PDA navigace v autě

Off Topics...
Gurun
Příspěvky: 33
Registrován: 3.10.2005, 7:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek: # 1421Příspěvek Gurun

Hezky si to Betinko sepsala :D :D

jen si dovolím namítnout, že v letních měsících je "dělat oči" zcela zbytečné, páč který policista by vám do nich koukal 8)

teď se mi to vybavilo živě, jak to asi vypadá, když člověk-policista stojí u auta a chystá se promluvit s tím za volantem - řidičkou :D :D co máš na čelním skle je mu určitě fuk, spíš přemýšlí jestli už je ten správný okamžik na frázi :
" vystupte si prosím "

ale je fajn, že jsou části ženského těla, která se výrazně liší od těch našich mužských 8)
Acer n35, Hi-speed 1GB, Case Logic
condor
Příspěvky: 104
Registrován: 22.10.2005, 7:48

Příspěvek: # 1426Příspěvek condor

Jojo ta reportaz byla vyborna. PDA s drzakem nelepeno uporstred okna a kamera to zabirala z ulicky mezi prednima sedadlama. Ano to je opravdu klasicka poloha jak pro drzak tak pro ridice.
Daleko lepsi je se koukat smerem dolu ke radici pace na vestavenou navigaci.

Jeste lepsi bylo, ze pak asi za tyden byla na NOVE nejaka reportaz v poradu na vlastni oci, a tam reporteri v aute meli na celnim skle drzak s PDA pro navigaci ...... a navic ho nemeli uprostred, ale tak jako my vsichni tesne nad palubkou.

A taky si pamatuji reportaz pred tremi roky, kdy odbornici z NOVY ukazovali jak se vyviji technika. Ukazovali papirovy notebook, ktery byl tlusty jako papir. Vubec jim nevadilo ze ten displej byl podsviceny a ze ten cinan jak psal na klavesnici tak na obrazovce ntb se ukazoval uplne nesynchronizovane text. Proste odbornici.
YAKUMO Delta 300 GPS --->YAKUMO Delta X ---> MIO P550m ---> Mio Explora K70
TT 7 (do auta), SmartMaps (na kolo či pěšky), GCzII (Geocaching)
Návštěvník

Příspěvek: # 1431Příspěvek Návštěvník

Vážení,
to, co máte na mysli, není směrnice, ale zákon o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Schválená označení určená k umístění na sklo vozidla je např. označení tělesně postižených. To procentuelní zakrytí se týka pouze činné plochy světlometů a jde o max. 10% činné plochy. Na skle zkrátka nic být nesmí s vyjímkou uvedených označení, dálniční známky a vnitřního zpětného zrcátka.
Rozumný řidič si navigaci umístí tak, aby mu nepřekážela právě jako zmiňované CD na zrcátku či jiná ptákovina. A blbci to nevysvětlíte.
NOVU neberte moc vážně - snaha prodat jim zastírá mysl.
Necucám si to z prstu, jsem učitel autoškoly. A navigaci mám v autě taky.
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek: # 1437Příspěvek b.palava

Anonymous píše: ... A navigaci mám v autě taky.


A kdepak tu navigaci máte? Nemyslím to ironicky, ale umístěna uprostřed na předním skle co nejníž k pal. desce mi vyhovuje nejvíc, neboť periferní vidění doplněno hlasovými pokyny mě vůbec nenutí zaostřovat zrak na obrazovku. Řečeno jazykem zákona mi sice zasahuje do zorného pole, ale pokud bych proložila přímkou bod mého oka a obrazovku navigátoru tak se trefím do kapoty (přední! :D )

Pokud ji máte umístěnou mimo přední sklo, podělte se ze skušenostmi, jak Vám to vyhovuje při jízdě, případně nějaký nápad, jak a kde se to dá mumístit. Někdo tu sliboval foto, ale zatím nic :o
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1440Příspěvek libor_m

Už nebudu nic slibovat, protože pak to opětně nestihnu včas a všichni mě zase budete kamenovat :roll:

