Start 2,nabíjení baterie

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
hans79
Příspěvky: 2
Registrován: 3.9.2011, 8:58

Start 2,nabíjení baterie

Příspěvek: # 43691Příspěvek hans79

Ahoj, potřeboval bych pár informací ohledně nabíjení baterie.Když mám navigaci píchnutou v autě v zapalovači a není zapnutá,nabíjí se nebo ne.Display je černý a nic to nesignalizuje.Potom jak dlouho se asi nabijí,když jí tam nechám třeba hodinu tak už ikonka signalizuje,že je nabitá,ale nevím jestli je uplně dobitá.Ještě se chci zeptat jestli bych si mohl k této navigaci koupit nějaký myslím,že se tomu říká "stylus" ta tyčinka na ovladání displaye.A taky prý existuje nějake stínítko proti slunci,aby byl dobře vidět display když na to svítí slunce.Za každou radu moc děkuju
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Start 2,nabíjení baterie

Příspěvek: # 43693Příspěvek vilik

Pokud vím, žádný TomTom nemá signalizaci stavu nabití. Jen kontrolku nabíjení a teď si nejsem jist jestli všechny typy. Ale v každém případě pokud máš navigaci připojenou k nabíječce, je jedno jestli je síťová, nebo auto, tak se nabíjí, i když je vyplá. Jen se nedá poznat, kdy je nabitá. Ale jak jsem předeslal, neumí to žádný TT.

Mám TT 910 GO a mám ho stále v doku (pokud je doma), nebo na nabíječce. Po skoro 5ti letech provozu je baterie ve výborné kondici. :palce:

Naopak, často se mě dostane do ruky navigace, kterou její majitel vyndá max. 2x do roka ze šuplíku, samozřejmě vybitou a u cca rok starých je baterie v čudu. :shock3:

Takže z vlastní zkušenosti. Udržujte baterii nabitou. :palec:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Start 2,nabíjení baterie

Příspěvek: # 43694Příspěvek Gumídek

Jelikož starší typy mají odporový displej, tak stačí obyčejný stylus. Nová řada(Via, 1000, 1005) má kapacitní displej, tak tam pokud chceš stylus, tak to musí být stylus na kapacitní displeje. Ale kapaciťáky ovládáš bříškem prstu, tak tam je stylus
celkem zbytečný...
A to stínítko není originál od výrobce, tak jedině najít na netu....Třeba ve firmě Sunnysoft jsem to stínítko na e-shopu viděl...A koneckonců ty stylusy také...
suap
Příspěvky: 106
Registrován: 29.3.2006, 15:34
Bydliště: Ml.Boleslav

Re: Start 2,nabíjení baterie

Příspěvek: # 43698Příspěvek suap

Start 2 neznám, ale u 1005 v některé z posledních verzí NC, přibyla v menu Nastavení, ikona Stav baterie. Ukazuje stav nabití v procentech. V tlačítku vypínače má i kontrolku nabíjení. Červená - nabíjí, Zelená - nabito.
TomTom GO 1005T
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Start 2,nabíjení baterie

Příspěvek: # 43772Příspěvek Jirásek

K tomu stínítku. Já ho mám a v létě za slunce na delší cesty - vynikající pomocník. Je skládací a univerzální (co se velikosti navi týče).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
hans79
Příspěvky: 2
Registrován: 3.9.2011, 8:58

Re: Start 2,nabíjení baterie

Příspěvek: # 43781Příspěvek hans79

prosím tě,mohl by jsi mi poslat odkaz na to stínítko??a není potom ta navigace moc velká??děkuju za tvojí radu :palec:
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Start 2,nabíjení baterie

Příspěvek: # 43787Příspěvek Jirásek

http://www.sunnysoft.cz/zbozi/124PHR-06 ... 25500.html

Velká ..... Aby mohlo stínit, musí přečuhovat dopředu.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Odpovědět