Lokátor do TT ONE New

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
vavrinec
Příspěvky: 4
Registrován: 9.5.2007, 20:54

Lokátor do TT ONE New

Příspěvek: # 4408Příspěvek vavrinec

Zacinam cestovat do Nemecka po historickych pamatkach. Napada me, ze by bylo fajn, kdybych byl schopen zjistit GPS souradnici toho konkretniho mista. Zjistim nekde ve svem TT One New, jaka je GPS, kde zrovna stojim?
Pokud ne, existuje nejaky sw, ktery by sel doinstalovat. Rad bych z toho vytvarel poi.
Diky Vavrinec
tomíček
Příspěvky: 33
Registrován: 13.11.2006, 18:54

Re: Lokátor do TT ONE New

Příspěvek: # 4414Příspěvek tomíček

Já používám jako nejrychlejší postup z hlavní obrazovky "přidat oblíbené" a pak "pozice GPS" . Pozn.
rychlý název a doma pak přesouvám v klidu dle potřeby.
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokátor do TT ONE New

Příspěvek: # 4436Příspěvek vrána

Dělám to taky tak. Udělej si novou kategorii POI s názvem třeba... Nové POI? :D :D . No a pak už můžeš postupovat několika způsoby, jak uložit svou pozici do této kategorie. Osobně ale volím nejraději tu přes mapový náhled, protože mnohdy vkládám objekt, ve kterém nejsem (bo pak by nebyl signál) a protože stojím před ním, tak si kursor na té mapce před uložením nejdříve posunu.

Doma v POI editu už dopácháš vše podstatné. Případně můžeš nové POI ukládat přímo do stávajících kategorií, ale pokud to pak nepošleš do webové databáze, tak při případné aktualizaci o to přijdeš. Takže:

1) vyslídit objekt
2) zanést dočasně polohu do vlastní kategorie Nové POI, samozřejmě s popiskem, o co jde a pokud možno s telefonním kontaktem a adresou
3) Doma šup na internet a poslat do příslušné kategorie na tomto webu jako aktualizaci kategorie. Pro jistotu porovnat s ortofotomapou na Mapy.cz.
4) počkat, až to admini založí do databází
5) databáze stáhnout a uložit do navigátoru
6) smazat příslušný POI v kategorii Nové POI
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Lokátor do TT ONE New

Příspěvek: # 4447Příspěvek Docent

Existují POI německých hradů, ovšem placené (pocketnavigation.de). BTW západoněmečtí soudruzi si ještě nestačili všimnout, že ČR je také v Evropě, z východní Evropy se na jejich stránkách nechá zaplatit kartou jen v Polsku a Maďarsku. Prý to postupně budou rozšiřovat, zatím mohu zaplatit převodem... Jak geni(t)ální, za platbu 8 € dám 500,- Kč poplatek...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
vavrinec
Příspěvky: 4
Registrován: 9.5.2007, 20:54

Re: Lokátor do TT ONE New

Příspěvek: # 4478Příspěvek vavrinec

Aha, to je zajimave. Takze v praxi to bude fungovat tak, ze nekam dorazim, stoupnu si pred hlavni vchod a zvolim Pridat oblibene/ pozice gps/ zadam nazev a souradnice se doplni sama?
Pak v poieditu vytvorim soubor, poslu a fertig?
Je to mizerie s tema nemeckyma serverama... Musim to dohnat
diky
vavrinec
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokátor do TT ONE New

Příspěvek: # 4480Příspěvek vrána

vavrinec píše: Aha, to je zajimave. Takze v praxi to bude fungovat tak, ze nekam dorazim, stoupnu si pred hlavni vchod a zvolim Pridat oblibene/ pozice gps/ zadam nazev a souradnice se doplni sama?
...
vavrinec


Já to raději nedělám přes "Oblíbené", ale ukládám pozici GPS jako BZ (bod zájmu) právě do té vlastní kategorie pro tyhle "dočasné" soubory. Kategorii vytvoříš snadno přes Správu BZ. Abych se přiznal, ani nevím, zda by to šlo z "oblíbených" následně v POI editu nějak vyčíst, ale asi ano, něco jsem objevil v souboru s názvem používané mapy a příponou cfg. Místní znalci mě kdyžtak opraví. Ale jak jsem do toho koukal, činí to na mě dojem, že tam jsou snad všechny pozice, které jsem kdy na mapě zadával při různých testech v provozu i při prostém offline pokusu o nastavení trasy - tudíž je to tam tak trochu páté přes deváté, "oblíbené" spolu s historií. Je taky klidně možné, že to s "oblíbenými" má společného akorát tolik, že si to pamatuje jen prostou historii vkládání nějaké pozice (včetně jejího pojmenování a uložení souřadnic) - což děláš jak při pouhém programování trasy, tak při ukládání "oblíbených". Ale každopádně to tam najdeš. Kliknutím na horní lištu (možnosti Description, Latitude, Longitude) získáš přetřídění podle abecedy nebo hodnot od nejnižší k nejvyšší.

