tom tom 910 a POI

Vše o navigacích značky TomTom
tpavliska
Příspěvky: 4
Registrován: 10.3.2007, 23:20

tom tom 910 a POI

Příspěvek: # 3680Příspěvek tpavliska

Vím, že je to strašně hloupá otázka, lae bohužel mi to nejde...Jak mám BZ stažené z POI.CZ dostat do tom tom 910???
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3682Příspěvek vilik

Nakopírovat do adresáře, kde máš mapu.
tpavliska
Příspěvky: 4
Registrován: 10.3.2007, 23:20

Příspěvek: # 3684Příspěvek tpavliska

Díky. nakonec jsem to zvládl, ale už jsem nevymyslel jak tam dostat místo červených čtverců ikony???
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3686Příspěvek Jirásek

proč si podrobně nepřečteš fórum :twisted: :twisted:
Tento problém se zde několikrát opakuje. Společně s kategorií (*.ov2) si musíš stáhnout i její ikonku (*.bmp) vlevo a uložit do stejného adresáře (mapa). Oba soubory musí mít stejný název, jenom se liší příponou *.bmp a *.ov2! Maximálně 30 kategorií, čím víc, tím pomalejší TT.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
KarlvonBahnhof
Příspěvky: 24
Registrován: 21.8.2006, 8:31
Bydliště: Praha

Příspěvek: # 3690Příspěvek KarlvonBahnhof

Jirásek píše: proč si podrobně nepřečteš fórum :twisted: :twisted:
Tento problém se zde několikrát opakuje. Společně s kategorií (*.ov2) si musíš stáhnout i její ikonku (*.bmp) vlevo a uložit do stejného adresáře (mapa). Oba soubory musí mít stejný název, jenom se liší příponou *.bmp a *.ov2! Maximálně 30 kategorií, čím víc, tím pomalejší TT.


OPRAVA: V GO910 může být kategorií 100 (resp. 99), nižší limity počtu kategorií jsou ve verzích pro PDA.
Samsung Galaxy Note 8, Android 8.0.0
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3691Příspěvek Jirásek

To KarlvonBanhof
Díky za upozornění na těch 99, zase jsem chytřejší :shock: . Používám PDA, tak z toho jsem vycházel.
Pro zajímavost, když zapneš zobrazení dejme tomu cca 50 - 60 kategorií v *.ov2, jak to potom běhá? Netrhá se to moc?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
KarlvonBahnhof
Příspěvky: 24
Registrován: 21.8.2006, 8:31
Bydliště: Praha

Příspěvek: # 3703Příspěvek KarlvonBahnhof

Jirásek píše: To KarlvonBanhof
Díky za upozornění na těch 99, zase jsem chytřejší :shock: . Používám PDA, tak z toho jsem vycházel.
Pro zajímavost, když zapneš zobrazení dejme tomu cca 50 - 60 kategorií v *.ov2, jak to potom běhá? Netrhá se to moc?


Těch kategorií mívám zapnutých "v průměru" tak 30 až 40 (když jsem "doma", neźobrazuji např. ty francouzské...).
Více než počet zobrazovaných kategorií má na reakci dopad počet POI v jednotlivých zobrazovaných kategoriích, tj. kolik souřadnic jednotlivých bodů musí TT v dané chvíli porovnat s aktuální pozicí a dle toho zobrazit či nikoliv.
Prozatím jsem nikdy žádné viditelné "trhání" nepozoroval, a to mám např. v nejpočetnější kategorii DE-Nákup přes 22500 prodejen (řetězce potravin, elektro, apod.), DE-Hotely, DE-Stravování, dtto Rakousko podobně.
A navíc mi většinou v pozadí ještě běží Tripmaster, někdy i MP3 pŕehrávač, a i tak si nevzpomínám na zpomalenou reakci. Já jsem s GO910 od loňského května spokojen.
Samsung Galaxy Note 8, Android 8.0.0
Uživatelský avatar
MirekP
Příspěvky: 10
Registrován: 26.7.2006, 21:18
Bydliště: Praha

Re: tom tom 910 a POI

Příspěvek: # 5800Příspěvek MirekP

Zdravim,

jiz nekolikrat jsem nalezl uspesne rady k reseni, tak doufam, ze se zadari i nyni :palce:

Natahnul jsem do 910 novou verzi mapy W&C Europe 6.75 a tak jak jsem se jiz dotazoval ve foru venovanemu teto mape, je mozne mit nahranou jak novou, tak i starou verzi, coz jsem tak ucinil.
Ze stare verze v TT jsem zkopiroval vsechny POI do slozky s novou verzi. A zde je problem. Nezobrazuji se mi vubec radarove POI v CR :( a pritom ostatni, napr. nebezpecna mista, shellky atp. ano :zamysl:

Nenechavam zobrazovat vsemozne originalni POI, mam jich stabilne k zobrazeni tak okolo 10 a to jen z techto stranek ...

