Navigon 8310

Vše o navigacích značky Navigon
Odpovědět
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29237Příspěvek Gumídek

U TT to všichni řeší tím, že místo oblíbených si udělají vlastní kategorii.....A problém je vyřešen....Co ty na to ???
ShotasCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 24.6.2009, 5:23

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29239Příspěvek ShotasCZ

Ja musim konstatovat, ze jsem z 8310 zatim velice spokojeny, ale zarazila me jedna vec, ze tak vzdy precizni nemci maji u Slovenska v mapach Q2 porad 60 v obci. Jinak Slovensko ted hodne nesedi, protoze tam s novou 50 v obci zrusili spoustu 40. Nevite zda to je mozne nekde nahlasit?
Navigon 8310
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29243Příspěvek Tarabascz

nahlásit
ShotasCZ píše:Jinak Slovensko ted hodne nesedi, protoze tam s novou 50 v obci zrusili spoustu 40. Nevite zda to je mozne nekde nahlasit?

nahlásit nevím, ale tam kde je změna rýchlosti můžeš skusit využít jejich novu službu My Report v navigaci a zadat to tam, po připojení navigace k PC a spuštění NavigonFresh by se měli data automaticky odeslat.

Pozor: mušíš mít ale tuhle funkci povolenou přímo v programu Nvaigon Fresh - Nastavení a zaškrtnout to políčko souhlas s odesíláním dat :mrk:
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Miloš58
Příspěvky: 21
Registrován: 24.7.2007, 10:45

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29247Příspěvek Miloš58

Gumajz píše:U TT to všichni řeší tím, že místo oblíbených si udělají vlastní kategorii.....A problém je vyřešen....Co ty na to ???
... že bych radši kdyby to fungovalo nějak normálně... Za prvé zatím nemám potřebu používat POI Warner a mám pocit, že jinak bych tam tu "vlastní kategorii" nedostal..., a za druhý nechce se mě něco dělat tak složitě, když to jde jednodušeji a já furt nějak věřím, že takhle idiotsky to snad v Navigonu nevymysleli a že jsme zatím jen nepřisli na to jak to udělat... :usmev:
kukino
Příspěvky: 1
Registrován: 10.7.2009, 11:23

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29327Příspěvek kukino

chlapci, neskusali ste niekto rozbehat SD WIFI kartu?
HoJo
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 20:43

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29385Příspěvek HoJo

Miloš58 píše:Pánové nevíte někdo do kterého souboru si Navigon ukládá "oblíbené" pozice?
Adresář: Navigon dále: Favorites a soubor Favorites.store v My Flash Disk (vnitřní paměť). Bohužel. Bez udělátka (např. UpdateMe, je o něm i na tomhle fóru) se tam nedostaneš. Po jeho použití uvidíš i vnitřní paměť (ale jen z navigace, z PC přes USB pořád jen SD kartu). Možná to již máš. Pokud ne tak použij tohle. Jen si dej bacha, abys "neupravil" i něco jiného než Favorites.store.
Miloš58
Příspěvky: 21
Registrován: 24.7.2007, 10:45

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29386Příspěvek Miloš58

Díky...! Konečně konkrétní odpověď a rada... Zatím jsem tehle soubor na úpravu vnitřní paměti nepoužíval. Ne moc rád se hrabu v něčem co úplně neovládám... :koul: Nejsem expert a jsem spíše užvatel a mým vrcholem bylo zakoupení a zprovoznění (bez návodů..) POI Warneru :blee: . Já jsem dokonce psal o této věci (mám na mysli onu zálohu Oblíbených) přímo na podporu Navigonu, ale odpovědi paní Anny Husen typu: Po každém software a karten up-datu Vám "Oblíbené"nezmizí. Když si provedete back-up tak jsou všehny up-date pryč. Po provedení up-date si vytvořte nový back-up a potom máte nejnovější zálohu... tak tyhle typy odpovědí mě fakt spíše rozesmějí. Oblíbené mi zmizly a "back-up" mi s tím nijak nepomůže.
Takže díky a před příští up-date :chlamani: se poohlédnu po možností hrabání se ve vnitřní paměti... jedno mi ale není jasný.. podle reakcí jiných bylo u předchozích typů toto všechno dostupné na kartě... proc to proboha vrazili do vnitřní paměti? To mě hlava neber.. :lol1:
HoJo
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 20:43

