Problém s aktualizací map na SD kartu

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Ivooo
Příspěvky: 2
Registrován: 21.11.2010, 20:43

Problém s aktualizací map na SD kartu

Příspěvek: # 40230Příspěvek Ivooo

Zdravim vsechny, mam maly problem s donucenim instalace nove mapy na kartu. Jelikoz muj TT730 ma pouze 2GB interni pamet a nova aktualizace mapy ma jiz 2,5GB nevejde se tam. Podotykam ze mam stale platnou aktualizaci map. Nabizi mo to jakysi vyber s tim, ze si mam vybrat nejvice pouzivane mapy a zbytek si budu moct prehravat v pripade potreby. Jelikoz jezdim po cele Evrope, rad by jsem mel vsechny mapy primo v pristroji. Z toho duvodu jsem si poridil 4GB CDHC kartu, ktere v pristroji funguje i nefunguje. Tim myslim ze pristroj ji vidi, v pripade ze na ni dam 4GB pisnicek, tak ty funguji. Funguje i prepnuti zarizeni v TomTom Home a kartu vidi i s jejim volnym mistem. Bohuzel v pripade aktualizace, TomTom Home, tvrdi ze v pristroji neni dostatek mista a nenabizi mi instalaci na kartu. Mate nekdo podobnou zkusenost resp. radu jak dostat vse na kartu ?
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s aktualizací map na SD kartu

Příspěvek: # 40233Příspěvek Jirásek

Zdravím nového uživatele.
1. Tento problém se tady již řešil (přiznám se, že jsem to moc nesledoval, nemám tento problém). Prosím příště více hledat. ::prav:: http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=2758
2. Příště lépe volit název vlákna (příspěvku, dotazu). Upraveno z moci úřední.
3. Pokusím se poradit z vlastních znalostí chování TomTom Home a aktualizací:
a/ Mapy se při aktualizaci nahrávají tam, kde jsou uloženy staré (do původního adresáře). Doporučuji nakopírovat staré mapy na kartu. Potom teprve spustit aktualizaci .
b/ pokud toto nepomůže, nahrál bych na kartu i celý systém.
c/ při přihlášení navi k TT Home vybrat jako úložiště kartu
d/ A nyní na závěr to hlavní - před jakýmkoliv zásahem do navi nejdříve vytvořit kompletní zálohu prostým překopírováním CELÉHO důležitého obsahu (muziku možno vynechat :zamysl: ) do PC.

Netvrdím že uvedený postup je 100%, ale domnívám se, že by měl fungovat.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Problém s aktualizací map na SD kartu

Příspěvek: # 40234Příspěvek Gumídek

Nejdříve udělat zálohu do pc. Poté zálohu překopírovat na kartu. Pak je možno obsah přístroje vymazat (tím myslím vnitřní paměť přístroje) pak opět připojit k pc. Objeví se okno, kde zvolíš jestli kartu, nebo vnitřní paměť. Zaškrtneš kartu. A pak už je to jednoduché. Aktualizovat,a stáhne se karta a automaticky přepíše tu mapu, která je na kartě....Mám to také tak, a je to naprosto bez problémů.....
Ještě předem bych doporučil kartu mít před nakopírováním NC a mapy kartu vymazanou-tedy čistou(bez muziky atd...)
Ivooo
Příspěvky: 2
Registrován: 21.11.2010, 20:43

Re: Problém s aktualizací map na SD kartu

Příspěvek: # 40238Příspěvek Ivooo

Pesne podle vyse popsanych navodu jsme se snazil postupovat, ale nejak se mi nedari. Nejdrive jsem provedl pomoci TTHome zalohu navigace na PC (bez vlozene karty). Pote jsem navigaci odpojil a vlozil cistou naformatovanou kartu. Opetovne jsem navigaci pripojil k PC a spustil TThome (modra ikonka pri spusteni potvrdila ze karta je nactena) a provedl jsem obnoveni ze zalohy s domnenim, ze tentokrat mi da vybrat kam se ma provest, bohuzel zaloha se opet obnovila do navigace a karta je porad prazdna. Podotykam, ze pred opetovnim obnovenim, jsem dal zmenit uloziste a zatrhl jsem kartu coz bez problemu proslo a presto se to zase nahralo do navigace a karta je prazdna. Je nejaky jiny zpusob jak do karty nahrat zalohu co mam na PC provedenou pomoci TTHome? V adresari, ktery vytvoril TTHome je soubor Backup, avsak ten obsahuje kde co ale konkretne mapa je v jinem adresari. Takze ted vlastne nevim co a jak mam zkopirovat natvrdo bez TThome na kartu.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s aktualizací map na SD kartu

