Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Garminek
Příspěvky: 4
Registrován: 22.12.2007, 19:03

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10816Příspěvek Garminek

jitula píše:Dobrý den. Tak já nevim, asi jsem úplný technický antitalent. Mám Garmina 660, stáhla jsem si radary od Garmina a nebezpečná místa. V adresáři poi pro garmin mám umístněné mp3 hlášky, pojmenované např. CZ- nebezbecna_mista.mp3, v samostatném souboru, dále pak gpx . v souborech např.Radary atd. Při stahování zaškrtnu políčko pro vlastní mp3.Zadám cestu poi pro garmin, a pak to nacpu na SD kartu do navigace. A nic .Při simulaci se zobrazují ikony na mapě a hlášení na liště, mp3 nikde. To samé je i když umístním vše do jednoho souboru v daném adresáři. Poradí mi někdo prosím co dělám špatně, Díky, Jitka.
Všechno detailně popsal BA002 o něco výše. Jen nechápu co myslíš tím "Při stahování zaškrtnu políčko pro vlastní mp3"? Kde? V POI Loaderu?
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10817Příspěvek MilanSu

To zaškrtne v Uživatelském panelu na POI.cz, já zase nechápu co Jitka myslí tím přesunu do adresáře do Garmina. 1.krok má správně, pak je nutno použít PoiLoader
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
jitula
Příspěvky: 13
Registrován: 27.12.2007, 18:22

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10824Příspěvek jitula

No jasně.Zaškrtnu v poi.cz a stáhnu do počítače do připraveného adresáře.Potom nainstaluji do navigace pomocí Poi Loaderu.Tohle dělám. Ale mp3 se buď nenainstaluje, nebo v GPS nefunguje. Prostě si myslim ,že vše dělám přesně podle popisu v tomto fóru, dokonce i umístnění v adresáři v počítači.Bohužel musím zřejmě někde dělat chybu. Jitka
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10825Příspěvek MilanSu

Pročetla jsi si diskuzi, která je uvedena v odkazu v Uživatelském panelu, myslím, že tam je všechno.
Máš správně umístění složek na PC, musí být např. POIGarmin, zde jsou jednotlivé složky s BZ, jednou z nich jsou radary a ve stejne urovni slozka MP3
POIGARMIN
Cerpaci stanice
.....
Radary
MP3 (na jméně těch ostatních nezáleží, ale MP3 se musí jmenovat MP3)
Ve složce radary jsou pak soubory stažené z POI.CZ, takže například CZ-Radar_M100.gpx, k tomu to samé .bmp a k tomu ve složce MP3/M100.mp3
Pak v PoiLoaderu expresní instalace a mělo by to fungovat, samozřejmě je třeba v navigaci nastavit upozornění na uživatelské body a bezpečnostní kamery
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
jitula
Příspěvky: 13
Registrován: 27.12.2007, 18:22

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10826Příspěvek jitula

Už se začínám stydět sem psát. Takže v počítači mám vytvořený adresář : poi pro garmin, v něm podadresář : Body zájmu. Do něho stáhnu jednotlivé kategorie z poi.cz. Radary, nebezpečná místa ...............Do toho samého podadresáře umístnim stažené mp3 hlášky jako složku mp.3. Umístnění v počítači - C/poi pro garmin/Body zájmů - Radary - nebezpečná místa ....... mp3. V POI loaderu nejprve vymažu všechny body zájmů,potom zvolím nainstalovat nové body zájmů, zadám cestu C/poi pro garmin a zvolím expresní instalaci. V navigaci zaškrtnu políčka : uživatelské body zájmu a radary pro garmin. Při simulaci se mi zobrazují ikony na mapě a hlášení na horní liště doprovázené upozorňovacím tónem. Pravděpodobně dělám chybu v umístnění složek v počítači. Ale vyskoušela jsem různé jiné kombinace a výsledek je vždy stejný.Jednotlivé mp3 hlášení mám pojmenované CZ - Radar_M100.mp3 ....................stejně jako gpx a bmp. Bohužel je mi to hanba, ale stále mi to nefunguje. Jitka.
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10831Příspěvek Henry

jitula píše:...Jednotlivé mp3 hlášení mám pojmenované CZ - Radar_M100.mp3 ....................stejně jako gpx a bmp. ...
Změň názvy mp3 souborů z např. CZ-Radar_M100.mp3 na M100.mp3 atd.
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10848Příspěvek MilanSu

