Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
kratochvil
Příspěvky: 5
Registrován: 10.8.2007, 19:52

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44463Příspěvek kratochvil

tak dnes jsem stáhnul novou mapu během půl hodinky i s instalací: Europe 880.3808-mám Viu 125
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44548Příspěvek slofik1

Tak jsem dnes aktualizoval verzi MyTomTom 3.1.0.530,co nového nabízí zatím nevím.Podpora mi slibovala že s novou verzi bude fungovat i MapShare ale zatím nic.
suap
Příspěvky: 106
Registrován: 29.3.2006, 15:34
Bydliště: Ml.Boleslav

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44565Příspěvek suap

Při poslední aktualizaci radarů jsem si nainstaloval jen ČR a o zbývajících 22 států zájem nemám, přesto mi je po každém zapnutí PC, MyTomTom opakovaně nabízí. Až když najedu kurzorem na ikonu MTT, vidím v "bublině" 22 položek ke stažení, tak to ignoruju, protože vím že nic nepřibylo. Nevíte někdo jestli se v MTT dá trvale odmítnout informování o položkách o které nemám zájem? Pokud bych je nechal nainstalovat, dají se někde z navigace samostatně vymazat? Nechci do ní zbytečne cpát něco co nepotřebuji.
TomTom GO 1005T
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44569Příspěvek Gumídek

To bude asi problém, protože do staré řady se dalo vlézt jako do externího disku, a tyto soubory najít a vymazat. Ale jelikož došlo ke změně, a nelze do něj takto vstoupit, tak to asi bude trochu problém. Zatím nevím o nikom, kdo by to takto dokázal. Ale vím, že pokud má v sobě TT soubory, které potřebují aktualizaci, tak je pořád program nabízí. Obávám se, že jediná možnost bude, neinstalovat, pokud je nechceš a ignorovat je.
Ale popravdě, nainstalovat je ničemu nebrání, a velikost těchto souborů je ještě menší, než velikost souborů zde z webu, takže k žádnému enormnímu zatížení zařízení nedojde...Jestli ti ta odpověď stačí takto...
suap
Příspěvky: 106
Registrován: 29.3.2006, 15:34
Bydliště: Ml.Boleslav

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44570Příspěvek suap

Gumajzi, stačí, díky. O nějaké brzdění systému mi vůbec nejde, spíš mě to otravuje a taky mám obavy o zbytečné obsazování paměti, i když to není moc. V budoucnu by se mohlo stát, že pro aktualizaci mapy mi bude chybět pár kB. No, uvidíme :zamysl:
Zatím jsem byl docela překvapený, že poslední mapa 880 je zhruba o 100MB menší než byla ta předešlá.
TomTom GO 1005T
mickielli15
Příspěvky: 14
Registrován: 28.6.2007, 14:45

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44571Příspěvek mickielli15

Tak jsem si prošel martýriem s dlouhodobou nemožností aktualizace mapy na Tomtom Via 120 Europe+2 roky aktualizace map. Dopředu napíšu, že to mělo nakonec šťastné rozuzlení, i když do onoho šťastného konce (což je dnešní den, 30.11.2011) jsem čekal od dubna.

SOUČÁSTÍ TOHOTO TEXTU JE I NEJPODROBNĚJŠÍ ZNÁMÝ NÁVOD, JAK DOCÍLIT AKTUALIZACE MAP U TOMTOM VIA120 A JEMU PŘÍBUZNÝCH, POKUD TO NEJDE NORMÁLNÍ, BĚŽNOU CESTOU.


Brácha se v dubnu rozhodl, že chce nového Tomtoma. Do té doby používal starší One XL. Hned mě napadla GO750, ale mrknul jsem taky na novinky - a neměl jsem to dělat. Většinou si všechno prověřuju, tentokrát jsem si nepřečetl dosavadní zkušenosti s novou řadou Via a tak jsem hlupák bráchovi doporučil Via120. Nechápu, proč, o navogace se zajímám velmi intenzivně od jejich počátků... A začaly se dít věci....

Hned po koupi jsem mu aktualizoval mapu pomocí Záruky aktuálních map do 30-ti dnů. Vše vypadalo idylicky. Jenže v tu ránu jsem zjistil, že (v té době - v dubnu) zázračná aplikace Mytomtom v podstatě nefunguje. Tedy funguje, ale nešlo do zařízení skoro nic dohrát. Jen body zájmu. I zhrozil jsem se a s ještě větší hrůzou jsem začal číst toto vlákno. Proto sem taky píšu, aby všichni zde bádající měli co nejucelenější informace o tom, jak se co vyvíjelo a měli cenné informace k těmto modelům....

