Tipy na nové POI

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Uživatelský avatar
pschonmann
Příspěvky: 85
Registrován: 15.6.2007, 14:36

Tipy na nové POI

Příspěvek: # 11028Příspěvek pschonmann

Máte svoje tipy na poi kategorie ? Sem s nimi !
Diskutujte nad jejich ucelnosti, zda zaradit, či ne.

Astronomická Mapa České Republiky - http://mapa.hvezdarna.cz/
Obrázek
Piškuntál
Příspěvky: 3
Registrován: 14.10.2007, 21:00

Tip na nové POI

Příspěvek: # 11031Příspěvek Piškuntál

Ahoj, zdravím všechny, kteří by byli ochotni vytvořit nové POI.

Já osobně bych velmi využil databázi poštovních schránek - alespoň pro Prahu a Brno. Hodně často se mi stává, že s dopisem v ruce obíhám rohy ulic a nevím, kde bych ukojil svou touhu... Na své vlastní POI ale nemám.

Oficiální databáze schránek (dokonalá, vč. doby vybírání) je zde:
http://www.cpost.cz/jetspeed/portal/med ... /kestazeni

Díky!
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na nové POI

Příspěvek: # 11036Příspěvek Jirásek

Piškuntále, nejen že jsi zbytečně založil nové vlákno (opraveno, sloučeno. promazáno), ale stejný problém s poštovními schránkami jsi nadhodil již jednou TADY nemám pocit že by byl velký ohlas.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Tipy na nové POI

Příspěvek: # 11052Příspěvek Docent

Piškuntále, co ti brání v tom, založit a spravovat tu kategorii sám :roll: ? Že by vrozená skromnost :hmm: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
pschonmann
Příspěvky: 85
Registrován: 15.6.2007, 14:36

Re: Tipy na nové POI

Příspěvek: # 11062Příspěvek pschonmann

Ohledně těch poštovních schránek :
Rozhodl jsem se, že se naučím v PERLu. Napadl mě "vývojový diagram" jak zpracovat soubor s poštovními schránkami. Vesměs jde o to, že skriptem načtu z CSV adresu poi a přes nějaké API, ať už seznam, atlas, či nečím jiným zjistím polohu,!! přibližnou !!, kde se schránka nachází. Výstupem by měly být souřadnice, jež se zapíšou do výstuního souboru. Předpokládejme, opět CSV (není poté problém převédst pomocí gpsbabel na cokoliv jineho). Ovšem kdybych chtěl "importovat" tolik bodů asi bych, nedělal nic jiného.

=> nepřemýšlíte o možnosti hromadného importu POI ze souboru ?
Obrázek
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Tipy na nové POI

Příspěvek: # 11065Příspěvek Docent

Zkus ten soubor poslat Henrymu, mně sem taky dával jednu kategorii ze souboru.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Piškuntál
Příspěvky: 3
Registrován: 14.10.2007, 21:00

Re: Tipy na nové POI

Příspěvek: # 11203Příspěvek Piškuntál

Omlouvám se za zmatky se zakládáním vlákna. Zapomněl jsem, že jsem to sem už jednou dával. Neuvěřitelné, že si to někdo jiný pamatuje...

Já na to absolutně nemám technicky. Vidíte, že ani vlákno nezaložím správně. Vrcholem pro mě je zvládnout GPS. :o( To s tím Seznamem jsem nepochopil. Nevím, jak se dělají POI.

Přesto si trochu dovedu představit, co to může být za práci. Kdyby Vám vadila má nestydatost tohle po někom chtít, můj příspěvek můžete brát jen jako reakci na první článek vlákna: někdo nemá, do čeho píchnout, a tak hledá inspiraci... Mně by stačilo ke štěstí, kdyby někdo udělal i jen střed Brna. Kolik je tu nekompletních POI o pár desítkách bodů, a jak si je lidi stahujou!
Uživatelský avatar
pschonmann
Příspěvky: 85
Registrován: 15.6.2007, 14:36

Re: Tipy na nové POI

Příspěvek: # 11206Příspěvek pschonmann

Piškuntál: Na vložení POI není nic těžkého, stačí si vybrat kategorii, kliknout na ní. Tam je tlacitko pridat zaznam. Podivat se jak se zhruba vklada, POI v kategorii, analogie je pak jasna.
Do nazvu POI vyplnit. Pote se presunout na treba mapy.cz a dany objekt najit. Zmacknout tlacitko GPS a dane cele policko vykopirovat do polozky s polohou, staci do prvni. Potom das nahled, podivas se jestli je vse OK, pak muzes predat na schvaleni.