Tkaže tady máte fotky.
Přílohy
DSC00145 (Medium).JPG
DSC00145 (Medium).JPG (68.69 KiB) Zobrazeno 6709 x
DSC00148 (Medium).JPG
DSC00148 (Medium).JPG (45.86 KiB) Zobrazeno 6732 x
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
spam
Příspěvky: 40
Registrován: 24.5.2006, 11:19

Příspěvek: # 1441Příspěvek spam

To LiborM - to nemela byt vytka na to, ze jsi to nestihl. Jen jsme byli vsichni moc zvedavi, jak jsi to vymyslel. Toto reseni se mi zda byt velmi elegantni (pokud je clovek ochoten ozelet vydech klimatizace) a hlavne to nijak neposkozuje palubni desku. Je samozrejme hodne zavisle na druhu vozidla, protoze do nekterych vydechu se to proste dat neda...
Kazdopadne diky za tip! a pokud ma nekdo jiny nejakou podobnou "vychytavku" prosim dejte to sem at se mohou ostatni aspon inspirovat Vasi sikovnosti :-)
iPhone 4S a maximální spokojenost
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1442Příspěvek libor_m

já jsem to taky jako výtku nebral ... :wink:

Já mám pro sebe - řidiče - oba výdechy volné, manželka to stejně nerada do obličeje, takže preferuje buď na čelní sklo, nebo ke stropu. Nutno dodat, že to není žádný speciální elko pro držáky, je to prostě normální ze železářství. Takže si myslím, že na každé auto by se nějaký ten "ohnutý plíšek" našel. Nicméně já to nědělal kvůli žádnému zákonu nebo Nově - "probůh" - ale proto, že se mi zlomil krček od Dikoty Keepera I a nechtěli mi uznat reklamaci.
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Návštěvník

Příspěvek: # 1446Příspěvek Návštěvník

Liborku dík za foto. No je to hezké, ale ??? nic mne nenapadá, akorát otázka, proč vyrábějí držáky na přední sklo, když je to zakázané :( Ono to asi v té Evropě mají zmáknuté nějak jinak. Asi to nechám na předním skle. Nevíte, kolik je pokuta za tohle a za kolik bodů? :D
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek: # 1447Příspěvek b.palava

Pardon. O5 jsem se nestihla přihlásit. Ten nad je můj. :)
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
vti
Příspěvky: 2
Registrován: 23.3.2006, 21:56

Příspěvek: # 1448Příspěvek vti

Taky nechapu, jak se to tu muze prodavat (navigace), kdyz defakto jejich montazi a pouzivanim dle navodu porusuji zakon...? :-) BTW jsem hodne odrzlej, takze kdyz me zacne policajt (a bude sam) buzerovat, klidne navigaci pred nim sundam a reknu mu, at mi dokaze, ze jsem ji tam mel...
m.sapurka
Příspěvky: 14
Registrován: 28.1.2006, 18:07
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1449Příspěvek m.sapurka

mam obavy aby to nebylo tak, ze tvoje tvrzeni a jeho tvrzeni dopadne tak, ze automaticky ma pravdu bohuzel on a tobe nebude nikdo verit, ale pevne doufam a sem optimista ze by to bylo obracene.
ACER n35 WM2003 - minulost
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1450Příspěvek Henry

Tak já bych tvrdil, že to je v autě od výroby jako bonus, a že mně to nevadí, že mi to ve výhledu vůbec nebrání, ono v policejním autě jsou kolikrát taky na přísavkách vidět různé bločky, před předním sklem majáček atd...

Jinak budou mít policisté diktafony, né kamery, takže vo co go 8)

Hlavně jezdím s hlavou nalepenou na volantu (když bude potřeba, tak klidně na předním skle), takže mě to ve výhledu vadit nebude, klidně si to může veřejný činitel vyzkoušet 8) :roll: 8)
vti
Příspěvky: 2
Registrován: 23.3.2006, 21:56

Příspěvek: # 1451Příspěvek vti

Na druhou stranu ted zcela vazne... Moje pritelkyne absolutne nema orientacni smysl, takze jezdi s gps. A sama rika, ze je to mnohem bezpecnejsi, nez kdyz sice nebude mit nic na okne, ale bude co chvili nekde u krajnice stavet a hledat v mape... Takhle to na ni mluvi, ani se na to nemusi koukat...

