Navigon 8110

Vše o navigacích značky Navigon
Odpovědět
vbor
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 10:21

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26571Příspěvek vbor

Od poledního příspěvku ticho po pěšině. Jde to tedy nebo to nejde. Vyplatí se ta investice, když z toho budu mít jen jednoúčelové zařízení?
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
ogarzlin
Příspěvky: 1
Registrován: 30.3.2009, 18:19

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26578Příspěvek ogarzlin

Dle nemeckeho fora je nutno soubor pojmenovat Autorunce.exe Udajne od verze SW 7.3.4 Sam jsem ale nezkousel.
Viz: http://forum.pocketnavigation.de/thread ... r=0&page=1
druhy prispevek.

Ogarzlin
millano
Příspěvky: 3
Registrován: 20.3.2008, 10:04

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26592Příspěvek millano

:palce: dnes som bez problemov spustil IGO 8 na Navigone 8110 z SD karty. Takže teraz možem použivat soft. od navigonu a ked prehodim SD kartu tak soft. IGO 8. Keby niekto potreboval poradit,rad poskytnem navod. Btw. ďakujem za súbor updateme.exe-s tým možem robiť v Navigone to čo potrebujem.
vbor
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 10:21

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26595Příspěvek vbor

Vypadá to, že jsi ten soubor dal na jinou kartu, kde bylo jen iGO8, že? To iGo bylo spustitelné z karty? T.j. instalačka přes exe na kartě? Nebo přes autorun v adresáři 2577?
OziExplorer se instaluje na kartu z PC, tak snad s tím nebude problém.
Klidně popiš svůj postup. Dej taky vědět jakou máš SD, popř. SDHC. Rád bych věděl, zda to rozjedu na 4 nebo 8 GB SDHC.
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
millano
Příspěvky: 3
Registrován: 20.3.2008, 10:04

Re: Navigon 8110-Postup inštalacie IGO8 do Navigon 8110

Příspěvek: # 26620Příspěvek millano

1. Kúpil som kartu Kingston SDHC class 4 .
2. Stiahol som si súbor updateme.txt /http://www.poi.cz/phpbb/download/file.php?id=1104 / a prepísal príponu na exe.
3. Tu som si stiahol IGO 8 / http://www................................. EDIT Jirásek - odkaz vymazán, warez
4. Nahral som na kartu dve zložky a to 1. 2577 a 2. IGO 8 plus ten súbor updateme.exe
5.Vybral som orig. kartu Navigon z prístroja a tú novú s vyššieuvedenými zožkami som zasunul so slotu navi.
6.Spustil som to klasicky tlačítkom, prejde úvodné logo Navigonu a potom sa navi dostane do prieskumníka vo WM.
7.Z prieskumníka Wm treba ísť na kartu SD tam rozkliknúť zložku IGO 8 a nájsť súbor igo.exe a dvakrát na neho kliknúť. Spustí sa uvodná obrazovka IGO 8 atď.
Mne to naskočilo na prvý krát bezproblémov :palec: ,keď to celé nabehne treba ešte nastaviť v nastavení GPS na automaticky a spustiť vyhladať GPS.
Ostané vecičky ako mapy, 3D budovy, skiny atď. som sťahoval z horeuvedeného odkazu, sú tam aj super návody ako na to :palce:

Ešte k tej Tvojej otázke ... do zariadenia som nič neinštaloval, celý soft IGO spúšťam z SD karty. To znamená, že keď nechcem používať IGO tak ho vypnem a zasuniem SD od Navigonu a všetko frčí ako má.

Pozn. Fungujú aj hardwerové tlačítka na IGO ale iba hlasitosť. Nepodarilo sa mi zatial rozbehnúť Bluetooth a TMC prímač. Keby niekto vedel ako na to,bol by som vďačný.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26621Příspěvek Docent

Mohl bys jít laskavě s těmi odkazy na warez do :pulka: ?
Jiráskůůůůůů ::prav:: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
vbor
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 10:21

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26628Příspěvek vbor

Díky za info.
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26688Příspěvek Tarabascz

tak jsem to vyzkoušel krok po kroku dle výše uvedeného supr návodu od millano ale v navigaci 7210 to bohužel nemyšuje.
nechápu to, předse soft těchto dvou navigací je snad stejný ne?
Ja myslel, že se líší pouze displej a pak u navigace 7210, že je použit Reality view a u 8110 Panorama view, ale zbytek a hlavně v operačnem softu změna snad neni nebo jo ?