Čas běžel a já už věděl, že uživatelský komfort minulých GO řad je tatam. Tomtom HOME byl nesrovnatelně lepší, ale to se tu už probíralo mnohokrát. Horší (a vlastně nejhorší) to začalo být, když vyšla nová mapa. Tu mi totiž Mytomtom vůbec nenabídl. I jal jsem se volat na podporu. Zvedla to žena se silným "východním" přízvukem a já po chvíli vysvětlování z jejího tónu pochopil, že jí denně volá milion rozčilených zákazníků, kteří sebe sami obšťastnili novou řadou Via. Takže toto bylo hlavou proti zdi, protože odpovědi na podpoře byly ve smyslu - řešíme to, aplikace není dodělaná, blablabla... aktualizace nikde... Potom vyšla mapa další a to už jsem se začínal opravdu čepejřit. I zašel jsem k prodejci - Datart - a řekl, že tento výrobek nesplňuje to, co bylo psáno v době koupě a že bez aktuálních map, které mám předplacené a které nejsou k dispozici, je výrobek v podstatě nefunkční a nepřináší mi přidanou hodnotu ve formě map, které jsem si poctivě zaplatil. Bylo mi ale řečeno, že toto mám řešit s Tomtomem, což mě po zkušenostech s podporou opravdu, ale opravdu nepotěšilo. I volal jsem ale na podporu znovu, tentokrát už se mi ale ozval pán, který mi nejen rozuměl, ale byl i trpělivý a měl také trochu snazší práci, protože za ty další uplynulé měsíce se aplikace Mytomtom přecijen pohnula trochu kupředu. Nicméně, mapy mi to stále nenabízelo, přestože jsem měl již od dubna aktivované dvouleté aktualizace map.

S tímto pánem jsem absolvoval ( a on se mnou) řadu emailů a asi deset dlouhých telefonátů, kde jsme vyzkoušeli opravdu nespočet kombinací různě složitých řešení. Jedno z nich bylo i to, že jsem mu prozradil heslo do účtu a on to zkusil v jejich systému aktualizovat "za mě". Za toto konkrétně jsem byl rád, protože v tu chvíli i "tomtom" sám viděl, že mi to kurník nefunguje... .-)

Ve stručnosti byly pokusy na nápravu asi tyto (a toto VŠE bych být vámi, kterým nejde aktualizace mapy ve Via řadě udělal BEZ VÝJIMKY!!!!):

- aktualizovat operační systém všemi dostupnými serice packy a aktualizacemi
- NEPOUŽÍVAT INTERNET EXPLORER 9 !!!!!!!!! -toto je přímo z "úst" Tomtomu!!!
- ověřit aktuálnost flash playeru
- mít odpojený Tomtom od počítače
- vymazání složky CACHE v aplikaci Mytomtom(klik pravým tlačítkem myši na ikonu Mytomtom - NASTAVENÍ - klik na položku "cache"- klik na "vyprázdnit cache" - klik na "uložit nastavení"
- znovu klik pravým na ikonu Mytomtom - PODRŽET SHIFT - a se stisknutým shiftem kliknout na "zavřít" - a potvrdit klikem na "ukončit"
- vymazání historie, cookies, chache ve firefoxu (ve firefoxu klávesová zkratka "ctrl+shift+del" - zaškrtnout "vše" a vymazat.
- zavřít výchozí prohlížeč (v mém případě firefox)
- vymazání složky "HOME3" nebo "HOME" v adresáři v C/users/"jméno_uživatele"/appdata/local/Tomtom (pro Win 7)
- ve Windows XP je cesta takto: C:>Documents and Settings> <jméno uživatele> > Local Settings >
# Application Data\TomTom > odstraňte složku Home
- restarování počítače
- reset zařízení tomtom podržením vypínacího tlačítka na 15s

- !!!!!!!!!!!!!vypnutí VEŠKERÝCH firewallů, anitvirů, rezidentních štítů anti-malwarů a jiných "hlídačů"!!!!!!!!!!!!!!!!!!


