Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Uživatelský avatar
BiL770
Příspěvky: 76
Registrován: 23.9.2007, 12:54
Bydliště: Malecí
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13765Příspěvek BiL770

Nevím, ale myslím, že každé phpbb forum má své moderátory a mělo by jít problém vyřešit tím, že kategorie nebude veřejná, ale zpátky soukromá. Nejsem pro nějaké zásadní restrikce, ale určitý způsob formování kategorií by se měl udržet na uzdě, jinak tu bude 300 stránek kategorií navzájem se dublujících... jen názor.
TomTom Via 135 Lifetime
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13773Příspěvek freewall

Mein Gott das ist ein bordel :D

Prosím vám admini udělejte už v tom nějaký pořádek a nebo si tu hrajeme na počet kategorií ??? Prosím vás, pokud dostanu hlad a budu někde, kde to neznám, tak prostě hledám hospodu, kde se najím. A už vás vidím, jak dřepíte v autě a řešíte dilema, jestli si máte vybrat restauraci nebo pivnici. Mně bude úplně jedno jestli je to motorest, pivnice nebo nějaký výčep.

Mně osobně by stačilo rozdělení na Restaurace, Kavárny, Pizzerie a možná ještě Pivnice a Jídelny. Mám dojem, že nějaké ty jídelny "za lidové ceny" tu nejsou, ale v každém městě je pár takových podniků, které vypadají třeba slušně a dá se tam najíst za pár korun. Možná by to nemusela být samostatná kategorie, ale zase by stačila zkratka před název, aby se to řadilo k sobě. Pro kamioňáky bych ještě přidal nějakou zkratku třeba před název tam, kde se dá zaparkovat s větším wagen
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13776Příspěvek Docent

freewall píše:Mně bude úplně jedno jestli je to motorest, pivnice nebo nějaký výčep.
No tak to by ti jedno být nemělo, já bych sem vložil i hospodu u nás na vsi, ale tam se dá jíst jenom dneska, tj. na Zelený čtvrtek, anžto v rádiu ráno říkali, že na Zelený čtvrtek se má sníst něco zeleného :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13801Příspěvek Gumídek

Mám návrh na Adminy...: Rohlenka už jednou udělal kategorii,ve které byl jeden motorest. Teď je to skoro to samé. Dal tam čtyři,a bojím se,že další opět nebude přidávat. Dal tam jen své okolí,a mám pocit,že to udělal jen proto,aby tam protlačil motorest Rohlenka. Je to vidět už na tom,že rohlenka je velkými písmeny,a ostatní malými. Ten návrh zní tak,že pokud po pár měsících nepřibydou další,tak navrhnu kategorii na zrušení.Co vy na to ???
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13802Příspěvek Docent

Já bych ten návrh poupravil, kategorii opět označit jako soukromou, a dokud tam nebude alespoň 10 záznamů, obsahujících opravdu motoresty, a naopak dokud tam budou pietschoviny jako ten manažerský hotel, tak ji nezveřejňovat :-P .
A samozřejmě, pokavad bude veřejná a v tomhle stavu, tak nestahovat :twisted: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
BiL770
Příspěvky: 76
Registrován: 23.9.2007, 12:54
Bydliště: Malecí
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13817Příspěvek BiL770

phpbb verze 4 prý už bude přímo obsahovat funkci "Ignore Rohlenka´s notes" a co jsem slyšel dnes v televizi, tak ČS se už taky brzy vypořádá s rohlenkovým trojanem provádějícím phishing a pharming skrze maily a fórum poi.cz :chlamani: takže třeba než se moderátoři rozhoupou s "privatizací" kategorie, možná...
TomTom Via 135 Lifetime
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13880Příspěvek faltak

Bungee_Jumping se nam zase zmenil, uz tam mame zase, porade a jenom dva zaznamy. Je tohle normalni?
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13881Příspěvek Docent

Není. Ale normálního tady není víc, většina lidí sosá a nepřidá ani maličký POIíček, osobně bych nastavil pravidla přidáváš-sosej, nepřidáváš-nesosej nebo plať.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13883Příspěvek Gumídek