Uff. Na začínající lamu si dost troufám, co? :D Kdybych moc kecal, tak se nezlob :D :D
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
vavrinec
Příspěvky: 4
Registrován: 9.5.2007, 20:54

Re: Lokátor do TT ONE New

Příspěvek: # 4489Příspěvek vavrinec

Diky, zkusil jsem to pres bod zajmu. To se mi podarilo. Stoupl jsem si na zahradu a zkusil jsem zamerit sam sebe jako bod zajmu. Kde ale ted zobrazim cisla GPS? Stupne, minuty...
Kdyz budu chtit jenom nekomu rici gps konkretniho mista, tak nevim, kde to najdu ve sve navigaci TT One new...
Diky Vavrinec

EDIT by ADMIN
vavrinec
Příspěvky: 4
Registrován: 9.5.2007, 20:54

Re: Lokátor do TT ONE New

Příspěvek: # 4490Příspěvek vavrinec

tomíček píše: Já používám jako nejrychlejší postup z hlavní obrazovky "přidat oblíbené" a pak "pozice GPS" . Pozn.
rychlý název a doma pak přesouvám v klidu dle potřeby.


Diky, ale me to moc nefunguje. Zkusil jsem to pres oblibene/gps/zadat novy nazev. Vedle v pda jsem se zameril a nasel jsem sve souradnice. Ty byly jine nez jake se mi ukazaly na TT, odchylka je asi 29 km, coz je peklo. Co s tim, nekde asi delam chybu.
Diky Vavrinec
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Lokátor do TT ONE New

Příspěvek: # 4495Příspěvek Gumídek

Prohlížet mapu,klikneš na šipku,která ukazuje tvou pozici,přidat jako BZ,vybereš kategorii(DE-památky třeba...)a uložit.Ještě se tě to zeptá na název-takže třeba hrad Wartburg-můžeš napsat i přesnou adresu,dáš uložit-a je to.........Zkus to,nic to není.... :D :D
KarlvonBahnhof
Příspěvky: 24
Registrován: 21.8.2006, 8:31
Bydliště: Praha

Re: Lokátor do TT ONE New

Příspěvek: # 4502Příspěvek KarlvonBahnhof

@Docent
Na Pocketnavigation.de jsou hrady placené pouze v "horní části stránky", kde jich je uvedeno 541 v sekci "*D Burgen (Deutschland):", ale na stejné stránce dole v sekci "D Freizeit (Deutschland):" jich je jako "D Freizeit Burgen" uvedeno "alespoň" 377 (rsp. v ov2-souboru 375), aktualizovány 04.05.2007, volně ke stažení.
Čeští soudruzi se pro změnu nenaučili číst, že?

KvB
Samsung Galaxy Note 8, Android 8.0.0
KarlvonBahnhof
Příspěvky: 24
Registrován: 21.8.2006, 8:31
Bydliště: Praha

Re: Lokátor do TT ONE New

Příspěvek: # 4503Příspěvek KarlvonBahnhof

Samsung Galaxy Note 8, Android 8.0.0
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Lokátor do TT ONE New

Příspěvek: # 4504Příspěvek Docent

KarlvonBahnhof píše: Čeští soudruzi se pro změnu nenaučili číst, že?
KvB

Jestli to nebude tím, že jsem hrady neočekával v kategorii "Volný čas", ale "Noční život"...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokátor do TT ONE New

Příspěvek: # 4625Příspěvek MilanSu

K nekolika drive vznesenym informacim:
Oblibene jsou v MapSettings.cfg, jdou nacist do PoiEditu, ale uz z nej nejdou ulozit zpet, jsou navic rzohazene mezi spousty dalsich (posledne navstivene body, mista navigace ....).
Doporucene reseni je si vytvorit svoji kategorii BZ (jak se nazve je jedno, ja mam treba KONTR), zde po ceste "nafrkam body" a strucne poznamky a doma to v klidu v PoiEditu "ucesu" a dam na POI.CZ
Nevim jestlo to tak je i v navigacich TT GO, ale na mem PDA, kdyz si dam prohlizeni mapy, moznosti a zaskrtnu souradnice, tak pak na mape vidim souradnice kurzoru (TT verze 6.2). To je dalsi moznost, zapsat si je (nebo spolujezdec/jezdkyně) do "notysku"
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Odpovědět