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TOTO VŠE výše uvedené zkoušeno na dvou různých počítačích a pro jistotu v NĚKOLIKA různých sítítch - doporučeno silně v případě neúspěchu na pouze jednom počítači. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


UPOZORŇUJI - VŠE výše uvedené je NUTNÉ provést, protože není zaručeno, že nemožnost aktualizace nezpůsobuje třeba jen JEDEN JEDINÝ bod výše uvedeného seznamu opatření. Řadě lidí výše uvedené pomohlo v různé fázi. Ještě sem zkopíruji návod, jak mi ho zaslali z Tomtoma:

# 1.Odpojte zařízení zařízení od počítače .
# Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu MyTomTomSA v pravém dolním rohu.
# Stiskněte na klávesnici počítace na klávesu Shift a pak klikněte na Zavřit
# 2. Odstraňte složku TomTom
#
# Windows XP = C:>Documents and Settings> <jméno uživatele> > Local Settings >
# Application Data\TomTom > odstraňte složku Home
# Windows 7/Vista = C: > Users > <jméno uživatele> > AppData > Local / TomTom
# >odstraňte složku Home
# MAC = /Users/<username>/Library/Caches/TomTom > odstraňte složku Home 3
#
# 3.Důležite : Odstraňte temps v internetovým prohlížeči:
#
# Internet Explorer: Menu Nástroje Vymazat historie prohlížeče - Odstranit dočasné
# soubory
# Firefox:Menu Nástroje Vymazat historie prohlížeče - vymazat vše
# Google Chrome: Menu Nástroje Možnosti > Vymazat historie prohlížeče ->
# vyprázdnit cache >
# Safari:Menu > Safari > Empty Cache > Empty
# 4.Spusťte znovu Můj TomTom. Automatický by se měly otevřít internetové stránky.
# (Ujistěte se, že nepoužíváte Internet explorer 9)
# 5.Přihlašte se pod Vaším účtem v programě MyTomTom
# 6.Připojte zařízení k počítači a spárujte Vaše zařízení s emailem.
# 7.Zkontrolujte dostupnost aktualizace.


.... ale stejně mi to nic nevyřešilo. Po této proceduře to totiž prý již velké řadě uživatelů zabralo a nabídlo předpalcenou aktualizaci. Jenže na mě čekal ještě jeden háček, který mi zmíněný pán pomohl najít a vyřešit.

Byla to chyba na některém serveru v Tomtomu, který si asi chybně spojil můj účet v Mytomtom. Učinil jsem tedy následující:

Založil jsem si nový email, který jsem nahlásil na podpoře. Pán mi k tomuto účtu přeřadil kód na dvouleté aktualizace, já radši ještě jednou udělal celou výše uvedenou proceduru krok za krokem a potom jsem se přihlásil pod novým účtem. V mailu jsem měl již potvrzení, že byl kód aktualizací již přeřazen k mému novému účtu, takže jsem se do něj v Mytomtom přihlásil a AŽ POTOM jsem připojil Tomtom Via120 k počítači - následovala otázka, zda chci přiřadit připojené zařízení k novému účtu, což jsem potvrdil a EJHLE, od dubna jsem poprvé viděl novou mapu k dispozici!!!!

Takže to trvalo přesně 7 měsíců, než se z Mytomtom-kojence stal Mytomtom-pubescent, ještě mu asi zbývá dost dlouhá doba dospívání, uplynulo od té doby taky spousta provolaných desítek minut, neskutečné množství lítání, čtení, zjišťování, zklamání, vzteku a trablí, než jsem konečně viděl ten vytoužený nápis "MAPA v880" je k dispozici.

Píšu to sem proto, že bych NIKOMU nepřál, aby prošel tímto prapodivným shlukem nepříjemných událostí, aby se za 7 měsíců dostal k tomu, co mu patří již od dubna...

Dobrý konec má ještě jeden aspekt:
- postěžoval jsem si na podpoře, že by bylo fér, aby mi začali počítat dvouletou aktualizační lhůtu ne od dubna, kdy jsem Tomtom Via120 koupil, ale od doby, kdy se mi technicky podařilo poprvé aktualizovat mapu. Světe div se - vyhověli mi a mám ode dneška přesně dva roky na aktualizace map. Tímto chci poděkovat trpělivému panu Wloczkovi z podpory Tomtomu, protože si myslím, že jakkoliv je aplikace Mytomtom DLOUHODOBOU ostudou programátorů Tomtomu, tak zaměstnanci jako je pan Wloczka jsou na pravém místě, na jejich bedra jde většinou zloba nás, nespokojených zákazníků a přitom viníci této bizarní "mytomtom" příhody sedí v kanceláři, chráněni před zlostí právem naštvaných zákazníků.

Přesto všechno mám navigace Tomtom rád a doufám, že už si tato firma přestane sama sobě házet klacky pod nohy, protože bych ji ještě nějakej pátek rád viděl na trhu. Navigační aplikaci jako takovou mají totiž pořád špičkovou, tak nechápu, proč tak dlouho mrhali zákazníkouvou trpělivostí, když mají tak skvělý produkt, jakým jejich navigační software bezpochyby je.