Jitko, jitko dostatečně si nečetla můj příspěvek. Názvy mp3 musí odpovídat názvům radarů, ale pouze to co je za pomlčkou, takže pro CZ-Radary_M100.gpx musí být soubor nazván M100.mp3. A podle toho co píšeš, máš špatně umístěnou složku s MP3kami, nesmí být ve složce s body zájmu, ale na stejné úrovni. Přikládám obrázek jak to mám třeba já
Přílohy
TT.gif
TT.gif (4.22 KiB) Zobrazeno 5290 x
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
jitula
Příspěvky: 13
Registrován: 27.12.2007, 18:22

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10885Příspěvek jitula

ockrát děkuji za radu. zatím jsem v jednom kole a neměla jsem čas to vyzkoušet. Snad už to bude dobré. Díky Jitka
jitula
Příspěvky: 13
Registrován: 27.12.2007, 18:22

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10944Příspěvek jitula

Já vim. Jitko, Jitko. komplektně jsem to překopala.Nové umístnění mám... D:/ navigace garmin/body zájmu
CZ-ceská sporitelna
CZ-Cerpaci_stanice
CZ-Dopravni_vystrahy (radary Garm.+nebez. m.)
mp3...( M100.mp3 ...........
Přetáhla jsem to do navigace a zase nic. Zkoušela jsem odškrtnout políčko v navigaci upozorňování ,, radary Garmin " , ale je to stejné , když je zapnuté, nebo vypnuté.Kam se vlastně ukládají ty mp3. Co je ve složce mp3 v navigaci? Nevadí, když se odinstaluje? Jo,jo - Jitko, Jitko. Doufám,že už jsem nezačala otravovat a díky.
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10950Příspěvek MilanSu

Jitko, Jitko :D :D
Ve složce MP3 v Garminu jsou nějaké ukazkové MP3, které nemají s navigací nic společného, můžeš si tam samozřejmě nahrát i své MP3 pokud chceš používat Garmin na jejich přehrávání. PoiLoader vytvoří soubor POI.GPI, který se nahraje (samozřejmě při připojení Garmina k PC) do složky Garmin/POI. Dávám ti svůj někdy z prosince na odzkoušení. Rozbal ho a nakopíruj do složky Garmin/POI.
Pak mam v nabidce Varovné body/ Upozornění/Změnit zaškrtnuto jak uživatelské body zájmu, tak bezp.kamery Garmin, po kliknutí na Audio mám zaškrtnuto Prubezne-upozorneni na rychlost¨.

Tak to odzkousej, snad uz to bude funkcni
Přílohy
poi.zip
(266.76 KiB) Staženo 1325 x
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10953Příspěvek Baharis

Už chvíli sleduji tento marný boj. :chlamani:
Jitko prosím tě, odkud jsi? Že by ti to sprovoznění někdo poblíž bydlící, dobrovolně a bez nároku na mzdu ukázal přímo na přístroji....
GARMIN nüvi 670
jitula
Příspěvky: 13
Registrován: 27.12.2007, 18:22

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10971Příspěvek jitula

Díky všem, kteří trpělivě vysvětlovali a vysvětlovali. Nemohu jinak než vykřiknout ,, Heuréka " . Konečně už chodí vše jak má. Nevim, ale stačilo kopírovat celý soubor mp3 do poi. adresáře. Když jsem kopírovala jednotlivé mp3 do předem vytvořené mp3 složky a pak jí otevřela byli v ní pouze názvy M100, takže jsem tam jak máťa dopisovala to mp3 za tečku, což bylo asi špatně. No jo Jitko, Jitko. Díky hlavně Milanovi Su . Chodí nejen ty mp3 od něho, ale i ostatní. Nejvíce mě ale inspiroval příspěvek od Baharise.
Zkoušela jsem procházet toto forum a jeho rady jsou skutečně inspirující. Ještě jednou díky moc.
Jitka.
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10972Příspěvek Henry

Jo jo - první věc po instalaci Windowsů: spustím Průzkumníka (Tento počítač), v menu dám Nástroje => Možnosti složky..., druhá karta Zobrazení a odškrtnu (kromě jiného) i Skrýt příponu souborů známých typů.
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10976Příspěvek MilanSu

Jitko, Jitko, gratuluji, já se tak snažil a zase je Baharis lepší :nastvany: :nastvany: :)
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
jitula
Příspěvky: 13
Registrován: 27.12.2007, 18:22

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 10981Příspěvek jitula

Tak naposledy . Samozřejmě tvou snahu oceňuji a vím kolik trpělivosti jsi se mnou musel mít, Díky. Co se týče Baharise, ta ironie v hlase se asi ztratila mezi klávesnicí a počítačem. Takže to bylo myšleno ironicky. Až se zase budete chtít pobavit, tak já se na něco zeptám. Jitka.
Odpovědět