TomTom on-line a sociální sítě

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dan22
Příspěvky: 49
Registrován: 22.3.2009, 23:19

TomTom on-line a sociální sítě

Příspěvek: # 43700Příspěvek Dan22

TT Carminat NC 8.842, Europe 950.6493,SDHC-Kingston 8GB Class 10
chaloupka
Příspěvky: 65
Registrován: 2.4.2011, 6:46

Re: TomTom on-line a sociální sítě

Příspěvek: # 43702Příspěvek chaloupka

... nebudu sprostej ... kdyby raději zprovoznili to co mají - MapShare pro nové modely, případně klasické Live spužby pro ČR, bylo by to užitečnější.
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom on-line a sociální sítě

Příspěvek: # 43703Příspěvek vrána

Nezbývá, než souhlasit. O naprosto zastaralé verzi o PDA ani nemluvím, ale aspoň nějak funguje a neobsahuje podobné píčoviny. :hudry:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom on-line a sociální sítě

Příspěvek: # 43704Příspěvek Gumídek

Koukal jsem na to....To je ten problém, že spousta lidí si myslí, že vrchol všeho je Facebook, Twitter atd....Vždyť se podívejte na dnešní mobily, tyto sociální sítě a nejen tyto už jsou předprogramované, a z některých nejdou ani odstranit....
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom on-line a sociální sítě

Příspěvek: # 43707Příspěvek Tonny

Facebook jsem měl aktivní přesně 14 dnů. Pak jsem účet deaktivoval, protože nesmysly, které se na "zdi" objevovaly od neznámých lidí, kteří údajně byli přáteli mých přátel jsem nebyl ochotný číst.
ICQ - zapínám jen když mám nastaven "skrytý statut".
Ostatní takzvaně "sociální sítě" vůbec nezkouším a případné pozvánky hned mažu.

Jediným důvodem - a teď se dostávám k reakci na níže uvedené - je to, že nemám potřebu, aby jiní lidé věděli, kde jsem, co dělám, případně kdy a kam přijedu. V původním odkazovaném článku je zmínka o tom, že "kontaktům" bude zpřesňovat DOBU MÉHO PŘÍJEZDU.
Na jednu stranu pěkná vychytávka, na druhou stranu omezení mé "volnosti".

Kdyby radši fungoval lépe MapShare, případně Traffic, nebo přímý přenos dopravních info ne po linii RDS, ale po internetu přímo do navi.

Mám pocit, že vývoj navigací odbočil a jde jiným směrem. Výrobci zřejmě chtějí "superuniverzálvšeuměl" zařízení, které krom navigování bude přehrávat filmy, hudbu, obrázky a před každou křižovatkou škrabat na kulkách.

Neuvědomují si, že část uživatelů považuje tyto "vychytávky" za naprosto zbytečné a při navigování jsou stejně nevyužitelné. Přitom to, co by uživatelskou přívětivost opravdu zpříjemnilo chybí - už zmíněný "přímý" přenos dopravního zpravodajství nebo něco jako WAP k dohledání potřebných info na webu /např podrobnosti k dotyčnému POI/.

A hlavně - pokud je řeč o TOMTOMu - kdyby konečně "Silnice bez názvu" měly potlačenu prioritu navigování např snížením rychlosti. To, jak TomTom od map 865.xxxx v některých místech naviguje je do nebe volající nesmysl. Pro úsporu 0 /slovy nula/ minut a trasu kratší o 400 metrů naviguje po silnicích nejnižšího řádu /Hanušovice-Ostružná/ nebo naopak, pro úsporu 3. minut naviguje o 65 km delší trasu.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom on-line a sociální sítě

Příspěvek: # 43709Příspěvek vilik

Tonny.
Až do 17tého řádku s tebou bez výhrady souhlasím. Od dalšího je problém, který tu byl již několikrát vysvětlen a který skoro každý ...... pochopil. :zamysl:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom on-line a sociální sítě

Příspěvek: # 43712Příspěvek Tonny

Ad Vilik:
já jej - ten problém - pochopil taky, to mi ale nebrání, abych daný stav považoval za mínus a za krok špatným směrem.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Odpovědět