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29387Příspěvek HoJo

Ten jejich backup stejně zálohuje jen SD kartu... Taky už mohli, když mění cestu k favorites (teda nevím proč to cpou do flash paměti přístroje, když to jsou uživatelská data), v tom update zařídit, aby se to překopírovalo automaticky...
A s tím vrtáním se nemusíš mít strach, jen si dát bacha a raději před úpravami zálohovat (přetáhnout na SD kartu a pak třeba do PC)...
A upřesňuji ten adresář, je to v tom My Flash Disk, ale adresář MN Settings a v něm pak Favorites.store. Takže omluva.
Naposledy upravil(a) HoJo dne 12.7.2009, 9:25, celkem upraveno 4 x.
Miloš58
Příspěvky: 21
Registrován: 24.7.2007, 10:45

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29388Příspěvek Miloš58

No asi tam v Navigonu někdo potřeboval vymyslet nějaký zlepšovák... :grin: a tak to změnili tak, aby uživatelský body nebyli uživatelem možné ovládat beze zbytku... :mad2: Ale mimo tohoto nepříjemnýho detailu jsem s touhle věcičkou náramně spokojený... A třeba další FW už bude v sobě mít nějakou změnu ovládání Oblíbených... minimálně by byla fajn možnost jejího zazálohování aspoň na kartu.
taros
Příspěvky: 1
Registrován: 12.7.2009, 16:28

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29400Příspěvek taros

Ahoj, zobrazuje se vám navigonu 8310 u příchozích hovorů jméno volajicího? Díky

P:S: má někdo informace zda navigon připravuje Hlasové ovládáni i včeštině?
martineams
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 18:36

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29455Příspěvek martineams

To asi nikdy nebude. Protože pro skopčáky nejsme dost echt. Ať si to strčí do ..... Mě by stačilo kdyby to umělo hledat cíle podle popisných čísel a ne těch orientačních. Ještě že tam jde aspoň vkládat ty souřadnice. To je pro ty soudruhy obrovský krok ku předu. Docela se mi líbí že i se zapnutým 3D zobrazením terénu to ukazuje názvy ulic. To 8110 neuměla. Ta rychlost je skvělá oproti 8110.

To že ty vlastní cíle a seznam nacpali do vnitřní paměti dost podělali. S updateme.exe moc dobrý zkušenosti nemám asi to není úplně vyladěný pro 8310, protože mě se s tímto pak většinou navigace kousala a dokonce jsem musel udělat hard reset. Podobně mě zlobil PoiWarner. Hlavně byl problém vypínání do pohotovostního stavu a probuzení. Nějak se to pralo o GPS příjmač a pak mě navigace hlásila že nemůže najít GPS modul. Taky to skončilo Hard resetem. Možná že jsem ho jen blbě nastavil. Štve mě že se tak cpe do systému.

Nechápu proč nemůže být někde v nastavení zástupce pro nějaký správce souborů. Myslím si že mio 720 to uměl. Ten kdo by ty Win CE chtěl používat by to moc ocenil. Mít možnost si někde na služebce v hotelu přehrát v DivXu nějaký film, nebo zahrát nějakou hru. to by bylo paráda. I kdyby to bylo za nějaký rozumný poplatek.

Ještě jedna poznámka k adaptéru microSD karty. Teď mě to trklo že to asi souvisí s tou stabilitou. Způsobovalo to že se občas objevila hláška vložte kartu. Musel jsem použít jiný adaptér. Budu muset vyzkoušet zda mi ten poiwarner půjde líp.
Miloš58
Příspěvky: 21
Registrován: 24.7.2007, 10:45

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29478Příspěvek Miloš58

Ahoj, tak ten problém kdy se mě hádá POI Warner s Navigonem o příjem GPS se mě stal už taky.... tedy asi je to o portech COM protože pak po domluvě POI Warneru ho musím nastavit znovu a prvni co mě nabidne k nastavení je prave urceni portů... Ale mimo toho ukladani Oblíbených do vnitřní paměti jsem spokojenej... :grin: Jak píšeš o tom tvrdym resetu... jaká kombinace tlacitek to zvladne? :usmev:
martineams
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 18:36

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29485Příspěvek martineams

Je to jednoduchý, jen musíš mít dlouhé prsty (daň za 4,8") :zub: . Zmáčkneš a držíš současně (tlačítko zpět) + (tlačítko + volume) a stylusem zmáčkneš (reset). pořád držíš ty dvě boční tlačitka a zmáčkneš (tlačítko on/off) a držíš než proběhne na displeji odpočet 4 sekund. Pak už si vyžádá připojení nabíječky a provede tovární nastavení. Pak už to chce jen kalibraci touchscreenu a je to vše. Jen přijdeš o oblíbené cíle. 8o)

