Koupě navigace - rada

Off Topics...
Odpovědět
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23940Příspěvek Gumídek

Mílo, blamuješ ho. Může si koupit mapu Eastern Europe a k tomu mapu De,At,Ch(Německo,Rakousko,Švýcarsko). Koukni se na www.tomtom.com, přepni do češtiny, zaregistruj se, pokud už nepoužíváš TomTomHome. Jestli ano, přihlaš se svým e-mailem a heslem jako v Home. A sám si prohlédni možnosti map.....A nejen map....
Mr.Voza
Příspěvky: 16
Registrován: 2.10.2008, 10:23

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23946Příspěvek Mr.Voza

Jeste si dovolim preskocit par poslednich prispevku, ktere se tykaji koupe TomToma s TMC nebo bez TMC a navazu na svych par dotazu, ktere se tykaji koupe TomToma ONE vs. Evolve Cooltraxx3D.

Po radach, ktere jsem zde od vas dostal jsem usoudil, ze co se tyka vypoctu trasy, bych si asi oproti memu soucastnemu Garminovi nuvi 200 koupi TomToma ONE moc nepolepsil. Rozhodnul jsem se tedy pro Evolve Cooltraxx3D s iGo8, ktery oproti TomTomovi umi vypocitat i ekonomickou a nejjednoduzsi trasu. V tehle recenzi http://navigovat.mobilmania.cz/Testynav ... ARI=114026 jsem se ale docetl, ze casto praskaji drzaky na sklo - kolegovi z prace, ktery tuto navigaci ma se drzak take zlomil. V te recenzi je ale take uvedeno, ze distributor o problemu s drzakem vi a v ramci zaruky meni zlomene drzaky za kvalitnejsi od jineho vyrobce. Navic se pry jedna jen o prvni serii.

Nevite nahodou nekdo, jak poznam pri koupi teto navigace, jestli je v baleni ten stary nekvalitni drzak (1.serie), nebo uz ten novy kvalitnejsi (2.serie)? Je napr. ten drzak oznacen nejakou revizi, nebo je jine konstrukce apod.? Nemate s tim nekdo zkusenost? Za jakoukoliv informaci o techto drzakach predem moc dekuji.

V diskuzi na jednom e-shopu jsem se dokonce docetl, ze po zlomeni prvniho drzaku dostal jeden ze zakazniku novy drzak a ten se zlomil taky. Pro tento pripad bych se chtel jsete zaptat, jestli se da koupit nejaky UNIVERZALNI drzak pro GPS navigaci?
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23949Příspěvek mila-p

Gumajz píše:Mílo, blamuješ ho. Může si koupit mapu Eastern Europe a k tomu mapu De,At,Ch(Německo,Rakousko,Švýcarsko).
Máš pravdu a tímto se omlouvám za nesprávnou informaci. Já skoro pořád používám jen jednu mapu a měl jsem za to, že žádná jiná varianta neexistuje :mrk:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
fanda1
Příspěvky: 10
Registrován: 9.1.2009, 14:17

Mio c 725

Příspěvek: # 24370Příspěvek fanda1

Uvažuji o koupi nové navigace a tato mne zaujala hlavně velikostí obrazovky. Uvažoval jsem původně o TT 730T ale ta obrazovka mne dostala.Máte někdo zkušenosti s touto Mio c 725. Lze do ní dodatečně nahrát radary z tohoto fóra? Jsem začátečník a s počítačem si mnoho nerozumím.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 24393Příspěvek Jirásek

1. Mám pocit, že tuto navi tu moc uživatelů nemá (cena se mi zdá pro běžného uživatele poněkud méně přívětivá)
2. Na webu je mnoho nejrůznějších recenzí, např. od M. Lutonského TADY. Ale je i mnoho dalších. Předpokládám, že toto všechno jsi si však vygooglil a přečetl.
3. Osobně nevidím důvod, proč by POI (a tím i radary) z tohoto webu do navigace nešlo nahrát. Henry mne možná opraví, ale mám dojem že s Miem je dokonce jakási dohoda o spolupráci tohoto webu.
4. Nejsem si zcela jist, zda honba za co největší obrazovkou je ten správný směr. Samozřejmě, záleží na vozidle a umístění. Nicméně představa takové placky např v Octavii uprostřed předního skla :blazen: :KO:
5. Pokud si s IT technologii moc nerozumíš, osobně bych doporučoval na rozjezd nejdříve uživatelsky přívětivější navigace. Toto je ale můj osobní názor, nechci v žádném případě ŽÁDNOU navi hanit či upřednostňovat.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 24396Příspěvek Andílek1

Souhlasím s Jirásek ohledně POI bodů - jsem v IT zběhlý, ale dsotat POI do MIA od kolegy byl nelehký úkol :grin: Ale nakonec se dobrá věc podařila :palce:
Jinak k velikosti tohoto MIA do osobího auta bych volil určitě něco menšího - někdy mi i má nav přijde že je zbytečně velká, a řekl bych že pokud nejezdíš autobusem nebo náklaďákem tak by jsi mohl mít problémy i s policií. Normálně velké nav na předním skle se naučili tolerovat ale s tímto obrem nevím jestli by jsi ukecal že ti nevadí ve výhledu a následné pokuty nestojí za to.

