Nové verze mapy

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25794Příspěvek Gumídek

Já se obávám, že TT jede pořád dál ve starém postupu tvorby map. Má rozdělané 3 mapy, jednu dodělává, jednu má rozdělanou, jednu začíná dělat. Tu hotovou prodává. Pokud uvažuji správně, tak se naše opravy neobjeví ob jednu mapu, ale ob dvě...Protože to na mne dělá čím dál větší dojem, že je to tak. Proč ?? Zatím jsem zhruba po roce měnil navigace za nové, takže i mapy. A vždy tam mé opravy už byly zanesené....A vy si stěžujete, že vaše nejsou, a ty jsou nejdéle staré půl roku...Z toho mi vychází že nejdříve se objeví opravy až po uběhnutí půl roku, a to je třetí mapa. Protože TT tvrdí : "čtyři mapy ročně"....V tom případě se jim marketingový tah z hlediska zákazníka vůbec nepovedl. A je vidět, že tvorbu map nedokáží (nebo nechtějí)zrychlit....Ale z hlediska TT to byl "dobrý" marketingový tah. Co se týče financí. Píšete, že odradí fanoušky a majitele TT od oprav map. Já si myslím, že to bude horší. Spousta majitelů TT navigace prodá, a odejde ke konkurenci. A to je škoda, protože mezi prvními odejdou ti, kteří měli zájem pomoci firmě, aby se dostala na pozici "číslo jedna" v navigacích v ČR....Jsou to hlupáci...Je to klasická ukázka jak nás přivítala Evropa jako "rovnocenné" partnery...
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25796Příspěvek vilik

Jo, Jo. Je to tak. Zkrátka aby tam byly 3-4 měsíce staré změny zapomeňte. Nakonec nevím proč to tolik lidí rozčiluje. Vždyť tenhle systém funguje už dost dlouho. Jesli je to dobré, či špatné nedokážu posoudit. To ukáže čas. Jen mám dojem, že jsme se nechali trochu rozmazlit (záruka aktuálních map, MapShare, aktualizace 4x ročně, atd) a teď nemůžeme strávit, že se to trochu vymklo našim představám. Možná to byl dobrý marketingový tah, který však teď vypadá jako podvod. Neřekl bych. Jak píše Gumajz. Nejspíše se změn dočkáme až v přespříštím vydání. To ovšem zase budou další, nové, takže zase budeme mít na co nadávat. Uvědomte si, že žehráte na změny-nezměny našeho českého rybníku. A co evropské moře, Od západu k východu. To jsou miliony km silnic, které musí sedět. Nikdo z nás by nechtěl skončit v rybníce.
Jen pro zajímavost. Jak často vydává mapy některými tak vychvalovaný Navteg?
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25798Příspěvek Tonny

vilik píše:Nakonec nevím proč to tolik lidí rozčiluje. Vždyť tenhle systém funguje už dost dlouho. Jesli je to dobré, či špatné nedokážu posoudit.
Takže mne to nerozčiluje, jen jsem poukázal na to, že se tu plýtvá obrovským potenciálem lidí, kteří zadávají opravy přes MapShare, a tyto opravy jsou v nové verzi nezaznamenány. Dále viz mé původní příspěvky, nechci se opakovat.

Funguje to dlouho - použít tuhle formulaci jako argumet mi přijde poněkud mimo mísu.

Jesli je to dobré, nedokážu posoudit - tak proč se k tomu vyjadřuješ?

Sorry, ale tady se rozebírají konkretní věci, které způsobily, že nová verze mapy je v konečném důsledku horší, než vypiplaná verze starší. Příspěvek mi přijde jakoby obhajoval stávající způsob, který se ukazuje jako uživatelsky značně nevyhovující - viz komentáře dalších diskutujících
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Ludvajs
Příspěvky: 44
Registrován: 13.3.2007, 19:38
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25800Příspěvek Ludvajs

To co píše Gumajz není až tak pravda, protože tři opravy, které jsem zadával v 12/08 - 01/09 jsou v mapě zahrnuty, ale není tam ani jeden kruhák, který jsem zadával a že jich bylo...

