úprava souboru *.ov2

Off Topics...
tomasbok
Příspěvky: 13
Registrován: 1.11.2006, 11:26
Kontaktovat uživatele:

úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 21945Příspěvek tomasbok

Prosím poraďte. Sbírám turistické známky a potřebuji ze souboru pro TomToma *.ov2 odstranit již sebrané, nevíte jak to udělat? Když pak v budoucnu přibydou další, tak bych je do souboru *.ov2 zase chtěl přidat - jak na to?
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 21947Příspěvek Jirásek

Několikrát zde probíráno - PoiEdit. Dej to do googlu a uvidíš.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 21948Příspěvek vilik

Jak píše Jirásek a nebo to lze udělat přímo v navigaci úpravou (odebráním BZ) :pc:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
tomasbok
Příspěvky: 13
Registrován: 1.11.2006, 11:26
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 21950Příspěvek tomasbok

Ten prográmek je super, ale jak odstranit už navštívená místa najednou a nebo jak přidat jen nová POI - neznáte nějaký fígl. Pro vysvětlení z poi.cz si staáhnu celý soubor, i s novými POI, ale mám navštívená místa +-300, která chci odstranit a nechce se mi to pokaždé znovu dělat ručně.
Naposledy upravil(a) tomasbok dne 30.10.2008, 11:10, celkem upraveno 1 x.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 21951Příspěvek Gumídek

Jedině program Poi Edit, nikdo jiný to za tebe neudělá....A jinak to opravdu nejde...
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 21969Příspěvek MilanSu

Pokud se trochu vyznáš třeba v Excelu, lze to dělat např. tak, že si stáhnu v jednu chvíli ov2, uložím v PoiEditu jako csv (tuším lze i asc, už jsem to dlouho nedělal) a načtu do Excelu, zde si označím svoje body (tedy již navštívené). No a pak pokud si stáhnu aktualizaci, tak pomocí standartních funkcí Excelu (např. setřídění podle názvu a kontrola shodnosti obsahu buňky) zjistím, které jsou nové a ty doplním a vyexportuji si do svého csv, který načtu PoiEditem a uložím jako ov2.
Pravda chce to trochu práce zkraje, než se to odladí a pak i trochu při aktualizaci, ale pořád jednodušší, než při každé aktualizaci vyhazovat 300 BZ
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
tomasbok
Příspěvky: 13
Registrován: 1.11.2006, 11:26
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 21971Příspěvek tomasbok

Díky super nápad. Hned to vyzkouším.
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 21991Příspěvek fox50

Jde to ještě tak, že si člověk udělá speciální prográmek, který to za něj udělá :grin: . Ale to je zase jiná pohádka :)
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
kolemjedoucí
Příspěvky: 12
Registrován: 27.10.2008, 16:34
Bydliště: pod Řípem

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 22603Příspěvek kolemjedoucí

fox50 píše:Jde to ještě tak, že si člověk udělá speciální prográmek, který to za něj udělá :grin: . Ale to je zase jiná pohádka :)
:?: ..tak poraď, povyprávěj a pomoz nám přitroublejm 8-) i mě se nechce měnit již navštívené BZ a vyhazovat je pracně s nově stažených souborů... a nemluvě o změnách stanovišť u mobilních radarů...tak se nedělej a pomož nám, kteří nejsme jako vy" Jirásek, Gumajz, ty ( fox 50) a jiní -docent- atd" ,abych někoho neurazil nezmíním-li se i o něm. Já si stáhl taky ten Poiedit, ale engliš neumím(je mi 60) a rusky už jsem taky zapomněl, a mám Tomtoma One new edition :( ...
jinak se skláním- 8-) nad těmi jmenovanými umělci, zejména že to dělají zadara, jinak mohli být už milionáři...když to ofic. firma neposkytuje...i já bych rád přispěl ale nějak mi to nejde na PC jsem spíš jako amatér samouk.. :cry: a dalo mi dost práce než ani nevím jak jsem se dostal na vaší stránku, ještě, že v češtině mám tlačítko"uložit oblíbené:...jinak bych vás asi zase dlouho hledal...váš kolemjedoucí s Opel corsa B- 1,4i z podkopce praotce Čecha..
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 22604Příspěvek Jirásek

