Koupě navigace - rada

Off Topics...
Odpovědět
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 32949Příspěvek Gumídek

Pro Freewalla : Mám to ověřené u dovozce jednoho z typů navigací, a ještě u dvou výrobců(ale tam se jedná o jiné výrobky). Toto heslo "doživotní záruka" je velmi zavádějící. Protože vždy uvádí normovanou životnost výrobku. A to bývají ty čtyři roky. Nepočítá se totiž s tím, že by výrobek vydržel déle....
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 32952Příspěvek freewall

Tak samozřejmě, že nepočítám, že to je do konce věků, někde jsem četl ty úvahy o morální životnosti 4 roky - budiž - asi bych to ale formuloval tak, že pokud bude fungovat podpora toho kterého typu, tak by to mělo fungovat. A já si říkám.... ikdyby to mělo vydržet jen ty 4 roky (spíš to nevydržím já :grin: ) tak 16 aktualizací za cca 3 litry...... no nekup to :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 32959Příspěvek freewall

POL68 píše:OK. Díky, zařídím se podle toho.
Jinak asi před 3/4 hodinou jsi dostal podobnou odpověď na path.cz (že adresy jsou součástí atlasu) :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 32960Příspěvek Jirásek

freewalle - za tu cenu .... to je zadarmo :usmev:
Ale Gumajz tím chtěl hlavně říci, především začátečníkům, že obdobné slogany jsou silně zavádějící. Navigace se rychle vyvíjí, 4 roky je v této oblasti velmi dlouhá doba. Vždyť před čtyřmi lety začínalo u nás pár nadšenců, dal se sehnat TomTom a Garmin + navigační aplikace pro PDA. Vše bylo v plenkách. A dnes - obrovský výběr, posun ve vývoji neuvěřitelný.
Na druhou stranu, dnes kolikrát končí oficiální podpora a vývoj nových navigačních aplikací pro 2 - 2,5 roky staré "železo" (navigace). Viz u TomToma třeba kdysi vlajková loď 910 (a je to trochu více jak rok, co byla ještě v prodeji), to nemluvím o levnějších verzích TomToma.
Vývoj a konkurenční boj v tomto segmentu je neúprosný. Tlak na zákazníka, aby koupil novou "hračku" je stejný, jako u mobilů, MP3 přehrávačů, digi fotoaparátů a další elektroniky.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 32963Příspěvek freewall

Ty segmente....... asi 2 příspěvky vejš jsem psal něco v duchu tvého příspěvky..... jinak díky za obsáhlé vysvětlení :blee: u se mi mi bude lépe spát, že vím, jak to Gumajz myslel :mad2:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 32965Příspěvek Jirásek

No tak sorry, já to myslel především směrem k "začátečníkům", nikoliv na tvoji osobu (to bych si nikdy nedovolil). :mrk:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
cetko
Příspěvky: 4
Registrován: 7.12.2009, 10:51

Re: Mapy Q4/2009

Příspěvek: # 33965Příspěvek cetko

Dobrý den,
už jsem měl skoro jasno, že jako první svou navigaci budu mít TomTom XL IQ Route traffic, ale pak jsem narazil na Navigon.
Je Freshmaps něbo jako Mapshare u TT ? Nebo to je update mapy od výrobce ?

A ještě něco. Ten inteligentní zobrazovač jízdních pruhů je statický obrázek nebo se to hýbe se mnou ?

Mám v tom všem brutální chaos. Nechci nic drahého, aby to umělo navigovat, 4.3 palce, líbí se mi asistent pruhů.
Chybí mi na netu formulářík, chci aby navigace uměla tohle tohle tohle a vypadlo mi z toho, co za modely vyhovují. Něco jako hledání parametrů u mobilů na mobilmanii.

A vážně jsem prohledával, hledal, četl před tím než se zeptáte, ale informací je tolik, že jsem se v tom znovu ztratil :)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Koupě navigace-rada

Příspěvek: # 33967Příspěvek Gumídek

Nebylo by lepší, abys vypsal: co chceš aby navigace uměla, jak jsi zkušený uživatel, jak si rozumíš s pc atd...Podle toho se pak dá poradit. Ale jsi ve fóru na Navigon, a ještě k tomu ne na navigaci, ale ve vlákně týkajícího se map... Jirásku, nemohl bys to přesunout do vlákna "jakou navigaci koupit" ???

EDIT Jirásek: Přesunuto, Tvé přání je mi rozkazem :usmev:
cetko
Příspěvky: 4
Registrován: 7.12.2009, 10:51

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 33968Příspěvek cetko

Díky za přesunutí.
Do Map jsem to tam psal, protože jsem se ptal jestli Freshmaps je něco podobného jako Mapshare. Ale tipuji, že ne.