Ještě mě překvapila jedna věc a sice nezvykle velký update MS po instalaci nové mapy, mělo to cca 5,5MB, že by se přeci jen některé MS opravy z původních dostali do nové mapy....
TomTom GO LIVE 1005 World, 11.030.850259.74(0)(2527,30.1.2012) OS 824205, Europe v880.3808 (10/2011)
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25801Příspěvek vilik

Tonny

Tomu se říká "Házet perly sviním", nebo také "Hrách na zeď". Ty svině se v žádném případě netýkají tebe, ani nikoho z fóra. Je to je taková slovní hříčka, stejně jako hrách na stěnu. To je tak nemožné pochopit, že změny budou zavedeny postupně, až se ověří a že budou v mapách, které se v době, kdy se změny zadávaly zpracovávaly? To je nemožné pochopit, že v současné době se dostala do prodeje mapa, která byla v době zadávání změn hotová, nebo v takovém stavu, že další změny už nešly udělat?
Představ si jednu věc. Máš vyrobené auto, které budeš chtít dát příští týden do výroby a prodeje. Přijde za tebou inža, že vymyslel jiný tvar kličky u dveří. Tobě se bude líbit, ale co uděláš? Zastavíš výrobu a prodej a všechnu práci obrátíš vniveč jen aby jsi tam dal novou kličku? Dejme tomu. Za 14 dnů přijde další inža, že vymyslel nový tvar puklic na kola. Budou se ti líbit. Znovu pozastavíš výrobu a předěláš puklice. Jak dlouho si myslíš, že bys to mohl dělat, než bys zkrachoval, protože bys neprodal ani jedno auto? Nová klička a puklice se jednoduše dají na nový tip auta, které se momentálně připravuje a začne se vyrábět po tom současném autu.

Ty mapy se vyrábí stejným principem. Už se to na tomhle fóru probíralo několikrát. Ten lidský potenciál, o kterém píšeš bude zhodnocen. A řekl bych že dokonale. To by jinak byli makovci prvního řádu, kdyby neokázali využít informace od nejpovolanějších, což jsou uživatelé navigací. :usmev:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25803Příspěvek Zigac

Ja bych asi nemel moc namitek, pokud by neexistoval system Mapshare a bylo to tak jako do jeho prichodu zalozeno jen na tom, ze ty lidi museli aktivne informace ziskavat a zanaset je. S funkci Mapshare mela prijit vetsi pruznost, protoze jiz neni treba aktivne vyhledavat, ale sbirat data ve velkem a maximalne je overit a prave kvuli tomu jsme asi znechuceni, ze po pul roce stale nic. Byt to po staru tak jsme radi, ze bude mapa vydano jednou rocne a vsichni budeme spokojeni. Takhle nejsme. TT si nas rozmazlil, ale mel by si dat pozor, aby si nas taky nedomazil...
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25804Příspěvek mila-p

To všechno chápu a je mi jasné, že vývoj map je složitá procedura, ale nejvíc mne na tom štve to, proč mi proboha po stažení nové verze mapy alespoň nezůstanou v přístroji všechny opravy, které jsem za poslední měsíce zadal! Proč mi nová mapa musí ty záplaty zase smazat??? To je pohrdání lidskou prací! Proč by si v TT platili zaměstnance, kteří by ověřovali opravy v terénu? Protože to jsou mzdové a další náklady! Radši do toho zatáhnou veřejnost, která jim to udělá zadarmo a co je nejhorší, ještě ty cenné informace v podobě uživatelských oprav nakonec doslova vyhodí oknem :KO: Ať jsou mapy klidně 1-2x do roka - nemusím mít nové každé 3 měsíce, ale ať je vidět nějaký posun vpřed!
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25806Příspěvek Tonny

vilik: klidně si používej slovní hříčky. I když, podle mne do psaného projevu slovní hříčky nepatří /možná do osobního rozhovoru, kde z tónu řečim poznám, jak to autor myslí/, respektuji tvé právo se vyjádřit tak, jak uznáš za vhodné.

To mi ovšem nebrání souhlasit s některými dalšími kolegy a myslet si, že celý systém - a teď pozor, ne vývoje map, jak se snažíš vysvětlit ty, - ale tedy systém aktualizací, tak jak jej TOTMTOM realizuje v praxi je v dané chvíli kontraproduktivní.
Viz předchozí příspěvky, předchozí důvody - opakované zadávání oprav, které v nové verzi chybí, chybějící ulice, které dříve v mapách byly atd.
Někteří zde psali, že končí s opravami, já se k tomu připojuji, a abych to za sebe nějak uzavřel, TOMTOM to u mne marketingově prohrál a od teď může slibovat a mít reklamu na co chce - já už se oslovit nenechám.
Ještě mám předplaceny dvě další aktualizace, tedy poslední očekávám někdy na podzim a pokud se opět stane to, že opravy přes MapShare, tak jak si je uživatelé zadávají zmiznou, pak se nebudu bát tvrdit, že celé MapShare je jen velký humbuk pro sbírání mapových podkladů od uživatelů zdarma s tím, že někdy možná, časem a kdoví jestli se to v mapách objeví.
Ovšem to, co jsem si naopravoval, to budu muset za půl roku nebo za rok zaplatit, protože mi to pro jistotu s každou další aktualizací smáznou.
K tomuto tematu ode mne HOWG.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25807Příspěvek vojta66