1. Zdravím kolemjdoucího :usmev:
2. Věř mi, PoiEdit není nijak složitý, opravdu. Také mi již dávno není 30 a "engliš" také není moje specializace, přesto jsem tento program zvládl. Pro úpravu (vymazání BZ) ti stačí většinou jediné. Při instalaci PoiEditu proběhne automaticky asociace souborů .ov2 s programem. Takže stačí poklikat na stažený soubor a on se sám otevře. V pravé části je seznam s jednotlivými BZ. Pokud klikneš na příslušnou položku (zamodří se), objeví se její detail nahoře v editačních oknech. Zde můžeš upravit potřebné. Pokud jenom zmáčkneš DELETE, nebo ikonku s křížkem, zápis BZ (označená položka) se vymaže. V levé polovině je okno pro mapu, pokud dole klikneš na záložku Google Maps, zobrazí se označená položka na načtené mapě googlu. Opravdu nic složitého.
Na závěr je nutné to vše uložit - vlevo nahoře File - Save. A máš upravenou kategorii.
3. Zmínil jsi se ".. a nemluvě o změnách stanovišť u mobilních radarů...". To přeci není nutno takto opravovat, to je opravováno správcem tady přímo na webu. Stačí znova stáhnout aktualizovanou kategorii a přepsat původní v navigaci.
Pokud jsi však chtěl přispět svoji troškou do mlýna a podělit se s ostatními - je tu návod jak na to.
4. Když jsem na tento server začal "chodit" pro rozumy, také jsem z počátku bojoval a proseděl několik večerů bezvýslednou "prací" u PC :mad2: . Nakonec se to poddalo.
5. V Excelu to jde samozřejmě upravovat také, je to však trochu složitější. Konverze formátů a další. Jde to sice zmechnizovat pomocí maker, ale to je opravdu jiná písnička a vyžaduje to poměrně dobrou znalost excelu. Domnívám se, že pro tento účel je PoiEdit jednodušší.

Držím palečky a pozdravuj praotce ... :grin:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 22605Příspěvek Docent

Hlavně nevidím důvod k upravování souborů v POI Editu, pokud si člověk neudržuje třeba nějakou svoji kategorii... Ač mám k TomTomu dost výhrad, v práci s přidávanými POI je ze všech navigací, které jsem dosud viděl, nejjednodušší. Prostě se staré soubory v navigaci přepíšou novými staženými odsud, není třeba nic mazat, importovat, konvertovat...

BTW fakt bych se neurazil, kdybys mne zapomněl vyjmenovat :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 22606Příspěvek Gumídek

Docent má pravdu. Pokud netvoříš své soubory a nepracujěš s nimi, tak nic nepotřebuješ. Jen si vytvoříš na svém pc složku, kam si budeš stahovat kategorie(nezapomeň na ikonu..) a při každém dalším stažení aktualizované kategorie do té složky to starou přepíše. Pak ty své kategorie zabarvíš modře, klikneš na ně pravým myšítkem, kopírovat, klikneš na mapu na TT, ta se otevře a dáš vložit.A je hotovo....POI-EDIT pořebujeme my, co pracujeme s kategoriemi, tobě je de-facto, i de-jure na nic....
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 22609Příspěvek Scorpio_cz

OT : může s ním vykuchat oblíbená místa z mapsettings.cfg a uložit jako .ov2 :mad2: na to se to hodí a nám kaštanům :blee:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 22612Příspěvek Docent

Tak vidím, že jsem TomToma s tou jednoduchou prací s POI přechválil... Protože u AutoMapy stačí kliknout na Oblíbený, dát "přidat k POI", vybrat kategorii, případně upravit název a je tam :usmev: .
Naposledy upravil(a) Docent dne 18.11.2008, 9:10, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
kolemjedoucí
Příspěvky: 12
Registrován: 27.10.2008, 16:34
Bydliště: pod Řípem

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvek: # 22617Příspěvek kolemjedoucí

Dobrý den.
..hluboce se klaním 8-) Jiráskovi, Gumajzovi i Docentovi...za rychlou reakci a zejména pak Jiráskovi. Opravdu to pro mě není jednoduché, např. v PoiEditu jsem dostal stažená data .ov2, ale nějak se mi to nedostalo do mapy z google, je tam jen ta zmiňovaná benelux zápaďácká mapa a nevím jak tam tu CZ mapu (v mém tomtomu mám CZ-SK-PL-HU a na SD kartu jsem stáhl ještě mapu D-A-Ch) podařilo se mi tam nainstalovat přímo do mapy CZ ikonu+.ov2 a pevné radary a na dispeji tomtomu to taky funguje i s ikonama (podle návodu JAK INSTALOVAT nové BZ)...
..takže k běžné instalaci nových ,o2 editPoi nepotřebuji a když přetáhno ty zájmové .o2 zase do mapy CZ, tak se přidané/změněné novinky (aktualizace) samy na SD kartě přepíší ???
2) ještě bych se chtěl zeptat, stáhl jsem data "sloučené kategorie" radary-všechny a nainstaloval na SD kartu a na displei se mi pak místo ikonek radarů objevily jen červené čtverečky...Sloučené kategorie svojí ikonku radarů nemají, nebo jsem udělal něco špatně?
...díky ještě za tuto odpověď, trpělivost a pochopené, že se nemoho rovnat s akademickými diskuzemi jako se baví mezi sebou Jirásek a Gumajz i Docent aj, abych někoho neurazil, i my kolem 60 se snažíme nebýt blondýnkami, přeji hezký den :cheers:
Odpovědět