Zasekly TomTom

Vše o navigacích značky TomTom
tomasnovak
Příspěvky: 10
Registrován: 31.7.2007, 6:24

Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6818Příspěvek tomasnovak

Hezky vecer preji,

Mam problem se zaseklym TT GO 910. Pripojil jsem TT k pocitaci spustil jsem si TT home a aktivoval jsem si ,,MY GO 91O,, pak jsem ho pres ,,Moje zarizeni ,, odpojil a snazil jsem se ho vypnout stisknutim tlacitka na TT. Obrazovka zesedivela - vydava svetle svetlo. Je kompletne zasekly neda se od te doby zapnout ani vypnout a neda se pripojit uz ani k pocitaci. TT home stale hlasi - zarizeni nepripojeno.
Rad bych se Vas zeptal jestli se Vam to take nestalo, popripade nevite jak zasekly TT znovu rozchodit.

Dekuji za pomoc

Tom
Uživatelský avatar
imaster
Příspěvky: 254
Registrován: 28.5.2007, 18:53
Bydliště: Ostrava

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6821Příspěvek imaster

Koukni na konektor, je tam malinká dírka na špendlík nebo něco podobného. Tam to strč a tím zmáčkneš reset.
Peugeot 206 1.1i 2004
TomTom GO 910(Apl. 8.204 ), RDS-TMC , Maps Western and Central Europe 815.2003

imaster@seznam.cz
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6822Příspěvek Jirásek

TOMÁŠI - PROČ TO PÍŠEŠ 3x :twisted: :evil: , do různých vláken. Děláš v tom bord.. . To aby se potom Libor zbláznil to zamykat a mazat. Navíc v případných odpovědích bude zmatek !

Zkusil jsi RESET
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
tomasnovak
Příspěvky: 10
Registrován: 31.7.2007, 6:24

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6823Příspěvek tomasnovak

Dekuji. Jestli myslis ,, konektorem,, samotny TT tak to jsem jiz samozdrejme udelal a nekolikrat, ale bohuzel nic se nestalo.
tomasnovak
Příspěvky: 10
Registrován: 31.7.2007, 6:24

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6824Příspěvek tomasnovak

Omlouvam se jiz se to nestane
Uživatelský avatar
imaster
Příspěvky: 254
Registrován: 28.5.2007, 18:53
Bydliště: Ostrava

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6826Příspěvek imaster

Mi když to nechce naběhnout (za 2 měsíce tak 2-3x) tak jsem zmáčknul reset a potom jsem TT normálně zapnul. Ozvala se úvodní znělka a bylo hotovo.Nic jiného se s tím nedá dělat. Jen tak naokraj, nemáš ho vybitý??
Naposledy upravil(a) imaster dne 15.8.2007, 19:14, celkem upraveno 2 x.
Peugeot 206 1.1i 2004
TomTom GO 910(Apl. 8.204 ), RDS-TMC , Maps Western and Central Europe 815.2003

imaster@seznam.cz
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6827Příspěvek b.palava

Tenhle problém je pravděpodobně v TT HOME.
Tohle mi přišlo od http://www.javorsky.cz:

Hezký den,

Během posledních dvou týdnů řešíme čím dál více stejných poruch navigace - po připojení k PC programu TomTom Home se pak navigace zasekne. Je to nemilé obzvláště když v těchto dnech je pro 90% lidí navigace vzhledem k dovoleným maximálně potřebná. Bohužel chyba je v aplikaci TomTom Home - tato po připojení navigaci změní některé zásadní parametry a tím pádem navigaci "odstřelí". Porucha je to opravdu závažná a nevratná - přístroj se pak musí poslat do Holandska kde se mění řídící obvod. Samotný TomTom se k tomu zatím staví polohou mlčenlivého brouka - žádná chyba není, vše funguje... Jen za včerejšek a pondělí mi prošlo rukou 7 takto zaseklých přístrojů naprosto stejným způsobem (po připojení k TomTom Home...) takže realita je někde jinde.

Pokud tedy nemusíte, a upřímně, není jediný užitečný důvod proč, tak program TomTom Home vůbec nepoužívejte.

Projevy následného zaseknutí navigace:

GO 510/710/910
Navigace po odpojení od PC a zapnutí zůstane stát na buďto na první zelené obrazovce kde je dole "tlačítlo" Souhlasím, anebo na volbě mapy kterou chcete použít. Zde (v obou případech) už nereaguje na nic dalšího, a po několika minutách se sama restartuje a opět stejný postup. Jeden takto "postižený" přístroj jsme pozoroval hodinu a půl a a stále se restartoval.