Přál bych si 4.3 palce displej. Aby to umělo navigovat :) Nemusí to mít vodotrysk, televizi nebo MP3 či BT. Cena do 5k. Čím méně tím lépe :) Aby to bylo hezoučké (bude to využívat i žena). Prostě něco jako vlado33 11.8.2009, 18:49 plus francie/itálie.

Nevím jestli Navigon umí i hlasově navigovat drž se v prostředním pruhu, pak se zařaď do levého. Namalované jsem to na videjku viděl. Prostě ať nemusím čumákovat na displej.

PC je v pohodě. V práci Unixy doma i Windowsy. Mám turistickou Colorado, takže mapy nahrávat umím.

Takže zatím mám v oku TOMTOM XL IQ Routes Europe Traffic nebo NAVIGON 3310 max Europe edit nebo navon-n470.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 33970Příspěvek Gumídek

Tak..Toto, co píšeš, umí i TT. Na složitějších místech, kde je důležité držet se v pruzích, ti toto sdělí také. Např : A nyní se držte vlevo....atd. Co se týče přístroje. TomTom není nejlepší navigace, ale je to stejné jako u telefonů. Je mi jasné, že mi někdo vynadá, ale já jsem na to zvyklý. Nokie také není nejlepší telefon, ale má největší procento prodaných telefonů na trhu. To mluví samo za sebe. A je jedno, jestli se to někomu líbí, nebo ne. Statistika je neúprosná. Proč tomu tak je ?? Příjemné uživatelské prostředí, ve své podstatě stále stejné a hlavně jednoduché. TomTom je to samé. při nahrávání bodů zájmu nepotřebuješ žádný přídavný program, jen je stáhneš do počítače a překopíruješ do navigace. Hotovo...Já mám třetího TomToma. moje mladá má Tomtoma také, a nic jiného nechce. Můj budoucí tchán si na doporučení koupil navigaci ......a vyjel s ní dvakrát a od té doby ležela v šuplíku. Nechal si ode mne předvést mou 730 a koupil si TT XL. Má problémy ovládat i automatickou pračku- a světe div se...Tomíka vozí v autě i tehdy, když jede a nepotřebuje navigovat. Prostě si ho bere sebou, protože se ho nebojí. Prostě, pokud jsi normální uživatel, je TT to pravé. Pokud si hračička, kup si něco jiného...
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 33972Příspěvek Andílek1

Tak jak píše Gumajz - vše záleží na tom co ti sedne. Mi např. TomTom nesděl vůbec - ohledně ovládání, tak jsem šel do Garmina a přijde mi že je na ovládání jednodušší než TomTom. Ale na druhou stranu musíš mít na vzpomínané POI další aplikaci v PC. Nejlepší je zajít si do obchodu a tam nav osahat - pokrytí je +- u všech výrobců stejné a navíc jsou jen fičurky jako vedení v pruzích. Mimochedem i Garmin navádí sice bez obrazové informace o řazení, ale řekne "držte se vlevo"....
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
cetko
Příspěvky: 4
Registrován: 7.12.2009, 10:51

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 33973Příspěvek cetko

Zkusím si to obejít.
Na navigovat.cz jsou sice zajímavé tipy, ale je to tam takové jakoby bez zkušeností. Takové umělé a je to tam Platič vs. Audis.
I když jsem nechtěl Video a MP3, tak ve stejné cenové hladině to Navon má.
No bude to ještě pár desítek hodin přebírání a vymýšlení.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 33975Příspěvek Jirásek

Audis je zatvrzelým propagátorem aplikace iGo, je hračička. iGo umí hodně individuálních nastavení, možnostirůzných skinů a vylepšení. To je fakt. Ale na jednoduchost ovládání je TT dobrý, intuitivní. To je jeho velké plus.
A upřímně, u každé navigace (stejně jako u každého jiného výrobku), najdu nedostatky a plusy. Je to normální, kdyby to všechno bylo stejné .... Auta jsou taky ve stejné třídě rozdílná, někomu vyhovuje ten výrobce, jinému druhý.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
cetko
Příspěvky: 4
Registrován: 7.12.2009, 10:51

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 33983Příspěvek cetko

Takže to chápu tak, že mne každá z nich dovede na místo a nešlápnu extra vedle ani z jednou z těch tří.
Jen mi ještě potvrďte jak moc velká výhoda je Mapshare v česku ? Je to MUST HAVE záležitost ?
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 33986Příspěvek Jirásek

Velká výhoda - těžko říci. Pro nadšence a magory :mad2: jako jsem já a pár dalších to výhoda je. Můžeme sobě i ostatním opravit chyby. Nicméně musím přiznat že k ideálu to má daleko. Opravy, pokud je zadá více lidí (proto tu máme TOTO ), se sice projeví v rámci MapShare, ale do aktualizací nových map se díky mdlých reakcí TomTomu a Teleatlasu přenášejí velmi pomalu. Na navigovat.cz je také podobné vlákno ve fóru.
Každopádně je to však jediný "navigační" systém, který toto umožňuje.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Odpovědět