BTW ja mam 190 cm a kdyz se podivam na vrchni okraj prisavky na gps, vidim bud kapotu nebo tak max. 1m silnice pred sebou. Diky me vysce mi mnohem vice vadi ve vyhledu vnitrni zpetne zrcatko...
Podle me to dopadne jako vzdy a vsude. Potkate rozumneho policajta-pochopi... Potkate blba-mate problem...
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1464Příspěvek Henry

Tak jsem se včera, když mě stavěli schválně na navigaci na přísavce ptal. Kromě toho, že nevěděli, co to navigace je :D tak jen řekli, že na předním skle nic být nesmí, ale nikdy to nekontrolovali a kontrolovat (pokutovat) nebudou.
Maximálně tak nějaké nepovolené tuningové úpravy a nepovolené osvětlení na skle (svítící diody bude-li jich hodně nebo budou oslňovat)
muxx
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2006, 21:15
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1487Příspěvek muxx

PesFilipes píše: Hmmm, taky jsem hledal, a nasel i neco jineho. Bohuzel to mluvi jasne:

§ 22
Výhled z místa řidiče a zpětná zrcátka

(2) Na zasklené plochy vozidel lze připevňovat pouze průhledné barevné folie, které nemění ani nepohlcují barvu předmětů, návěstních světel a světelných signálů a jsou schváleny podle § 4. V zorném poli řidiče nesmí být umístěny žádné předměty (např. okrasné a upomínkové), které by omezovaly výhled řidiče, s výjimkou schválených označení určených k umístění na sklo vozidla.


byl jsem upozornen:
Obavam se, ze vyse uvedena odvolavka na § 22 a jeho citace je zavadejici. Jde o § 22 z Vyhlasky č. 41/1984 Sb., ktera byla nasledne zrusena Vyhlaskou c. 102/1995 Sb. Ale ani ta uz dnes neplati. Celou problematiku upravuje predevsim zák.č. 56/2001 Sb podmínkách provozu na pozemních komunikacích a zde konkretne § 76 (1) Výbavu lze použít, pokud svou konstrukcí a technickým stavem odpovídá technickým požadavkům stanoveným prováděcím právním předpisem. Výbava, která je určena prováděcím právním předpisem, musí mít schválenou technickou způsobilost. (2) Na schvalování technické způsobilosti výbavy se vztahuje část třetí tohoto zákona. Prováděcím předpisem k tomuto zákonu je pak Vyhláška č. 341/2002 Sb., kde se konrétně k výše uváděnému § 76 v ustanovení § 34 odst. 3 říká: Úpravy a opravy zasklení vozidel, které mají za následek snížení světelné propustnosti, je možno provádět pouze při dodržení podmínek daných předpisem EHK č. 43 a musí být schváleny podle přílohy č. 15. V zorném poli řidiče nesmí být umístěny žádné předměty (např. okrasné a upomínkové předměty), které by omezovaly výhled řidiče všemi směry, s výjimkou schválených označení určených k umístění na skla vozidla. Tato podmínka neplatí pro zadní skla vozidel kategorie M3. Výhled zadním sklem vozidla kategorie M1 může být částečně snížen schváleným příslušenstvím nebo přepravovanými předměty, avšak jen za podmínky, že je vozidlo vybaveno pravým vnějším zpětným zrcátkem homologovaného nebo schváleného typu. Výhled předním sklem u vozidel kategorie M3 může být částečně snížen vedle schválených označení určených k umístění na skla jen směrovou tabulkou. Provedení a umístění tabulek na vozidle musí být schváleno podle přílohy č. 15.


tak si to preberte jak chcete :)
ipaq3715
gps leadtek 9553x
SD 2GB
Odpovědět