Každopadně když dám do navigace SD kartu je iGO + soubor updateMe.exe tak po zapnutí se navigace chová jakoby tam žádná karta nebyla.
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26689Příspěvek Tarabascz

ještě jsem zkusil jeden pokus stím že soubor updateMe.exe jsem přejmenoval na autorunce.exe mala změna nastala bohužel pořád bezvýznamná

Již to nehlasí takové hlašky že tam neni karta a pod. - po restartu proběhne uvodní logo Navigonu zazní orig zvuk Navigonu a hned poté ještě jeden který jsem před tím neslyšel takže to bere již asi z iGO ale to je vše.
Na displeji je pořád zobrazovano to uvodní logo od Navigonu a nehne se to - na nic to nereaguje
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
millano
Příspěvky: 3
Registrován: 20.3.2008, 10:04

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26690Příspěvek millano

Neviem ako Vám poradiť, mne sa to podarilo na prvý pokus, dolezitý je ten súbor updateme.exe, ten keď je na karte spolu s IGO, sú tam tri zložky v roote SD , myslím 2577, Igo, updateme.exe / ak si dopbre pamatam / . Po vložení SD do Navigonu a následnom reštarte sa moj Navigon dostane do prieskumníka WM a odtiaľ zo složky Igo / na SD karte / súšťam aplikaciu Igo.exe a ide mi to bez problémov. Doležite je dostať Navigona do prieskumníka WM.
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26702Příspěvek Tarabascz

RE: millano

Možno robím niekde chybu neviem, ale ja tam mám len dva adresáre a to 2577 a iGo ten subor updateme.wxe som nekopíroval do žiadnej zložky ale nakopíroval som ho do navigace len ako samotný subor, takže napr. v Total Commanderi vidím teda na SD karte dve zmienené zložky a subor updateme.exe
ak som niekde spravil chybu, alebo som tam este neičo zabudol nakopírovať napíš
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
iceboss
Příspěvky: 4
Registrován: 2.10.2007, 9:15

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26719Příspěvek iceboss

Igo se mi podařilo dle uvedeného návodu rozchodit na 8110 naprvní pokus - bohužel je nějak nefunkční TMC - prosím o radu jak toto rozchodit
vbor
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 10:21

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26745Příspěvek vbor

Pokud vím, tak iGO8 se instaluje dvěma způsoby:

a) cestou adresáře 2577 - autorunem (jedná se o instalační verzi, která se zapíše do registrů, Program Files v přístroji a zároveň vytváří ikonu na ploše a ve Windows/Nabídka Start) a

b) cestou exe souboru, který je na kartě v adresáři iGO8 (to je ta neinstalační verze, která nikde nic nevytváří a ikonu je třeba si na plochu vytáhnout přes Total Commandera či pod. soft). Tedy alespoň na PDA.

Protože si chci do Navigona nainstalovat OziExplorera, který je instalační z PC, tak se ptám, zda to již někdo zkusil a chodí mu to. OziExplorer se zapisuje do registrů, vytváří ikonu ve Windows/Nabídka Start a instalace proběhne podobně jako ta instalační verze iGO8, jen z PC. Připadá mi, že Navigon má vlastní soft instalovaný do ROMky zařízení. Protože nejsem až tak velký expert, tak nevím, zda je ROMka přístupná i jiné instalaci. Nevím, zda instalace proběhne v pořádku a zda to při ní nezbuchne, protože Navigon nepovolí zápis do registrů a do Windows/Nabídka Start a odmítne vytvoření ikony na ploše PNA.

Má někdo s touto instalací na PNA zkušenost ??? Připadá mi, že se tu někteří potýkají s IGO8 a nevím, zda jim nefunguje právě ta instalační verze, kdy druzí s neinstalační nemají problémy.

Přeci jen dát cca. 8 tis. Kč za navigaci, která bude jen jednoúčelová, není zas tak málo.
Pak se ptám ještě na to, zda vám v Navigonu funguje 8 GB SDHC či větší.
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26749Příspěvek Docent

vbor píše:Přeci jen dát cca. 8 tis. Kč za navigaci, která bude jen jednoúčelová, není zas tak málo.
To je fakt, za ty peníze by to mělo ještě umět alespoň vařit kafe a chodit se džbánkem pro pivo :zamysl: :koul: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
iceboss
Příspěvky: 4
Registrován: 2.10.2007, 9:15

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 26750Příspěvek iceboss

to vbor:

vcelku úspěšně používám SDHC 8GB (tedy micro s adaptérem - ale to nepodstatné) :grin:
Odpovědět