Někde tady padl termín "český rybník".
Pro Ty z Vás, kteří vládnou jazykem německým či anglickým, je velmi zajímavé nahlédnout na fora k tomuto tematu na příslušných web stránkách (http://www.meintomtom.de nebo http://www.yournav.com).
Mají podobné problémy.....takže...."evropský rybník" je lepší terminus technikus.........
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25809Příspěvek fox50

Já mám k přopomínky k přirovnáním s autama je něco jiného mít na skladě haldu aut, a neprodat je, a mít digitální data která jdou do prodeje téměř okamžitě (prodej po internetu). Převod dat z Mapových podkladů od Teleatlasu do formátu TomTom nemůže trvat déle jak řekněme týden.

Takže teoreticky by TomTom měl vydat týden staré mapové podklady. Na druhou stranu musím uznat že si výrobce TeleAtlas nemůže dovolit zapsat do ostrých mapových podkladů data z MapShare bez ověření. Další zajímavostí jež když se podívám do fóra na jiném nejmenovaném serveru, kam píšou přímo od výrobce map pro TeleAtlas. Opravy které mají v ostrých datech již minimálně půl roku, v mapách pro TomTom prostě nejsou :( To mi řekněte co trvá tak dlouho.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25810Příspěvek mila-p

Přesně tohle mi taky nejde do hlavy! Na tom zmiňovaném fóru se prohlašuje u každé popsané chyby (hlášené i několikrát mnoha uživateli), že je vše již zaneseno do podkladů a že v nejbližší verzi mapy bude již vše v pořádku. Ono by to chtělo zvednout zadek z kanceláře, sednout do služebáku, jet to skouknout na místo, ověřit a odeslat na centrálu. Já mít tu moc a možnost do těch map zasáhnout, jen Prahu bych měl hotovou max. za měsíc a opravenou jednou provždy - alespoň opravy trvalejšího charakteru. Je to jen o zájmu o věc a chuti něco dělat :pc:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
knoll
Příspěvky: 19
Registrován: 1.11.2007, 21:44

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25811Příspěvek knoll

Taky jsem instaloval novou mapu 8.25 a první poznatky jsou
a) Mapshare opravy ostatních uživatelů nefungují, takže v těch místech, co byly opraveny přes MapShare v minulé mapě 8.15 zůstávají ted neopravené chyby, což je špatné
b) Vlastní opravy (ty co jsem ve staré mapě udělal sám) naštěstí zůstaly a fungují!
c) Není pravda, že mapové podklady jsou stejné jako předchozí, jen letmě jsem našel konkrétně v Brně mnoho aktualizací oproti 8.15 (např. kruháč a nová silnice u Tesca v Bohunicích), fakt je, že to jsou změny v terénu už rok staré. Dál mrknutím na Chorvatsko jsem zjistil, že se místy zlepšilo pokrytí.
TT 930, NC 9.510, mapa záp. a stř. Evropa 9.30
Uživatelský avatar
Plano
Příspěvky: 125
Registrován: 18.6.2006, 14:06
Bydliště: pár kilometrů od Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25812Příspěvek Plano

No výborně, mě to pro změnu po aktualizaci napsalo, že nemohu mapu v tomto zařízení používat...
Hyundai Santa Fe 2,0 CRDi 4x4
TomTom GO 750 Traffic, v9.465, Maps: Europe_East v905.4754
Beltronic RX65 Euro


www.e-samolepky.eu

Fotky radarů - rozdělení dle kategorií
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25813Příspěvek Docent

knoll píše:Dál mrknutím na Chorvatsko jsem zjistil, že se místy zlepšilo pokrytí.
To sis mohl bez mrknutí přečíst v mém dopoledním příspěvku :cheers: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25814Příspěvek P800

Provizorní kruhový objezd u Lipůvky (49°20'8.947"N, 16°33'10.297"E) je již také zanesen..
Odpovědět