Příspěvek: # 40241Příspěvek Jirásek

Zálohu neděl přes TT Home, ale běžným překopírováním z navi (interní paměti) do PC. Stejně jako třeba přatahuješ z USB Flash disku.
Varianta 1 - Soubory na kartu překopíruj ve čtečce
Varianta 2 - Připoj navi s vloženou kartou, objeví se dva disky - interní paměť navi a karta. Na kartu opět běžným způsobem nahraj zálohu udělanou výše uvedeným způsobem.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Problém s aktualizací map na SD kartu

Příspěvek: # 40253Příspěvek Gumídek

Lepší je, když to překopíruješ mimo navigaci, třeba ve čtečce, nebo otevřít navi jako externí disk. Ale ne přes TTHome....Tam když totiž poškodíš záluhu, nebo se ti poškodí něčím v TTHome, tak máš smolíka. Zálohu budeš mít, ale k ničemu. To už jsme tu řešili....Vždy jsem to dělal takhle a nikdy žádný problém....
Georginek
Příspěvky: 3
Registrován: 7.12.2010, 18:14

Re: Problém s aktualizací map na SD kartu

Příspěvek: # 40988Příspěvek Georginek

A jak to vymazat z ty interni pameti a co vymazat....
Pripojit k PC, otevrit to jako USB disk a smazat celej obsah vnitrni pameti? Nebo jen mapu? Co tam nechat? To sem hledal ale nikde se to nepise.
opoce
Příspěvky: 1
Registrován: 10.8.2007, 17:14

Re: Problém s aktualizací map na SD kartu

Příspěvek: # 44579Příspěvek opoce

Pořídil jsem TomTom GO 750 poté, co mi klekla stará navigace, a nestačil jsem se divit, jak hloupé je ovládání při updatu mapy. Skutečně v TT Home nelze dosáhnout instalace na kartu, dokud není z paměti přístroje odebrána mapa stará (stačí v Ovládat GO zaškrtnout starou mapu a dát odstranit). K čemu je tedy přepínání zařízení?! Na to bych bez rad na fóru nepřišel, a to se nepovažuju za úplného analfabeta. Použil jsem 8Gb microSDHC a přístroj ji načte v pohodě.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Problém s aktualizací map na SD kartu

Příspěvek: # 44581Příspěvek Gumídek

Proto to nikdy nedělám přes TomTom Home, ale jako externí disk, a je to jednodušší a o hodně rychlejší...
Hrozím se chvíle, kdy mi odejde navi, a nebude nic jiného na výběr než řada 1000. Ta jako externí disk otevřít nejde...Ono tam ale nejde ještě více věcí...
BOBIN
Příspěvky: 24
Registrován: 21.10.2008, 19:55
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s aktualizací map na SD kartu

Příspěvek: # 44831Příspěvek BOBIN

Pokud dám kartu se zkopírovanou mapou z interní paměti navigace do slotu počítače, tak se mi otevře TThome a je po externím disku. Znovu mi tthome hlásí že nelze vytvořit složku Europe _East. Jestli jde zkopírovat z disku mapa kterou jsem stahoval přes TThome, tak by to bylo nejlepší. Díky za příspěvek.
TT730T, map E Central v870.3406, SDHC-Kingston 4GB Class6 E East v870.3406 Aplikace v.9.430,
TT One, De At Ch and Eastern Europe v.725.1905, Aplikace 8.010
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Problém s aktualizací map na SD kartu

Příspěvek: # 44833Příspěvek Gumídek

Ale nikdo vám neříkal nic o vyndavání karty z navigace.....
To je ta chyba, kterou děláte...
Odpovědět