Nebo jinak - hodláš navigaci používat jen k navigování? Pokud ano tak bych nad menšími modely určitě uvažoval :zamysl:
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
fanda1
Příspěvky: 10
Registrován: 9.1.2009, 14:17

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 24420Příspěvek fanda1

Tak už jsem se rozhodl.Bude to tomtom 730 T z těchto důvodů :
-Mio 725 jsem chtěl použít do Mazdy 6 - do schránky kde se umísťuje pevná značková navigace.Když jsem ale srovnal rozměry Mio 725 a schránky zjistil jsem že se tam nevejde což mne moc mrzí.
-úplný začátečník nejsem protože před 2 roky jsem pořídil GEOSAT 5 - s - v té době největší obrazovkou ale protože jsem si s ní moc nerozuměl tak jsem jí dal synovi který se živí jako IT technik a proto snad nebudu mít problém v instalaci Poi.
-Tomtom snad bude lepší než GEOSAT 5 a budu si s ním rozumět.
- díky za všechny informace které jsem získal na tomto fóru.Případně se zase zeptám.
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 24421Příspěvek Andílek1

Dobrá volba - sice to není moje značka :grin:
Tak přeji mnoho kilometrů bez bloudění
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
fanda1
Příspěvky: 10
Registrován: 9.1.2009, 14:17

MIO 725

Příspěvek: # 24793Příspěvek fanda1

Hodlám koupit MIO 725 ,zatím není moc informací . Napište zkušenosti - import poi.cz - rozlišení displaye,možnost externí antény. Díky
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 24801Příspěvek Jirásek

Změnil jsi názor, v pořádku. Ale na svůj dotaz jsi již odpověď ve své podstatě dostal. Navi je MIO, návod na import BZ je TADY, recenze s popisem (včetně konektoru a rozlišení) je ve výše uvedené recenzi. Asi bych doporučil navštívit specializovanou prodejnu navigací, třeba Gpscentrum, a navigaci si prohlédnout a ošahat. Nabízejí ji TADY i s dalším popisem.
Jak jsem psal výše, tato navigace nebude asi příliš rozšířená, proto neočekávej velké ohlasy ve fóru. Spíše na specializovaných fórech, třeba ZDE na mio4u.cz, nebo TADY u Drobečka.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
fanda1
Příspěvky: 10
Registrován: 9.1.2009, 14:17

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 24814Příspěvek fanda1

Názor jsem změnil po-té když jsem si v elektroworldu pohrál se zapnutým Mio 725 a byl jsem unešen velikostí a zobrazením displeje.Budu se snažit ho do té schránky vecpat.Nevím ale zda pod tím krytem nebude vadit příjmu satelitů.Zdířku na externí anténu by snad měl mít ,ale jakou ext.anténu tam dát? Pročetl jsem toto i jiná fora a rozdíl mezi TT a Mio je věcí názorů majitelů . Díky za názor.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 24815Příspěvek Jirásek

Na ten anténní konektor pozor. Je vícero "druhů" které jsou na první pohled skoro stejné. Doporučuji před nákupem odzkoušet, či zakoupit originální příslušenství.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Christophe
Příspěvky: 1
Registrován: 12.3.2009, 14:50
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Obecně k TOMTOM 940 Live

Příspěvek: # 26173Příspěvek Christophe

Vážení,

Rad bych si poridil TOMTOM 940 a k tomu mam par otazek.

1) z ktere země jsou Vaše TT940 co mate ve sklade nebo jestli SIM karta (a navigace) je specifikovana podle země (vzhledem k tomu, že tento typ navigace jeste neni uplne funkční v ČR -s tema Live services- atd.) ?

2) je rozdil v nastavenim GPS jestli si koupim TT940 ve Francii nebo v ČR ? Protože všude podle země piší, že "Service Live" jsou dostupné pouze ve Francii, v Německu atd.

3) předpokladam, že kazda navigace TT940 na českém trhu ma i vyber mezinarodnych jazyků v nastavenim ?

Co by jste mi doporucovaIi ? koupit bud´ TT930 nebo TT940 nebo nejdrive TT930 a potom mohu si koupit upgrade na TT940 ?!

Děkuji za info obratem.

S pozdravem.

Kryštof
Tomtom 930T + RDS-TMC/ aplikace 8,351/ mapy Western_and_Central_Europe + USA v 825.2157 / Flash : 8GB / TT Home 2.7.3.1894
Bombardo
Příspěvky: 5
Registrován: 21.1.2008, 12:57

VDO Dayton PN6000 s TV, TMC a BT

Příspěvek: # 26326Příspěvek Bombardo

Zdravim vas odbornci. Máte zkušenosti s touto navigaci ? prozatím jezdím s PDAčkem a rád bych koupil nějaké PNA. Co vy na toto zařizení nebo poradite někdo co koupit do 17 000KC. Díky
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26347Příspěvek freewall

No je těžké takhle říci obecně, dneska máš desítky typů, takže v první řadě si musíš ujasnit co od ní budeš požadovat. Zda ji chceš k navígování odněkud někam s využitím těch všech bodů zájmů ap., zda chceš aby si v tom koukal na fotky, poslouchal muziku, telefonoval atd., někdo je tu fanda TT někdo Garminů, Igo ap. Takže takhle od boku ti někdo těžko střelí jasnou odpověď. Já mám třeba starou vykopávku a ikdyž nikdy nezklamala, tak brzy asi půjdu do Nuvi 775T nebo 755T - ještě uvidíme :)))
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Odpovědět