Problém je,že kategorie Bungee je kategorie CZ a v tom případě tam nemá co dělat Europa-brücke,neboli Evropský most kousek od Insbrucku...Co vy na to ? Páni Administrátoři ???? Nezačíná tu trochu vyhrávat anarchie a chaos ????? A navíc,neměl by začít už konečně mapovat kde se v republice skáče Bungee ?? Místo toho,aby donekonečna pořád opravoval jeden a ten samý záznam jen z toho důvodu,aby byl pořád na první stránce ? To vám sakra nevadí,že si tady snaží někteří lidé dělat bezplatnou reklamu ???? Když si odmyslím,že by to mělo být hloupé jim samotným....Když ale někdo v sobě nemá zábrany,tak by je měli mít ostatní.Já jsem pro zrušení této kategorie,už pár měsíců se jen stále přepisuje jeden záznam....
Charlie1

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13887Příspěvek Charlie1

Plne s tim to nazorem souhlasim vcera jsem si toho vsiml taky ty dva zaznamy co tam jsou nejakou dobu a jen je nekdo opravy proc mu nedate limit 10 zaznmu a pak zverejnit :KO: ja ten limit dostal mam jich 12 a necham to zverejnit az se domluvim s JIRASKEM
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13888Příspěvek Docent

Tak zrovna tuhle kategorii už jsme tady probírali před časem, když se s jediným záznamem stále držela jako první na stránce 8o) .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13889Příspěvek faltak

bych to smazal, je to kategorie k nicemu, pokud ma jen dva zaznamy
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13892Příspěvek Jirásek

Charlie1, nevím jestli jsi dostal striktní limit, spíše to bylo doporučení. Jde o to, aby ta kategorie byla, použiji výraz pana exprezidenta, smysluplná. A hlavně byla prakticky využitelná pro ostatní uživatele. Vytvářím-li novou kategorii u které je naděje využitelnosti u ostatních uživatelů, měl bych něco znát o těchto BZ. Na webu mohu dohledat většinou hodně informací a tak udělat rozumný základ. Potom se již ostatní uživatelé chytí a začnou sami přidávat BZ ze svého okolí.
Když jsem začínal kategorii Parkoviště (jakýsi protipól k Parkovacím garážím) otevřel jsem si mapy.cz a projížděl jednotlivá města v ČR. Snažil jsem se přidat z každého většího města alespoň jedno větší parkoviště, pokud možno v centru. Kategorii jsem nechal zveřejnit, až když měla okolo 150 BZ. Bylo to pár večerů "práce", ale ukázalo se, že to stálo za to. Obdobně jsem postupoval u Veterinářů a pod.
Ještě poznámka. Prosím, neobracejte se na mne se žádostí o zveřejnění kategorií. Toto mohou dělat pouze admini (rossini, Henry, Libor_m) a je k tomu určeno samostatné vlákno Jak zveřejnit nově vytvořené POI!
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13893Příspěvek Henry

Charlie1 píše:Plne s tim to nazorem souhlasim vcera jsem si toho vsiml taky ty dva zaznamy co tam jsou nejakou dobu a jen je nekdo opravy proc mu nedate limit 10 zaznmu a pak zverejnit :KO: ja ten limit dostal mam jich 12 a necham to zverejnit az se domluvim s JIRASKEM
Hupsss, já už to zveřejnil - když jsem tam viděl víc záznamů.

Co se bungee-jumpingu týče, tak to budeme ještě řešit (teď si musím hlavně dodělat daně a pracovní resty)...
Charlie1

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 13895Příspěvek Charlie1

Tim samim zpusobem jsem postupoval kdyz jsem zakladal kategorii Celni urad vse jsem hledal na internetu a porovnaval na mape a uz mi chybi pouze 5 mest nejsou vyznacene na mape a je taky pravda ze jsem bod dostal od BILA770 ale jelikoz jezdim tak to delam jakmile se dostanu ze zahranici domu
Odpovědět