Dik za kazdou pouzitelnou radu.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: tom tom 910 a POI

Příspěvek: # 5804Příspěvek Jirásek

Kdysi jsem měl obdobný problém na PDA, při přepnutí ma jinou verzi mapy (i když byly včechny kategorie korektně překopírovány (*.ov2, *.bmp). Poté jsem laborováním zjistil, že musím znovu nastavit upozorňování a zobrazování BZ. Vyvodil jsem z toho pro sebe, že jiná mapa, jiný profil.
Není tvůj problém něco podobného?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: tom tom 910 a POI

Příspěvek: # 5805Příspěvek Gumídek

Ano,to musíš.Je to jiná mapa,co když to tam budeš chtít mít jinak?Vše nastavit znovu.... :usmev:
Uživatelský avatar
MirekP
Příspěvky: 10
Registrován: 26.7.2006, 21:18
Bydliště: Praha

Re: tom tom 910 a POI

Příspěvek: # 5809Příspěvek MirekP

Tak ted jsem se k tomu dostal znovu, a projizdim veskera nastaveni :pc:

Kdyz kouknu pres dokinu na HDD Toma, tak ve slozce vsechny POIky mam a kdyz provedu nove nastaveni v TT na zobrazeni POI, tak mezi ostatnimi se mi vubec nezobrazi ...
Zarazi me ale, ze nektere POI se zobrazi standardne, jen ty radary ne :(
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: tom tom 910 a POI

Příspěvek: # 5810Příspěvek Jirásek

Nedovezl jsi si 910 ze Švýcarska? :osli: Tam je prý používání radaru v navigaci zakázáno. :pulka:
Nebo možná jezdíš jako šílenec :hudry: a navigace se už na to nemůže dívat :lol1: .

Ale vážně - zobrazí se všechny ostatní? Kolik samostatných kategorií máš celkem nahráno ve ve složce s novou mapou? Je to stejné jako u staré mapy, nebo jich máš nahráno víc?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
MirekP
Příspěvky: 10
Registrován: 26.7.2006, 21:18
Bydliště: Praha

Re: tom tom 910 a POI

Příspěvek: # 5813Příspěvek MirekP

[quote="Jirásek"]
Nebo možná jezdíš jako šílenec :hudry: a navigace se už na to nemůže dívat :lol1: .[/quote]

No jasne, jezdim na benzin, ne na body :jupi:

Takze ted taky vazne.
Vsechny ostatni se zobrazi normalne a mam je i v nabidce Zmenit predvolby - Zapnout/vypnout BZ - Vyberte kategorie BZ k zobrazeni. Zde jsou jak dohrane POI, tak i ty originalni.
Mam tam dotazene i nejake francouzke POI, ktere se mi nabidnou a v mape ukazou. Stejne tak CZ POI (Shell, OMV, nebezpecna mista, KFC), coz dohromady cinni 17 dohranych POI + 4 CZ radary, ktere se mi ale nenabidnou k zobrazeni.

Pocet je naprosto totozny jako byl ve stare verzi mapy, takze mi to pripomina "the true is out there" :cry:

Stejne tak, kdyz jsem loni Toma kupoval, nabidly se mi k zobrazeni i radary zahranicni, ktere byly prednahrane ??? (protoze v te nove verzi mapy nejsou) Byly to vesmes Safety Cam / Autovelox / Blitzer atp. z cele zapadni Evropy. Chvili fungovaly a pak se mi prestaly po jedne aktualizaci z TTH nabizet k zobrazeni. Ale kdyz jsme pred Vanocemi jeli do Vidne, tak mi nekolikrat cinknulo upozorneni na stacionar v Rakousich. A to Safety nemam predplaceny :zamysl:
Pak mi zas pri aktualizaci pres TTH nabehly ke stazeni vsechny tyto Autoveloxy / Blitzery / Safety, normalne jsem je nechal do Toma natahnout, ale stejne je v nabidce nemam.

Ted jsem zkousel natahnout nejake nove POI, ani jsem je neprejmenovaval a rovnou poslal do TT. A vysledek ? NIC :pistol:

Takze, kdyz se uchylim k typicke metode Windows, tedy vymazat a znova nahrat, bude mi fungovat licence na mapu, nebo ... ?? Nebo help-linka TT ??

Dik.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: tom tom 910 a POI

Příspěvek: # 5815Příspěvek Jirásek

Licence by ti měla normálně fungovat, je vázána na zařízení. Předpokládám, že máš mapu zálohovanou, pravděpodobně někde na HDD v PC.
Nemám 910, používám PDA, ale když se mi nedávno kousla karta tak jsem to všechno znovu nainstaloval ze záloh bez problémů. Jak TT, tak i mapu.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
MirekP
Příspěvky: 10
Registrován: 26.7.2006, 21:18
Bydliště: Praha

Re: tom tom 910 a POI

Příspěvek: # 5871Příspěvek MirekP

Provedl jsem reinstalaci mapy, dotahnul ze stare verze i zahranicni radary, ktere pouzivam nejcasteji (co kdyby se zase zacaly objevovat :usmev: ), aktualni CZ POI a vida - zobrazuji se vsechny CZ i zahranicni nahrane ... :jupi:

Jak tak koukam, je zde ve foru zminovan pocet kategorii POI. Do tohoto poctu jsou zapocteny jen dohratelne POI, nebo i ty, ktere implicitne nabizi TT ?? Pak by totiz byl muj puvodni problem vyresen (relativne, neb stara verze mapy byla v pohode :zamysl: )
Odpovědět