIN nüvi 670
Periqculosus
Příspěvky: 6
Registrován: 18.4.2007, 19:03

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 4298Příspěvek Periqculosus

Ahoj všem. Dnes večer jsem Tomtomovi poslal níže uvedený dotaz. Pro ty, co nevládnou angličtinou, jako já, překládal můj starší syn, :oops: se tam ptám, kdy budou v prodeji mapy Slovinska a Chorvatska. O případné odpovědi vás budu informovat!
Také děkuji všem, kdo na můj původní dotaz ohledně map těchto dvou zemí zareagovali.
Zdraví Periqculosus

Good day,
I have got you product Tom Tom One new and I developed, that in you offer arent maps od Slovenia and Croatia. I interested if you work of this and when is going to distribution.
Thanks for answer.
P.S.
Prague
Czech republic

Dotaz byl odeslán.
Referenční číslo vašeho dotazu je 070428-001796.
Během dalšího pracovního dne by vám mělo vaše oddělení podpory poslat elektronickou poštou reakci.
Pokud ke svému dotazu budete potřebovat přidat informace nebo dotaz zrušit, můžete jej aktualizovat na tomto internetovém serveru v části Moje složka v oblasti Dotazy.
SumqavaCZ
Příspěvky: 10
Registrován: 12.4.2007, 10:00
Bydliště: Klatovy

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 4315Příspěvek SumqavaCZ

Už se ozvali?

EDIT by Admin: Necituj předchozí příspěvek!
TomTom GO 910
jarda62
Příspěvky: 16
Registrován: 24.3.2007, 22:06

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 4333Příspěvek jarda62

něco na tt6 je central europe jenže chorvatsko jenom hlavní silnice tam bych asi skusil něco od conanu igo/mio
Periqculosus
Příspěvky: 6
Registrován: 18.4.2007, 19:03

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 4336Příspěvek Periqculosus

Ahoj všem!

Už dnes se ozvali, což považuji za docela dobrý výkon! Originál odpovědi máte zde:

Dear Mr./Ms S...,

Additional maps are available for the various TomTom products. We do not have any maps available for the region you have specified. As yet there are no plans to release the maps in question. We wish to offer our customers as many options as possible as a company. It is, therefore, very likely that we will be offering such maps in the future.

We offer the opportunity of registering your e-mail address to receive the TomTom newsletter to stay informed about the latest developments.

With best regards,

The TomTom Customer Support Team

Překlad od mého synátora zde:

Vážený pane S...,

doplňující mapy jsou dostupné pro různé TomTom produkty. Zatím nemáme mapy pro
region, který jste si zadal. Dosud nemáme žádné plány uvolnit tyto zmíněmé mapy. Přejeme si
nabízet našim zákazníkům tolik, kolik je možné pro naši společnost. Je proto možné, že budeme
mít tyto mapy v budoucnu. Nabízíme vám proto registraci vaší emailové adresy. Zákaznické centrum
je tu proto, abyste byl informovaný o posledních vývojových trendech.
S úctou
TomTom zákaznická podpora.

Sice se ozvali rychle, ale nic moc konkrétní nebyli... :|
Pohodové cestování s TomTomem všem přeje
Periqculosus
maci
Příspěvky: 98
Registrován: 1.10.2006, 14:27

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 4863Příspěvek maci

je to tak, Slovinsko a Chorvatsko jsou součástí Eastern Europe ale TomTom se k nim nezná. Už jsem se jich na to taky ptal, vůbec nepřiznali že by to měly být jejich mapy. Možná ani nejsou. Kdo ví.
TomTom ONE New 2 GB sw 8.002
Western and Central Europe 715.1703 legal

HTC Touch Cruise 8 GB
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 4866Příspěvek faltak

treba do prazdnin vydaji svoje mapy, maji jeste mesic :grin:
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 4981Příspěvek faltak

Tak jsem zjistil, ze v TT ONE XL by mely byt jiz mapy Chorvatska, SLovinska. Vice zde http://www.navigacie.sk/produkty/tomtom ... edaji.html

Tak snad se budou dat i koupit pres TT home
Uživatelský avatar
Mudrunka
Příspěvky: 92
Registrován: 18.3.2007, 21:21

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 4982Příspěvek Mudrunka

podle % pokrytí se jedná nejspíš o mapy TeleAtlas. Dlužno říci, že se nejedná o procenta pokrytí silniční sítě, nýbrž populace. Tedy u většiny států např. k 40% stačí hlavní město plus 1 až 2 větší města a spojit to hlavními silnicemi a přidat mezinárodní průjezdní silnice. Např. na dovolenou do Chorvatska je to totálně nedostatečné. To že má člověk jet furt po dálnici přeci ví i bez navigace a do místa určení, kde teprve dojde na přednosti navigace, ho to stejně nedovede. :KO:
HW: Samsung Omnia i900
SW: Route66; iGO 8; TT 7.450 a na staré mašině NAVIGON 6.2 + POI Warner3; AutoMapa; ViaGPS 1.5; Dynavix 7 v.2.3 ČR
maci
Příspěvky: 98
Registrován: 1.10.2006, 14:27

Re: MAPY Slovinska a Chorvatska

Příspěvek: # 5003Příspěvek maci

faltak píše: Tak jsem zjistil, ze v TT ONE XL by mely byt jiz mapy Chorvatska, SLovinska. Vice zde http://www.navigacie.sk/produkty/tomtom ... edaji.html

Tak snad se budou dat i koupit pres TT home


To bude nesmysl. TT One XL se od One New liší pouze širší obrazovkou (dokonce má i stejné rozlišení, takže je obraz hrubší a "ošklivější").
Mapy jsou v něm naprosto stejné jako u One New prodávaného u nás, tedy PL+SK+CZ+HU. S žádnými jinými mapami není prodáván.
TomTom ONE New 2 GB sw 8.002
Western and Central Europe 715.1703 legal

HTC Touch Cruise 8 GB
Odpovědět