ONE/ONE 2006
Navigace po odpojení obvakle nejde zapnout vůbec, občas se stane že se zapne, objeví se ruce a zahraje hudba a tím končí...

Ostranění závady nedokážu provést na místě a navi se posílají do Holandska, takže v případě stejné chyby počítejte že bez přistroje budete minimálně 14 dnů...
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6828Příspěvek rossini

S Henrym jsme "kuchali" mojí 910 abychom se dostali "k nějakým věcem". Jelikož mi Henry (s mým svolením) TT910 asi 320x restartoval - toto bylo potřeba k načtení provedených změn, podařilo se nám na HDD zničit pár sektorů. TT910 přestala nabíhat.
Nicméně díky tomu, že mám zálohu, byl jsem úplně klidný (no, úplně asi ne, ale byl jsem klidnější, než kdybych tu zálohu neměl ;) ). TT910 jsme jako připojený disk kompletně zformátovali, připojili k PC, nahodili TTHome a provedli obnovu ze zálohy. No a TT910 opět šlape jako hodinky... Takže pokud máte zálohu, vzhůru do formátu.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6830Příspěvek Jirásek

Rossini: Vy jste teda dobrodruzi :)
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
imaster
Příspěvky: 254
Registrován: 28.5.2007, 18:53
Bydliště: Ostrava

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6846Příspěvek imaster

To Rossini takže když mám zálohu utvořenou přes TT home, mohu udělat na 910 format a potom obnovit původní stav?? Zajímá mě to z toho důvodu, že chci vyzkoušet navcore 7 ,ale bojím se, že bych to už potom nedal zpět do původního stavu.
Peugeot 206 1.1i 2004
TomTom GO 910(Apl. 8.204 ), RDS-TMC , Maps Western and Central Europe 815.2003

imaster@seznam.cz
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6851Příspěvek rossini

Ano, pokud uděláš kompletní zálohu přes TT Home, zformátuješ připojenou TT910, tak když přes TT Home dáš obnovu ze zálohy, za hodinku máš zpět "tomíka" v plné kondici. Kdybych to neviděl (neudělal), sám bych nevěřil ;) Nicméně nedoporučuji to dělat nikomu! A už vůbec ne bez znalostí IT. VŠE JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ. Chystám na toto téma podrobnější "článek" i s otevřením TT, ať vidíte, co je uvnitř za střeva...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
imaster
Příspěvky: 254
Registrován: 28.5.2007, 18:53
Bydliště: Ostrava

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6852Příspěvek imaster

Dík za info, znalosti IT to mám dosti bohaté (první počítač -didaktik gama) :P , jen jsem nechtěl rozhodit 2 měsíce starou mašinku za kterou sem vypláznul 10K.
Peugeot 206 1.1i 2004
TomTom GO 910(Apl. 8.204 ), RDS-TMC , Maps Western and Central Europe 815.2003

imaster@seznam.cz
tomasnovak
Příspěvky: 10
Registrován: 31.7.2007, 6:24

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6855Příspěvek tomasnovak

Tak muj problem je vyresen. Nechal jsem zasekly a svitici TT vybit, tim se take konecne restartoval a pri pripojeni znovu k TT Home a zopakovani posledni provadene operace pred samotnym zaseknutim se mi ho konecne podarilo rozchodit. Vsiml jsem si vsak ze posledni update 6.525 byl opet pryc ( objevila se zahadna verze 6.522, kterou jsem si nikdy nestahoval ) a musel jsem si nahrat znovu 6.525. Pri zakoupeni jsem mel nahranou 6.510

Dik za vase komentare

Tom
Uživatelský avatar
imaster
Příspěvky: 254
Registrován: 28.5.2007, 18:53
Bydliště: Ostrava

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6856Příspěvek imaster

Tak ať Ti slouží. Ale jeden důležitý poznatek jsi přinesl. Teď už víme, že když nepomůže reset, je třeba nechat TT vybít .
Peugeot 206 1.1i 2004
TomTom GO 910(Apl. 8.204 ), RDS-TMC , Maps Western and Central Europe 815.2003

imaster@seznam.cz
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: Zasekly TomTom

Příspěvek: # 6890Příspěvek *MC*

Nechci nějak podceňovat pana javorského,ale já teda nevim,ale proč bych si měl stahovat třeba quick gps přes mobil, když přes tthome to je rychlejší a nemusim platit ještě připojení přes gprs. Hlavně vim,že se něco stáhne, přes telefon poznam prd.
Sygic Aura HTC
Odpovědět