Takto muzes nasazet i tve postovni schranky :) Tak hodne stesti.
Obrázek
Hobbit
Příspěvky: 20
Registrován: 29.11.2007, 21:58
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na nové POI

Příspěvek: # 11207Příspěvek Hobbit

Import ze souboru (csv) mam odzkousenej a funguje dobre. Hlavne bacha, pokud importujete csv, musi bejt cestina v UTF8 - jinak to bude delat brikule, me trvalo asi 10 minut, nez jsem prisel na to, kde je zakopanej pes. Pak uz to bylo rychly.
Přišel jsem, viděl jsem, nevěřil jsem vlastním očím.
TomTom one XL T, CEEE maps 7.162 & TMC 4V00.013
Uživatelský avatar
pschonmann
Příspěvky: 85
Registrován: 15.6.2007, 14:36

Re: Tipy na nové POI

Příspěvek: # 11210Příspěvek pschonmann

Hobbit píše:Import ze souboru (csv) mam odzkousenej a funguje dobre.
Tady je problem v tom ze sice je CSV soubor, ale nejsou v nem GPS koordinaty :) Planuju skript, ktery by nacetl adresy a ziskal GPS souradnice. Zatim v hodne rannem vyvoji. Ucim se programovat v perlu. :mad:
Obrázek
Uživatelský avatar
pschonmann
Příspěvky: 85
Registrován: 15.6.2007, 14:36

Re: Tipy na nové POI

Příspěvek: # 11238Příspěvek pschonmann

Spoustu uzitecnych adres, cisel => Hodne poi
Stredni cechy.
http://www.az-region.com/
Obrázek
Roba
Příspěvky: 1
Registrován: 16.1.2008, 3:36

Navrh na nove POI - sazkove kancelare

Příspěvek: # 11274Příspěvek Roba

Velice uzitecne by bylo vytvorit POI s ruznymi sazkovymi kancelaremi. Divim se, ze to jeste neexistuje. Hodilo by se i POI s nonstopy, hernami popr. casiny. Pokud by o to nekdo mel zajem, rad bych spolupracoval.
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na nové POI

Příspěvek: # 11327Příspěvek vrána

Pomalu ale jistě vytvářím dvě databáze hasičských stanic - v jedné budou útvarové stanice HZS ČR (odhadem něco přes dvěstě, jsem někde ve dvou třetinách), ve druhé zbrojnice JSDHO (Jednotek Sboru Dobrovolných Hasičů Obcí) - těch je kolem sedmi tisíc, jsem někde u stopadesáti... jejich hledání je obvykle detektivní činnost, na webu se toho dá zjistit relativně málo a zase tak moc do světa se nedostanu. Až dodělám ty útvary (není čas), tak to pak nechám zveřejnit všechno a můžete se zapojit - hlavně s těmi dobráckými zbrojnicemi.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Lui
Příspěvky: 2
Registrován: 17.1.2008, 13:56

Re: Tipy na nové POI

Příspěvek: # 11346Příspěvek Lui

Ahoj,
ted jsem prochazel kategorie POI a na prvni pohled mi tam chybi nasledujici kategorie:
Bankomaty
Cerpaci stanice
Fastfood atd

Kdyz jsem v cizim meste a zjistim, ze potrebuju penize, naftu nebo rychle jidlo je mi jedno zda je to KB, CS, Shell KFC nebo MC.

Nebo jdou ty kategorie nejak slucovat?

Diky
pschonmann píše:Máte svoje tipy na poi kategorie ? Sem s nimi !
Diskutujte nad jejich ucelnosti, zda zaradit, či ne.

Astronomická Mapa České Republiky - http://mapa.hvezdarna.cz/
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na nové POI

Příspěvek: # 11347Příspěvek mila-p

Ahoj, je tu 321 kategorií a vše co hledáš tu najdeš - i mnohem víc. Na obrazovce se ti zobrazí pouze prvních pár (právě aktualizovaných) kategorií a pak listuj číselným seznamem stránek, nepo použij filtr pro hledání. Slučování kategorií je v sekci online POI, kde si můžeš poslučovat co je libo...snad jsem pochopil dobře tvůj dotaz :)
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Odpovědět