Doufám, že ten barevně odlišený postup někomu k něčemu bude, protože jsem to sem psal právě kvůli lidem, kteří budou řešit podobný problém (nebo už řeší), který je v mnoha ohledech oproti ostatním opravdu ojedinělý svou kombinací špatných rozhodnutí, technických problémů, notnou dávkou smůly a neschopnosti některých lidí dělat svou - dobře placenou - práci pořádně.

Mějte se a spoustu spokojených a kvalitně navigovaných kilometrů. :-)

P.S. - v Mytomtom mi už funguje i nahrávání .ogg, BMP, schemat, radarů, hlasů... prostě mi to začíná aspoň trochu připomínat starý dobrý Tomtom...
chaloupka
Příspěvky: 65
Registrován: 2.4.2011, 6:46

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44573Příspěvek chaloupka

2mickielli15: nejsi náhodou tak trochu grafoman? Tohle by pasovalo někam na blog a ne tím zaspamovávat fórum, tady by na to měl být tak akorát odkaz
mickielli15
Příspěvky: 14
Registrován: 28.6.2007, 14:45

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44575Příspěvek mickielli15

tak já nevím, myslím, když projdeš odborná fóra a různé polopatické návody, tak tam najdeš mnohonásobně delší návody, a ty mě vždy moc pomohly, tak jsem se snažil to co nejpodrobněji popsat, protože to spoustu lidí už dlouho štvalo...

...jako pardon, ale "spam" je nevyžádaná zbytečnost, a to bych si o věcném obsahu mého příspěvku říci nedovolil... blog nemám, a nevím, kam jinam bych tento příspěvek dal, než do vlákna o zkušenostech s tím kterým modelem Tomtomu, nemyslíš?

P.S. - dlouhé to je, to uznávám, ale vždycky, když jsem nebyl líný číst, tak se mi to vyplatilo, protože jsem tím minimalizoval riziko, že něco zapomenu udělat, přeskočím důležitý bod a podobně.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44576Příspěvek Gumídek

Ne ne, naopak je dobře, že to sem dal. Píší sem jiní a daleko větší blbosti, ale tohle je věc, která spoustě nešťastných uživatelů pomůže. Je opravdu ostuda, že programátoři TomToma takto zmrvili ovládání TomToma přes My Tomtom...
Protože nutit uživatele, že nesmí používat např. Internet Explorer 9, když je to stabilní součást operačního systému (nebudu řešit, jestli ho někdo rád má, nebo nemá). Vypínat firewally, antiviry apod. je v dnešní době již spíše hazard, než pomoc. Vím, v této chvíli se každá pomoc hodí. Ale takhle to být nemá....
Držím tímto všem uživatelům nové řady TomTomů, aby se co nejdříve těchto problémů zbavili. A sám za sebe jsem rád, že mi stále ještě funguje moje 730tka...protože vzhledem k mé cholerické povaze bych asi provedl nějakou "nepředloženost", kdybych měl něco, na co mám nárok, a co jsem si zaplatil, řešit více než půl roku....
Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44577Příspěvek vojta66

@mickielli15 :palce: :palec: :cheers:
Tleskám, klobouk dolů. S tím co říkáš naprosto,ale naprosto souhlasím.
Aplikace MyTomTom je dlouhodobou ostudou programátorů TomTomu. Zlatá aplikace TomTomHome.
Tvoje utrpení nemá normální uživatel šanci absolvovat a připomíná to postup při výrobě zlata či elexíru mládí za císaře Rudolfa...
Nejlepší je to, když člověku píše na té samé stránce aplikace MyTomTom, že je nepřipojen dole ikona na liště píše, že je připojen a jeho zařízení je aktualizováno..../ano Nepoužívat IE 9, mít v pořadku Flash player atd atd/ pro normálního člověka nedůstojná detektivka.....
Také jsem si s MyTomTom užil podobný příběh a zdá-se, že nás spousta "legrace" ještě čeká....
Evropa
Verze: v8.80

Aktivní ve vašem zařízení
Služba aktualizace map je platná do 20-05-2015 <<Ended>>

Fantazie, dnes mi MyTomTom píše,že aktualizace mých map je platná do roku 2015 !!! :silis:
Naposledy upravil(a) vojta66 dne 1.12.2011, 14:18, celkem upraveno 1 x.
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
kmarty
Příspěvky: 28
Registrován: 11.1.2007, 22:55

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44578Příspěvek kmarty

Gumajz píše:Vypínat firewally, antiviry apod. je v dnešní době již spíše hazard, než pomoc. Vím, v této chvíli se každá pomoc hodí. Ale takhle to být nemá....
To sice ne, ale pro ten helpdesk je daleko snazsi ti rict "vypni si firewall" s tim ze kdyz to pujde, tak vis kde je problem, nez s tebou pitvat nastaveni tvyho firewallu (ktery je kus od kusu na ovladani jiny a kazdy ma/muze mit nastavena zcela jina pravidla) aby nebylo omezene sitove pripojeni pres USBnet ktere je pri komunikaci s navigaci pouzivano.