Jinak jsem měl po tomhle hard resetu problém s updatovanou kartou. Navigace šla nějak pomalu. Vše se dlouho načítalo. Musel jsem tam nahrát první zálohu kterou jsem si udělal hned po koupi. ještě před prvním zapnutím. Je tam původní UpdateMe.exe který něco narve do systému a pak se sám smaže. Při obnově z backupu pomocí programu navigon fresh se tam ten soubor neudělá a tak v systému zřejmě chybí nějaký nastavení. Pak udělám pomocí navigon fresh aktualizaci na poslední verzi a tu taky nechám načíst do systému a pak už jen na kartu vrazím zálohu s poslední verzí map. To už jen pomocí průzkumníka nebo TC apd. Ještě že jsem paranoik a zálohuji a zálohuji :pc:

Další problém. Skoro nefunguje TMC v autě v držáku. Doma to s připojenou nabíječkou šlape nádherně. V autě naopak. Přitom v nastavení se při ladění názvy stanic ukazují i síla signálu není malá. Je to divný. Ono chytat rádio na kus drátu. Kdo občas používá rádio v mobilu za pohybu ví o čem mluvím. Asi to bude podobný. Budu to ještě sondovat. Mám pocit že to už byl problém i 8110. na http://www.mp3centrum.cz to bylo uvedený v recenzi v porovnání s 7210 (nebo 7310 už nevím přesně) která příjmá mnohem lépe. Ještě mě napadlo oddělit ten kabel antény od kabelu nabíječky a dát ho někam kolem okna. drží jen jako dvojlinka. Jen to risknout. :zamysl:

Držák je v pořádku. Už jsem ho měl rozdělaný. Nic odpojeného není. Jen je to pakárna sešroubovat (hlavně kloub).

Ještě zkusím v autě do mini USB ve spodku navigace připojit síťovou nabíječku na kterou mi TMC chytá doma i bez nabíjení. Jen jí stačí připojit. To bych pak obětoval jeden mini USB kabel a rozebral ho na žíly. Asi to bude ta co vede +5V. Hold když to nejde po dobrém, budeme bastlit.
Miloš58
Příspěvky: 21
Registrován: 24.7.2007, 10:45

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29524Příspěvek Miloš58

Ahoj a díky za podrobnej návod na hard reset a na upozornění na vše co s tím souvisí... Zatím jsem ho nepotřeboval a vše se vyřešilo maximálně klasickým resetem... ale kdo ví...
Ten problém s TMC mě docela překvapuje, protože mě běhá dobře.... Chvíli sice trvá po nastartování navigace v autě než se chytí... ale to je myslím logický. Někdy mi hodí první data za 5 minut jízdy, jindy za 15... ale pak už se do červený ikony nepřepne a jen se střídá aktualizace dat (tedy šedá ikonka) s tím kdy data jsou už stará pár minut (šedá s červenou tečkou). Prostě na příjem RDS si nemůžu stěžovat... Někde jsem četl že hodně závisí na tom jaký skla má člověk v autě... nevím, nejsem odborník, ale mě v novém typu fábky běhá dobře. Nic jsem nenastavoval a nechávám všechno na automatickém hledání.
martineams
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 18:36

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29535Příspěvek martineams

Tak jsem zkoušel připojit tu síťovou nabíječku v autě, ale příjem TMC se nezlepšil. Zkoušel jsem ručně naladit nebližší frekvenci radiožurnálu a nechat jí pevně nastavenou aby to pořád nehledalo a nic. :KO: Mimo auto to jde. Prostě má téměř dokonalou faradajovu klec (daň za atermická skla). Zajímavé je že mobil jde normálně a ani GPS nejeví nějaké výrazné zhoršení příjmu. Ale asi to možná bude řešitelný :zamysl: . Mám Citroën C4 picasso a to má šíleně dlouhy čelní sklo. Navigaci musím mít chycenou na tom trojúhelníkovým bočním okénku, což není špatné, jen se mi hůř ovládá, protože jsem pravák a levačku mám úplně levou. Další problém je napájení. Kabel vychází jen tak tak.

To řešení bude v aktivním držáku brodit. Má jednoduchý uchycení na levý sloupek a asi zvolím variantu pro pevnou montáž, která má takový plochý napájecí adapter s dráty na stálé zapojení do elektro instalace auta. Co je ale důležitější je že má samostatnou TMC anténu, která má (asi) poměrně běžný konektor. Na fotkách výrobce toho není moc vidět. Pokusím se ten holder propojit s autoanténou pomocí rozbočovače. To by mělo určitě můj problém s TMC natrvalo vyřešit. cena sice není úplně ideální, ale .... co je dneska levný.

Navíc budu mít oproti držáku navigaci o něco blíže k sobě, tak že se nebudu muset při ovládání tolik nahýbat dopředu. :usmev:
Odpovědět