Ano, spravne by melo byt veta ve smyslu: z usbnet interfacu nechte povolene prichozi a odchozi tcp porty ty a ty a udp porty ty a ty. Ale uz chci videt kolika lidem co vola na helpdesk pri tom neupadne celist co ze to ten helpdeskar po nich vlastne chce (v barvach vidim nekolikahodinovy telefonat nez se pres to prenesou a muzou se teprve pak vrhnout na samotny problem s navigaci).
TT Start 20, Apl. 11.031.860447.74 (0) (2528, 13.2.2012), OS 824205, GPS 2.16.201 88313, CE_Europe v885.4007; MyTomTom 3.1.0.567; OS X 10.7.3
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44584Příspěvek Gumídek

Takhle jsem to myslel, jen jsem to nechtěl tak rozepisovat.....
Už rok čekám, jak se s tím porvou...A pořád nic moc...Ještě, že jsem si navigaci z nové řady nepořídil..Sice je fakt pěkná, ale tyto problémy by mi vadily...
mickielli15
Příspěvky: 14
Registrován: 28.6.2007, 14:45

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44585Příspěvek mickielli15

vojta66, Gumajz - díky, opravdu to stálo spoustu nervů, ale to zadostiučinění, které přišlo po spatření nabídky nové mapy, by se dalo přirovnat k již proběhlým Vánocům. Takže Ježíška jsem už měl :grin: .

kmarty - to je právě to, že když se považuju za pokročilého v PC a navi, tak i přesto to byl pro mě očistec. Vůbec si proto nechci představovat ženu středního věku, která koupila svému manželovi - třeba spisovateli :usmev: - novou navigaci, a zrovna jako na potvoru to byla tt Via120, kupovaná v dubnu... :blazen: ... to by mi jen pouhý poslech této konverzace s podporou TT způsoboval fyzickou bolest...

Každopádně, v tomto vlákně jsem od dubna doslova visel a hltal každé, byť i kusé info o vývoji Mytomtom. Tak jsem to sem dal pro podobně "visící" nešťastníky. Ale myslím, že už se to nějak začalo hýbat a snad to bude lepší a lepší, co se podpory řad Via, GO1005 a jiných "novinek" týče...

Jinak je tato navigace super, sama krabice za to nemůže, reaguje rychle, je přehledná, má slušný držák, RDS-TMC přijímač v kabelu, prostě se s ní jezdí fajn, kombinace IQ-routes a RDS je taky fajn, možná bych přivítal klasický itinerář, ale ty 4 průjezdní body zatím stačí.
Mějte se. .-)
escrito
Příspěvky: 12
Registrován: 24.1.2010, 0:20

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44591Příspěvek escrito

Já si teď koupil Tomtom go1000 a jsem zatím max spokojený,aktualizace proběhla bez problémů. Jen mě vadí že se už nepoužívá TomTom HOME ale ta hrůza, kdo to vymyslel?? Chtěl jsem si původně koupit 730 nebo 950tku ale nakonec jsem rád že jsem ji nekoupil. Moc se mě líbí magnetický držák.
mickielli15
Příspěvky: 14
Registrován: 28.6.2007, 14:45

Re: Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 44594Příspěvek mickielli15

To já zase od doby, co jsem bráchovi koupil onu osudnou Via120, jsem asi osmi lidem koupil GO750. Za tehdy aktuálních okolností bych se musel bít do hlavy, koupit jim Via120. Zvlášť, když jim pak i aktualizuji mapy, přidávám radary a podobně... tam si v HOME jen lebedím...

Nicméně, teď už bych s doporučením nových řad neváhal jako tehdy, protože se to opravdu začalo hýbat k lepšímu. Asi vyhodili pár lidí, kteří to vymýšleli, nebo co. Stejně je ten jejich roční příběh tak trochu záhada. Není to už ani k naštvání, je to prostě záhada... :usmev:
Odpovědět